KEDY PRÍDE PRINC (PRINCEZNÁ) NA BIELOM KONI

I

            My Slováci sme zvláštne tvory. Napriek tomu, že málokto z nás verí na zázraky, v politike ako keby sme neboli schopní vymotať sa zo schém Dobšinského prostonárodných rozprávok a povestí. Vidíme nedokonalosť sveta okolo nás, vidíme to doma i v zahraničí, ale stále snívame o dokonalej spoločnosti, kde podobne ako v krajine peciválov bude fungovať obruštek prestri sa a hrnček var, ktoré zabezpečia bezprácnu hojnosť pre všetkých, kde nebude bohatých ani chudobných, kde bude pravda a láska víťaziť nad zlom a nenávisťou…. Ale keďže doteraz nedokázala žiadna slovenská vláda zabezpečiť tento stav, lebo – pravda – žijeme v normálnej krajine a nie v Dobšinského knihách, podliehame panike a pred každými voľbami meníme síce nedokonalé, ale zabehnuté a známe súcno, za neznáme a neprebádané sľuby nových tvári s imaginárnymi proroctvami, že oni to budú robiť lepšie, že oni to „zlo“ odstránia, že oni tú vysnívanú krajinu pre nás peciválov zabezpečia. Nuž hotový raj pre rôznych hochštaplerov, pretože nikto nemôže splniť to, čo oni sú schopní sľúbiť! A tak sa nám tu od Jana Keľňu cez rôznych Ruskov a sľubovačov dvojnásobných platov a zástancov obyčajných ľudí striedajú ako na bežiacom páse rôzni vizionári a multioteckovia, z ktorých je po čase ešte väčší brucha bôľ ako z tých, ktorých „zlobu“ nám sľubovali odstrániť.

            Táto nikde nevídaná vlastnosť je priam rajom pre rôznych manipulátorov a rozsievačov kúkoľa cudzích záujmov na Slovensku. Priam ukážkovým prípadom, dalo by sa povedať prípadovou štúdiou toho, ako sa Slovensku na základe týchto predispozícii nasunul reprezentant inej ako slovenskej národnej vôle, bol posledný prípad prezidentských volieb pred piatimi rokmi. Nehovorím, že R. Fico bol najvhodnejší prezidentský kandidát, ale bol človek známy so svojimi dobrými i zlými vlastnosťami. Napriek tomu v priamom stretnutí podľahol úplne neznámej osobe, človeku s nulovým politickým životopisom a ako sa neskôr aj ukázalo s nulovými schopnosťami zastávať úlohu hlavy štátu Slovákov.

Ako sa to mohlo stať? Nuž jediné vysvetlenie je, že Slováci nemajú radi rytierov dosekaných v boji za ich záujmy, ale túžia po rytierovi v jasnej zbroji, ktorý príde ako povestný hlúpy Jano a oslobodí zajatú princeznú (Slovensko) z drápov nehodných domácich šarkanov. To, že tí šarkani sú jasne čitateľní na rozdiel od zjavivšieho sa hlúpeho Jana, zaváži len pramálo. Poznať túto vlastnosť tak konám asi nasledovne. Vychovám si na „benzínovej pumpe“ svojho potenciálneho kandidáta a vyšlem ho do zakliatej krajiny. Tam popri „podnikaní“ založím cez neho nadáciu Dobrý anjel a nechám ho tváriť sa ako filantropa (netreba si to mýliť so Sorosom). Tá nadácia nemá veľký ohlas, tak cez inú svoju firmu zriadim basketbalový tím Dobrý anjel. Ten je mimoriadne úspešný a pod touto značkou vyhrá štyrikrát Final Four. Dobrý anjel sa tým stane nie dobrou, ale vynikajúcou značkou a, samozrejme, všeobecne známou. Stačí len posunúť môjho neúspešného pumpára a úspešného anjela do volieb a úspech je zaručený. Pardon. Predtým ešte urobím jedno opatrenie. Dobrého anjela premenujem na Good Angels, aby bolo jasné, komu patrí značka. Predsa nášmu „filantropovi“. Ešte zopár daňových opatrení a úspech je zaručený! Princ na bielom koni sa podaril! Spokojnosť s jeho výkonom? Tá firma, ktorá zrušila Good Angels, dala najlepšie vysvedčenie!

Teraz opäť stojíme pred výberom. Uvedomíme si konečne, žeby sme mali svoje hlasy dať tým, čo sú síce nedokonalí, ale majú svoj politický životopis? Alebo dáme svoj hlas niekomu, o kom azda len ESET vie, komu bude slúžiť? My nechceme žiť v normálnej krajine, kde sa budú dodržiavať naše zvyky, naše tradície, naša kultúra? Alebo opäť dáme zúfalému básnikovi do úst verše, ktoré nám z Veľkej Moravy zanechali Kyjevské listy: Nevystav (Hospodin) našu krajinu v plen národom pohanským.

Každý, kto pristúpi k urne pri hlasovaní, by si mal dať otázku: Naozaj chcem voliť slovenského prezidenta, alebo chcem len potvrdiť toho, ktorého nám vybral ESET? Naozaj chcem dať svoj hlas tým, ktorí hovoria o boji so zlom a proti korupcii, keď predseda eseťackej strany (Progresívne Slovensko) ešte ani pri moci nie je a už má škandály s eurofondami? Naozaj chceme Slovensko vydať firme ESET, ktorej obrovské zisky nepochádzajú zo slovenských zdrojov, ale od najväčších svetových vlád a svetových organizácií? To si naozaj niekto myslí, že takáto firma bude mať ohľad na Slovensko, a nie na svojich chlebodarcov?

Nuž, rozmýšľajme! Jediné, čo v tejto situácii možno s určitosťou povedať je, že žiaden rytier v jasnej zbroji na bielom koni neexistuje. Neexistuje žiaden spasiteľ, ktorý by švihnutím čarovného prútika zmenil situáciu k fiktívnemu dobru. Lepšiu spoločnosť môžeme dosiahnuť len tak, že sa my sami budeme zlepšovať. Proroci šťastnejších zajtrajškov, proroci čistých rás zbavených príživníkov, proroci boja za nedefinované dobro v minulosti vždy zlyhali a zanechali po sebe len spúšť a skazu. Nedajme sa opäť oklamať a vyžeňme hlúpych Janov z nášho bytia a nechajme ich odpočívať v rozprávkach! Na tom bielom koni nebude sedieť princ (princezná), len ďalšia bábka, lepšie povedané marioneta.

 1. Petr Kropáček 12. augusta 2019 / 8:17

  Pane Pomocníku (to střídání tykání a vykání je trochu matoucí, ale budiž, jsi pořád stejně nejlepšejší z nejlepšejších), vy jste ztotožnil (respektive odsoudil) kapitalismus jako podvodný ze samé podstaty a nefunkčí na základě jednoho konkrétního teoretického modelu. Takže zpochybňuju tuto vaši falešnou argumentaci. O „matematický důkaz“ jste se ani neotřel…

 2. Milanko 19. augusta 2019 / 0:53

  Sused išiel do predčasného dôchodku v šesťdesiatke. Jeho o tri roky staršia manželka, s ktorou má 3 deti mohla ísť do predčasného dôchodku teraz ale už v 60 rokoch a 8 mesiacoch. Zrejme ten muž je oproti tej žene chránenejší druh. Neviem, kto takéto nespravedlnosti a nerovnomernosti na Ministerstve sociálnych vecí vymýšľa. Sa čudujem ženám, že si nespravia svoju politickú stranu a tých mužov , zjavne tupých chaotikov nevyhádžu. Som zvedavý, ako im to ženám teraz v septembri v parlamente vykonpenzujú, ale tieto zjavné nespravedlnosti. by mali vojsť do učebníc slabej a neodbornej práce poslancov. Bohatý Kaník navrhol a poslanci ľahostajne stláčali áno. Som ozaj zvedavý na rozpravu k tejto téme.

 3. Milanko 1. septembra 2019 / 19:21

  Podarený výraz je pojem dôchodcovská inflácia. Spadá tam: voda, elektrina, zemiaky, chlieb, maslo….Iné už nie. Napríklad taký kaderník, keď má niekto narodeniny, už nie, ale ani prenájom sály na oslavu zlatej svadby. Preto dôchodky relatívne s vekom voči zamestnaným klesajú. Tiež by som pracovníkom Ministerstva sociálnych vecí a rodiny v súvislosti s pojmom dôchodok zakázal výrazy typu – dôchodci si po novom roku polepšia. V skutočnosti sa im každoročne dôchodky znižujú. Kúpia si za svoj dôchodok každý rok menej. Jediné čo je na tom spravodlivé je, že každého mladšieho toto raz dohoní a následne precitne.

 4. Milanko 1. septembra 2019 / 19:30

  Dnes som bol na oslavách v SNR. Po správach novinárov o obrovskom stožiari pána Danka som teda pred parlamentom očakával obrovský stožiar. Po príchode k SNR som bol prekvapený, že sa jedná o pomerne malý stožiar, ledva polovičný, ako som na základe štvania novinárov v dennej tlači očakával. Problém zrejme nebola teda výška stožiara, ale vôbec to, že sa pred parlament vôbec postavil stožiar. Rozmýšľam, že je to problém, keď ak je 100 novinárov by mali odrážať názorovo výsledky volieb, u nás novinári sú fanatickí zástupci 2-3 politických strán z ktorých 2 ani nie sú zastúpené v parlamente. Resp. sú to skôr agenti niektorých mimovládiek, tváriacich sa ako nezávislí novinári.

 5. Milanko 19. septembra 2019 / 17:47

  Pán Hrnko, neviem či ešte chodíte na tento blog, na Facebooku ste ale aktívny. Len k voľbám, SNS zo zvyčajných 10 percent pokleslo na 7, aj keď sa SNS zaslúžilo o prijatie myslím dobrých zákonov Mám tu pomoc k voľbám . 1. Myslím že tehotné ženy by na železnici po predložení tehotenskej knižky mohli dostať lístok 1.teiedy za cenu 2. Zdravie a vzdelanie je podľa ústavy bezplatné preto knižky o zdraví by mali mať nulovú DPH.

 6. yoss 20. septembra 2019 / 11:23

  coho sa boja ti zmrdi?

  Ministerstvo vnitra se rozhodlo, že domobranné spolky, jejichž členové se rádi ukazují v uniformách a se zbraněmi, postaví mimo zákon. Za členství by hrozila pokuta až 200 tisíc korun. S informací přišel zpravodajský server Aktuálně.cz
  Článek

  „Navrhovaný zákon by měl jednoznačně stanovit, že v Česku jsou různé nelegální paramilitární struktury, které by si mimo právní rámec činily nárok na nahrazování, zastupování či doplňování jejího bezpečnostního systému,“ sdělil Aktuálně.cz ministr vnitra Jan Hamáček.

  Ministr chce prosadit, aby za účast v takové skupině hrozila až dvousettisícová pokuta už od roku 2022.

  Na aktivity podobných spolků dlouhodobě upozorňuje Bezpečnostní informační služba, podle zpravodajců má řada z nich krajně radikální až extremistické názory. Ve zprávě o extremismu je ministerstvo vnitra označuje za bezpečnostní riziko.

 7. yoss 20. septembra 2019 / 11:24

  pan Hrnko opat potesil, ked nehlasoval v pripade odvolavania PELLEGRINIHO. hlasovat ZA sa nedalo, hlasovat proti sa tiez nedalo, tak nehlasoval – co bolo jedine spravne riesenie!

 8. yoss 20. septembra 2019 / 11:31

  Milanko,
  SNS taha ku dnu kapitan Danko, ktory si nevie davat pozor na to, co hovori, komu to hovori a ako to hovori. podla mojich vlastnych pozorovani tie jeho vstupy vzbudzuju silnu animozitu medzi narodniarmi. kapitan Danko je taky poloslnieckar, polopoliticky hlupak a len asi jedna desatina z neho je vskutku narodniarska aj to len deklaratorna….

 9. yoss 20. septembra 2019 / 15:04

  hlas ludi, hlas bozi, citujem:

  Danko na TA3 trepe zase sprostosti, straca volicov a zase asi ako superblazon utoci na LSNS. Je presne ako Matovic asi su dvojicky

  nemal by mu volakto s vedenia dohovorit, nech aspon pred volbami nebojuje na styroch frontoch, ako uplny politicky idiot?

 10. Milanko 25. septembra 2019 / 10:26

  Mzdy medziročne vzrástli o 9,7 percenta, dôchodky o 1,3 percentá. Nožnice sa zas o hodný kus roztvorili.

 11. Milanko 26. septembra 2019 / 14:43

  Používanie slova medián namiesto priemer vyhovuje niektorým politikom, pomáha im lepšie zakrývať nízku úroveň platov. Priemerná mzda je vždy vyššia ako mediálna (50/50) a tak vyzerajú pred voličmi lepšie.Mal by im to parlament zakázať.

 12. Milanko 3. októbra 2019 / 15:06

  Na moje udivenie pán Danko včera použil slovo MEDIÁN v súvislosti s minimálnou mzdou a tiež zatiaľ ako jediný politik po rokoch si všimol príjmy dôchodcov. V tejto súvislosti sú pojmy: minimálny dôchodok, mediánový dôchodok 50/50, priemerný dôchodok 67/33 a maximálny dôchodok. Tak ako sa používa pojem stredná doba dožitia a teda nie mediánová, mal by sa používať aj pojem stredný dôchodok, alebo stredná mzda namiesto mediánová mzda a mal by sa prestať používať pojem priemerná mzda, priemerný dôchodok, pretože to zavádza a zakrýva – zlepšuje skutočnú situáciu

 13. Milanko 3. októbra 2019 / 15:18

  Zlepšuje to preto , pretože 98 percent obyvateľstva si chybne stotožňuje priemernú mzdu s mediánovou, čiže so strednou. Stredná mzda je výrazne nižšia.

 14. Milanko 14. októbra 2019 / 22:56

  Pán Danko správne ministrovi financií pripomenul, že má hľadať finančné zdroje inde. Ja pánovi Dankovi aj poradím kde:
  Podľa platných zákonov, pokiaľ konateľ firmy nedá na úhradu dve faktúry po lehote dlhšie ako 30 dní, je povinný poslať firmu sám do konkurzu. (ekonomickým slovníkom – ak je firma v predĺžení s dvoma faktúrami dlhšie ako 30 dní).
  To platí aj pre odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne…
  Keď niekto vie (zväčša veriteľ) , že firma je v predĺžení, môže túto firmu tiež dať do konkurzu.
  To môže spraviť aj Sociálna, Zdravotná aj dôchodková poisťovňa, aj Daňová správa. Ale v praxi nekonajú tak. Minimálne pružne nekonajú. Čakajú kým nedoplatky narastú do závratných výšok a čakajú, že dajaký veriteľ žiadosť o konkurz nepodá za nich. Taká je realita, mám osobné skúsenosti. Tieto štátne firmy aj celé roky nechávajú rôzne pochybné s.r.o. firmy na pokoji, napriek tomu, že horeuvedným štátnym inštitúciam dlžia veľké, skutočne veľké peniaze.
  Takže tam má minister financií veľké zdroje. On má konateľom neplatiacich firiem pohroziť – postihovaním konateľov za porušovanie zákona o konkurze. A tam to už nejde podľa obchodného zákonníka, ale trestného. A to je iné kafe. Nech sa pán Danko spýta pána ministra, koľko rokov mu konatelia neplatia dane a či ich poslal do konkurzu (zväčša neplatia ani sociálne, dôchodkové, zdravotné… takže podmienka 2 tridsať dní neuhradených platieb je splnená. Zákony máme dobré, len vykonávanie zákonov viazne na pohodlí .

 15. Milanko 17. októbra 2019 / 11:54

  Pre štát a hlavne koaličné strany je oveľa pohodlnejšie zdaniť päť – šesť bánk, ako donútiť hore spomenuté neporiadne štátne organizácie (Sociálnu, Zdravotnú, Daňovú a Dôchodkové) aby si spravili poriadok s neplatičmi a vyčistili si dlhy od neplatiacich podnikateľských subjektov sro, ktoré navyše podvádzajú živnostníkov neplatením a žiadajú daňové úrady o fiktívne vratky DPH. Už dávno ich mali poslať do konkurzov a nie im predlžovať životnosť, ich majitelia s hrošou kožou sú potom stále drzejší. Strany pri moci to robia buď úmyselne, alebo tieto strany treba vymeniť pre nekompetenciu. Bankám dávnejšie výrazne klesly zisky, viaceré sa potácajú takmer pri nule, navyše banky si vytvárajú rezervy na krízu a teraz ich idú dodatočne zdaniť. Navyše nechápem, prečo Danko tak ochraňuje fajčiarom, čo fajčí? Asi chce aby dôchodci hneď po 62 rokoch zomreli? Je to najhoršie rozhodnutie SNS počas tohto volebného obdobia. Navyše bankám bolo sľúbené, že bankový odvod bude zrušený a štát sľub čo nedodrži? Je to ozaj veľmi zlé a bude dobré pri takomto nekvalitnom rozhodovaní, aby z vlády radšej odišli.

 16. Pomocník 18. októbra 2019 / 13:41

  Úplne ste to vystihli, chúďatká banky. Normálne mi je do plaču. Také chudobné, zmysluplné a potrebné subjekty, ktoré sa idú pretrhnúť od práce. Nezriadime účet, aby sme mohli bankám posielať peniaze?…Tabletky ste dnes už brali?

 17. Milanko 19. októbra 2019 / 0:21

  Pán Pomocník, namiesto spochybňovania , aby ste pochopili o čom vôbec píšem, si pozrite 20 firiem pána Zoltána Andruškóa na Finstate. Len či na to ekonomicky máte. No a dávajte hneď do tabuľky koľko ktorej inštitúcií dlží a potom sem hoďte celkové sumy. Tie jeho firmy mali príslušné inštitúcie podľa zákona už dávno poslať do konkurzu.
  A hore som písal hlavne to, že štát sľúbil a nedodrží. Podľa prirodzeného práva máte právo očakávať dodržanie sľubu. Keď štát nedodržuje sľuby, tak nech ich nikdy nesľubuje.
  Dosť ma to vytáča tento bordel a neschopnosť vedení týchto štátnych úradov, ktoré nechávajú podvodné firmy na pokoji a žmýkajú tých čo platia. Je taká hádanka: sedliak má dva voly. Faka a Paka. Fako je lenivý, neposlušný Pako poslušný a spoľahlivo ťahá. Keď príde voz do kopca, spomaľuje. Koho myslíte začne sedliak byť bičom? (Hádate správne, banky).

 18. Pomocník 19. októbra 2019 / 13:24

  Pridajte ešte. Je to stále lepšie a lepšie. Cítite sa dobre?

 19. Metod J. Sláv 21. októbra 2019 / 1:39

  Milankovi a iným, ktorí si stále neuvedomili, že sme si „vyzvonili“ kapitalizmus, to primitívnejšie spoločenské zriadenie, v ktorom platí, že „tí čo sa vedeli dobre narodiť“ neprodukujú peniaze, len si privlastňujú peniaze vyprodukované tými, čo „sa nevedeli dobre narodiť“ a sú nútení „okolnosťami“ predávať svoju prácu, ktorou sú našťastie schopní vyrobiť viac peňazí, ako sami spotrebujú – schopnosť ľudí vyprodukovať viac peňazí, ako im je treba na ich prežitie, je to „perpetuum mobile“, ktoré drží tento svet v chode.
  Naši politici sú hlavou stále v socializme, dovoľujú si nariaďovať kapitalistom, že majú platiť zamestnancom mzdu aj, keď títo sú na dovolenke a nič neprodukujú – to si ten kapitalista má na to požičať peniaze z banky, lebo ináč musí zobrať zo mzdy tých, ktorí pracujú ??? Štát si takto môže nariaďovať len sebe, teda svojim štátnym zamestnancom môže platiť mzdu, aj keď títo nepracujú, lebo sú na dovolenke – a ekonomika nepustí, aj on si na ten prepych musí buď požičať, alebo vymôcť cez zvýšenie daní, či si krátkozrako natlačiť nekryté peniaze.
  Páni politici, peniaze nerastú na stromoch, ani ich kapitalisti nese.ú, peniaze musia pracujúci vyprodukovať svojou „nadprácou“ – v socializme sme si „prepych dovoleniek“ mohli dovoliť, lebo zisky vytvorené nadprácou pracujúcich v národných podnikoch netiekli do zahraničia !!!

 20. Milanko 21. októbra 2019 / 10:52

  Medzi riadkami teda súhlasíte s tým, že štátne organizácie celé roky si nemajú robiť poriadok s firmami, ktoré im neodvádzajú odvody a dane. Vlastne ani nesúhlasíte s radou pána Danka ministrovi financií, aby MF cestou Daňovej správy riešilo neodvádzanie DPH a podvody s DPH. Ja som hore napísal ako sa dá spraviť poriadok, pretože som z podnikateľského prostredia a roky nechápem, prečo to štát nerobí. Zákony sú, ale 4 inštitúcie systémovo nekonajú a rozmýšľam že je to úmyselne. Keď si spätne pozriem napríklad na Váhostav a Doprastav, kde sa podobne nekonalo, hoci sa myslím podľa zákona sa malo a dôsledkami nekonanie včas skončilo ruinovaním živnostníkov z východu, tak si myslím že tá neuveriteľná tolerancia a pasivita 4 inštitúcií je zrejme niekým nariadená. Štát neriadia voliči, ale skôr sa ukazuje že záujmové skupiny. Ešte sem pridám na okraj – Rusko zrejme naozaj podpísal Kočnerovi zmenky ale len ako súkromná osoba. Keď sa zistilo že sú to takmer bezcenné zmenky, doplnili sa k prvému podpisu eštedodatočný – Ruskov podpis za Markýzu, a na to potrebovali starý atrament.

 21. Metod J. Sláv 23. októbra 2019 / 1:45

  Tu ide o princíp: buď sme v kapitalizme, alebo sme v socializme, buď je súkromné vlastníctvo „posvätné“, alebo mi po mojej hore môžu bez môjho dovolenia a zadarmo „liberálni Blaváci rozhadzovať plechovky“, či dokonca mi zakazovať rúbať moje drevo.
  Štát, t. j. „verchuška zo spolustranníkov“ nechal naše dane míňať samosprávam na ich západu podobné platy, a teraz naháňa DPH a spotrebné dane, pričom už v mechanizme vyplácania tzv. vratiek DPH sám štát (a kto iný) „ponúkol“ pre „šikovných“ možnosť „žiť si nad pomery“.
  Čo sa týka platenia odvodov, tie sa dajú zaplatiť, ak vám za vašu produkciu každý poctivo na čas zaplatí – a každý tu chce užitočné veci pomaly zadarmo, ale za „coolové“ veci je ochotný zaplatiť aj stonásobok, a potom nemá peniaze napr. na knihy, a dakto tu musí „predávať“ aj „knihy“, nemôže každý „predávať“ „najky“.

  Počúval som „u Havrana“ mladých debatiť o „spomienkovom optimizme“ – to nás majú všetkých za blbcov?

 22. Milanko 23. októbra 2019 / 10:27

  Finančná sila Kočnera vyrástla aj na systéme vratiek DPH v stavebníctve, kde štát , teda konkrétne MF A Daňová správa je nemohúca či možno aj úmyselne nekoná, pretože skupiny v pozadí to tak zákonmi nastavili . skončilo to nakoniec vraždou financovanou v podstate paradoxne peniazmi od daňových poplatníkov. V stavebníctve dlho známu schému vratiek DPH využili stovky firiem, a mnohé ju ešte vylepšili reštrukturáciou pri ktorej vždy podviedli drobných subdodávateľov. Táto schéma je stále využívaná, pretože štát a nik ma nepresvedčí že s veľkou pravdepodobnosťou cielene toleruje neplatenie odvodov a daní a zrejme aj úmyselne predlžuje život takýmto firmám, pretože veľké skupiny to tak chcú – vyhovuje im.

 23. Milanko 28. októbra 2019 / 7:04

  K stavu súdnictva na dokreslenie 4 percent dôvery v justíciu: info z pozadia, ako to vyzerá, informáciu od známeho. Aj on aj manželka majú spolužiakov z tejto sféry. Na opekačke kde sa stretli aj títo spolužiaci si nevdojak pred časom vraj vypočul takýto rozhovor medzi sudcom a adeptkou na sudkyňu. Tá mu hovorí: mohla by som byť sudkyňou, ale stálo by ma to 90.000 E. Rada: zober to, za 11 mesiacov to máš späť. Zrejme je mesačný plat sudcu 8.000? Takí Trnkovia či Jankovské sú potom s veľkou pravdepodobnosťou na každom okresnom súde o čom svedčí čudné ticho medzi sudcami. Ak je to tam takéto, niet kto, kto by mohol hovoriť.

 24. Milan2 21. decembra 2019 / 2:39

  Neviem či ste za zamysleli nad tým, ako právnici plazivo a dlhodobo obsadili parlament. Je to veľmi zlé, že právnici, ktorí si nevedia dobre uriadiť ani len svoju vlastnú oblasť, teda justíciu, ktorej dôveruje už len 4% obyvateľstva a ktorú doviedli k troskám , si trúfajú ako samozvaní odborníci na všetko pri takejto biednej referencií, riadiť štát. Namiesto toho, aby im obyvateľstvo dalo stopku, právnici obsadzujú neprimeraný počet kresiel v parlamente, berú najvyššie pozície štátu a najvyššie pozície majú aj v politických stranách. Je strašné, ak 1% obyvateľstva sa domáha 10% a väčšieho podielu v parlamente. Je to neadekvátne vysoký podiel a je to len na úkor iných skupín obyvateľstva – odporuje to aj ústave o rovnosti. Rozťahovanie právnikov v parlamente poškodzuje všetko. Príkladom neodbornosti právnikov pri riadení štátu je posledne aj pán Danko zo SNS – zabránil zdaneniu cigariet, spôsobil trvalý odvodpre banky, pričinil sa o podporu tých čo úmyselne si neodvádzali dane na dôchodok (viem čo hovorím), k poriadku v justícií neprispel ani ako právnik a predseda parlamentu ničím, podobne ako pred ním premiér Fico. Danko ako právnik je príkladom, že keď si neodborník si myslí, že keďže je právnik je odborník na všetko, kazí už, čo sa dá. Už aby bol preč. A ako to vyzerá s kandidátkami strán pre najbližšie voľby? SNS – 14 právnikov, na čele strany právnik, iba 2 dôchodcovia, Smer – 16 právnikov, iba jeden dôchodca, na čele strany právnik, Sme rodina , 13 právnikov, 2 dôchodcovia, PS Spolu – 21 právnikov 0 dôchodcov !!! PS zrejme v skutočnosti znamená Právnická Strana.
  Dôchodcov, ktorých je 25% voličov majú mať podľa názorov strán v priemere tak 1,5% zastúpenie. Kým nebudú mať v parlamente právnici zastúpenie odpovedajúce ich podielu na obyvateľstve, bude to u nás stále zlé. Tu treba zavieť asi numerus clausus. Právnici majú uvoľniť miesta v parlamente tak, aby zloženie približne odpovedalo zloženiu obyvateľstva. Na SNS a Danka som sa veľmi nahneval, už SNS voliť nebudem, ale ťažko sa bude vyberať. V podstate niet koho voliť. Nie sú tam ani rozumní, ani čestní ľudia, ani nerozvedení…Ponúknite mi odborníkov bez závadnej minulosti a hlavne nie právnikov, ktorí nech si najprv spravia poriadok u seba. Slovensko je dnes v totálnej kríze. Chýbajú vodcovia – vizionári, je tu len sivý dav „odborníkov“ s titulmi JUDr.

 25. Pomocník 21. decembra 2019 / 13:53

  Je to presne naopak. Nerozumiete vôbec ničomu; z toho že niekto bez dôkazov v médiách účelovo z politických dôvodov (prevažne krivo) poobviňoval niekoľko vplyvných osôb (teda najmä právnikov) nevyplýva vôbec nič.

  A predovšetkým: Keby sa parlament skladal len z právnikov, boli by sme na tom oveľa lepšie ako dnes; ideálna by bola zmes právnikov, národohospodárov (s dôrazom na národohospodárov, nie podnikateľov) a ako doplnok kde-tu nejakých historikov, odborníkov z jednotlivých technických oblastí a podobne. Ale zmysel parlamentu v našom systéme žiaľ nie je obsahovať odborníkov, ale reprezentovať zloženie a/alebo názory obyvateľstva. Ale to sa všetko zmení.

 26. yoss 21. decembra 2019 / 22:10

  z pravnikmi mam plno zlych skusenosti a ani jednu dobru. su to ludia, ktori jaksi rezignovali na moralku, na spravodlivost, vsetko je otazkou „prava“, teda suladu s nejakym predpisom, co je teda dost scestne a pravdepodobne viaceri moralne, mravne, ludsky zabludili. u inych profesii sa takato deformacia nevyskytuje, alebo presnejsie povedane, nemal som moznost sa s takou stretnut…

 27. yoss 21. decembra 2019 / 22:11

  nasim problemom ale nie su pravnici v parlamente, ale blbci v parlamente!

 28. Pomocník 21. decembra 2019 / 23:04

  Moja skúsenosť je naopak taká, že posledných asi 20 rokov sa už na Slovensku nedá spoľahnúť skoro na žiadne povolanie. Všetci sa predháňajú, kto bude lepší v podvádzaní (vo všetkom, čo robia resp. majú robiť) a kto sa bude viac tváriť, že niečo robí, a pritom za ničnerobenie poberať čo najviac peňazí. To je síce trochu aj charakteristika kapitalizmu v konečnom štádiu, ale keď to prekračuje isté medze, tak už to prestáva byť „sranda“ a zničí to štát. A nielen štát, mal som náhodou tú česť byť účastný malej časti výstavby istej nemenovanej slovenskej atómovej elektrárne…ak to extrapolujem na celú stavbu a preženiem, tak odporúčam obyvateľom okolia sa odtiaľ pre istotu odsťahovať. To by človek neveril, ako sa dnes dokáže lajdáčiť ešte aj pri tak dôležitých stavbách.

 29. Pomocník 21. decembra 2019 / 23:13

  Ešte k tým blbcom v parlamente: Áno sú tam – najmä v tom aktuálnom – sčasti riadni blbci (nie v prenesenom, ale v doslovnom význame). Ale ľudia si ich zvolili a keď sa s ľuďmi rozprávam, tak niektorých z tých evidentných blbcov považujú pomaly za géniov (čo niečo hovorí o obyvateľstve), takže ich vlastne verne reprezentujú a teda je formálne všetko, ako má byť….S tým sa aktuálne nedá nič robiť. Okrem nejakých IQ testov pre poslancov je jediná možnosť zrušiť parlamentnú demokraciu v tejto forme.. alebo ponechať to, čo máme, ale rôznymi trikmi ľuďom nanútiť rôznych „vyvolených“ poslancov (ako napr. v USA), čo už by ale bola otvorená oligarchia.

 30. Milan2 5. januára 2020 / 0:55

  Pán Hrnko, veľa šťastia v tomto roku Vám želám . Rád by som sa Vás ako spoluautora Ůstavy SR niečo spýtal. Čo konkrétne mali na mysli autori ústavy pod slovami “sloboda pohybu” v článku 23 (1): Sloboda pohybu a pobytu sa zaručuje. Pohyb a pobyt sú tu myslené ako synonymá? Alebo keď chodím denne po obecnom chodníku a sused tam dá lavičku … to je táto sloboda pohybu? Ako treba slobodu pohybu v článok. 23 chápať?

 31. kapitán 1. marca 2020 / 1:26

  Pozdravujem čatárokapitána. Ľudia ho napokon predsa len „ocenili“.

 32. Miro 1. marca 2020 / 5:04

  Pán Hrnko,
  dúfam, že mi tento komentár pustíte ďalej, lebo došlo na moje slová, hoci to trvalo dlhšie, ako som si myslel:

  Tučko, pozdravujem ťa s tým, že došlo na moje „absurdné slová“! 😂😂😂

 33. Milanko 2. marca 2020 / 12:08

  To že Hrnko na svoj blog už nechodí, ale len na svoj facebook je smutné. Pozrel som si tam reakcie jeho návštevníkov a prekvapilo ma, že tam nemá takmer žiadne kritické ohlasy, len pochlebovačov, čiže žiadne nastavené zrkadlo, je to tam skôr život v bubline. Realita v spoločnosti bola iná . Nálady v spoločnosti vyjadrilo nízke číslo 3% vo voľbách, čo je odraz toho, že SNS žilo už dlho mimo realitu. Myslím, že neúspech prevažujúco spôsobil jej predseda Danko, ktorý ako JUDr. cca pred 1,5 rokom akoby úplne stratil zmysel pre realitu. Ja som si už rok dozadu myslel, že ako politik sa úplne pobláznil. Život nie je áno, nie, dodržal zákon, nedodržal zákon… ale je v krivkách. Toto nikdy právnik nepochopí. On namiesto rušenia zdanenia cigariet, rušenia dialničných známok a zdaňovania bánk=čo bolo hrubé nedodržanie sľubu bankám štátom dané pred 4 rokmi o dočasnosti zdanenia, mal ako právnik lepšie likvidovať podvodné firmy (ak má napríklad firma 2 mesiace podlžnosť musí sa sama dať do konkurzu), či likvidovať firmy ktoré dlžia soc. a zdravotnej poisťovni, pričom žiadajú vratky DPH. Neporiadok v súdnictve si vôbec nevšímal. Tiež mal ako predseda parlamentu a predseda koaličnej strany veľkú príležitosť veľké peniaze pre štát riešiť cez zdanenie Facebooku, Bookingu, Googlu…. ako to robia v Česku 4% , Rakúsku 5%, Francúzku 7%.. a on ako právnik nič. Nakoniec akoby pojedol bláznivé huby sa staral do dopravy, čo už vôbec nebol jeho rezort. Danko je opticky dobráčik, ktorý ale soZsuzsovou nemorálne podvádzal svoju peknú (už bývalú) partnerku, podľa mňa bol asi už vidieraný, akoby robil to, čo mu niekto prikazoval. A na poste predsedu je ako rozvedený človek, čiže nezvládol ani vlastné manželstvo, ako teda môže riadiť dobre stranu a štát?. Stranu SNS priviedol svojimi svojvoľnými a úplne neodbornými avantúrami odradením voličov mimo parlament. Čo ma ešte ako priateľa histórie mrzí je, že v parlamente visí veľa obrazov, ale dosť ponurých, a chýbajú tu obrazy slovenských hradov, čo by som veľmi privítal. Slovensko je historická krajina a malo sa to už odraziť na výzdobe parlamentu. Žiaľ, už asi dlho nebude v parlamente historik, ktorý bude mať taký dosah na predsedu parlamentu. Je to taký paradox, že Danko ako právnik ignoroval, vôbec si nevšímal katastrofálny neporiadok v justícií, a zase historik sa nevenoval rozpadajúcim sa kaštieľom a deravým strechám na pamiatkach, ale obrane. Aj kvôli tomu som už SNS nevolil.

 34. yoss 8. marca 2020 / 13:03

  to aj mna Danko nastval s tym odporom voci zdaneniu tabakovych vyrobkov, sa prejavil ako uplny politicky hlupak, ba az idiot

 35. Milanko 10. marca 2020 / 23:43

  A ešte ako presadil, že nárok na minimálny dôchodok má vďaka nemu už aj špekulant, ktorý si roky platil odvody iba vo výške päť eur mesačne…a teraz sa všetkým okolo smeje. (poznám takých). Vizitka to ani nie právnika, ale eléva.
  Čo ma ešte na „skvelej“ kampani SNS prekvapilo, že sa pozerala dozadu, čo SNS priniesla. Ľudia ale nereagujú na to čo bolo, ale na to, čo im tá ktorá strana hodlá priniesť. A tu SNS neponúkala nič. A tak aj dopadol výsledok. Danko je odstrašujúci príklad, že právnici nemajú čo v politike robiť, lebo riadia štát ako slon v porceláne. A nerozumejú matematike. Ale ako sa zdá, právnikov vymieňajú najnovšie tenisti. Tí vedia počítať do 40, uvidíme kto bude lepší..

 36. pkonemann24@hotmail.com 11. marca 2020 / 0:44

  Slovensko si zvolilo vládu najväčších tupcov nielen v dejinách Slovenska, ale aj Európy. A to, čo tu mesiace píšete, pán Milanko, je len ďalší doklad, že to nebol omyl, ale je to odraz kreténizmu väčšiny obyvateľstva „tejto krajiny“. Vy ste toho žiarivým príkladom. Každá veta presný opak faktov a reality, vedomosti na úrovni žiaka 6 ročníka ZŠ, ale myslíte si, že ste génius a všetkému rozumiete. Ale prosím, keď treba mŕtvoly, aby sa ľudia zobudili, tak budú mŕtvoly…Pripútajte sa a sledujte, ako to vyzerá, keď niečo riadia športovci…idioti.

 37. x 11. marca 2020 / 0:49

  (Prosím o nezverejnenie môjho predchádzajúceho príspevku. Rozmyslel som si to.)

 38. Miro 23. marca 2020 / 0:01

  Milanko,
  kritické príspevjy by aj boli, ale NEPREJDÚ 😂

 39. Milanko 31. augusta 2020 / 11:37

  Milý Pkonemann24, keď si spätne prečítate moje príspevky, tak zistíte, že z 80 percent sú to obyčaj éra konštatovania reality. NA vy ste kde boli doteraz? Mohli ste nám všetkým prinášať vaše geniálne fakty a vedomosti. Škoda že ste nekandidovali s vašimi skvelými vedomosťami, ktoré iste máte ale niekde schované v šuflíku.

 40. Bynk 22. februára 2021 / 22:39

  Čo? Kedy príde princ na bielom koni?
  Sorry, ale tu už len každý čaká kedy sa konečne prebuda Sitniansky spiaci rytieri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *