Keď vtáčka lapajú…

            Dlho som čakal, s akým priehľadným trikom opäť vystúpi onen vraj Bratislavský okrášľujúci spolok (BOS), aby zamaskoval svoju skutočnú maďarónsku tvár a svojich skutočných hýbateľov. Nebolo treba dlho čakať, aby opäť dokázali, že to s obyvateľmi Bratislavy a Slovenska nemyslia fér a chcú z nich spraviť obyčajných buta tótov.  Predstavili im medovú sochu Márie Terézie, bielučkú ako sneh a zatajili to podstatné, čo iritovalo našich dedov, keď uvedené súsošie dali zbúrať na základe zákona Národného zhromaždenia republiky česko-slovenskej. Som presvedčený, že keby roku 1918 stála takáto socha na námestí v Bratislave, nikoho by ani nenapadlo do nej nejakým spôsobom zavŕtať.

Lenže ono to bolo ináč. Na námestí vo vtedajšej Bratislave nestála nevinná socha Márie Terézie, ako nám ju predstavuje  táto veľkomaďarská mimikra pod názvom Bratislavský okrášľujúci spolok. Ale ani tento spolok nechce postaviť sochu, ktorú teraz ukazuje verejnosti. Touto medovou sochou len verejnosť zavádza! Takúto sochu nikdy nechceli a nechcú postaviť! Tzv. BOS chce postaviť súsošie, do ktorého sa oná socha len zakomponuje; on chce postaviť milenárny pomník, ktorý sa postavil v čase najväčšieho útlaku Slovákov a ktorý tento útlak symbolizoval natoľko, že ho v oslobodenej vlasti potrebovali naši dedovia odstrániť. To však Bratislavčanom predstavením predvádzanej medovej sochy, na ktorú ich chcú chytať ako mucholapka muchy, tzv. spolok vraj na skrášlenie Bratislavy zatajuje. Je to nehorázna manipulácia s verejnou mienkou, a preto ju treba rázne odsúdiť.

Skutočne je treba dať klobúk dole pred manipulačnými schopnosťami tohto tzv. okrášľujúceho  spolku, ktorý už predstavením budúceho súsošia len v podobe jeho v princípe nespochybniteľného torza opäť len dokázal, o čo mu v skutočnosti ide. Nejde mu o nič iné, len o revitalizáciu veľkomaďarského milenárneho pomníka a odstránenie najvýznamnejšieho slovenského dejateľa z centra mesta. Len nájsť toľko buta tótov, ktorí im to zjedia!

 

 1. Metod J. Sláv 5. septembra 2011 / 9:24

  Bravooo, pán Hrnko!!!

  Lenže ojedinelý hlas zaniká v „šume lístia osík“!!!

  Treba tu vytvoriť spolok „novoštúrovcov“, ktorého
  jednotný „chorál“ prehluší „šum osík“, hlavne tých
  „osík“ v „už dávno neslovenských“ médiách !!!!!!!!!!

  (Veď tam zamestnávajú takých „odborníkov“, ktorí
  už nevedia ani len spisovne rozprávať ????????)

  „Osiky“ prestaňte sa už konečne triasť !!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Blažena Ovsená 5. septembra 2011 / 10:00

  Buta Tótov by som neoživovala. Také pojmy si neprajem počúvať od nikoho a už vôbec nie od Slovákov. Čo sa vlastne stalo? Akési združenie podniklo akési kroky. Reakcia pána Hrnka? Nazve Slovákov hlupákmi. To nie je konštruktívne riešenie a iba poukazuje na schopnosti toho, kto také veci vyslovuje. Naozaj je potreba založiť občianske združenie, ktoré bude hájiť slovenské záujmy. Slováci takýto spolok kedysi mali. Balo ňou Matica Slovenská. Dnešná Matica skostnatela, je závislá od štátneho rozpočtu, tým pádom je závislá a stratila vzťah k národu a národ k nej. Matica je príliš inštitucionalizovaná. Slováci potrebujú obrodu, ľahkú a aktívnu organizáciu, ktorá bude operatívne reagovať na spoločenské dianie. Na založenie občianskeho združenia je treba troch občanov SR. Ešte treba dvoch ku mne.

 3. Metod J. Sláv 5. septembra 2011 / 11:30

  Ja som “už dlho” druhý 🙂

 4. Milanxyz 5. septembra 2011 / 15:02

  Ja by som celkom rád bol ten tretí.

 5. Anton Hrnko 5. septembra 2011 / 18:47

  Cara mia amica Blažena,
  predtým, než vám do hlavy stúpne nával horúcej krvi a jedovaté myšlienky, skúste si pokojne prečítať, čo je v článku napísané a v akom zmysle je použitý termín buta tót. Prvýkrát v zmysle, že niekto nás ním chce spraviť, že si myslí, že sme takí hlúpi, za akých nás mala maďarská džentry za Uhorska, že nevieme nezávislo posúdiť, čo nám chce niekto predložiť.
  V druhom prípade, že len takto rozmýšľajúci ľudia slovenskej národnosti, o akých snívajú a snívali maďarskí džentríci by mohli schváliť postavenie onej sochy na miesto Ľudovíta Štúra. No a o takýchto pokojne možno povedať, že sú to buta tóti! Ináč ich ani nemožno nazvať!

 6. štúrovec 6. septembra 2011 / 10:20

  Pan Boh s nami a zle prec!
  Cechoslovakisti a madaroni su to najhorsie, co existuje v Slovenskom narode. Bohuzial, maju takmer neobmedzenu financnu, medialnu, ale aj medzinarodnu podporu, s neuveritelnymi pozlatkami slusnosti, krestanstva, demokracie, humanizmu, ci vraj nenacionalizmu. Bohuzial nasa druha strana ma len malo ozajstnych dobrych narodovcov. Ale ziadne media(a ked mala, tak boli katastrofalne), ziadnych politikov(a ked boli tak to bolo po vacsine len pozlatko, aby ziskali politicku moc), ziadnych velkych podporovatelov(a ked boli, tak len preto, aby im takzvane narodne strany dali dobry biznis). 🙁
  Ale bojovat treba, tak bojujeme dalej. 🙂

 7. lacooravec 7. septembra 2011 / 11:26

  Veru, bojujme! Treba ľudí vedľa seba presviedčať, osvetu prevádzať, aby sa nestalo to, čo pri ostatných voľbách!

 8. Ján Horal 7. septembra 2011 / 19:39

  Reportáž z výletu.
  Tak bol som teda so známymi zo zahraničia na výlete v Bratislave.
  Najprv som ich zobral na Bratislavský hrad. Podľa médií tam bol v ten deň aj Fico ale toho som nestretol. Spravili sme si fotku aj pri kráľovi Svätoplukovi a pri staroslovenskom kostole. Bolo tam aj veľa aziatov (tipujem Japoncov) a Nemcov. Najväčšia atrakcia ale bola mladomanželský pár, čo si tam prišiel spraviť svadobné fotografie. Nemci sa väčšinou rezervovane usmievali ale Japonci sa postavili do radu a fotografovali ako diví.
  Fica síce nevolím ale ten má aspoň šajnu ako sa má správať slovenský politik.
  Potom sme išli do Starého Mesta. Neviem prečo si Bratislavčania myslia, že na štátny sviatok má byť všetko zavreté. Ale najedli sme sa pri tých smutných partizánoch v reštaurácii na chodníku. Potom som priateľov zobral zo Starého Mesta rýchlo preč aby sme náhodou nestretli nejakého ožratého Brita ako onanuje vo fontáne.
  Prešli a preplávali sme vyhliadkovú plavbu. Pri osobnom prístave som radšej nepozeral na trpaslíka pred múzeom aby som si nepokazil náladu. Z lode som nedokázal odpovedať na otázku prečo je ten lev nad tým chlapom v montérkach. Vtedy som ešte nevedel o miléniovej atrape a tak som ani neišiel okolo aby som ju aspoň opľul aj keď môj názor k Márii Terézii je skôr pozitívny.
  Na Devínskom hrade je to do kopca. Nebol som tam roky a tak som bol príjemne prekvapený ako je to tam upravené. Malá Jelka ide teraz do školy a povedala, že radšej mali opraviť tento hrad ako bratislavský, tak sa jej páčil. Zas raz som nevedel odpovedať.
  Z výletu boli unavení a Jelka zaspala ešte v aute. Potom ešte na druhý deň išli na Červený Kameň ale bezo mňa.
  Krásavica na Dunai to nie je ale je tam čo ísť pozerať. U mňa doma sme sa ale nenachodili po meste menej aj keď najväčšia atrakcia bolo detské ihrisko v promenáde 🙂
  Dúfam, že bude ocenená moja politická korektnosť.

 9. Milanxyz 8. septembra 2011 / 10:55

  Blažena Ovsená,
  som prekvapený, že ste si nenašli toľko času a slušnosti, aby ste sa nám dvom, čo sme sa ochotne prihlásili do nového občianského združenia, ktorému by išlo o obrodu slovenskej spoločnosti.
  Asi ste to nemysleli vážne ……

 10. Milanxyz 8. septembra 2011 / 10:57

  …..o obrodu slovenskej spoločnosti za našu ochotu POĎAKOVALI. (ľutujem, nejak to vypadlo)

 11. Metod J. Sláv 8. septembra 2011 / 11:46

  Asi sme pre ňu nie dosť dobrí ? 🙂

  Ináč, s iniciatívou som prišiel ja,
  ale keď ona napísala: „Ešte treba dvoch ku mne.“,
  tak, keďže dáma má prednosť, čakám na víkend,
  aké bude pokračovanie.

  A ešte, pán Milanxyz, ja už predsedám obč. združeniu OVERSI.sk

  Len tam potrebujem pribrať nových ľudí,
  ktorí „stíhajú popri boji o holé prežitie,
  bojovať aj za národné prežitie“ !!!

 12. Milanxyz 8. septembra 2011 / 15:03

  Asi tak nejak to bude …..

 13. Voltaire 8. septembra 2011 / 16:09

  Vážený pán Dr. Hrnko. Vďaka za Váš postreh, ktorý ste preniesli do textu. V tomto prípade aj tí buta tóti je výstižné.

 14. Miloš Zverina 9. septembra 2011 / 15:15

  Pán Hrnko, nazvali ste veci pravým menom. Vďaka Vám za to.

  Miloš Zverina, Nitra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *