Moje interview 14. marca 2008

Možno bude niekoho zaujímať, kto sa chce viac dozvedieť o slovenskom štáte. Som vrcholne pobúrený, akým spôsobom sa nevedomosť „miseram contribeuntum plebem“ zneužíva na  zhovädzovanie slušných ľudí. Napr. biskupovi J. Vojtaššákovi sa dáva za vinu aj to, že bol stúpencom samostatného slovenského štátu. Ako by to bol nejaký zločin. Vyslovene som zhrozený, keď si niekto s dvoma ľudovými „novinárčiny“ dovolí navliekať hnedú uniformu slušnému a vzácnemu človekovi Arpádovi Tarnóczymu a ešte mu aj vyčítať, že nemá vysoku školu. Najmä, ak si to dovolí nejaká novinárska sopľaňa, ktorá ani nezaregistruje, že vtedy, keď si jeho rovesníci robili vysoké školy, on sedel v komunistickom žalári. Nie všetci mohli za komunizmu vyštudovať vysoké školy ako dnešní „profilujúci“ a že vraj slušní redaktori a šéfredaktori.

http://www.ta3.com/sk/reportaze/77399_host-v-studiu-a-hrnko-cierne-a-biele-stranky-slovenskeho-statu

 1. marián tkáč 28. apríla 2009 / 13:27

  Súhlasím. Našou úlohou je obhajovať nič iné, len pravdu. MT

 2. Misco 28. apríla 2009 / 22:38

  Je fajn vidieť v tv aj niekoho iného, ako Dušana Kováča 🙂 Povedali ste, že Tiso sa previnil skôr svojou nečinnosťou… Sú nejaké indície, že mohol robiť niečo inak, alebo viac? Druhá moja otázka je, či sa poznáte s Milanom Ďuricom a aký máte naňho názor. On vo svojej knihe vykreslil Tisa veľmi pozitívne, dokonca ho v závere navrhol na blahorečenie. Ja p. Ďuricu vnímam ako ten najextrémnejší (v neutrálnom slova zmysle) pól názorov na druhú Slovenskú republiku u nás. Ale som rád, že máme aj tento pól.

 3. IvanSk 29. apríla 2009 / 12:06

  Misco ani historik si nemôže povedať všetko čo by chcel. Jedna nesprávna veta a skončíte takto.

  strana 4, Vydanie z 24.4.2009

  Názov článku:

  Do ÚPN chce popierač holokaustu!
  podtitul:
  Ficova strana navrhla do Správnej rady UPN človeka, ktorý bagatelizuje deportácie židov.

  -článok nestojí za reč a denník SME z tejto vety určuje, že daný historik Ivan Mrva popiera holokaust-

  „Kandidát Smeru do správnej rady ÚPN Ivan Mrva hovorí o deportácií slovenských židov ako o ,,vysídlení“. “

  Toto vraj je podľa názvu popieranie holokaustu.
  tu je napríklad video čo na to židovská náboženská obec.

  http://www.youtube.com/watch?v=Bmk1gIoWCR0&feature=channel_page

  V deníku SME ale židovská náboženská obec tvrdí niečo iné, pre mňa je to minimálne čudné.

  Nemyslím si, že na svete je človek, ktorý si neváži sám seba a svoje postavenie, nik z nás nechce byť zatracovaný ani obchádzaný a pravda je taká, že historikovi stačí jeden zlý krok a upadne do nemilosti, povedzme si pravdu – médiá Vás zničia, čo z toho že na druhý deň odvysielajú informáciu o tom, že niečo nieje pravda, to už nikoho nezaujíma, každý si zapamätá tú prvú senzáciu. To čo si historik myslí skutočne sa v žiadnej z debát dozvedieť nedá. Pretože Slovensko je ešte stále totalitný štát v tomto smere. Boli tu už všelijaké systémy počnúc kráľmi, šľachtou ale mediálna totalita ešte nie. U nás prakaticky udávajú tón politiky médiá. Oni dávajú mantinely tam kam potrebujú. Sú to zamozvaní kazatelia, ktorých nepoznáme ale žijeme podľa toho ako nám kážu. Je to novodobé náboženstvo kde sa do kostola nechodí len v neďeľu ale každý deň o siedmej. Ja osobne si myslím že Tiso nič viac spraviť nemohol.
  Vydal 9 tisíc výnimiek čím zachránil vyše 30 tisíc židov. Navyše o vraždení v koncentrákoch sa spočiatku v dobe slovenských transportov nevedlo.

 4. Morse 1. mája 2009 / 18:53

  „Ďakujem, že ste vniesli viac svetla do tohto obdobia…“ končí rozhovor s A. Hrnkom na tému Slovenský štát moderátorka TA3 (pozri) . Nebudeme sa na tomto mieste venovať traumatizujúcim prehreškom voči slovenčine ešte aj v tejto rozlúčkovej vete (hoci vieme ako je na ne A.H. citlivý), ale pozrieme sa bližšie na aktuálny stav, kam novoľudácka historiografia dospela pri brúsení kánonu o dobrom ujovi a jeho štáte, v ktorom sa „uvoľnili všetky potencie“
  http://morsesadomnieva.blogspot.com/2009/05/anton-hrnko-clovek-ktory-vnasa-svetlo.html

 5. Anton Hrnko 1. mája 2009 / 20:35

  Nuž, súdruh Morse, neviem, kde ste zobrali to novoľudáctvo, ale je typické pre všetkých tých, ktorí strácajú argumenty, že začnú nálepkovať. Ďakujem za nálepku, lebo viem, že ste s argumentmi na konci. Iba pripomínam, že kým tzv. ľudácki a novoľudácki historici sa iba snažili a snažia o pochopenie slovenských dejín a ich výklad, to zdroje historického poznania súdruha Morseho to majú podstatne viac. Nuž jeden z takých základných zdrojov poznania histórie „típkov“ typu Morse Béla Hóman to dotiahol o hodne vyššie. Až na šibenicu. Ale neposlali ho tam slovenskí „nacionalisti“. Spravodlivo ho tam poslali za jeho zásluhy o spoluprácu s Hitlerom jeho adoptívni súkmeňovci.

 6. laco oravec 13. mája 2009 / 21:58

  Teda, že ešte aj sem zablúdi dáky, ten pán Morse!! Absolútne nedovzdelaný v dejinách vlastnej zeme, odkiaľ pravdepodobne pochodí….dopípal sa sem?

 7. Karol 18. októbra 2009 / 8:45

  miserae plebis contribuentis 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *