PÁN MIKA (REZNÍK), ZASTAVTE TÚ GRAJCIAROVÚ KOMÉDIU

A opäť sme to všetci dostali plnou ranou a rovno medzi oči. Asi tak by sa dala komentovať včerajšia vraj diskusná relácia s Havranom vraj o slovenských dejinách.

Nuž ťažko mi je povedať nejaký súvislý komentár o tom, čo sa včera večer odohrávalo na obrazovke STV 2 a nepoužiť pri tom zopár šťavnatých slov a zopárkrát si pri tom neuľavil z ústnej dutiny. Ak toto má byť diskusia o slovenských dejinách, tak nás Pán Boh opatruj a bojme sa, aby sme nemali ešte viac nahnevaných a rozzúrených voličov, ktorí budú voliť hocičo, len aby sa nemuseli pozerať na niečo tak odporné a ešte to nazvať aj diskusiou o slovenských dejinách!

Predovšetkým, ak má byť nejaká diskusia plodná a užitočná, musí byť moderátor doma v téme a byť na ňu pripravený. To sa v žiadnom prípade nedá povedať o M. Havranovi, ktorý o slovenských dejinách a ich súvislostnej podmienenosti nevie zhola, ale zhola nič. V jeho podaní je to len znôška nenávistných tvrdení voči všetkým tým, ktorí ich v minulom a do značnej miery aj v tomto storočí formovali a ovplyvňovali. Postaviť napr. výklad slovenských dejín v prvej polovici 20. storočia na predstave o endemicky zlovoľnej a zlo šíriacej Slovenskej ľudovej strane a nevidieť súvislosti, v ktorých táto strana pôsobila a presadzovala slovenský národný program, je vyslovené chrapúnstvo, nemajúce v civilizovanej národnej spoločnosti nielen v Európe obdobu. Nevidieť tieto súvislosti a podmienenosť konania slovenských politikov či už v prvej republike alebo počas druhej svetovej vojny, je jednoducho zločinom voči vlastnému národu a ospravedlňovanie tých, ktorí mali principiálni podiel na tom, že slovenská politika sa vyvíjala tak, ako sa vyvíjala. Len pre ilustráciu, Česko-Slovenská republika vo vzťahu k Slovákom a ostatným národnostiam vôbec nebola taká demokratická, ako nám ju tu niekto chce predstavovať. Jej režim bol tvrdý nielen voči nemeckej a maďarskej národnosti, ale mal polokoloniálny charakter aj na Slovensku (napr. taký český príplatok bol veľmi podobný tomu, čo dostávali britskí úradníci k platu v Indii). Napriek tomu bol zásadný rozdiel medzi politikou strán národnostných a HSĽS. HSĽS nekonšpirovala s cudzou mocou proti republike a slovenskú otázku chcela riešiť v jej rámcoch. Opačné tvrdenie je nielen nepravdivé, ale viviňuje tých, ktorí sa skutočne zaslúžili o jej rozbitie na konci 30. rokov počnúc Benešom a končiac Hitlerom, Musollinim, Daladierom a Chamberlainom. A tí sú aj primárni vinníci toho, čo sa stalo na Slovensku v rokoch vojny bez toho, žeby sa viviňovali slovenskí horlivci v danom období.

No a na margo historikov, ktorí sa podieľali na tejto fraške, by som uviedol len zopár postrehov. Niektorí, keď začínali, sa zdali perspektívnymi. To, že namiesto serióznej histórie sa vydali cestou treťotriednych propagandistov, je ich vec, ale je to škoda. Mohli niečo v obore dosiahnuť a nezostať pre budúcnosť bezvýznamní. Jednu radu by som im však dal: Nechoďte diskutovať o témach, v ktorých nie ste doma alebo o nich takmer nič neviete. Je to nedôstojné pre vás osobne. A aj na takúto diskusiu sa treba pripraviť.

Ale podstatné, čo by som chcel v tejto súvislosti povedať, je apel na vedenie Slovenskej televízie, aby zastavila toto neobyčajne surové dehonestovanie Slovákov, slovenského národa a Slovenskej republiky. Takéto paškvily len ďalej polarizujú spoločnosť a naháňajú vodu na mlyn všetkým extrémistom počnúc čechoslovakistami a končiac šovinistami. Slováci sú svojím vedomím predsa len niekde inde, aby boli ochotní konzumovať takéto nepodarky.

 

 1. Danubius 26. júla 2017 / 22:23

  Sledoval som včerajšiu diskusiu na tému Slovenská republika 1939-1945. Už samotná „výzdoba“ miestnosti, v ktorej diskusia prebiehala naznačovala, akým smerom sa bude diskusia uberať. Diskusia v plnej nahote odhalila biedu našej „oficiálnej historiografie“, ktorá nie je schopná skúmať vlastné dejiny zo slovenského hľadiska. V stanoviskách historikov, skôr by som povedal ideológov, ktorí sa zúčastnili diskusie bolo vidieť ustráchanosť, aby ich nedajbože niekto neobvinil z hriechu, že nebodaj pozitívne hodnotia snahu Slovákov po získaní vlastnej štátnosti. Toto nám vštepovala štátna moc do vedomia viac ako 70 rokov. Sledujem to už dlhšiu dobu. Súčasná generácia historikov, je nesvojprávnou generáciou sluhov, pripravených slúžiť Prahe, Budapešti, Bruselu len nie vlastnému národu. Pokiaľ sa náš národ nezjednotí na na slovenskej štátnosti (ako pozitívnej hodnote), to však by sme museli mať iných politikov, tak sa nikdy, ako národ nezjednotíme ani na vlastných dejinách. To, že prirodzená snaha vytvoriť si vlastný štát rozdeľuje náš národ (presnejšie inteligenciu) je dostatočným svedectvom toho, že naša spoločnosť je chorá.
  P. S. ako paradox musím uviesť, že tzv. oficiálna historická veda, reprezentovaná najmä HÚ SAV bola v 60. – 80. rokoch minulého storočia oveľa viac objektívnejšia a slovenský pohľad na vlastné dejiny bol oveľa výraznejší.
  Súčasná historická veda sa i neadekvátne používanou terminológiou (fašizmus, klérofašizmus) vracia do obdobia 40. a 50. rokov, do obdobia prokurátorského výkladu dejín. Nehovoriac už o návrate (či skôr o vykopávaní) fosílií čechoslovakizmu.

 2. Lukáč 26. júla 2017 / 22:37

  Tá relácia bola skutočne nedôstojná fraška, povrchnosť, diletanstvo.

 3. Juraj 27. júla 2017 / 9:06

  Tvrdit, ze to, co sa „stalo na Slovensku v case vojny“ nesie primarnu vinu Benes a spol, to chce riadnu davku arogancie a historickeho diletantstva.

 4. yoss 27. júla 2017 / 9:16

  dobre ze ste sa ozvali, pan Hrnko, vacsina je uz letargicka a prechadza take veci mlcanim. je neuveritelne, co vsetko si mimovladky a ich aktivisti dovoluju na platne RTVS platenych z penazi obcanov – prekrucanie historie, oblbovanie a manipulacie v priamom prenose…

 5. yoss 27. júla 2017 / 9:21

  inak co je zaujimave, tak puncovany demokrat Havran davnejsie zakazal diskusiu na strankach jetotak.sk, kde je sefredaktorom. zverejnuje tam svoje kydy kaviarenska cast spolocnosti a kritiku by neuniesli…

 6. Milanko 27. júla 2017 / 23:37

  Dobre hovoríte – pre mňa bola tá debata bezcenná, pravý účel besedy ale nebolo slovenského diváka vzdelať, ale v zmysle riadenia TV mimovládkami slovenského diváka dostať na úroveň povolných blbečkov – reálnym výsledkom takýchto slabých besien na ktoré pán Havran zjavne nemá vzdelanie, je len ďaľšie presúvania divákov na internetové stránky, na stránky rôznych strán a spolkov, kde sa dozvedia veci ktoréh Havran a diskusie RTVS úmyselne zamlčujú- potom sa Havran a spol nad výsledkami volieb….ktoré sami spôsobujú
  Treba len českým koncesionárom pozávidieť skutočne erudované a kvalitné historické besedy na ČT2.
  Pán Hrnko, mám ešte jednu závažnú pripomienku k programu verejnoprávnych ST1 a ST – nebadane úplne vytesnili detské programy – doobeda, či poobede – keď deti prídu zo školy domov a zapnú si TV ( na ktorú ich rodičia povinne prispievajú), nevidia žiadne detské programy, ako to bola za zlých komunistov, v tomto čase tam stále bežia drahé a stupídne pseudosúťažné programy, vymývajúce mozgy aj detským divákov….
  To STV už nemá ani archív? My musíme deťom púšťať detské nemecké programy – zvláštne, iba tie chcú pozerať.

 7. národniar 1871 28. júla 2017 / 17:42

  To poukazovanie na extremistu Havrana je spravne, to strasenie fasistom Kotlebom zas smiesne.

 8. Tučko Bombička 30. júla 2017 / 13:33

  „Ako karhajúci rodič s poručníckym fondom a dávkou dojatia prezident Európskej komisie Jean-Claude Juncker tento týždeň privinul na hruď slovenského premiéra Róberta Fica. Zatiaľčo Slovensko čelí možnej prehre svojej súdnej žaloby proti utečeneckému systému kvót EÚ a Fico je všetko možné len nie populárny vo svojej socialistickej politickej famílii kvôli svojej tvrdej protimigrantskej rétorike, Slovensko je zároveň jediný člen Višegrádskej skupiny stredoeurópskych krajín, ktorý sa vyhol právnym krokom Komisie kvôli odmietaniu prijímať azylových žiadateľov *. V skutočnosti je Fico to jediné, čo Junckerovi zostalo z Višegrádskej skupiny: vedia to aj slovenskí diplomati aj EÚ. Zatiaľčo Slovensko zvládlo svoje EÚ predsedníctvo so široko ocenenou zrelosťou a umiernenosťou, Poľsko a Maďarsko opúšťajú koľajnicu EÚ a Česká republika je vo volebnom móde, s potenciálom zvoliť euroskeptického liberála Andreja Babiša.

  A ako vyzerá nový díl medzi Bruselom a jedným z jeho problémových detí podľa zdrojov Playbooku?: Fico súhlasí s kompromisom pri migrácii a EÚ z neho zato urobí svojho hovorcu/zástupcu v strednej Európe. Ficovi sa láska Bruselu hodí. Na krk mu dýcha parlamentná neonacistická strana a pravidelné opozíciou vedené pouličné protesty kvôli prenajatiu apartmánu od biznismena Ladislava Bašternáka, ktorý je vyšetrovaný kvôli sprenevere daní.“
  http://www.politico.eu/newsletter/playbook/politico-brussels-playbook-plus-fico-comes-in-from-cold-parliament-ghost-town-macron-o-meter/

  * iba preto, že prisľúbilo prijatie niekoľkých desiatok azylantov z Grécka, čím sa dostalo nad stanovené kritérium 1%, ktoré bolo rozhodujúce pri (ne)začatí právneho konania proti Maďarsku, Poľsku a Česku – pozn. Tučko Bombička).

 9. Lukáč 1. augusta 2017 / 22:23

  K dnešnej relácii na RTV:, SK Dejiny. Toto nie je žiadna diskusia o histórii /ako napr.na ČT: Historie.Cz/, ale jednostranná manipulatívna propaganda diletantského moderátora, občas až krčmová fraška. Prave takéto jednostranné tvrdenia, nezohľadňujúce dobové súvislosti, vedú k posilňovaniu extrémizmu. Podľa Havrana a spol. slovenská ľudová kultúra, tradície, pekná slovenská krajina, posilňovanie rodiny sú „nebezpečné, fašizoidné“ tendencie.

 10. Jozef U 3. augusta 2017 / 19:24

  Gajdoš a Plavčan sa nikdy nemali stáť členmi vlády SR.
  Nečestní a neschopní úradníci prihravajú kšefty mecenášom Smeru a SNS.
  Za 24 rokov samostanosti mala SNS asi 10 rokov rezorty školstva a obrany, kde je najväčší neporiadok a je zodpovená za to, že naša budúcnosť je v keli.
  Treba zastaviť Danka a odstaviť SNS v rozkradaní Slovenska.
  Nikdy viac SNS!

 11. yoss 5. augusta 2017 / 9:39

  sranda jak preladili potrimiskari RTVS – predtym kazdy den v hlavnych spravach vychovna 10 minutovka o holokauste, dnes davaju Lucnicu a folklorne subory !!! sa chcu udrzat pri koryte, aby ich Reznik nevysmaril…

 12. milanko 6. augusta 2017 / 1:28

  holokaust – čítam teraz knihu o holokauste kresťanov v Turecku …
  keď si prečítate očité svedectvá , čo museli prežiť Arméni a zvlášť ženy… najprv im povedali, že sa musia presídliť, potom hneď zaa mestom ich susedia – spolubývajúci muslimovia zabili ich mužov čím prišlo do ruky, palicami, sekerami, potom ich dcéry rozpredali na trhu a ženy úplne zbavené šiat- úplne nahé hnali týždne pešo cez mestá a dediny na juh do Mezopotánie. Pochod prežívali sotva 2 % z nich.
  Po ceste zomreté ženy spalovali, a hľadali zlato skryté v ich vnútornostiach. To Nemci nerobili.
  To od Turkov sa naučili Nemci ako robiť holokaust – len to robili nie až tak naturálne, ako Turci. Európa dnes divákov TV denne neinformuje čo sa dialo v Turecku v roku 1915, vítači nič nevedia o vyvraždení 1,5 mil Armónov – pozornosť je nevyvážene venovaná len jednému holokaustu. Ani o nedávnom holokauste v Rwande a Burundy konaného len pred pár rokmi z STV sme sa nič nedozvedeli, aj keď tam zahynulo sekaním mačetami asi 800.000 Tutsiou.
  Zjavne je STV pod rukou mimovládok ktoré diktujú o čom sa bude vysielať, určovať s kým sa budeme priateliť a s kým bude družba. Stačí len počúvať formulácie a hneď je jasné, kto v STV ovláda politické spravodajstvo. Ruskí hackeri to určite nie sú.

 13. yoss 8. augusta 2017 / 9:45

  vyzera to tak, ze utrhnuty kapitan:

  Na piatkovom predsedníctve sa podľa neho o tom hovorilo ako o krajnej možnosti.
  „Uvidíme, čo nám povie, pretože my sme mu dali v piatok určitý mandát a naplnil jeho krajný variant. Tak najskôr musíme vedieť, čo bolo príčinou, že sa to použilo,“ vysvetlil Anton Hrnko

  2. variant, ze nevie, ako to chodi s eurofondami
  3. variant, ze kapitan je prilis naviazany na maleho ministra
  v kazdom pripade dost nestastny sposob riesenia problemov. Bela sa toho chyti a bude vypovedavat koalicnu zmluvu dvakrat do mesiaca…

 14. Tučko Bombička 8. augusta 2017 / 11:48

  Fico s E. Tomášom (a špeciálne tá banda okolo Maďariča) už dlhšie potrebujú poriadnu po papuli. Na škodu to, myslím, nebude…

 15. milanko 9. augusta 2017 / 15:56

  Výzva na podporu vedy a výskumu sa začala pripravovať 3 roky dozadu. Po jej vyhlásení sa termín odovzdávania žiadostí (pôvodne apríl 2016) niekoľko krát posúval, čo bolo samo o sebe už podozrivé. Pre vysvetlenie- niečo možno napovie to, že Slovensko si rozdelilo 7 záujmových skupín , pričom eurofondy kontrolujú len dve z nich. Problém je, že v roku 2020 sa už eurofondy končia a peňazovod z EU vyschne. Partie kontrolujúce eurofondy potom samozrejme skočia tiež. 600 miliónov prisľúbených z EÚ pre vedu výskum je teda jedno z posledných šancí , ako sa dá ešte niečo získať. Aj v tlači sa otvorene píše, že sa jedná o 20% z tejto sumy, ako provízia – to na Slovensku všetci vedia, ale nik to nikdy nedokáže. Rokuje sa totiž cez prostredníkov. Sem tam nejaký šialený prostredník uletí, ako teraz v prípade ponuky pre pána Zvrškovca (tiež historik amatér), ktorí prišiel zo Švédska, kde je predsa len trochu iná kultúra. Peniaze sa samozrejme žiadajú dopredu a v hotovosti, 20% je ale príliš veľa, navyše sa jedná už o zdanené peniaze, takže to nie je také jednoduché ako sa to bežným ľuďom zdá, keďže v skutočnosti sa jedná o 25% provízie – lebo niekto tieto peniaze musel predtým zdaniť a ľudia v pozadí eurofondov to byť samozrejme nemôžu, to by sa hneď zviditeľnili…. Samozrejme, rektori chudobných škôl nie sú schopní peniaze v hotovosti dať, kde by sme to boli – školy zdanené voľné peniaze skrátka nemajú. Niekoľkonásobné posúvanie odovzdávania termínu uzávierky výzvy môže napríklad súvisieť aj s tým, že sa posúvali rokovania s tými čo ich mali, prípadne sa dlho vyjednávalo o garanciách – čiže posúvanie mohlo súvisieť s intenzívnym úsilím hľadania firiem, ktoré boli do toho ísť za istých podmienok systémom dáš, dostaneš…. zaplatiť. Ale to, že ani jedna škola nezískala grant nápadne naznačuje že jednania asi boli nakoniec úspešné, pretože pre nich už nič neostalo – všetko sa už asi prisľúbilo predom. ináč sa to vysvetliť nedá – súkromné firmy nikdy nedosiahnu kvalitu výskumu pracovísk vysokých škôl a SAV . Otázka je, či v tomto prípade hodnotitelia nespravili priehľadnú chybu -aspoň jednej vysokej škole mohli grant schváliť, teraz je to príliš okaté, až si to všimla aj opozícia, nehovoriac už o naštvaných rektoroch. Možno to súvisí s tým, že eurofondy už skončia, a už išlo o zúfalú snahu zaistiť sa do budúcnosti, pretože ďalšie fondy už nebudú. Osobne si myslím, že to ale bude dobre – na také do neba volajúce eurofondy sprostosti sa vynakladali….
  Ako túto kauzu uzavrieť?- úplne najlepšie by bolo prestrihnúť vzťah medzi dnešnými hodnotiteľmi a žiadateľmi a to tak, že celá!!! pôvodná hodnotiteľská skupina by bola rozpustená, vymenená, takže by došli úplne noví nezávislí odborní hodnotitelia – najlepšie z ČR, nenaviazaní na starých a na základe ich nezávislého hodnotenia projektov by žiadosti schvaľoval novo vymenovaný tiež úplne nový orgán v ktorom by boli aj kontrolní zástupcovia škôl a vedy.

 16. Tučko Bombička 10. augusta 2017 / 22:05

  Vy ste zrejme v skupine „Radšej s Ficom ako so Sulíkom“. Ja už, chvalabohu, nie…A ak raz Fico skončí v base – smútiť nebudem. Kolaborantov netreba ľutovať!

 17. yoss 11. augusta 2017 / 13:39

  Tucko,
  ja som len realista. sme mali vyborneho politika a dovolili sme, aby ho ustvali. moze byt vacsi debakel? teda nie ja ani vy sme ho ustvali, ale my Slovaci. nakolko to je velky problem, ze je medzi nami tolko blbcov, ktorych nikto nevzdelava, nerobi osvetu, takze v blizkej buducnosti to bude este horsie. skor ako na politicke strany alebo na jasnozrivych a sikovnych politickych protagonistov verim na trendy. dobrym trendom je napriklad SNS, ale aj strana SMER donedavna. alebo aj v strane Mariana Kotlebu sa najdu celkom zaujimave linie…

 18. Tučko Bombička 14. augusta 2017 / 11:52

  „Nateraz bude väčšina politikov pokračovať v uprednostňovaní krátkodobého prospechu plynúceho zo „súcitného“, „veľkorysého“ a „otvoreného“ postoja napriek tomu, že to povedie k dlhodobým národným problémom. Naďalej budú veriť, tak ako už veria dekády, že je lepšie prenechať tieto ťaživé problémy svojím nástupcom, aby sa oni pasovali s následkami. Naďalej budú robiť všetko preto, aby sa Európa stala jediným miestom na svete, ktoré patrí celému svetu. Už teraz je vidieť, aká spoločnosť bude výsledkom. V polovici tohto storočia, zatiaľčo Čína bude pravdepodobne stále vyzerať ako Čína, India pravdepodobne stále ako India, Rusko ako Rusko a východná Európa ako východná Európa, západná Európa sa v tom najlepšom prípade stane zväčšenou verziou Spojených národov. Mnohí to privítajú, a bude to mať, samozrejme, svoje potešenia. Určite nie všetko s tým spojené bude katastrofa. Mnohým sa páči život v takej Európe. Naďalej sa budú tešiť lacným službám, aspoň na čas, kým novopríchodzí budú súťažiť s domajšími o prácu za čoraz menej a menej peňazí. Bude dostatok nových susedov a personálu a určite bude priestor pre mnohé zaujímavé rozhovory. Tu, kde sa kozmopolitné mestá vyvinú v niečo, čo bude pripomínať kozmopolitné štáty, to bude vyzerať všelijako. Len už to viac nebude Európa.

  Európsky životný štýl, kultúra a móda možno prežije v malých uzavrených oblastiach. Proces – ktorý sa už začal – bude znamenať, že budú určité vidiecke oblasti, kde imigranti nebudú chcieť žiť a do ktorých ustúpia ne-imigranti. Tí, ktorí majú zdroje, budú – ako sa to už deje – sa snažiť držať si podobný životný štýl o niečo dlhšie. Tí menej majetní sa budú musieť zmieriť s tým, že už nebudú žiť na mieste, ktoré je ich domovom, ale na mieste, ktoré je domovom pre celý svet. A zatiaľčo imigrantov budú povzbudzovať v udržaní si svojich tradícií a životného štýlu, Európanom, ktorých rodiny tu žijú po celé generácie, budú pravdepodobne naďalej tvrdiť, že existuje stará utláčateľská tradícia, hoci budú postupne tvoriť stále menšiu a menšiu časť populácie. Toto nie je science – fiction. Takto jednoducho vyzerá súčasná situácia vo väčšine západnej Európy a takto vyzerajú demografické prognózy týkajúce sa dohľadnej budúcnosti.“ – Douglas Murray, britský konzervatívec a intelektuál, kniha „Zvláštna smrť Európy“.

 19. yoss 15. augusta 2017 / 12:19

  po nastupe noveho sefa RTVS nastalo evidentne zlepsenie spravodajstva. akurat to kazi Alena Taranova, ktora pokracuje vo svojej propagandistickej linii a dava jednostranne info z USA v prikrom rozpore napriklad s tym, co hovori Igor Teleki, byvaly redaktor RTVS, ktory zije v USA dlhe roky (bol vcera hostom na TA3, kto chce si to moze najst)…

  pan Hrnko,
  ten vas narcis dufam nezlikviduje koaliciu, inu Slovensko nema, bola by to obrovska skoda…

 20. Tučko Bombička 15. augusta 2017 / 17:27

  Tu máte toho vášho nepostrádateľného…grázla…práve nám predáva krajinu pod našimi nohami!
  https://www.youtube.com/watch?v=bTJ0ZeYt5i4
  67% Slovákov chce, aby bolo Slovensko nezávislejšie aj na úkor efektivity spoločnej Európskej únie /prieskum CVVM/. Ten smerácky socialistický gauner nemá nato, čo robí mandát, nemá podporu verejnej mienky, nemá nič. Má len hystériu a paniku, ktorú vedome a cielene vyvoláva už minimálne štvrťroka…a zopár kolaborantov po svojom boku.

  Nepochybujem o tom, že ho uvidím jedného dňa stáť pred národným súdom!!!

 21. yoss 16. augusta 2017 / 11:35

  predtym nemyslitelne sa stava skutocnostou, SNS kvoli sprofanovanemu Plavcanovi chce rozbit koaliciu !!!

  Smer by mal podľa poslankyne NR SR za SNS Magdalény Kuciaňovej, ktorá je členkou výboru pre sociálne veci zvážiť, či na poste ministra práce, sociálnych vecí a rodiny je správna osoba.
  Uviedla, že minister Ján Richer nesie plnú zodpovednosť za dianie okolo resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante. Pripomenula, že parlamentný výbor rokoval o dianí v tomto zariadení takmer pred rokom, 20. septembra 2016. „Vtedy sme zobrali na vedomie informácie poskytnuté ministerstvom. Vyjadrili sme poľutovanie nad tým, čo sa stalo a schválili sme vykonanie poslaneckého prieskumu,“ uviedla poslankyňa Kuciaňová.

 22. Tučko Bombička 16. augusta 2017 / 12:51

  Yoss,

  a čo ak nejde v skutočnosti o Plavčana a ani o eurofondy? Napadlo vás to vôbec?

  Čo sa mňa týka: páni zo Smeru (Fico, Maďarič, Richter, Pellegrini) sú tí poslední, ktorí majú právo vráziť si tie svoje rapavé papule po ministroch SNS. Ako do hory, tak z hory…aký požič, taký vráť…ak to teda nie je iba habaďúra na nás všetkých a hra na dobrého a zlého policajta/koaličníka.

 23. yoss 16. augusta 2017 / 13:18

  Tucko,
  keby bolo len na mne, by som ich vsetkych pozatvaral, nic by som im ani nepovedal, oni by velmi dobre vedeli, ze zaco. Richter robi tiez ksefty, ale nikto ho pritom neprichytil, az na nejake drobnosti. taka je doba. aj premier musi mat svoju suitu medzi podnikatelmi, o ktorych sa moze opriet, lebo potrebuje ich pomoc a prostriedky pri realizacii politickych cielov. taky je system. ked Ficovi odstrelia Richtera, budu hrat prim ludia ako Madaric, Kalinak, Pellegrini, nastastie Pociatek je uz prec. na takych prehmatoch na akych prichytili Plavcana by ho mali odvolat nie za tyzden, ale do 24hodin. a co navyvadzal predtym, to nie je o ministrovi skolstva za SNS, ale o sluzobnikovi mimovladok…

 24. Tučko Bombička 16. augusta 2017 / 14:28

  Yoss,

  ja na prichytenie pri čine neverím. Podľa mňa sú tieto veci vo väčšine prípadov dopredu prichystané záležitosti, odložené v šuplíku, aby sa mohli v patričný čas vytiahnuť: buď keď niekomu nepatrične vyskočia preferencie, alebo keď treba prekryť nejaký prúser alebo keď treba vyvinúť na niekoho nátlak.

  Rok ten služobník mimovládok nevadil takmer nikomu. A teraz zrazu vadí tak, že SNS kvôli nemu v médiách masakrujú ako dobytok na jatkách.

  Tak sa opýtam znova: prečo Plavčan a prečo práve teraz?

 25. Pomocník 16. augusta 2017 / 15:27

  Na ministerstve školstva sa s prideľovaním fondov naozaj posledné roky diali neskutočné veci (osobná skúsenosť), takže sa to musí riešiť rázne. Toto naozaj nie je len tak nejaká kauzička ako podaktoré iné v minulosti, na tom ministerstve je zásadný problém (a to aj odhliadnuc od celkového stavu slovenského školstva, čo je problém posledných 20 rokov a nie tohto ministra).

  Pokiaľ ide o Richtera: Ten Richter je v kraji odkiaľ pochádza neslávne známy ako osoba (aj tu: osobná skúsenosť). A celá jeho politika voči nezamestnaným atď. nemá s ľavicovosťou nič spoločné, ale patrí naopak do sfér opačného okrajového konca politického spektra. Už preto tam dávno (opakujem dávno) nemal byť. To, že má aj konkrétne aféry atď. je už len čerešnička na torte.

 26. yoss 16. augusta 2017 / 20:38

  preco Plavcan a preco prave teraz moze suvisiet s tym, ze Plavcan mimovladkam doteraz isiel na ruku a nedavno ho v strane (SNS) sfukli a tak im zacal robit drahoty. ako reakciu vybalili tu aferu s pridelovanim dotacii, kde su vskutku velke nehoraznosti, bezohladu na to, ake dovody mali na to, ze to vybalili…

  dalsia nehoraznost je RTVS. velke nadeje a len male zmeny. sa nieco zmenilo k lepsiemu v spravodajstve, ale prave davaju diskusnu relaciu o „krize“, kde ucinkuju take preflaknute persony ako Lesko a popleteny Strizinec. oni si snad srandu robia, alebo si koleduju o defenestraciu…

 27. Tučko Bombička 17. augusta 2017 / 9:33

  Yoss,

  „oficiálnu“ politiku už veľmi nesledujem (vlastizradcovia zo Smeru a SNS mi politicky nemajú čo povedať), takže je značná pravdepodobnosť, že čo napíšem, bude trefa vedľa jak tá jedľa. Avšak pre prípad, že to tak nie je, predsa len:

  – odkedy kolaborant/vlastizradca Fico bez mandátu a proti vôli verejnosti začal znásilňovať krajinu a ťahať ju do „jadra“, pozoroval som, že spravidla pri svojich verejných tirádach o potrebe ísť do toho diablovho spolku stál pred kamerou sám. A. Danka som po jeho boku nevidel. Ani sa nejako extra neprezentoval projadrovou rétorikou na spôsob toho červeného barana. Vlastne okrem jedného „umrlčieho“ vyjadrenia po Kiskovom prejave som nezaregistroval nič. Možno si v SNS povedali, že skúsia nahonobiť nejaký ten voličský hlas tým, že sa v tejto veci nebudú príliš nahlas angažovať, koniec koncov, keď príde na rátanie hlasov, ten euroskeptický sa hodí rovnako dobre ako ten eurohujerský, či nie?

  A tak ma napadlo, Yoss, či celý tento 2 – týždňový kabaret nebol proste o tom, prinútiť SNS priznať farbu. Pretože Fico urobil všetko(!) preto, aby dal SNS dôvod opustiť vládu a poslať ho do predčasných volieb. No a tie by znamenali koniec jeho politickej kariéry.

  To, čo ste videli včera, Yoss, bola verejná deklarácia úplnej a bezpodmienečnej poslušnosti SNS a jej lojality k jadru. Od včerajšieho dňa, nech nás udatní/hrdinní tzv. národniari zo SNS láskavo ušetria táranín o slovanských bojovníkoch so štítom na hrudi a nech nás tiež láskavo ušetria táranín o dni deklarácie zvrchovanosti Slovenska, ktorý by (vraj) nemal zostať prázdnym dňom v kalendári. Pretože včera SNS verejne deklarovala, že jej podpora jadra ide až za hrob (kľudne aj vlastný).

  Protifašista/povstalec/odbojár Danko sa zachoval presne tak, ako sa na protifašistu/povstalca/odbojára sluší a patrí. Keď sa frontová línia priblížila, pustil do gatí a zavelil na ústup. Čo dodať na záver? Možno jednu radu a citáciu jedného verejného vyhlásenia červeného kolaboranta stojaceho na čele vlády.

  Rada: Vážení udatní národniari zo SNS, až budete nabudúce napínať svaly, naprv sa pozrite do nohavíc, či ste si nezabudli gule!

  Verejné vyhlásenie R. Fica:

  „Predčasné voľby, to je koniec akýchkoľvek nádejí ohľadne jadra!“

  Podľa tohto gaunera je demokratické vyjadrenie vôle národa a rozhodnutie o svojej budúcnosti koncom nádejí na jadro!!! Koho nádeje to teda sú, Yoss? Ak už pri tomto nikomu neblikajú červené kontrolky, ak si už pri takýchto vyhláseniach podaktorí nezačnú škrabať na hlave, tak s takými naozaj nemá debata žiaden význam. Dúfam, že sa dočkám toho, až bude so súčasnou vlastizradnou vládnou bandou vedený spravodlivý a verejný súdny proces. Spravodlivý preto, lebo my nie sme ako oni a verejný preto, aby som si mohol kúpiť lístok do prvej rady a na vlastné oči vidieť, ako ich budú súdiť a ako ich zavrú!!!

 28. Lukáč 17. augusta 2017 / 23:04

  Pozor Tučko ! Prílišné rozčuľovanie škodí zdraviu. A rad je v slovenčine mužského rodu, teda správne má byť „do prvého radu“.

 29. yoss 19. augusta 2017 / 12:31

  Tucko,
  rozhodnutie Fica ist do „jadra“ je pre viacerych zahadne, preco to robi, kam to taha a preco. je to nebezpecne hned z dvoch stran – z polskej aj z madarskej, ktori to mozu brat ako zradu V4 a aj to tak beru. pre nemcov v momentalnej konstelacii (pred volbami) naslubovat niekomu hory doly moze byt politicky vyhodne, co bude dalej, je otazka. neda sa vylucit, ze uz o par mesiacov ani nebudu vediet, kde Slovensko lezi a kto je Robert Fico – ale susedov zo severu aj z juhu tu budeme mat nadalej. hovori sa, ze zly sused je horsi ako 10nepriatelov …

  co sa tyka tej poslednej narcisovej avantury, vyborny clanok ma L.Stevko na LT, prevzali to aj HS
  http://www.hlavnespravy.sk/neuvazene-dobrodruzstvo-predsedu-sns-sa-skoncilo-fiaskom/1107032

 30. milanko 20. augusta 2017 / 21:11

  Vďaka za upozornenie – začína mi to byť priehľadné – Fico možno naozaj má v úmysle robiť vysokú kariéru vo vedené EÚ. Na post prezidenta neuspel, dnes nenápadne poznamenáva, že každý premiér má svoju životnosť, na menej významnú funkciu zrejme už ísť nikdy nechce, ak chce ako premiér skončiť , ostáva potom len vyššia funkcia a to je funkcia v Bruseli. Otázka je, koho by mohol nahradiť.
  Táto varianta premiérových plánov naozaj dobre vesvetľuje jeho posledné ústupky voči prijímaniu utečencov SR . Skoro sa zdá, že s tým narába , akoby to bolo jeho vlastníctvo. Pokiaľ ale fuguje niečo za niečo, tak čo môže ešte ponúknuť? Možno siaha po Tuskovej pozícií.

 31. milanko 20. augusta 2017 / 21:34

  Trochu odbočka na tému dopravy.
  Koaličné dohody si vyžiadali rôzne ústupky a post ministra dopravy pre Most – Híd tak znamenal dvojjazyčné nápisy na železničných staniciach.
  Dnes som to videl v praxi – na staniciach teraz už nad sebou visia 2 totožne veľké modré tabule s bielymi veľkými písmenami (nové nápisy staníc sa výrazne zväčšili).
  Hore slovenský názov stanice, dole maďarský názov a čo je chybné je, že obe tabule sú na seba úplne natlačené – nie je medzi nimi žiadna medzera.
  Osobne doprajem maďarským spoluobčanom takéto dvojjazyčné označovanie – však platia dane, prečo nie, len neviem, či realizácia bola vizuálne a z hľadiska zrozumiteľnosti (aj pre cudzincov !) dotiahnutá dobre – z odstupu vidíte jedno modré pole a v ňom dva riadky bieleho písma.
  Pre nezainteresovaného cestujúceho, zvlášť cudzinca vzniká tak dojem, že sa jedná o jeden dlhý miestny názov.
  Pokiaľ by sme túto prax preniesli na cestnú dopravu – pre porovnanie na dnešné dvojjazyčné označovanie obcí, tak akoby na jednej tabuli na začiatku obce budú oba názvy spolu – teda dnešná dolná modrá tabuľka by nebola. Pokiaľ by niekto namietal, že by boli dve rovnaké biele tabuľky, tak nie, pretože tabuľka názvu obce je orámovaná, čo u označovania staníc nie je.
  Bolo by dobré pozrieť, ako sa podobné označovanie staníc robí inde v Európe a zjednať nápravu – chápem, že minister chcel na 100% úplne rovnaké označenie, ale niekedy je menej viac. Dnes tabule na staniciach spôsobujú v hlavách cestujúcich zmätok. Alebo že by realizátori boli ministrovi servilní?

 32. milanko 21. augusta 2017 / 16:34

  Kde sa berú títo usmievaví mladí teroristi?
  Barcelona naznačuje odpoveď: – v Barcelone je príznačne najvyššia koncentrácia muslimov v Španielsku. Potvrdzuje sa tu opakovane štatistická matematika – kde je veľké %, tam je vyššia pravdepodobnosť, že sa útok udeje. Tam kde z dobrotivosti prijali veľa imigrantov dnes aj majú vyššiu pravdepodobnosť, že u nich útok najskôr aj nastane – viď. napríklad aj fínske Turku, kde by útok asi nik nečakal.
  Policajti otvorene hovoria, že pri stále zvyšujúcom sa počte potencionálnych útočníkov z radu imigrantov vo veku od 18 po 35 rokov nie je schopní už útokom zabrániť, sú schopní situáciu iba monitorovať – pritom monitorovanie je ľudsky náročné a veľmi veľmi drahé – ľudské a finančné zdroje od daňových poplatníkov sa tak v polícií západných krajín stále viac presúvajú na imigrantov a chýbajú inde, menej sa tak dohliadajú iné druhy kriminality. Pripomína mi to hrádzu, ktorá sa pretŕha na rôznych miestach, ostrahe hrádze sa darí diery ešte upchávať, ale keď rieka stúpa a výverov pribúda, nakoniec to ostraha fyzicky už nezvládne, tak, ako to nezvládla v Barcelone.

 33. Lukáč 26. augusta 2017 / 18:35

  Včera nám zas ČT24 ukázala, ako má vyzerať verejnoprávna Tv . Celý deň a najmä večer pripomínali a debatovali o rozdelení ČSFR pred 25 r. Na Slovensku ticho, resp. bulvárne výstrelky. Výsledok – dokonale popletený slovenský občan, bez historického povedomia. Z toho čo bolo povedané na ČT24, z významných slovenských politikov v tom čase chcel samostatné Slovensko len Ján Čarnogurský a strana SNS. Škoda, že nemal odvahu /aj celé KDH/ to aj realizovať a nakoniec to musel pragmaticky riešiť Mečiar. Z diskutujúcich slovenských účastníkov, jediný, ktorý to z nadhľadu a v dôležitých súvislostiach /historických a medzinárodných/ vedel komentovať bol Milan Kňažko. Úplne zlyhal Róbert Fico, keď k diskutovanej téme, aj po priamej výzve moderátora, nepovedal nič s výhovorkou, že to je už minulosť a teraz treba pragmaticky budovať jadro EU. Takýto usilovní „pragmatici“, bez vedomia historických a morálnych súvislosti, sú nebezpeční pre spoločnosť, ktorú majú zastupovať a reprezentovať na medzinárodnom fóre. Fico už nepríjemne začína pripomínať Dzurindu v poslednom období jeho premiérovania , zrejme si už pripravuje svoju budúcu pozíciu v bruselských štruktúrach EU.

 34. Pomocník 27. augusta 2017 / 0:40

  Ten Fico je naozaj zaujímavý fenomén. O tom „jadre“ v celej EÚ hovorí neustále len on. Buď anticipuje niečo, čo sa stane po voľbách v Nemecku témou, a my ešte nevieme, alebo mu s prepáčením v tejto veci nejako preskočilo. Takisto je zaujímavé, že v istých bodoch zastáva z ničoho nič úplne iné stanoviská než ešte pred pár rokmi; zaujímavé by bolo vedieť, prečo presne to robí (či je za tým naozaj tá pozícia alebo nejaké sľuby pre Slovensko ak bude poslušný psík alebo vyhrážky jeho osobe alebo uvedenie do klubu bilderbergovcov alebo čo presne).

 35. Pomocník 27. augusta 2017 / 0:48

  Ešte by som podotkol, že názor, že spojiť sa s Nemeckom a Francúzskom je pre Slovensko prínosné, je ekonomicky chybný už za súčasných okolností (aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, lebo Janko z Hornej Dolnej si samozrejme povie, že je byť dobre s bohatými….). Ale na to, aby to pochopil, žiaľ na ministerstve nemá patričných odborníkov, takže mu tam ten typicky slovenský kindermanažment (z tej katastrofálnej petržalskej Ekonomickej „univerzity“) zas niečo natrepal a on to žerie aj s navijakom. Ale ten problém je ešte väčší, lebo tie krajiny dlhodobo nedopadnú dobre, a najmä Francúzsko bude doslova horieť a podpáli ho vlastné obyvateľstvo. A o migrantoch ani nehovoriac….

 36. yoss 27. augusta 2017 / 10:22

  Fico pocuva Lajcaka, Lajcak ma urcite geopoliticke informacie, tak vie urobit dojem. odtial to ide. je to nedoveryhodne, hlavne v suvislosti s tym, ako brutalne hodili Meciara cez palubu…

 37. Milan2 27. augusta 2017 / 22:28

  Pán Hrnko, prečo moje príspevky systematicky vymazávate? Milan2, Milanko

 38. národniar 1871 27. augusta 2017 / 22:40

  Dva mesiace som bol mimo a zda sa, ze aj SNS je totalne mimo. Pán Hrnko, nemam na to slov. Zda sa, ze obcas ani Vy nie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *