Vyhodené peniaze ministerstva

24.10.2014

Slovenská národná strana (SNS) s počudovaním zobrala na vedomie správu, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR udelilo bývalému štátnemu tajomníkovi MO SR Róbertovi Ondrejcsákovi a jeho neziskovej organizácii Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy grant vraj na pomoc ukrajinskej armáde na jej prebudovanie na účinnú bojovú silu.

Vôbec nenamietame skutočnosť, že takýto grant bol udelený, v konečnom dôsledku je to v zodpovednosti vlády SR. Náš údiv spôsobuje to, kto daný grant dostal. Ide totiž o skupinu mladých ľudí, ktorí ničím nepresvedčili, že sa problematike obrany a bezpečnosti rozumejú a mohli by udelené finančné prostriedky zmysluplne použiť. Mnohí z nich vrátane R. Ondrejcsáka už v skorom postadoslescentnom veku zastávali vysoké posty na Ministerstve obrany SR a ničím nepresvedčili.

Treba sa len pozrieť do rezortu obrany, aké problémy tam po sebe zanechali. Ich momentálne prezentovanie vo vraj verejnoprávnej televízii ako expertov na všetko, ktorí často vedia vyhodnotiť udalosť skôr, ako sa stane, je na úrovni prvoplánovej propagandy a v skutočne odborných kruhoch vyvoláva úsmev až pohoršenie. Na Slovensku je dostatok vzdelaných a rozhľadených odborníkov v oblasti bezpečnosti, obrany a reformy ozbrojených síl, ktorí by mohli reálne pomôcť pri reformách ukrajinských ozbrojených síl. Poslať na Ukrajinu prvoplánových propagandistov namiesto skutočných odborníkov za štátne peniaze je z nášho pohľadu plytvaním štátnych prostriedkov.

A. Hrnko

podpredseda SNS

 1. Metod J. Sláv 27. októbra 2014 / 0:10

  Pán Hrnko,

  veď im to nechajte, možno za to kúpia akumulátory do ukrajinských tankov,

  lebo, ako je všeobecne známe, tak na 10 tankov majú 1 akumulátor.

  Andrejčák ? To meno mi je známe ešte z VZS v ČSĽA, bola to za socíku
  dajaká „veľká šarža“?

 2. Lukac 27. októbra 2014 / 14:28

  V našom štáte máme mnoho neziskových organizácii a nadácii, ale len
  málo z nich je pre spoločnosť užitočná. Väčšinou si ich zakladajú rôzni
  „prešibanci“ na vlastný prospech a toto bude asi tiež takýto prípad.
  Nepoznám, bohužiaľ, žiadnu ktorá by sa venovala podpore a rozvoju
  vlastenectva. Tu osobu /Ondrejcsák/ som si všimol už dávnejšie, lebo
  je často v médiach, ale ničim neoslnil, ani v poslednej diskúsii „u Havrana“. Naviac človek, ktorý má slovenské priezvisko, ale píše si
  ho po maďarsky/!/, pritom chce reprezentovať Slovensko, je nedôveryhodný !!!, vlastenectvo je mu zjavne cudzie. A takýchto my máme podporovať z naších daní ?!

 3. Anton Hrnko 27. októbra 2014 / 23:17

  Metod,
  ako vás môže niekto brať vážne, keď neviete odlíšiť Ondrejcsáka od Andrejčáka?

 4. Metod J. Sláv 27. októbra 2014 / 23:33

  Viete, pán Hrnko,

  v tom „prefabrikáte panského huncútstva“ zvanom „magyar nyelv“
  je „a ako o, a o ako a“ 😀 (ja som to meno za socíku len počul,
  nevidel som ho napísané !!!)

 5. pomocník 27. októbra 2014 / 23:45

  Buď agent(i) (alebo osoba(y) na výplatnej listine) zahraničnej (alebo slovenskej) rozviedky (alebo elitárskej skupiny) alebo intímne kontakty či príbuzenstvo s vhodnými osobami. Takto vznikajú títo, čo nič nevedia, nikto nevie, kde sa nabrali, a naraz sú ich plné noviny. Toto nebude výnimka (platiť bude v tomto prípade skôr prvá možnosť, týmito ľuďmi sa to dnes len hemží a už to je aj posledné mesiace oficiálne , len slovenské média o tom zas usilovne mlčia).

 6. pomocník 27. októbra 2014 / 23:47

  Ospravedlňujem sa, ak som zas nedopatrením niečo vyzradil.

 7. Tučko Bombička 28. októbra 2014 / 10:34

  Súhlas s pomocníkom, úplný. V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť jeden – podľa mňa – nadmieru zaujímavý prieskum spred pár týždňov. Na otázku, ktorá strana najviac škodila Slovensku za posledných 20 rokov odpovedalo cca 16 percent ľudí, že HZDS, cca 14 percent ľudí, že SDKU a cca 13 percent ľudí, Že Smer. Robil to Polis tuším.

  Zaujímavé, že tomu Mečiarovi, ktorý (údajne) vliekol Slovensko na východ, ktorý (údajne) spravil zo Slovenska čiernu dieru, ktorý (údajne) straumatizoval celú slovenskú spoločnosť, ohrozoval demokraciu a zaviedol tu štátny teror – že tomu Mečiarovi „dalo v tejto ankete hlas“ takmer rovnaké percento ľudí, ako záchranárom z 1998 a dnešnej vláde.

  Ja by som povedal, vážení, že to ukazuje na jasný rozpor medzi kolektívnou pamäťou národa o 90. rokoch a mediálne servírovanom obraze tzv. „mečiarizmu“ dnes. A ak to tak je, potom sa natíska otázka, čo to teda bolo zač, to (údajne) demokratické vzopnutie síl národa v roku 1998. Ale rád si nechám výsledky toho výskumu vysvetliť od jedného tunajšieho antimečiaristu (ak sa tu ešte vôbec vyskytuje, mám na mysli odborníka na Titaniky všetkých farieb).

  Osobne mám v tom jasno, v 1998 sa tu udialo to isté, čo na Ukrajine pred pár mesiacmi (len v civilizovanejšej forme). Tak s nečudujme, že tu na Slovensku máme rôzne „osoby“…ako o nich píše p. pomocník.

  A aby som nezabudol, gratulácia Pente. Tak som sa už dlho nebavil, ako v posledných týždňoch na článkoch jedného (údajne) mienkotvorného denníka. Paráda.

 8. Milanxyz 29. októbra 2014 / 19:43

  Bravó p. Tučko,
  hovoríte mi z duše …

 9. pomocník 29. októbra 2014 / 22:39

  K tejto téme tip pre tých, ktorí isté veci potrebujú počuť priamo z takpovediac oficiálnych úst (americké tajné služby sú priamo zodpovedné za obsahy hlavných európskych novín): https://www.youtube.com/watch?v=sGqi-k213eE. A to sme iba na povrchu problému…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *