Dom slovenských spisovateľov si zaslúži záchranu!

Slovenskú kultúrnu verejnosť rozrušili správy o tom, že spoločnosť Arthur, ktorá sa veľmi čudným – podľa názoru členov Spolku slovenských spisovateľov nie legitímnym – spôsobom dostala do vlastníckych vzťahov k časti Domu slovenských spisovateľov v Bratislave, chce z tamojšieho Klubu slovenských spisovateľov vytvoriť striptízový bar. Ide o ďalší krok uvedenej spoločnosti, ktorým vytvára nátlak na vedenie Spolku slovenských spisovateľov, aby kapitulovalo pred jej nárokmi na zmocnenie sa celej budovy, ktorej polovicu spolok stále vlastní.

Po zatiaľ úspešnej likvidácii Parku kultúry a oddychu ide v Bratislave o ďalší útok na inštitúciu, ktorá je hlboko spojená so slovenskými národnými a kultúrnymi dejinami. V Klube slovenských spisovateľov sa odohralo mnoho významných stretnutí a podujatí, ktoré sa hlboko vryli do slovenskej národnej kultúry. Už to samotné by malo byť podnetom pre štátne inštitúcie, aby sa postavili na obranu záujmov slovenskej národnej kultúry pred nenažratými „developmermi“ a neponechali spisovateľov obrnených len svojou pravdou napospas osudu. SNS prekvapil alibistický postoj ministra kultúry M. Maďariča, ktorý si ako povestný Pilát umýva v tejto záležitosti ruky a odkazuje ich, aby sa obrátili na ďalšiu inštitúciu, ktorá je zoči-voči týmto skupinám rovnako bezmocná ako spisovatelia.

Prekvapil, ale na druhej strane je v línii politiky pána ministra. Rovnaký pilátovský postoj zaujal aj v prípade vývozu busty pápeža Pavla VI. od G. L. Berniniho, ktorým Slovensko prišlo o jeden z mále svetových kultúrnych pokladov nachádzajúcich sa na našom území. Podanie trestného oznámenia v tejto otázke je podľa SNS málo. Od ministra by sa očakával mužnejší postoj. Ale ako sa zdá, minister Maďarič na prevzatie osobnej zodpovednosti za kultúrnu katastrofu, ktorú spôsobili jeho ľudia, asi ešte nedorástol.

SNS vyzýva vládu SR, ministerstvo kultúry, celú kultúrnu verejnosť vrátane predstaviteľov politických strán, aby nenechali slovenských spisovateľov v pozícii „samého vojaka v poli“ a zaangažovali s v prospech zachovania jednej z posledných ikon slovenskej kultúrnosti a kultúrnej histórie v Bratislave. Nenechajme bezohľadným a nekultúrnym finančným žralokom zožrať miesta, na ktorých sa odohrávali slovenské dejiny.

 1. Tučko Bombička 5. augusta 2015 / 10:12

  Ako je z vyššie uvedeného článku veľmi dobre vidieť, na Slovensku sa nám zvolebnieva a s blížiacim sa termínom volieb (a so zvyšujúcimi sa preferenciami strany) očividne rastú predstaviteľom SNS aj huby. A tak sme v poslednom čase všetci svedkami priam lavíny „pozoruhodných“ nápadov. Počínajúc výstavbou celej diaľnice Bratislava – Košice na jedno stavebné povolenie (ako to predstavil v jednej televíznej diskusii nesmierne „kompetentný“ pán predseda-právnik-živnostník SNS A. Danko) a končiac populistickými výzvami na odstúpenie predstaviteľa vlády. Ale buďme milosrdní a poraďme p. Hrnkovi, že spor ohľadom Slovenského spolku spisovateľov treba riešiť (v krajnom prípade) na súde, to za prvé. No a za druhé, že sa tu rozdrapuje nad stratou busty, o existencii originálu ktorej ešte pred štvrťrokom ani len nechyroval (ako ani nikto iný na Slovensku).

  Ale neprekvapuje ma to – o rozume to predsa u SNS nikdy nebolo…ale napadá ma v tejto súvislosti ešte aj silné tibetské slnko.

 2. Anton Hrnko 5. augusta 2015 / 11:58

  Milý Tučko,
  zhodou okolností o kauze Domu slovenských spisovateľov niečo viem. Aj o alibistickom postoji pána ministra. Ešte na začiatku kauzy, SSS požiadal ministra o pomoc. Ministerstvo predsa malo predkupné právo. Ten istý generálny riaditeľ, ktorý dostal teraz kopačky za Berniniho, sa za 24 hodín zriekol predkupného práva v prospech Arthuru na polovicu budovy, ktorú vlastnila Asociácia spisovateľských zväzov. Keď SSS apelovala na ministra, aby toto rozhodnutie zrušil, odkázal, že GR bol plne kompetentný danú žiadosť podpísať a má jeho dôveru. SSS si svoje predkupné právo uplatnil, avšak v rozpore so zákonom ASSZ dané právo spolku nebrala do úvahy a polovicu budovy predala. Napadli sme to na súde, dosiahli sme po dlhých ťahaniciach predbežné opatrenie, aby Arthur nemohol s majetkom nakladať do vyriešenia právneho sporu. Krajský súd ho za 24 hodín zrušil. V tomto politicko-právnom marazme sú spisovatelia skutočne ako „sám vojak v poli“. Bez pomoci politickej sféry s developermi, používajúcimi mafistické spôsoby, majú len malé šance. A tak mi povedzte: Nie je povinnosťou MK zasiahnuť v prospech kultúry???

  Tučko, myslel som si, že váš obzor je širší ako slepá viera v svojho politického bosa. Predsa nie je povinnosťou občanov vedieť, čo sa nachádza na území štátu. Ale psiou povinnosťou ministerstva kultúry a jeho draho platených úradníkov je chrániť všetko kultúrne bohatstvo štátu – aj to, o ktorom sa nevie! Ak by váš postoj bol relevantný, tak tu nemáme košický zlatý poklad, poklad byzantského kupca, plakety z Bojnej… a tisícky ďalších artefaktov schovaných či už pod zemou alebo v kútoch muzeálnych depozitov. To, že sme o tom nevedeli, neznamená, že s tým môžu ministerskí úradníci naložiť tak, ako s tým naložili! Sú jó-dobre platení, aby sa o to starali za nás. Komisie, ktoré o tom rozhodovali, i GR sú ľudia špeciálne vyberaní ministrom. Kto iný, ak nie on, nesie zodpovednosť za ich konanie! A keď sa konaním ministrových ľudí stane kultúrna katastrofa, kto za ňu nesie zodpovednosť. Hádam nie občan, ktorý nevedel, že na území Slovenska sa nachádza klenot svetového umenia? Predsa nie je povinnosťou ministra dopravy poznať každú stanicu, ale keď sa v Hornej Dolnej stane katastrofa spôsobená „bordelom“ v rezorte, v slušnom štáte sa minister dopravy (ale aj hocijakého iného rezortu) zaďakuje. Vždy som odsudzoval všetkých tých, ktorí či už voličov HZDS alebo teraz SMER-u znevažujú, že sú slepí, nevidia súvislosti…. Po vašom terajšom príspevku som na pochybách.

 3. Tučko Bombička 5. augusta 2015 / 12:52

  Vážený pán Hrnko,

  1) predkupné právo nie je predkupná povinnosť!
  2) pochybujem, že sa ministerstvo zrieklo svojho predkupného práva „v prospech niekoho“, skôr to bude tak, že sa zrieklo svojho predkupného práva „na niečo“, všakže pán Hrnko? A to v súlade so zákonom!!! Apropos: prečo už skôr SSS neodkúpil druhú polovicu budovy do svojho vlastníctva? Normálny človek má spravidla snahu aby stolička, na ktorej si hreje zadok, bola v jeho vlastníctve celá, nie iba jej polovica.
  3) ak v rozpore so zákonom (podľa Vás) konala ASSZ, treba ísť súdnou cestou, už nejeden „slovenský“ politicko-právny marazmus sa uspokojivo a definitívne vyriešil na nadriadených súdoch na Slovensku, prípadne na európskych súdnych inštitúciách.

  K bodom 1 – 3: nevidím žiadny dôvod nato, aby sa hádzalo nejaké maslo na hlavu M. Maďaričovi.

  4) pán Hrnko, ja som si zase o Vás myslel, že Váš historický obzor je širší ako slepá viera v Marsinu a Kučeru. Ako vidíte, každý sme, hold, nejaký.
  5) podľa toho, čo som čítal ja, nikoho ani len nenapadlo(!) považovať danú bustu za originál a teda za niečo cenné. Zrejme preto, lebo predsa nie je možné, aby sme na Slovensku mali niečo také vzácne. Lenže za tento „mentálny vzorec“ nie je zodpovedný ani M. Maďarič, ani nikto zo súčasnej vlády. To musíte zodpovedných hľadať niekde inde. Ak niekto porušil svoje pracovné povinnosti, nech má poťahovačky so zákonom, tak ako sa to zrejme aj udeje.
  6) žiadna kultúrna katastrofa sa nestala! Je to veľký prúser, to áno, ale od kultúrnej katastrofy to má tak ďaleko ako hradisko Mikulčice od sídla Mojmírovho. Pod kultúrnou katastrofou si ja predstavujem niečo iné: napríklad rabovanie slovenského územia za pomoci detektorov kovov, ktoré akosi prebieha už 20 rokov a veru si nepamätám, že by Vás to niekedy nejako zvlášť trápilo!!!
  7) nuž, nesmiete sa nám voličom HZDS A Smeru čudovať, výkvet voličstva – už to tak bude – je očividne u Vás.

 4. Anton Hrnko 5. augusta 2015 / 13:23

  Veľaváženejší pán Tučko,

  nebudeme hovoriť o tom, čo je právo a čo je povinnosť. Z hľadiska morálky je niekedy právo povinnosťou, ale nedá sa vymáhať. To s vami súhlasím. Viete, veci sú zložitejšie, ale v našej „trhovej“ spoločnosti si každý chce trhnúť a poctivý vypadá tak, že každý tučko si ho môže bez argumentov dovoliť nakopnúť. Totiž to, predchádzajúce vedenie SSS za päť prstov a šiestu dlaň sľúbilo v rozpore so všetkými uzneseniami snemov budovu Arthuru a vedenie ASSZ tie sľuby aj dokonalo. SSS sa však zbadal a Janíka s Tužinským poslali loj kopať a odvtedy bojuje za prostú pravdu a spravodlivosť (zmluvy zo strany predchádzajúceho vedenia SSS boli dokonca podpísané nekompetentnou osobou, napriek tomu sa musíme súdiť o prostú pravdu). Nové vedenie sa snažilo získať podporu na MK, no bezvýsledne.
  K 4 sa nebudem vyjadrovať, Hromník, Cvengroš a spol. určite nezmenia moje názory.
  Aj o buste toho viem trochu viac, než si myslíte. Ak žiadateľ o vývoz hovorí o diele Berniniho a úradníčka to prepíše na podľa Berniniho, tak to asi nie je s kostolným riadom. Je veľmi pravdepodobné, že všetci až na úbohých dedičov vedeli, o čo ide. Ale dočkajme na policajné vyšetrovanie. Zas nepodceňujte slovenských odborníkov a slovenských chytrákov. Poznám oba typy a viem, že sú dobrí! S mnohými som študoval a pochybujem, žeby sa až tak sekli. Naše školy boli vynikajúce. A keď sa chytrák spojí s odborníkom… zbytočne hovoriť.
  Prečo tliachate a neoverite si veci! Keď som bol poslancom viackrát som na otázku detektorov, vždy som dostal odpoveď, že sa s tým nič nedá robiť. Dokonca ani archeológovia v tom nemajú jasno.
  No a na poslednú otázku … Nechajme sa prekvapiť.

 5. Tučko Bombička 5. augusta 2015 / 15:55

  Vážený pán Hrnko,

  aby sa to neutopilo uprostred Vášho slohu, vypichnem to podstatné:

  „Totiž to, predchádzajúce vedenie SSS za päť prstov a šiestu dlaň sľúbilo v rozpore so všetkými uzneseniami snemov budovu Arthuru a vedenie ASSZ tie sľuby aj dokonalo.“

  MAĎARIČ, ODSTÚPIŤ!!!

  P.S. Som rád, že ste sa ako poslanec pýtali na detektory. Hneď mi je ľahšie na duši, keď viem, že sa „nič nedalo“ a že to vlastne pre našich archeologických „expertov“ asi ani nebol/nie je problém. Tak potom áno, v takom prípade môže byť pre Vás kultúrnou katastrofou aj vývoz jednej poondiatej busty.

 6. Anton Hrnko 5. augusta 2015 / 20:55

  Veľaváženejší pán Tučko,
  ja viem, že stranícka láska je rovnako slepá ako každá iná láska. Ale povinnosti to nezbavuje. To, že sa minister nezastal spisovateľov, nie je na odstúpenie, ale len na dokreslenie. Na odstúpenie toho je omnoho viac, ale zamilovaným môžete hovoriť, čo chcete, láska je už raz taká! No a váš kultúrny gól do vlastnej bránky je nazvanie kultúrnej katastrofy, za ktorú musí byť niekto zodpovedný,poondiatou bustou! Nuž de gustibus non est disputandum.
  PS. Viete, prečo to nie je pre archeológov problém? Pretože pre nich je problém to, že sa kultúrne dedičstvo pašuje von. Pre nich by boli lepší detektoristi licencovaní, ktorí by boli povinní nálezy ohlásiť, lebo štát (nielen náš) je prikrátky, aby všetko ustrážil. Ale čo už, hovoriť zamilovanému je skutočne vylievanie oleja (Oleum et operam perdidí).

 7. Tučko Bombička 5. augusta 2015 / 21:23

  Vážený pán Hrnko,

  očividne máme každý úplne inú predstavu o tom, čo je to kultúrna katastrofa. Takže škoda kvôli tomu ďalej márniť čas. A tak na záver len zhrňme, že to, kto je v skutočnosti zodpovedný za kauzu „Dom“, sme sa dozvedeli nie z Vášho článku, ale z mnou(!) začatej diskusie. Pekný večer…

 8. Anton Hrnko 5. augusta 2015 / 21:59

  Len poznámku na okraj. Článok bol výzvou na pomoc spisovateľom, ktorí sa dostali do úzkych kvôli tomu, že niekto konal nielen v rozpore so zákonom (o tom sa súdia), ale aj s dobrými mravmi. Bol konštatovaním, že im MK nepomohlo, ale niektoré operácie na MK v rozpore so všeobecnými záujmami slovenskej kultúry išli veľmi rýchlo. Otázka politickej zodpovednosti v článku zaznela až v súvise s onou „poondiatou bustou“, lebo to kultúrna katastrofa je! Či sa vám to páči, alebo nie. Otázka zodpovednosti za to, kam sa kauza Domu spisovateľov dostala, predsa článok neriešil. O týchto okolnostiach sa mohol čitateľ dozvedieť z Literárneho časopisu, zo Slovenských národných novín i z Pravdy. Takže, nič nového v tejto otázke v našej diskusii nezaznelo.
  Aj ja želám pokojný večer. A čo najmenej podobných káuz. A na záver, po Miklošovom a Dzurindovom bašovaní je kultúra už to posledné, čo nám ešte v tejto krajine zostalo slovenské. Nemyslíte, že by sme to mali strážiť o to dôslednejšie?!?

 9. Lukac 5. augusta 2015 / 22:49

  Postoje a činy, resp. nečinnosť, ministra Maďariča sme tu už viaceri kritizovali, najmä v súvislosti s nefunkčnosťou verejnoprávnej RTVS. Celkovo, odkedy je v politike, sa z počiatočného „ideológa“ Smeru s pronárodným postojom stal prospechársky byrokrat
  s ambivalentným správaním. Po neúspešnej prezidentskej kampani teatrálne rezignoval, aby
  sa po krátkom čase, akoby očistený vrátil do funkcií. Jeho podpora Matici slovenskej, Spolku
  slov. spisovateľov, Literárnemu týždenníku…je veľmi vlažná. Vyjadriť vlastenecky postoj akoby sa hanbil, na rozdiel napr. od poslanca Jariabka. Zato s opozičníkmi, ktorí nechceli SR,
  vychádza dobre, sú v rôznych komisiách, dostávajú podporu /granty/,atď. Na oplátku sa napr.
  uvádzajú jeho divadelné hry. Myslím, že jeho hlavným cieľom, ako aj mnohých iných politikov je „postarať sa“ o seba kým sú vo funkcii. Je to smutné, že naši politici si neberú
  vzor od štúrovcov a nesnažia sa pracovať nezištne pre spoločnosť a najmä, že ani 25r po páde
  totalitného režimu tu nevládne spravodlivosť, ale ešte väčšia neprávosť. Dúfam, že obnovená
  SNS prispeje po voľbách k zmene súčasného zlého stavu.

 10. Milanxyz 6. augusta 2015 / 2:47

  Pan Tucko,
  tentoraz suhlasim s p.Hrnkom, az na jeho vyjadrenie o Hromnikovi a Cvengrosovi. Mimohodom, pri prehliadani internetoveho knihkupectva „martinus.sk“, pri Hromnikovej knihe objavi sa toto stupidne anonymne upozornenie:
  „Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Pri čítaní každej knihy odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a názory odborníkov v danej oblasti.“
  Ktory ze lumen to napisal?
  Kto je ten vyvoleny, co bude rozhodovat, co je „kontraverzne a co nie“?
  Alebo to bude akoze napisane pred kazdou knihou, ktora nepapagajuje komunisticko/cechoslovakisticke videnie nasich dejim?
  Kde sme sa to dostali???

 11. Tučko Bombička 6. augusta 2015 / 9:29

  Vážený pán Hrnko,

  tak si teda nalejme čistého vína. Váš článok je predovšetkým straníckym politickým vyhlásením! Dôkaz sa nachádza napríklad aj v poslednom odseku a začína sa slovami:“SNS vyzýva vládu SR, ministerstvo kultúry,…“. Keďže ani jeden z nás nie je naivný, obaja vieme, že účelom akéhokoľvek politického vyhlásenia akejkoľvek strany je predovšetkým komunikácia s potenciálnym voličom, všakáno. Čo ma ale na Vašom straníckom produkte zaujalo, je nasledovná vec: v jednom a tom istom článku žiadate o pomoc toho istého človeka, ktorého zároveň vyzývate na odstúpenie!!!

  Nebudem sa Vás pýtať nato, ako by to malo celé prebehnúť. Či by mal Maďarič najprv odstúpiť a potom Vám pomáhať zo šlamastiky, ktorú ste si zarobili VY SAMI vo vašom spolku, respektíve či by to mal urobiť naopak. Nie, mne bude kľudne stačiť, keď mi objasníte zmysel, logiku vášho straníckeho politického vyhlásenia. Pretože ak očakávam od niekoho pomoc, tak ho nebudem druhým dychom vyzývať k odchodu z funkcie. A naopak: ak niekoho vyzývam k odchodu z funkcie, tak (ak som trochu pri zmysloch) nemôžem od neho očakávať pomoc! Otázka, ktorá teda zostáva „visieť vo vzduchu“ znie nasledovne:

  Aká úprimná (a či vôbec) je snaha SNS zachrániť DOM?

  Nedá mi ale nevyjadriť sa k onomu (nie Vami) vyjadrenému ústupu Maďariča (poťažmo Smeru) od tzv. národnej politiky. Keď mal v polovici roka 2014 Smer mimoriadny snem, dal som si tú námahu a pozrel som si niektoré vystúpenia (sú verejne dostupné). Bol to M. Maďarič, ktorý na sneme vyslovil jasnú kritiku toho, že Smer ustúpil od svojho sociálneho a národného zamerania. To „sociálne“ dajme teraz bokom, pretože čo bolo a je zaujímavé, je to, že po tejto kritike sa nezmenilo nič v onom „národnom“. Smer na tieto témy akoby rezignoval a TO NAPRIEK TOMU, že v minulosti dokázal, že s nimi vie pracovať (SNS nato doplatila), ďalej NAPRIEK TOMU, že by mu to určite prinieslo preferenčný prospech a do tretice NAPRIEK TOMU, že jedným z dôsledkov tohto ústupu je aj stabilný preferenčný rast SNS!!!

  Snáď sa by podaktorí kritici Smeru a Maďariča na tomto blogu mohli už KONEČNE zamyslieť aj nad tým, prečo táto „rezignácia“ napriek tomu všetkému trvá. A čo by sa mohlo stať, ak by trebárs zajtra skončila? Ale ja viem, chcem priveľa…

 12. yoss 6. augusta 2015 / 9:39

  keby bol iny minister, k tomuto problemu s budovou VSS nemohlo dojst, myslim tym nekonecne sudne natahovacky v situacii, kedy si kazdy mafian moze dovolit kvalitneho pravneho zastupcu a podplacanie sudcu. nechapem, preco si strana SMER drzi toho vychytralka, dokonca na pozicii MK. prichadza tak o body a o hlasy – nastastie v prospech SNS. Madaric je po narodnostnej stranke viac ako vlazny. prikladov je vela, okrem RTVS, kde poziciu Hriba prisiel posilnit dalsi protislovensky manipulator a demagog Havran. (Hrib neskor konecne padol v suvistlosti s prieserom okolo diskusnej relacie k Cervanovej, cize nie Madaricovou zasluhou), je to obsadzovanie uradnickych postov na ministerstve urcitymi ludmi. napriklad odvolanie Tazberika pre udanu neschopnost a dosadenie Kresakovej pre udajnu schopnost. schopna ona je, ale ale v presne opacnom smere ako by bolo ziaduce…
  http://www.teraz.sk/kultura/novou-generalnou-riaditelkou-narodne/16486-clanok.html

 13. Tučko Bombička 6. augusta 2015 / 10:40

  K problému s budovou predovšetkým nemuselo prísť, keby bolo iné vedenie toho spolku, ktorý dnes tak hlasno kričí. Zábavné je ale sledovať niektoré úvahy. Prišiel Havran, aby posilnil Hríba, no ten Hríb (ktorý mal byť posilnený) odišiel. A nie je mi známe, že by sa za neho chystala nejaká náhrada.

  Ale ja viem, chcem priveľa…od niektorých očividne.

 14. Lukac 6. augusta 2015 / 15:51

  Konečne Tučko priznal, že Smer rezignoval pokiaľ ide o národné zameranie
  a zahmlene naznačuje prečo to asi robí. Myslím, že je to dosť jasné. Všeobecne
  sa vie, že na potlačení národných tém má záujem globálny kapitalizmus, samozrejme
  s výnimkami, keď treba oslabiť globálneho protihráča /viď Kosovo, Ukrajina…/.
  Otázkou je, prečo Smer tomuto tlaku podľahol. Je to v záujme slovenskej spoločnosti,
  alebo pre egoistické záujmy politických elít ? Ďalšou otázkou je, či si tie globálne
  záujmy vyžadujú až takú sabazničujúcu nivelizáciu slovenských vlasteneckých
  prejavov, alebo ide len o mentálnu neschopnosť zladiť naše vlastné záujmy s globálnymi.
  Podľa môjho názoru si väčšina Slovákov želá /a cíti sa/ byť súčasťou Západnej civilizácie,
  ale aj zachovať si svoje vlastné kultúrne tradície a historické povedomie. Žiaľ, chýbajú
  nám politické elity schopné tento celospoločenský záujem realizovať. Takže, zostáva nám
  len dúfať, vydržať a vyvíjať verejný aj súkromný tlak v tomto smere na politické strany.

 15. yoss 14. augusta 2015 / 9:28

  vidim ze diskusia sa uz nevyvija a tak trochu odbocim –
  Bilakove pamate na stiahnutie:
  http://uloz.to/xHE3fNZu/vasil-bilak-az-po-me-smrti-zip

  ceska kapitalisticka cenzura vynechala najzaujimavejsia kapitolu z obdobia rokov 1938 az 1945, kedy Bilak posobil v armade ako delostrelec a zucastnil sa vypravy do Polska a tusim aj do ZSSR. tato kapitola bola obsiahnuta v povodnom zositovom vydani jeho pamati, tusim z roku 1991…

 16. yoss 14. augusta 2015 / 9:43

  Tucko, pozrite si lepsie, preco bol Hrib konecne vykopnuty. povodny projekt sukromnych vlastnikov RTVS bol taky, ze Havran ma posilnit poziciu Hriba, bude robit zhruba to iste len na trochu inych vlnovych dlzkach (naletel na to aj Dusan Jariabek, ktory si myslel, ze pojde o nazorovu diverzifikaciu). tym vznikne dojem „pravdivosti“, ked pocujete o tom istom z viacerych miest to iste – rano Butora, na obed Meseznikov, na veceru Alex Duleba Smutna Tvar…

 17. yoss 14. augusta 2015 / 16:07

  Historik Prof. Milan S. Ďurica SDB sa 13. augusta 2015 dožíva 90 rokov.
  Ak by mal niekto záujem, Prof. Milanovi S. Ďuricovi je možné tiež zaslať gratuláciu a to elektronickou poštou na adresu:
  udk@stonline.sk
  prípadne poštou:
  Drotárska 54, 811 02 Bratislava
  Ja osobne prajem zdravie a bozie pozehnanie, aby mu sluzilo aspon do stovky…

 18. Milan2 15. augusta 2015 / 11:34

  Osobne ma veľmi znepokojuje, ako sa právnici infiltrovali do politiky a parlamentu – čo právnik, to atestovaný politik.
  Pritom samotnú justíciu si právnici sami nevedia uriadiť – je tu riadny chaos, často dokonca gašparkové divadlo pre divákov TV.
  Neviem prečo, si právnici myslia, že vedia najlepšie riadiť štát?
  Zase tu máme ďaľšieho právnika, pána Danka, no uvidíme, či bude sa na veci pozerať technicky, ako doteraz.

  Pokiaľ by som mu mohol navrhnúť, tak zaviesť náprotivok zákona o šírenií poplašnej správy – a to Zákon o šírení (nepravdivej) ukľudňujúcej správy.
  To je napríklad šíreniu správy, že islam je mierumilovné náboženstvo, alebo, že Grécko zaplatí SR celý svoj dlh…..
  Je tu totiž množstvo informácií od politikov, či novinárov, ktoré nemajú cieľ informovať, ale len ukľudniť, uspať, získať čas, alebo zmiasť prípadných pátračov po skutočnej pravde….
  Ako príklad ukľud*ňujúcej správy poslúži posledný prípad väzňa z Guantanáma – bolo nám nahovárané, že nepredsatvujú žiadne bezpečnostné riziko a pozrime sa, aká je pravda – už v arabskom svete máme kvôli nemu problémy a kto ho vie, či to práve kvôli tomuto s dajakým Slovákom a jeho odrezanou hlavou neskončí podobne, ako s tým Chorvátom… kto za šírenie ukľudňujúcich správ dnes nesie zodpovednosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *