Rozhovor pre Parlamentné listy

Poskytol som včera (12. 9. 2016) som poskytol rozhovor pre Parlamentné listy. Kto chce si ho môže prečítať  na nasledujúcom linku.

 

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Idealne-by-bolo-keby-SNS-vladla-sama-ale-Danko-vladu-nepovali-tvrdi-narodniar-Hrnko-A-kritikou-nesetri-Matovic-je-stvrta-cenova-Saska-tiez-zmatovictela-276698

 1. jano 15. septembra 2016 / 18:10

  Pán Hrnko.Na pomätencov ako OľaNO-SaS alebo Kollár si dávajte pozor.Sú to nenormálne kreatúry.Doslova zakeráci.Nikedy si všimnite aké podlé videá vešajú na fb na Danka a SNS.Má to aj dosť veľkú sledovanosť.Od tých straničiek sa držte čo najdalej.

 2. Tučko Bombička 17. septembra 2016 / 19:11

  V reakcii na včerajší bratislavský samit dnes niektoré nemecké médiá píšu o tom, že A. Merkelová ustupuje od povinných kvót! Na oslavy je asi ešte priskoro, ale povedal by som, že môžme byť trochu optimisti – ono už Juncker v stredajšom prejave o stave únie vysielal ústretové signály, ale nechcelo sa mi tomu veriť…

  …slovenská vláda, veľmi dobre, len tak ďalej!!! A ja si idem pripiť celkom malilinký pohárik vínka na naše Slovensko 🙂 . Nech to dobre dopadne.

 3. Lukáč 18. septembra 2016 / 21:40

  Škoda, že tak pozitívne ako Tučko nehodnotia samit naše media, ako vždy sklamala aj RTVS. Fakt si už nevieme nič pozitívne, čo vláda urobí, vážiť ? Asi musí prísť nejaká veľká katastrofa aby sa veci dostali do normálnej rovnováhy.

 4. milan2 19. septembra 2016 / 1:02

  Nuž, v spoločnosti sa rodí vždy aj dajaké percento psychopatov. Tomu sa nedá vyhnúť. Je známe, že mnohí politici boli psychopati. Nie je preto samozrejme vylúčené, že aj dnes máme medzi poslancami v SNR dajakých psychopatov.
  Ak SNS chce meniť zákon o voľbách, tak by som tam pridal 2 body:
  Povinná skúška adeptov z Ústavy SR a dajaké to potvrdenie od psychológa….
  V tejto súvislosti sa chcem spýtať na aktuálny prípad poslankyne z OLANO – meno ma nenapadá, len to, že je na vozíčku – tá, čo si na diaľku zobrala migranta žijúceho v Berlíne – s ktorým sa údajne zoznámila na diaľku cez internet – bezpečnostný výbor ako hodnotí tento úlet pani poslankyne?
  Osobne by som sa jej spýtal, či si prečítala islamské právo. Pri svadobnom obrade jej mal byť odovzdaný dar – čím si ju manžel vlastne kúpil. Či si je toho nevesta vedomá, a že podľa islamského práva je ako žena menej ako otrok a že muž ju má podľa islamského práva právo biť ( ako dnes veriacim verejne radia imámi , s elektrickým káblom).

 5. Tučko Bombička 19. septembra 2016 / 9:38

  P. Lukáč,

  RTVS nehodnotím, tam buď budú padať hlavy alebo sa nič nezmení. Ale dokiaľ v Smere nie je záujem s tým niečo robiť, tak… K samitu: prečítal som dosť veľa komentárov o ňom (nie slovenských). Rozdelil by som ich asi na 3 skupiny: najväčšia časť je sklamaných, tie píšu o tom, že chýbalo silné posolstvo od lídrov štátov, chýbal európsky „pátos“, mocná myšlienka a nedebatovalo sa o žiadnej zo sporných vecí (od kvót až po transferovú úniu). Druhá menšia skupina sú spokojní, tí oceňujú, že sa vôbec lídri štátov dokázali zísť, že dokázali vôbec dať dokopy nejaké spoločné vyhlásenie (dokonca s konkrétnymi cieľmi, čo sa neočakávalo) a predovšetkým, že sa dohodli, že chcú ďalej pokračovať spolu aj bez VB.

  Najzaujímavejšia je však posledná skupina, to je však len zopár jednotlivcov. Táto vidí v bratislavskom samite hlboký posun, zlom, ktorý najlepšie vystihnem, keď parafrázujem jedného z nich:“70. rokov po skončení 2. svetovej vojny sú európske národné štáty späť!“ Zaujímavý je tiež jeden komentár nemeckého online média CICERO. Podľa neho bola Junckerova reč o stave únie 2 dni pred bratislavským samitom rečou rozlúčkovou. Nie rozlúčenie sa Junckera ale rozlúčenie sa Európskej komisie s riadením Európskej únie a odovzdanie kormidla do rúk Európskej rady šéfov vlád a štátov. Tomu by mohlo nasvedčovať aj obnovenie mimobruselských stretávaní sa šéfov vlád (po 6 rokoch), pretože už teraz sa hovorí o tom, že bratislavský samit bude mať nasledovníka: samit v La Valette na Malte na budúci rok pod maltským predsedníctvom.

  Zaujímavý je tiež koncept „flexibilnej solidarity“, ktorý na bratislavskom samite predstavila V4. Jeden nemecký denník ho označil na nehoráznosť. Merkelová na tlačovke v Blave ho však privítala a povedala, že sa budú s nami baviť o tom, ako si ten koncept predstavujeme. V migračnej politike by znamenal, že štáty, ktoré chcú prijímať menej utečencov, to vykompenzujú na európskej úrovni väčším počtom policajtov do Frontexu na ochranu hraníc, či väčším množstvom peňazí na rozvojovú pomoc. To koniec koncov náš premiér navrhuje od začiatku krízy.

  Ešte zaujímavejšie ale je uvažovať o tom, čo by znamenalo prevzatie tohoto konceptu flexibilnej solidarity ako precedensu pre budúcnosť. Dnes je EÚ v stave, keď „spoločné európske hodnoty“ a najmä (medzičasom sprofanovaná) solidarita vedú jednotlivé krajiny k tomu, že kašlú na vlastné povinnosti. Taliansko a Grécko si nestrážia vlastné hranice, lebo vedia, že migrantov buď skrátka pustia ďalej na sever alebo donútia ostatných, aby si ich nakoniec „spoločne a spravodlivo“ rozdelili. Celé južné krídlo kašle na rozpočtovú zodpovednosť, lebo verí tomu, že Severu nakoniec nezostane nič iné, len ich dlžoby zasanovať.

  Flexibilná solidarita ako európsky princíp by znamenala, že každý štát by poskytol pomoc, ale takú, akú by uznal za vhodnú. Na strane štátu v problémoch by to – podľa mňa – znamenalo to, že by si vonkoncom nemohol byť istý tým, akú pomoc dostane a či v dostatočnom rozsahu. Výsledkom by podľa mňa bola vyššia zodpovednosť jednotlivých štátov. Podľa hesla: pomôžeme ti, ale najprv urob všetko, čo je v tvojich silách, aby si sa z problémov dostal sám. Ak som aspoň trochu trafil, tak je mi jasné, prečo tak Merkelová ako aj nemecký komisár Oettinger princíp „flexibilnej solidarity“ privítali.

  No a v takom prípade by bol bratislavský samit vskutku kľúčový, prelomový a historický. Bolo by to ideologické „preštelovanie“ Európskej únie. Ale možno sú to len moje fantazmagórie…

 6. Lukáč 19. septembra 2016 / 23:13

  Tučko,
  vyzerá to tak, že vládna koalícia sa rozhodla riešiť RTVS až v súvislosti s koncom funkčného obdobia riad, Miku. Pokiaľ ide o Bratislavský samit, kritizujú ho u nás ti čo nie sú pri moci, ale chceli by ju získať. Už minimálny cieľ, riešiť problémy EU postupnými rokovaniami a dohodami je lepší, ako rozpad EU a riziko vojnového konfliktu v Európe. A flexibilná solidarita môže byť dobrým nápadom, ale musí byť dobre koordinovaná komisiou EU inak to skrachuje na sebectve jednotlivých štátov.

 7. yoss 20. septembra 2016 / 7:56

  RTVS by sa aspon nemuselo volat RTVS. vcera na nasom udajne slovenskom radiu vyplakaval sorossov zoldnier Mirko Toda (momentalne dennik N) nad vysledkami ruskych parlamentnych volieb. potom vecer sme mohli vidiet nazivo Lukasa Krivosika z hribovho .tyzdna. den predtym sa v RTVS vykecaval Simecka ako odbornik na summity clenskych statov EU. RTVS vyzbierala vsetkych starych nepriatelov slovenskej statnosti a dava im priestor a peniaze a kyslik na ich dalsiu protislovensku cinnost…

 8. Milan 2 20. septembra 2016 / 23:21

  Čo sa týka migráčnej krízy, treba sa pozrieť na túto vec aj ekonomicky – migrantov vítajú tie štáty, ktoré majú nadbytočné príjmy z daní – Nemecko má dlhodobo obrovské obchodné prebytky a dane zo zisku firiem a zamestnancov zasypávajú štátnu pokladnicu peniazmi – politici majú teda z čoho aj míňať. Podobne sú na tom švédski politici- Švédsko je známe vysokým daňovým zaťažením a disciplinovaným platením daní Švédmi.
  Opačným typom krajín je napríklad Slovensko a Maďarsko bojujúcimi so zlým výberom daní a suchotami politikov – ktorí majú čo robiť poplátať diery v školstve, či zdravotníctve,
  kdeže ešte nájsť peniaze na migrantov.
  Švédski a Nemeckí politici majú ale k dispozícií množstvo peňazí a vo viere, že budú pokladaní za lepších politikov a s vierou, že im to pozitívne pomôže v najbližších voľbách tieto peniaze rôzne míňajú, v tomto prípade financujú 2 milióny imigrantom.
  Zaujímavé pri tom je, že to domácej ekonomike aj môže pomáhať rozhýbať miestne vody – napríklad platia sa prenájmy budov súkromníkom, vznikajú pracovné miesta pre tlmočníkov, právnikov, učiteľov nemčiny, varí sa, čiže sa kupujú potraviny pre 2 milóny ľudí – z čoho niekto aj profituje, znižuje sa miestna nezamestnanosť a cez DPH sa dokonca časť investovaných peňazí vracia….
  Z uvedeného vyplýva, že urýchlovateľom imigrácie je dnes vysoký prevys vyberaných daní nad potrebami – tento prebytok potom slúži ako mazivo politikom…
  Logické a jediné riešenie ako zastaviť imigráciu je znížiť výšku daní vo Švédsku a Nemecku – a tak znížiť prísun vyberaných daní k politikom čím im vznikne problém, pretože nebude ako migrantov živiť.
  Nemeckonajnovšie budú stáťi migranti do roku 2020 84 miliárd Eur – čo je čiastka, ktorá ako dane zjavne nemusí byť od nemeckých daňovníkov vybraná – jedná sa o zbytočné dane, ktoré nie sú nevyhnutné pre chod Nemecka – keďže ich dnes politici plánujú investovať do osôb, ktoré sa vraj v prevažnej vačšine nikdy nezapoja do vykonávania bežnej práce, ale budú žiť zo sociálnych podpôr – práve absencia týchto podpôr je príčina, že imigranti nechcú ísť do Maďarska, či k nám na Slovensko, ktoré majú daňový deficit a politici sú preto sústavne pod stresom chýbajúcich zdrojov. Osobne teda nevydím ako jediné riešenie na hraniciach EÚ, ale aj v prijímajúcich krajinách – kde treba znížiť daňové zaťaženie občanov – priestor na to ako ukázala imigrácia tu je.

 9. Milan 21. septembra 2016 / 10:29

  Dnes som sa z rádia dozvedel, že Slovensko sa v New Yorku sa zaviazalo pomôcť krajinám Sýrií, Iraku a Líbií tým, že z nich prijme študentov – poskytne štipendium pre 500 študentov.
  Ja som osobne zažil študentov z týchto krajín z čias keď som študoval a príslušné problémy – všetci boli muži a tak to aj vyzeralo…..
  Pokiaľ sa tento 100% mužský scenár (uvidíte, že bude týmito krajinami presadzovaný) znovu zopakuje, treba povedať, že Slovensko to nebude stáť iba tie zdroje na štipendiá, ale určite znovu príde o rad svojich dnes ešte slovenských štátnych príslušníčok (toré dnes o tom ešte nevedia) – samozrejme vysokoškolsky vzdelaných. Ďalej tu iste vznikne problém únosov detí matiek (vydatých, či slobodných) , ktoré odmietnu odísť do týchto krajín – treba povedať, že podľa islamského práva syn muslima musí byť vychovaný ako muslim – pokiaľ to nezaistí otec, je to povinná zaistiť to rodina. Takých únosov detí sme mali na Slovensku už mnoho , niektoré boli aj medializované. Unesené deti sa už z moslimských krajín nevydávajú, pretože by sa postavili proti svojmu náboženstvu.
  Ďalej tu bude problém vydatých a vycestovaných Sloveniek – prevažná časť z nich bude manželmi podľa islamského práva bitá, a ako mi to povedal pán Kukan, mali týchto drásajcich príbehov na veľvyslanectve kopu, ale nemohli s tým nič robiť, nijako pomôcť, pretože je to súčasť právneho poriadku danej krajiny – je to normálne podľa islamského práva.
  Treba ešte pripomenúť, že keď Slovensky navyše príjmu miestne občianstvo, automaticky prídu o slovenské občianstvo a zostanú úplne v pasci – pretože bez povolenia manžela sa z tej krajiny už nepohnú…
  Potom tu máme aj nedávny prípad afganského študenta, ktorý na internáte v Nitre sa pokúsil nožom zavraždiť svojho spiaceho spolubývajúceho na izbe – o prípade sa mlčí. Zrejme spolubývajúci zvykol počúvať hudbu – a za počúvanie hudby sa v Afganistane zabíja, pretože nie je v súlade s ich náboženstvom…. No a potom tu máme aj kolínsky scenár – ľudia z moslimských krajín pokladajú európske ženy za ľahké ženy…čiže tu môžeme zaznamenať aj znásilnenia .
  Upozorňujem radšej na tieto problémy predom.
  Jediné možné predchádzanie týchto problémov je prijať tentoraz iba študentky – tie sú navyše pokladané podľa islamského práva vo svojich krajinách za menej ako otroci (žena je menej ako otrok) – takže Slovensko by aj trochu pomohlo zvýšiť ľudskú hodnotu žien z týchto krajín – pokiaľ by štúdium prebiehalo v primeraných oblastiach, iste by to prinieslo týmto ťažko skúšaným krajinám aj takýto prospech. Dnes sú Irak, Sýria a Lýbia mužské krajiny.

 10. Tučko Bombička 21. septembra 2016 / 12:52

  Milan,

  toto neberte v zlom, ale aby ste sa trochu dostali do „reálu“. Pôvodný plán generálneho tajomníka Pan Ki Muna počítal s tým, že sa každý rok prerozdelí do všetkých krajín 10% z celosvetového počtu utečencov. Tých je 65 miliónov, teda ročne 6,5 milióna utečencov podľa kvót. Tento plán bol – podľa toho, čo som čítal v rakúskom der Standarde niekedy počas leta – zostrelený špeciálne USA, Ruskom, Čínou, Indiou a väčšinou európskych štátov. Zostala bezzubá (a navyše právne nezáväzná) deklarácia, ktorú prejednávali teraz v pondelok v OSN. Na druhý deň sa uskutočnila „utečenecká konferencia“, tentoraz zorganizovaná B. Obamom, kde prišli štáty, KTORÉ SAMÉ OD SEBA PONÚKLI, ako sú ochotné pomôcť pri riešení migračnej krízy. Zdôrazním to ešte raz: namiesto OSN vymyslených kvót dobrovoľné príspevky krajín!!!

  Pripomeniem bratislavský samit: namiesto povinných kvót „flexibilná solidarita“. Teraz, páni, sa dejú precedensy (aspoň v mojom chápaní) a je veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi dôležité, že týmito precedensami nie sú kvóty ale dobrovoľné príspevky jednotlivých krajín!!!

  Takže, nech sa na mňa naozaj nikto nehnevá, ale nemienim si nechať pokaziť radosť 550 štipendiami do roku 2021 (teda asi niečo vyše sto ročne) pre študentov z cudziny. Ak sa aj nejaká sliepka s nimi spustí, tak to určite nie je ľudský potenciál, za ktorým treba plakať či ktorý treba ľutovať, informácií o tej bande je dnes predsa viac ako dosť, každý sa môže informovať a aj odstrašujúcich príkladov je už habadej (aj u nás na Slovensku). Samozrejme, rátam s tým, že si naše bezpečnostné orgány pri skríningu tej hávede urobia svoju robotu poriadne.

  No a keď nie: profitovať budú chlapci od Kotlebu. Viete, ja sa považujem za vcelku štandardizovaný prototyp voliča Smeru. A jedno mi verte: absolútne už nemám chuť robiť ešte niekedy pri voľbách nejaké kompromisy. A ak to platí pre mňa, tak je vysoko pravdepodobné, že to platí aj značnú časť voličstva tejto strany. Dúfam, že si rozumieme.

 11. Milan 2 21. septembra 2016 / 21:44

  Hej, malo by sa to dôkladne vyučovať v školách, aby tie sliepky neboli. To ale nie sú len tie sliepky, ale aj ich rodinní príslušníci okolo – ktorí sú týmto následne postihnutí. Poznám prípad nájazdov rodiny z Líbie za takýmto potomkom a obrovský stres celej rodiny z Košíc – nik nevedel, čoho sú schopní – či unesú brata takejto sliepky a budú sa rodine vyhrážať jeho zabitím….to treba zažiť, aby sa chápalo o čo v praxi kríženia dvoch kultúr ide. Možno to ani nespravia, ale stačí, aby vám po nociach pred očami vyskakovali rôzne kombinácie a ste mesiace v strese….Je šťastie, ak sa z takéhoto vzťahu narodí dievča, keďže ženy toto naboženstvo považuje za otrokov a nie je o ne až taký záujem. Ak sa narodí syn – Slovenka sa s ním môže predom rozlúčiť, alebo ísť s ním ísť do rodnej krajiny jeho otca….
  Čo sa týka imigrantov – ako technik nechápem , čo sa to deje. Čo v OSN pôsobia len absoventi humanitných odborov VŠ? Utečenci majú zostať za hranicami a čakať kým sa konflikt skončí a vrátiť sa. Ja neviem, kto vymýšľa toto ich cestovanie po svete, ktorá sa zužuje na západnú Európu, pretože akoby inde sa nedalo. Prečo necestujú aj do Japonska, Indie, či Singapuru, kde netreba aspoň kúriť? To je dajaká povinnosť západnej Európy brať všetkých utečencov?
  Ak treba niekde umiestniť utečencov Úrad OSN pre utečencov sa automaticky pozerá na Nemecko , hoci predstavuje len sotva 1% plochy sveta.
  Keď ale predsedom odboru ľudských práv pri OSN je sunitská Saudská Arábia, kde ženy či iné náboženstvá , nedodržuje sa zákaz trestu smrti ale aj obžalovaným hrozia telesné tresty sa zdá, že už aj OSN veľmi akútne vyžaduje už korekcie – však dnes zjavne už sama OSN nedodržiava svoju Deklaráciu ľudských práv.

 12. Tučko Bombička 23. septembra 2016 / 13:59

  Milan,

  videl som na youtube jedno video. Vystupoval na ňom nemecký farár (alebo biskup, neviem), ktorý opisoval situáciu v berlínskych kostoloch. Tie sú údajne plné nových „konvertitov“, ktorý tam prichádzajú v húfoch každý deň a rozprávajú farárom, že sa im v noci snívalo o silnej žiare, z ktorej sa ozval hlas a ten im prikázal aby šli na najbližšiu faru a tam sa nechali pokrstiť. Pre dotyčného farára to bol dôkaz o tom, že viera v Ježiša Krista sa po svete pohybuje v akýchsi „mrakoch“, ktoré z času na čas spočinú nad tou či onou krajinou. Čo ma ale zaujalo na jeho vystúpení, boli 2 veci: uviedol, že s podobnými príbehmi sa prvý krát stretli kresťanské misie na blízkom východe niekedy okolo roku 2000 / 2001. Druhá vec bola, že keď sa v Nemecku akýsi cirkevný predstaviteľ obrátil na ktoréhosi vysokého biskupa so žiadosťou, aby medzi novopríchodzími začali organizovať misie a začali ich pokresťančovať, odpoveď, ktorá sa mu dostala, znela:“Predsa im nemôžeme kradnúť ich vieru!“. Farár to okomentoval:“No ale čomu sa čudujete, keď dotyčný biskup študoval sociálnu etiku v Berkeley“.

  K OSN: existuje údajne agenda vypracovaná Spojenými Národmi, v ktorej sa pre Európu predpokladá ročný prílev migrantov v počte stotisícov, sumárne to bolo veľa desiatok miliónov migrantov. Škoda, že si nepamätám presné čísla, boli však nižšie ako tie, ktoré sa spomínajú v súvislosti s Barnettom. Spomínajú sa 2 mená v tejto súvislosti – P. Sutherland a, tuším, Wiliam Lacy Swing, obaja sú akýsi hlaváči v medzinárodných organizáciách pre migráciu. OSN to údajne označila vo svojom materiáli ako Replacement migration (nahrádzajúca migrácia).

  Ja ale uvediem inú vec: keď tu kedysi v minulosti p. Pomocník spomínal G. Sorosa, tak som si pozrel zopár článkov toho gaunera na internete. Nebolo to veľa, možno 3 – 4. No a čo som medzitým vypozoroval, je nasledovná vec: niektoré návrhy, ktoré prezentoval on sú jedna k jednej totožné k návrhom, ktoré na riešenie migračnej krízy predkladali niektorí poslanci Európskeho parlamentu. Menovite napríklad návrh nato, aby boli vlády štátov odmietajúce prijať migrantov obídené nasledovným spôsobom: mali by sa vytvoriť peňažné fondy na úrovni EÚ a z týchto fondov by sa mali priamo vyplácať peňažné dotácie mestám či obciam z členských štátov (odmietajúcich migrantov), ktoré by ich boli ochotné prijať. Nato, aby sa v tých mestách postavila čo ja viem škôlka, alebo ihrisko, alebo cesta atp. Proste obyčajná korupcia s cieľom obísť vládu a natlačiť tie masy migrantov priamo do miest a dedín!!! Ak by ste chceli vedieť, kto napríklad patrí v EP medzi propagátorov takýchto programov, tak je to samotný jeho predseda, ten gauner M. Schulz. Okrem neho to často púšťajú z huby ľavicoví poslanci v európskom parlamente a ešte špeciálne tzv. „zelení“. Teda rôzne tie enviromentálne partaje (Grune, atp.). To dávam, len ako pozoruhodnosť.

  Dúfam, že naša vláda si na také praktiky dá setsakramentsky bacha, p. Hrnko!!!

 13. Milan 23. septembra 2016 / 14:56

  Zaujímavé, ale k uvedenej informácií o konvertitoch uvádzam dve veci:
  1. podľa islamského práva im za konvertovanie hrozí trest smrti – ktokoľvek ich môže beztrestne zabiť
  a 2. podľa islamského práva majú právo kafírom (to sú kresťania a neveriaci) klamať.
  Z uvedených dvoch silných bodov islamského práva môže vyplývať len jediné – že sa jedná o konvertovanie naoko, za účelom získania výhod.

 14. Tučko Bombička 24. septembra 2016 / 9:15

  Aha, ho, včera sme ho tu na obed spomínali a večer derStandard uverejnil od neho 7 bodový návrh riešenia utečeneckej krízy v Európe:

  GEORGE SOROS:
  1/ Európa by mala priamo z hraničných štátov prijať aspoň 300 000 migrantov ročne,
  2/ Európa musí získať opäť kontrolu nad svojou hranicou, pretože nič verejnosť viac nevystraší ako scény chaosu (jeden by si myslel, že hranice treba kontrolovať preto, aby sa cez ne hocikto nedostal a ono ajhľa: treba to preto, aby sa verejnosť nebála),
  3/ Treba minimálne 30 miliárd eur ročne na komplexnú migračnú politiku EÚ vyčleniť,
  4/ EÚ musí vytvoriť jednotný azylový štandard pre rozhodovanie o azyloch a presídľovaní utečencov a jednotný mechanizmus pre ochranu hraníc (heslo „spoločná azylová politika“ – na toto si budú musieť naši dať obrovský pozor!!!),
  5/ ďalej treba dobrovoľný hlasovací mechanizmus pre presídľovanie utečencov, členské štáty nemožno nútiť prijímať utečencov, ktorých nechcú a utečencov nemožno nútiť ísť tam, kam nechcú (toto píše iba z toho dôvodu, že povinné kvóty sú už de facto mŕtve, žiadny iný dôvod to nemá),
  6/ Európa musí silnejšie podporovať štáty, ktoré utečencov prijmú a byť veľkorysejšia voči Afrike (to sa už pripravuje),
  7/ treba vytvoriť v Európe prívetivé prostredie pre príchod ekonomických migrantov.

  Mňa upútala jedna vec: nepáči sa mu európsko – turecká dohoda, ktorú vyjednala A. Merkelová. Čo je dobre.
  Zdroj: http://derstandard.at/2000044853434/Europa-retten-ist-gleich-Fluechtlinge-retten

 15. yoss 24. septembra 2016 / 10:57

  treba vediet aj dalsiu vec, ze Georga Sorossa pouziva jedna nemenovana americka trojpismenkova agentura ako prostrednika na realizaciu svojich zamerov tam, kde oni ako statna institucia financovana Kongresom nemozu. takze vietor fuka az z Langley, Virginia…

 16. Milan2 24. septembra 2016 / 23:09

  Hm, ale Európa už prijala nie 300.000 imigrantov ale už 7 krát viac. A títo sa rozhodlo že sa už nikdy nevrátia spať? Vždy som mal dojem že vyhnaní sa vždy chcú vrátiť spať – stále mám pred očami Kosovčanov ako utekali z hraníc do svojich domovov.

 17. Lukáč 26. septembra 2016 / 23:17

  Dnes som na ČT24 počul premiéra Fica ako hovoril o spoločných plánoch slovenskej a českej vlády a spomenul aj blížiace sa výročie vzniku Česko-Slovenska /100./, pričom aby vraj sa vyhli skresľovaniu informácií, dozor nad mediálnymi výstupmi budú mať Historické ústavy SAV a ČAV. Takže sa zas dal dobehnuť Čechmi, všade sa bude hovoriť len o Československu, nie Česko-Slovensku a zásluhy Štefanika, amerických Slovákov a Š. Osuského sa asi moc spomínať nebudú, resp- len okrajovo na Slovensku. Pán Hrnko, mali by ste sa na to pripraviť a zaangažovať do toho aj Historický ústav Matice a tiež katedry histórie na slovenských univerzitách /cez MŠ?/, lebo to zas budú masívne orgie čechoslovakizmu.

 18. Milan 2 27. septembra 2016 / 22:57

  Možno to bude pre niekoho v súvislostiach s nehodou pána Lipšica aj zaujímavé, spravil som výťah relevantných paragrafov Zákona o cestnej premávke (Zákon č. 8/2009 Z. z.:
  § 2
  Vymedzenie základných pojmov
  o) neohrozením povinnosť účastníka cestnej premávky -počínať si tak, aby inému účastníkovi cestnej premávky nevzniklo nijaké nebezpečenstvo,
  § 3
  Všeobecné povinnosti účastníka cestnej premávky
  (1) Účastník cestnej premávky je povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky ustanovené v tomto zákone.
  (2) Účastník cestnej premávky je ďalej povinný
  a) správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky, pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam,
  b) poslúchnuť pokyn vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia (pozn.: osadená zvislá značka prechod pre chodcov a vodorovné značenie – zebra)
  § 4
  Povinnosti vodiča
  c) venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,
  e) dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom
  f) dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť
  § 9
  Spôsob jazdy
  (3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh;
  § 15
  Predchádzanie (zachytil som šumy o predchádzaní 2 vozidiel…)
  (5) Vodič nesmie predchádzať,
  j) na priechode pre chodcov, a bezprostredne pred ním
  § 16
  Rýchlosť jazdy
  (1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
  (4) Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km.h-1

  Osvetlenie vozidla
  § 32
  (1) Vozidlo musí mať počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlomety

  Osobitné ustanovenia o chodcoch
  § 53

  (1) Pri prechádzaní cez cestu je chodec povinný prednostne použiť priechod pre chodcov. Na priechode pre chodcov sa chodí vpravo. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy;. Chodec je povinný umožniť električke plynulý prejazd.

  (2) Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť
  (3) Mimo priechodu pre chodcov sa smie cez vozovku prechádzať len kolmo na jej os. Chodci smú prechádzať cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy.

  (4) Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov i mimo neho.

  (pozn,: čo sa týka reflexných prvkov -podľa Zákona chodec je ich povinný mať dnes len mimo obce)
  SIEDMA ČASŤ
  ZODPOVEDNOSŤ ZA PORUŠENIE POVINNOSTÍ

  § 137
  (1) Porušenie povinností ustanovených týmto zákonom sa považuje za porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

  (2) Porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je
  s) ohrozenie chodca, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov,
  o) predchádzanie iného vozidla v mieste, kde je to zakázané.

  Toto hovorí zákon.
  Tiež tu máme záväzok voči EÚ znížiť počet usmrtených na cestách do roku 2020 na 170 osôb!
  Podľa šéfa rezortu vnútra sa v roku 2015 (kedy zahynulo 274 osôb) podarilo splniť cieľ, aby počet obetí na cestách neprekročil číslo 300. …..“Naďalej sú tam však veci, s ktorými sme nespokojní,“ zdôraznil Kaliňák s tým, že tento počet chcú ešte znížiť. Prekáža mu najmä nárast počtu obetí medzi chodcami. „V porovnaní s rokom 2014 je to o viac ako 20 osôb,“ uviedol. Ministerstvo vnútra tak bude podľa neho ešte viac presadzovať reflexné prvky či osvetu. Nevylúčil ani ukladanie pokút nezodpovedným chodcom, nebude to však prioritou. Až 71 percent smrteľných nehôd chodcov bolo za zníženej viditeľnosti, dvaja z troch zomreli v obci. Najviac chodcov prichádza o život vo veku 51 až 70 rokov.
  Najčastejšími príčinami dopravných nehôd boli v roku 2015 porušenie povinností vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávny spôsob jazdy, skonštatoval minister.

  Na celom prípade je najzarážavejšie to, že nehodu zapríčinil bývalý šéf rezortu vnútra, ktorý mal práve znižovanie obetí na cestách a plnenie závazku voči EU osobne na starosti.
  V súvislosti s jeho predchádzajúcim veľmi tvrdými vystúpeniami voči iným vinníkom (Skrúcaný, Martikán…) je to poučné – je tu, tak ako to povedal pán Danko, potrebná veľká pokora. Z prípadu sa musia všetci vodiči poučiť a treba čím skôr splniť závazok voči EU – 170 a menej ……

 19. Milan 2 28. septembra 2016 / 19:07

  v tom prípade ešte dopĺňam paragraf o predbiehaní pred križovatkou:
  § 15 Predchádzanie
  (5) Vodič nesmie predchádzať,
  g) pri jazde cez križovatku a v takej vzdialenosti pred križovatkou, ktorá nie je dostatočná na bezpečné dokončenie predchádzania pred úrovňou križovatky;

  Aby bolo jasné čo je to úroveň križovatky :
  (2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
  e) hranicou križovatky miesto vyznačené vodorovnou dopravnou značkou „Priečna súvislá čiara“, „Priečna súvislá čiara so symbolom Daj prednosť v jazde!“ alebo „Priečna súvislá čiara s nápisom STOP“; kde takáto vodorovná dopravná značka nie je, hranicu križovatky tvorí kolmica na os vozovky v mieste, kde sa pre križovatku začína zakrivenie vozovky,

  Z uvedenej definície vyplýva, že predbiehací manéver mal byť ukončený najneskôr tam, kde sa začína oblúk do vedľajšej ulice – Kutuzovovej.
  Treba upresniť, že prechod pre chodcov je až za križovatkou a plynule nadvazuje na výstupnú hranicu križovatky Vajnorská/Kutuzovova

  Sumár prípadu môže byť teda komplikovanejší – vodič mohol porušiť okrem ohrozenia chodca (porušenie viacerých paragrafov) extrémne aj ďaľšie… Vodič možno porušil paragraf 15 v bodoch m a j a nie je vylúčené, že porušil aj paragraf 16 Rýchlosť jazdy v bode 4 – vzhľadom na fotografie hlboko prevaleného čelného skla.
  Hlboké prevalenie naznačuje, že možno išiel 50 km/hod plus niečo navyše- a už aj rýchlosť 50,1 km/hod je v zmysle zákona o dopravy porušením zákona.
  To, že polícia nezastavuje vodičov idúcich rýchlosťou povedzme 52 km/hod neznamená, že vodiči neporušujú zákon – porušujú, len chyba merania meracích prístrojov je dôvodom tolerancie policajtov.

 20. Milan 30. septembra 2016 / 10:37

  Z včera vykonanej rekonštrukcie vyplynulo, že exposlanec Daniel Lipšic svojím autom, ktoré včera večer riadil policajt, bezprostredne pred nehodou obiehal iné auto….

  Predbiehanie pred prechodom má podobný efekt, ako keď prichádzate k zastávke autobusu – včas nevidíte chodca, ktorý je zakrytý v tomto prípade nie autobusom, ale predbiehaným vozidlom.
  Po nešťastných skúsenostiach Zákon o doprave správne zakázal predchádzať pred prechodom pre chodcov (vzdialenosť od neho nie je ale určená ) a detto pred križovatkou (vzdialenosť je určená hranicou križovatky).

 21. yoss 1. októbra 2016 / 7:31

  Milan, tam asi bola subezna jazda. prehlad bol dobry, vodic v pravom pruhu spomalil a odbocoval, Lipsic isiel ako debil a chodca zrazil uprostred priechodu…

  §10 (4)
  Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba (ďalej len „súbežná jazda“). Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.

 22. yoss 1. októbra 2016 / 7:37

  pre uplnost este §10 ods. 3, ods. 2 sa vztahuje na nakladne auta vacsie ako 3,5t

  (3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2, na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1 a 2.

 23. Milan 4. októbra 2016 / 16:48

  Pán Hrnko, bol by som rád, keby ste nasledovné riadky nezahodili, ale brali ako podnet:

  Prípad pána Lipšica ukázal aj na nepríjemné medzery v Cestnom Zákone:
  V tom, že Dopravný Zákon hovorí, že pred prechodom pre peších sa nesmie predbiehať – napriek tomu pred 50% zebier (napríklad vo Sv. Jure, Rači …) sú pred zebrami nakreslené prerušované čiary, hoci aspoň 10-15m pred nimi by tam mali byť plné!
  – A Dopravný Zákon zabudol predpísať čo je pre vodiča nadradené – či text zákona, alebo vodorovné dopravné značenie – prerušovaná čiara tesne pred zebrou totiž opticky vodiča nabáda – povoľuje predchádzanie pre prechodom. Alebo robia chybu tí, čo robia značenia? – na celom Slovensku bude potom treba spraviť revíziu značenia čiar pred prechodmi, možno treba aj tisícky prechodov upraviť.
  V zákone nie je stanovené, čo má v tomto prípade prednosť . Tak, ako zákon predpisuje, že je nadradený policajt pred zvislou signalizáciou, alebo je nadradené zvislé značenia pred vodorovným… podobne dnes nevieme, či zákon má prednosť pred vodorovným značením, alebo vodorovné pred textom zákona….
  – Zákon ďalej nepozná- nedefinuje pre svetelné značenie odpočítavanie sekúnd na prechodoch pre peších, aké možno už desaťročia vidieť či v Číne, Bulharsku, Taliansku….na Slovensku aj preto táto skvelá vec neexistuje. Takéto odpočítavacie prechody viac ako chýbajú zvlášť pri zebrách pri základných školách – dôvod je len ten, že nie sú zahrnuté do Dopravnom Zákone – ministerstvo dopravy to síce sľúbilo napraviť už pred 5 rokmi, ale stále sa tam nedeje nič.
  – Zákon je dnes tiež nastavený tak, že úplne zbytočne berie vodičom vodičský preukaz aj v prípade banálnych škôd pri cúvaní o ktorých vodič ani nemusí vedieť – a to aj pri škode za 50 centov a to z dôvodu že vodič „utečie“ . Toto treba dajako upresniť, pretože až polovica políciou evidovaných dopravných nehôd sú dnes štatisticky úteky z miesta škodových udalostí (čo je aj papierik s telefónom zastrčený za stieračom).
  – Do zákona treba jednoznačne dať, že škodové udalosti na parkoviskách , kde nie je prítomná druhá strana treba nahlásiť telefonicky na 158 a mať možnosť odísť.
  – Ale vodičský preukaz sa neodoberá agresívnym vodičom násilníkom – do Zákona treba jednoznačne dať, že za každé fyzické násilie vodiča voči druhému (napríklad za obmedzenie , či ťuknutie na parkovisku) , ako aj za sprosté nadávky sa tiež odoberie vodičský preukaz s následným psychotestami – treba pripomenúť, že v 90 rokoch mafiáni mali dokonca takú milú povinnosť zbiť každého vodiča, čo ich akokoľvek obmedzil, aby sa tak udržiavali vo forme – fyzicky tak zbili dokonca aj vodičov hromadnej dopravy – ale vodičák im za to polícia nezobrala, mohli jazdiť ďalej.
  – Zákon nepozná nelogicky tiež povinnosť nahlásiť vinu za škodovú udalosť poisťovni. To sa v praxi často deje. Aj za neoznámenie škodovej udalosti poisťovni musí byť trest zobratia vodičského preukazu – keď dnes vám zoberú vodičský preukaz za 50 centovú škodu na nárazníku a daný papierik za stieračom. Dnes ak v zmysle zákona teda vyčkáte 3 hodiny na majiteľa, vypíšete a podpíšete mu formulár – preberiete vinu za škodu a škodu poisťovni nenahlásite, nestane sa vám vôbec nič – nik vám za to vodičák nezoberie, hoci efekt je úplne rovnaký – nevyplatenie škody poškodenému! Aj mne vodička oškrela dvere, škodu sme spísali na príslušný formulár, ale vodička to neohlásila a poisťovňa iba krčila plecami – nemohli mi nič vyplatiť a platil som to nakoniec zo svojej poistky. Ciel úhrady škody zo zákonnej poistky tak dnes nie je dôsledne garantovaný zákonom.
  – V zákone tiež treba upresniť dnešný trest za 3 pokuty vyrubené vodičovi v rámci jedného roku – dnes sú to 3 pokuty iba nad 60 Eur. Treba ale zákon rozšíriť aj na agresívne priestupky a poistné (škodové udalosti) = zaviesť povinnosť poisťovní nahlasovať polícií všetky škodové udalosti vodičov– mal som prípad , že jeden SBS kár sa mi chválil, že mal za 2 roky 24 nehôd (škodových udalostí) a nič, ďalej jazdil , a aj mne nedal prednosť a do mňa narazil… je to potrebné preto, že takýchto vodičov treba dajako krotiť – preto by mali ísť po spôsobených 3 škodových udalostiach tiež na povinné psychotesty a mali mať zadržaný vodičský preukaz .
  – Zobratie vodičského a psychotesty by mali byť povinné konečne aj pri vodičoch čo fyzicky napadnú iného vodiča – bol som svedkom, ako jeden vyskočil z auta s oceľovou tyčou a tresol ňou do kapoty predošlého maličkého auta za niečo….skončil, keď z toho malého auta vystúpil chlap ako hora…je nepríjemné s takýmto druhom vodičom jazdiť na komunikáciách.
  – Zobratie vodičského by malo byť povinne aj za prekročenie plnej čiary v ľavotočivej zákrute – len skutočne psychicky chorý človek môže predbiehať v zákrute s plnou čiarou a takýchto treba z ciest stiahnuť.
  – Prekvapujúce tiež je , že vodičský sa neberie ani za dnes dosť veľké prekročenie rýchlosti v obciach povedzme o 50 km/hod . Dáva sa len pokuta (aj keď vysoká). Tomuto skutočne nerozumiem.
  – treba sa pozrieť aj na skúsenosti z ČR, kde majú 5 bodový systém – čo by sa u nich za 10 rokov aplikácie tejto úpravy osvedčilo do Zákona prevziať.
  – Ďalej pre našich vodičov sú v Rakúsku, a ČR niektoré zvislé značky neznáme – napríklad čo znamená čierny bod v bielom poli? Slovenskí vodiči môžu porušovať potom z neznalosti zahraničné predpisy.
  – V Zákone tiež neviem prečo chýba jednoznačná povinnosť pomalých vozidiel uvoľniť (tam , kde sa to bez problému dá) jazdný pruh (nová zvislá značka slimák) rýchlejším vozidlám – pretože tam, kde je plná čiara a traktor ide a ide, hoci mal aj viac krát priestor uvoľniť a počkať , kým prejde za ním idúca kolóna , sa to nedeje. Na to by mala vzniknúť nová špeciálna značka, pretože dnes plnú čiaru prekročiť nesmiete a musíte ísť za konským povozom aj pol hodinu….
  – Ďalej upozorňujem na nezmyselné nariadenie zákona, že v jazdnom pruhu sa jazdí vpravo (a nie v strede). Chvíľu som tak skúšal jazdiť a nedá sa to – zákonodarca tak zrejme tiež nejazdí.
  – V Zákone by sa asi už konečne malo zakázal prechádzať v obci cez cestu po západe slnka (teda v noci), či ísť po krajnici chodcom oblečených iba v čiernych, hnedých, sivých a tmavozelených šatách (bez reflexného prvku) a zaviesť možnosť pokút a povinnosť reflexných prvkov . Napríklad zvyk chodiť do kostola celý v čiernom je dosť nešťastný zvyk.
  – Ďalej chcem upozorniť na nespravodlivé určovanie vinníkov nehôd – napríklad nedanie prednosti autu ak vychádzate z dvora domu v obci a na ceste v obci ide auto 120 km/hod – ja logicky predvídam že iní vodiči predpisy dodržujú – ak šuchnem auto, čo ma na diaľnici predbieha 200 km/hod , tak by mal byť vinný aj ten čo ide 200 a nie len ja, že som nedal prednosť. Pri takej jeho rýchlosti stačí , že si skontrolujem pravé spätné zrkdlo a vodič je spoza obzoru už za mnou….
  – Ďalej upozorňujem na právo cyklistov jazdiť po chodníku iba do 10 rokov, potom sa až do 15 rokov môžu sa bicyklovať iba na komunikácií a iba so sprievodom dospelej osoby – v praxi to dnes znamená, že od 10 -15 rokov deti po príchode do školy si bezpečne nemôžu ísť zabicyklovať, ale sa to našťastie nedodržuje a aj 13 roční jazdia po chodníku– bicyklistom u nás (v krajine kde sa úmyselne nebudovali cyklochodníky, pretože niet cyklistov – výrok úradníka v pozor zákrute niekedy v 80 rokoch) by malo byť povolené jazdiť po chodníku rýchlosťou 1,5 násobku chodca a nesmeli by chodca ohroziť.
  – Ďalej je to definícia motorového vozidla – podľa zákona je to vozidlo s motorom a trolejbus. Čo trolejbus nemá motor? To elektrické auto kde bude zaradené? Takéto nelogičnosti by v zákone nemali vôbec byť – aký je dôvod vyraďovať trolejbus spomedzi vozidiel s motorom by som rád vedel a rád by som tiež vedel kde sa teda ocitne plnoelektrické auto .
  – Ďalej je tu nezmyselný výraz Znížená viditeľnosť. Ja poznám noc a deň a keď je noc – teda tma, tak vidím dobre– však mám reflektory – ale to neznamená, že mám zníženú viditeľnosť. Znížená viditeľnosť je vtedy, ak je hmla, prší, sneží, alebo vo vzduchu je veľa prachu. Tieto dva výrazy – noc (tma) a znížená viditeľnosť by som v zákone oddelil- aj kvôli tomu, aby sa mohli zadefinovať reflexné prvku u chodcov – v opačnom prípade by mali nosiť reflexné prvky aj počas dňa v prípade sneženia….
  – Upozorňujem ešte na zvislú značku – modrú tabuľu pripojenie na diaľnicu bez zrýchlujúceho pruhu – príslušnú šípku by som zvýraznil červenou farbou (veľmi nebezpečné!).
  Dopravný zákon má dnes už dosť nedostatkov a myslím, že sa ešte nájdu iné zmysluplné návrhy….

 24. yoss 6. októbra 2016 / 9:13

  toto u nas nikto neriesi, lebo sme len kolonia:
  vcera dostal Obama na stol dostal Obama na stol plan leteckych a raketovych utokov na syrsku armadu, aby ich oslabili, kedze hrozi dobitie Aleppa od teroristov a protiassadovskych militantov. ked to podpise, bude to eskalacia. v niektorych ruskych mestach (Petrohrad) prebehli CO cvicenia, ludia vraj dostavali jodove tabletky. k brehom Syrie sa blizia americke vojnove lode a cez Slovensko v noci prelietavali vojenske lietadla smer juhovychod…

 25. yoss 7. októbra 2016 / 9:12

  tymto by sa mal zaoberat nas parlament a nie blbostami, ako je tam zvykom. nacelnik generalneho stabu americkych ozbrojenych sil Milley sa otvorene vyhraza kazdemu:

  …kdokoliv se pokusí ohrozit současný americký styl života a kdokoliv bude odporovat Spojeným státům, toho americké ozbrojené síly domlátí takovým způsobem, jako ještě nikdy předtím…

 26. Tučko Bombička 7. októbra 2016 / 12:52

  Yoss,

  nemajú čas, majú plné ruky práce s blahorečením archanjela Michala – bojovníka proti zlu, ako nás od včera presviedča „verejnoprávna“ RTVS v rámci svojej politickej výchovy. A – podľa Andreja Danka – prvého a najlepšieho slovenského prezidenta. Ďalších komentárov sa radšej zdržím, musel by som nadávať ako pohan…

  …a radšej si odskočím k najbližšiemu umývadlu – odpľuť si od hnusu.

 27. jano 7. októbra 2016 / 16:51

  Tučko a za túto špinavú stoku Rtvs platíme.Toto blahorečenie Kováča bude v tej stoke minimálne ešte týžden a pľutie na V.Mečiara tiež.

 28. Anton Hrnko 7. októbra 2016 / 19:15

  Pokladám to za absolútny blud a mystifikáciu. Prečo by to robil? A prečo by to dával cez Bútoru?

 29. jano 7. októbra 2016 / 19:53

  Pán Hrnko.Tomu neverím ani ja.Je to manipulácia ako vyšitá.Minimálne dva dôvody spomenie.Hlavné správy alebo Parlamentné listy sú konšpiračné weby.Lži-klamstvá tam píšu pravidelne.Ten autor blogu je odnož-spojka od Kotlebovcov.Overte si tú akože vojenskú“organizáciu“za ktorú sa on skrýva.Posledná vec fotka Bútoru a Albrightovej je stará.

 30. jano 7. októbra 2016 / 20:03

  Preklepol som si narýchlo jeho články.Stačil mi toto.Adoruje tam domobranu ako divoch.Je to Kotlebovec a píše na objednávku.Ale čo je horšie,že podlo klame.

 31. Milan2 7. októbra 2016 / 22:45

  Páni, viete, vy sa zaujímate vecami, ktoré absolútne nemáte ako oplyvniť.
  Vy lietate vo vysokých sférach medzinárodnej politiky, ja zostávam doma pri zemi a prešiel som si obyčajný Zákon o doprave – kvôli prípadu poslanca Lipšica, a vypísal som si jeho nedostatky a nezrovnalosti, ktorých zmena viem že môže pozitívne ovplyvniť kvalitu našeho života a dokonca aj každoročne zachrániť dajaké životy (plná čiara pred prechodmi a podobne). Bol by som rád, keby podnet pán Hrnko posunul tam, kde by tie návrhy niekto odborne prešiel.
  Viac tu na Slovensku myslím občanov predsa len osloví odpočítavanie zelenej a červenej na križovatke, ako to majú aj v Moskve, či Pekingu, ako odpočítanie rakiet v Moskve a Pekingu – pretože tie rakety my na webe nijako neovplyvníme, ale náš Dopravný zákon ovplyvniť vieme – a ten používame denne…

 32. yoss 8. októbra 2016 / 10:48

  cenu jej odovzdal Butora
  webnoviny.sk/slovensko/clanok/1057757-albrightovu-mrzi-ze-slovaci-nechcu-nekrestanskych-migrantov/
  (doplnte si na zaciatok linku trikrat w)

  neviem preco na HS obcas takto zaklamu (nie je to prvykrat), asi maju v redakcii skodnu. typicke je, ze clanok nikto nepodpisal, je tam len len odvolavka na zarnovicana. onehda za Meciara bola tato skupina horlivych blbcov (typu zarnovican „de sarno“) v SNS, kopali napravo nalavo aj do spojencov, ktorym bola vtedy HZDS, pamatam sa, ako nam prelepovali po nociach plagaty tymi svojimi, hoci miesta mali dost. je to destruktivna cinnost, s ktorou sa budu musiet LSNS vysporiadat, alebo teda sklznu na uroven par percent ako onehda SNS…

 33. Anton Hrnko 12. októbra 2016 / 23:54

  Neviem sa k tomu vyjadriť. Zdá sa mi to málo pravdepodobné. Na Slovensku sa nič také nedeje.

 34. Anton Hrnko 12. októbra 2016 / 23:56

  Gajdoš žiadnu cenu Albrightovej nedal. Globsec je medzinárodná konferencia, na ktorej sa zúčastňujú hlavy štátov a vlád z celého priestoru a tým, že to ministerstvo obrany podporuje, nedáva vyznamenania žiadnemu z účastníkov. Je to podlé od Žarnovičana, že tieto dristy šíri.

 35. kríž a meč 13. októbra 2016 / 20:16

  Tu nejde o ziadneho Zarnovicana pan Hrnko. Tu ide o to, ministerstvo SNS podporilo svojim menom akciu, na ktorej bola ocenena za „zasluhy“ krvava Madlena. A doteraz to vase ministerstvo neodsudilo, len hapka a kokta same hluposti o tom. A recami o Gajdosovi u mna nepochodite. Ja viem velmi dobre, kto je Gajdos. Ja som rok sluzil na MO a mal som tu „cest“, spoznat pana Gajdosa, takze o nom mi nemusite rozpravat rozpravky aky je. Ak aj nedal ziadnu cenu tej mesiarke, nikdy ju neskritizuje za jej zlocinecku cinnost na Balkane a zastiti kazdu podobnu akciu, ak mu to moze pomoct v kariere v tomto rezime. Pretoze vas minister je verny kazdemu rezimu bez ohladu nato, aky ten rezim je! Cim dalej, tym viac zasnem, ako sa z vas pan Hrnko a zo SNS, stava neskutocne prorezimova strana. Gratulujem , ak Vam len to chybalo ku stastiu, naozaj nechapem, kvoli comu ste vlastne odisli v roku 1994 zo SNS, a uz vobec nechapem, kvoli som ste do nej po tolkych rokoch zas vstupili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *