KEDY PRÍDE PRINC (PRINCEZNÁ) NA BIELOM KONI

I

            My Slováci sme zvláštne tvory. Napriek tomu, že málokto z nás verí na zázraky, v politike ako keby sme neboli schopní vymotať sa zo schém Dobšinského prostonárodných rozprávok a povestí. Vidíme nedokonalosť sveta okolo nás, vidíme to doma i v zahraničí, ale stále snívame o dokonalej spoločnosti, kde podobne ako v krajine peciválov bude fungovať obruštek prestri sa a hrnček var, ktoré zabezpečia bezprácnu hojnosť pre všetkých, kde nebude bohatých ani chudobných, kde bude pravda a láska víťaziť nad zlom a nenávisťou…. Ale keďže doteraz nedokázala žiadna slovenská vláda zabezpečiť tento stav, lebo – pravda – žijeme v normálnej krajine a nie v Dobšinského knihách, podliehame panike a pred každými voľbami meníme síce nedokonalé, ale zabehnuté a známe súcno, za neznáme a neprebádané sľuby nových tvári s imaginárnymi proroctvami, že oni to budú robiť lepšie, že oni to „zlo“ odstránia, že oni tú vysnívanú krajinu pre nás peciválov zabezpečia. Nuž hotový raj pre rôznych hochštaplerov, pretože nikto nemôže splniť to, čo oni sú schopní sľúbiť! A tak sa nám tu od Jana Keľňu cez rôznych Ruskov a sľubovačov dvojnásobných platov a zástancov obyčajných ľudí striedajú ako na bežiacom páse rôzni vizionári a multioteckovia, z ktorých je po čase ešte väčší brucha bôľ ako z tých, ktorých „zlobu“ nám sľubovali odstrániť.

            Táto nikde nevídaná vlastnosť je priam rajom pre rôznych manipulátorov a rozsievačov kúkoľa cudzích záujmov na Slovensku. Priam ukážkovým prípadom, dalo by sa povedať prípadovou štúdiou toho, ako sa Slovensku na základe týchto predispozícii nasunul reprezentant inej ako slovenskej národnej vôle, bol posledný prípad prezidentských volieb pred piatimi rokmi. Nehovorím, že R. Fico bol najvhodnejší prezidentský kandidát, ale bol človek známy so svojimi dobrými i zlými vlastnosťami. Napriek tomu v priamom stretnutí podľahol úplne neznámej osobe, človeku s nulovým politickým životopisom a ako sa neskôr aj ukázalo s nulovými schopnosťami zastávať úlohu hlavy štátu Slovákov.

Ako sa to mohlo stať? Nuž jediné vysvetlenie je, že Slováci nemajú radi rytierov dosekaných v boji za ich záujmy, ale túžia po rytierovi v jasnej zbroji, ktorý príde ako povestný hlúpy Jano a oslobodí zajatú princeznú (Slovensko) z drápov nehodných domácich šarkanov. To, že tí šarkani sú jasne čitateľní na rozdiel od zjavivšieho sa hlúpeho Jana, zaváži len pramálo. Poznať túto vlastnosť tak konám asi nasledovne. Vychovám si na „benzínovej pumpe“ svojho potenciálneho kandidáta a vyšlem ho do zakliatej krajiny. Tam popri „podnikaní“ založím cez neho nadáciu Dobrý anjel a nechám ho tváriť sa ako filantropa (netreba si to mýliť so Sorosom). Tá nadácia nemá veľký ohlas, tak cez inú svoju firmu zriadim basketbalový tím Dobrý anjel. Ten je mimoriadne úspešný a pod touto značkou vyhrá štyrikrát Final Four. Dobrý anjel sa tým stane nie dobrou, ale vynikajúcou značkou a, samozrejme, všeobecne známou. Stačí len posunúť môjho neúspešného pumpára a úspešného anjela do volieb a úspech je zaručený. Pardon. Predtým ešte urobím jedno opatrenie. Dobrého anjela premenujem na Good Angels, aby bolo jasné, komu patrí značka. Predsa nášmu „filantropovi“. Ešte zopár daňových opatrení a úspech je zaručený! Princ na bielom koni sa podaril! Spokojnosť s jeho výkonom? Tá firma, ktorá zrušila Good Angels, dala najlepšie vysvedčenie!

Teraz opäť stojíme pred výberom. Uvedomíme si konečne, žeby sme mali svoje hlasy dať tým, čo sú síce nedokonalí, ale majú svoj politický životopis? Alebo dáme svoj hlas niekomu, o kom azda len ESET vie, komu bude slúžiť? My nechceme žiť v normálnej krajine, kde sa budú dodržiavať naše zvyky, naše tradície, naša kultúra? Alebo opäť dáme zúfalému básnikovi do úst verše, ktoré nám z Veľkej Moravy zanechali Kyjevské listy: Nevystav (Hospodin) našu krajinu v plen národom pohanským.

Každý, kto pristúpi k urne pri hlasovaní, by si mal dať otázku: Naozaj chcem voliť slovenského prezidenta, alebo chcem len potvrdiť toho, ktorého nám vybral ESET? Naozaj chcem dať svoj hlas tým, ktorí hovoria o boji so zlom a proti korupcii, keď predseda eseťackej strany (Progresívne Slovensko) ešte ani pri moci nie je a už má škandály s eurofondami? Naozaj chceme Slovensko vydať firme ESET, ktorej obrovské zisky nepochádzajú zo slovenských zdrojov, ale od najväčších svetových vlád a svetových organizácií? To si naozaj niekto myslí, že takáto firma bude mať ohľad na Slovensko, a nie na svojich chlebodarcov?

Nuž, rozmýšľajme! Jediné, čo v tejto situácii možno s určitosťou povedať je, že žiaden rytier v jasnej zbroji na bielom koni neexistuje. Neexistuje žiaden spasiteľ, ktorý by švihnutím čarovného prútika zmenil situáciu k fiktívnemu dobru. Lepšiu spoločnosť môžeme dosiahnuť len tak, že sa my sami budeme zlepšovať. Proroci šťastnejších zajtrajškov, proroci čistých rás zbavených príživníkov, proroci boja za nedefinované dobro v minulosti vždy zlyhali a zanechali po sebe len spúšť a skazu. Nedajme sa opäť oklamať a vyžeňme hlúpych Janov z nášho bytia a nechajme ich odpočívať v rozprávkach! Na tom bielom koni nebude sedieť princ (princezná), len ďalšia bábka, lepšie povedané marioneta.

240 Responses

 1. Avatar yoss 1. marca 2019 / 11:17

  Podľa soros friendly Slosiarikovej agentúry FOCUS Čaputová s preferenciami vystrelila na neuveriteľných 44% !!!! Ako je možné, že si dovolia takto klamať v našej „demokracii“ ???
  Odporúčam do POZORNOSTI „prieskum“ agentúry FOCUS pred parlamentnými VOĽBAMI v roku 2016. Uvádzam tie NAJZAUJÍMAVEJŠIE:
  SAS – predpoveď 5,1%, SKUTOČNOSŤ 12,1%.
  SIEŤ – predpoveď 13,2%, SKUTOČNOSŤ 5,6%
  OĽANO – predpoveď 6,1%, SKUTOČNOSŤ 11,02%.
  KDH – predpoveď 7%, SKUTOČNOSŤ – Figeľ vykopnutý z parlamentu.
  ĽSNS-KOTLEBA predpoveď : strana NEZARADENÁ do prieskumu, SKUTOČNOSŤ – 8,04%
  SME RODINA – predpoveď : NEZARADená, SKUTOČNOSŤ : 6,62% voličov

 2. Avatar Tučko Bombička 1. marca 2019 / 11:49

  Prečo sem nedáte ten druhý prieskum, Yoss? Ten s politickými stranami, kde má PS 9% a je štvrté v poradí po Smere, Kotlebovi a tesne za SAS?

 3. Avatar yoss 1. marca 2019 / 12:41

  Tucko,

  az tak podrobne tie blbosti, co nam serviruju, nesledujem. akurat vcera som pozeral Ciza na TA3 a ten povedal zaujimavu vec, ze media nemusia byt objektivne, ze to nie je ziaden hriech, ked ludi klamu (lebo to nie je klamanie, ale sulad s nazormi vydavatela). pytam sa, preco potom tolko klamu na RTVS, ved majitelmi sme my vsetci. keby dali Ciza za kandidata namiesto toho europolena, bol by som ovela spokojnejsi a so mnou asi aj polka Slovenska. ale co mozem, ked nic nemozem. dokonca ani pani Hrnko nemoze vela, len to ma sirsiu publicitu, ked napise co sa deje, teda, ked si zanadava…

 4. Avatar Pomocník 2. marca 2019 / 14:41

  Všimnite si prosím, že tak ako v prípade Kisku, tak aj v prípade Čaputovej si zo Slovákov „niekto“ otvorene uťahuje (a kopa Slovákov to ako vždy zožerie aj s navijakom, práve preto sa to tu deje). Ide o ďalšiu osobu, ktorá je doslova nikto (nič nevie, nič nedokázala, len sa postarala o poriadok pri svojom dvore, obyčajná slovenská kačena s peniazmi akých sú tu tisícky), je otvorene dosadená z okruhu Sxrxsa resp. Síajej (otvorene, lebo jej pozadie nie je ani tajné), a ktorej ešte aj otvorene pred voľbami sfalšujú prieskumy (z 10 % na 52 % za pár dní, tak to je vtip tisícročia, medzinárodná blamáž [keby o tom niekto v zahraničí písal, ale samozrejme nepíše]). Toto si inak dovolia len v afrických krajinách alebo rajských štátoch typu Ukrajina. Špeciálne z tohto dôvodu som zvedavý, ako tieto voľby dopadnú – som zvedavý, či sú Slováci ešte viac osprostení médiami než som si myslel, alebo či sú tu ešte zvyšky nejakého rozumu. …Každopádne doslova vidím, ako sa podaktorí zo Slovenska aktuálne rehocú.

 5. Avatar Pomocník 2. marca 2019 / 14:46

  To všetko samozrejme predpokladá, že voľby nebudú mať sfalšované výsledky (čo, ako som tu raz písal, tiež dne už nie je až také isté).

 6. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 11:04

  Hm, tak toto už je čiré zoufalství. To, že zdechající kůň okolo sebe zuřivě kope, je otřepané klišé, ale ten výron konspiračních blbostí je už jen tragikomedie na druhou (o přídavcích toho nejlepšejšího zdejšího diskutéra ani nemluvě). Aneb ještě pár takových kopanců do vzduchu a princezna s přehledem vyhraje v prvním kole, protože ji v podstatě děláte tu nejlepší kampaň vy sami. Lidi totiž opravdu nežerou seno, přestože si to asi někteří milovníci konspiračních teorií myslí. (Viz reakce pod tímto Hrnkovým statusem na FB.)

  „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“

 7. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 12:01

  Čo je teba do toho?

 8. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 12:33

  Ty máš přece odpověď na vše… tak se blbě neptej. Ostatně „čechoslovakisty a pravdoláskaře“ bude Slovensko vždy zajímat, nebo ne? 🙂

 9. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 12:57

  Inými slovami, nie je ťa do toho nič, všakže?
  Aby si ale neodišiel odtiaľto s „prázdnou“, ty Švejk, tak pár poznámok:

  1/ Nechápeš, čo napísal Yoss.
  2/ Nechápeš, čo som napísal ja.
  3/ No a čo napísal Pomocník, to je úplne mimo teba.

  Podčiarknuté, sčítané: skapínajúci kôň má k skapatiu asi tak ďaleko, ako mal k nemu po víťazstve A. Kisku v minulých prezidentských voľbách. Že si nespomínaš, kto to je ten A. Kiska?

  To je ten, čo mu teraz hrozí kriminál…

 10. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 14:28

  Ale je, ty jeden Theophraste Bombaste z Hohenheimu, ale to bys nepochopil… S prázdnou odsud odcházím jako obvykle. Konspirační teorie totiž za přínos nepokládám. Ostatně o předvolebních výzkumech se už hodně dávno dost trefně vyjádřil Winston Churchill. „Zázračný“ vzestup „geniálního a křišťálově čistého“ kpt. JUDr. Danka před několika lety (a jiných tlačenek) po mně komentovat nechceš? A co se týče mnoha jiných „politických šikulů“, kterým kriminál hrozil a hrozí, tak se držím hesla: padni komu padni! A je mi trapné tu připomínat, jak „principiálně“ se k různým kauzám postavil ten či onen. Co mi přijde dost ubohé, je postup, když „ostřílení političtí matadoři“, kteří si nebyli schopni za x let zamést ani před vlastním prahem, konspirují nad závadností a škodlivostí osob, které si dovolí kandidovat proti jejich světonázoru a třepou se u toho strachy. A když´s to nakousl, kdy a kde skončil Ficův boj proti „scientologovi“ Kiskovi? Když se provalilo, že je má i ve svém chlívku, přestali být ze dne den bezpečnostní hrozbou… O podezřelých finančních přesunech, daňových únicích, pochybných eurodotacích a státních zakázkách atp. ani nemluvě. O tyto problémy přece nikdy nikdo z politiků HZDS, Směru a SNS ani nezavadil. Takže ano, jak skončil Mečiar, skončí i Fico a Danko (ale i „filutové“ z dnešní opozice). Jen u toho asi už nebude ten teatrální zpěv a slzy pro diváky… i když u kapitána člověk nikdy neví. Toť vše.

 11. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 15:09

  „S prázdnou odsud odcházím jako obvykle. Konspirační teorie totiž za přínos nepokládám.“

  Načo sem potom lezieš?

 12. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 15:17

  Protože i tady občas zazní něco zajímavého a podnětného. A to dokonce i od tebe (např: odkazy v úvodu této diskuze). Máš na mě ještě nějaké další otázky, co tě trápí? 🙂

 13. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 15:42

  Ak to chápem správne, naše príspevky ťa (aspoň sem – tam) obohatia.
  Máš pocit, že to platí aj opačne?

 14. Avatar yoss 3. marca 2019 / 15:49

  Kropacku, Kropacku. vy musite byt nejaky lavobocek spaciho pytle, kniezata Slafenberga 🙂
  ved tie manipulacie s prieskumami si vsimol kazdy:

  “Lebo ak jedna kandidátka má v jednom prieskume 18 percent a v druhom až 52, tak minimálne jedna agentúra postupovala nekorektne, neprofesionálne. Čo nevylučuje, že manipuláciu vykonala aj druhá agentúra. Ponúka sa otázka, či doteraz publikované prieskumy možno považovať za nejaký zdroj poznatkov o vývoji volebných preferencií, alebo ide o špecifickú formu volebnej kampane, ktorá je ale mimoriadne zlá,” upozorňuje Marušiak.

  ht tps://www.hlavnespravy.sk/v-jednom-18-v-druhom-az-52-politolog-spochybnil-slovenske-predvolebne-prieskumy-agentury-si-koleduju-o-stratu-dobreho-mena-rozdiely-nemozno-pripisat-uz-ani-statistickej-chybe/1685892#

 15. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 16:57

  Proč mi pokládáš otázku, na kterou by sis měl odpovědět ty sám. Nebo je to jen způsob, jak natahovat debatu do ztracena…

  Josi, josi, josi, a vy musíte být bastard kterého „bystrého“ knížete, když mi tady předhazujete nespolehlivé předpolební průzkumy poté, co jsem jejich nespolehlivost již komentoval? Jen za tím nehledám konspiraci (úmyslnou manipulaci), ale omyl, nedůslednost nebo prostý šlendrián. Protože 18% a 52% podpora nevypadá zrovna jako pravděpodobný rozptyl pro kohokoli z uchazečů. Roli v tom mohla sehrát položená otázka, výběr respondentů i načasování, což částečně rozebírá i onen článek, který mi tu předhazujete, jako byste právě objevil Ameriku.

 16. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 17:32

  „Proč mi pokládáš otázku, na kterou by sis měl odpovědět ty sám. Nebo je to jen způsob, jak natahovat debatu do ztracena…“

  Snažím sa zistiť, či si myslíš, že si tak zaujímavý, že tu je na teba niekto zvedavý alebo tu iba vedome troluješ? Takže znova:

  Máš pocit, že tvoje komentáre tu na blogu A. Hrnka niekoho z nás (aspoň sem – tam) obohacujú?

 17. Avatar yoss 3. marca 2019 / 18:33

  Kropacku, Kropacku. mate toho dost aj zo Svejka, ked vam nepripada podozrivy rozdiel medzi 18% a 52% 🙂 mozno by sa na take masivne podfuky dali napasovat aj paragrafy

  ĽUBOŠ BLAHA
  28. februára, 12:02 ·

  Keď som predvčerom odlietal do Belehradu, tak mala Čaputová vyše 10%, včera to už bolo 20%, dnes som nastupoval do lietadla s tým, že má 30% a keď som vystúpil vo Viedni, má cez 40%.

  Zajtra ráno to bude zrejme vyše 50% a do týždňa ju máme na 120%… a voľby výhra s peknými 200%, pre liberálnych fašistov nič nie je nemožné 😊

  to este Blaha nevedel, ze jej „zajtra“, naozaj nameraju 52%

 18. Avatar Petr Kropáček 3. marca 2019 / 20:14

  Domýšlíš si věci, které možná trápí jen tvé nedoceněné ego, mě takové věci nezajímají. Koho ty považuješ za „nás“ by byla jistě taky výživná debata sama o sobě. Takže ne, své mindráky si musíš vyřešit sám.

  Josíčku, vygenerovat z mých předchozích reakcí, že mi není podezřelý rozdíl mezi 18 a 52 může jen demagog, stěží ovládající abecedu. PS: Žblebty vyhlášeného komedianta a nepřekonatelného brouka Pytlíka Blahu nemám potřebu vůbec komentovat.

 19. Avatar Tučko Bombička 3. marca 2019 / 20:51

  Keby som si domýšľal, nepýtal by som sa.
  „Nami“ rozumiem čitateľov/prispievateľov tohto blogu.

  Nevieš sformulovať rozumné vysvetlenie, prečo na tento blog opakovane vkladáš svoje komentáre? Čo je na tom také ťažké?

 20. Anton Hrnko Anton Hrnko 3. marca 2019 / 22:05

  Ja si myslím, že pán Kropáček by namiesto svojich nejapných príspevkov – ak by teda chcel obohatiť naše poznanie – mohol napr. písať o tom, ako cítia Česi po 30 rokoch svojej demokracie slovenskú výpomoc v riadiacej sfére, ktorou dnes splácame dlh za „české řídící“ kádre z minulosti, posielané nám na výpomoc. Či si občania Českej republiky myslia, že je to dostatočné, alebo ich im tam máme posielať ešte viac. Očividne si bez Slovákov v „řídících funkcích“ nevedia rady. Tak si zvykli na rôznych Širokých, Lenartov, Čalfov etc., že bez nich nevedia žiť!

 21. Avatar Metod J. Sláv 3. marca 2019 / 22:36

  Dačo k histórii a minule spomínanej „írsko-slovenskej nehrdosti“.

  Na „skolskyservis“ som musel pod článok ht tp://skolskyservis.teraz.sk/zaujimavosti/osn-pripravila-na-rok-2019-tri-medzinar/46530-clanok.html napísať toto:

  Pozerám, že daktorý prekladateľ do ruštiny, a potom ešte viac do slovenčiny urobil „nadprácu“ (v minimálne 1000-ročnom „duchu“ „bime rod Slávov, kde sa len dá“), keď preložil anglické „… of Indigenous Languages“, francúzske „… des languages autochtones“ a španielske „… de las Lenguas Indigenas“, ako „… языков коренных народов“, a do slovenčiny dokonca bez „čo i len spomenutia slova rod“ (gen), ako „… jazykov pôvodných obyvateľov“ 🙁

  Vážení, naša „bačovčina“, ako ju nazval istý nedávno ocenený Šimečka, ašpiruje na pozíciu pôvodného „indo-európskeho“ prajazyka !!!

  Navštívte skutocna-historia-slovanov.blogspot.sk , dozviete sa viac.

 22. Avatar Petr Kropáček 4. marca 2019 / 11:33

  Bombičko, stejně jako na jiná diskuzní fóra vkládám příležitostně své komentáře i sem (již cca 10 let), abych vyjádřil svůj názor. Tedy pokud to zrovna uznám za vhodné a mám na to čas a chuť. Není v tom nic světoborného a těžko zformulovatelného, spíš se divím, že se na to ptáš, protože předpokládám, že podobné pohnutky vedou většinu diskutérů k zapojení se do jakékoli diskuze. A já tady v počtu, pravidelnosti (i sprostosti a afektovanosti) přízpěvků rozhodně nehraju prim. Tedy pro případ, že mě podezíráš z „trolování“, hledej si jiné adepty. Jestli pak moje přízpěvky někoho obohacují (donutí aspoň se trochu zamyslet a některé názory přehodnotit) už není otázka na mě, ale doufám, že ano.

  Pane Hrnko, tu rukavici, co jste po mě hodil ve vašem velmi „japném“ komentáři, rád zvedám. Nebudu řešit, jak jde dohromady vaše neustále omýlaná národňárská mantra o Československu jako zemi, kde Slováci více jak 70 let „trpěli“ pod českým „koloniálním jařmem“ s tvrzením, že jsme již tenkrát měli Slováky jako „řídící kádry“. O tom, že vám z výčtu „slovenských řídících“ vypadla jména jako Štefánik, Hodža, Tiso (ano i on byl ministrem zdravotnictví v letech 1927-1929 a má dodnes na ministerstvu svůj portrét), Dubček, Husák a mnoho jiných, ani nemluvě. Takže vaše otázka ohledně poptávky po „řídících“ Slovácích za posledních 30 let je zbytečná. Odpověď zní: ano, posílejte je dál. Bereme je (i deseti/statisíce jiných Slováků v neřídících pozicích) stejně teď jako v minulosti, protože nejde o národnost, ale o (ne)schopnost dané osoby funkci ku prospěchu ostatních vykonávat. Jen ministrů slovenské národnosti, pokud si dobře pamatuju, bylo za posledních 30 let cca 5-10. Pouze jeden případ byl mediálně probírán, ale důvodem nebyla slovenská národnost, ale občanství. Dotyčný ministr totiž neměl ani české, ale jen slovenské občanství, což už jisté pochybnosti o souladu s právním pořádkem vyvolávalo (ministr vlády ČR byl cizím státním příslušníkem). O tom, jak by slovenští národňári reagovali, kdyby se dnes něco podobného stalo na Slovensku v případě „českých kádrů“ ve vládních postech, raději ani nechci spekulovat. Tím se ale tak trochu vracíme (hodně velkou oklikou) k podstatě vašeho článku (resp. kopii vašeho posledního statusu na FB, který utrpěl zdrcující kritiku od vašich spoluobčanů). Pokud vám při vymýšlení konspiračních záminek, proč je pro vás princezna nepřijatelná, není hloupé očerňovat i jednu úspěšnou firmu, tak ji rovnou i se všemi zaměstanci vyštvěte platit daně do ČR. Myslím, že toto „bezpečnostní riziko“ naše ministerstvo financí podstoupí rádo a ještě vám poděkuje.

  PS: Cca před 2 týdny jsem se na vás obrátil s dotazem ohledně erbu uherského rodu Polereczkých z Polereky. Nemáte k tomu něco?

 23. Avatar yoss 4. marca 2019 / 11:49

  Kropacku,

  vy ste neuveritelne politicky zaostaly clovek, neovladate zakladne veci, tak vam zdarma, teda po socialisticky, posuniem zopar informacii:

  ot.: od koho dostali terajsi majitelia ESETu peniaze na zalozenie firmy?
  odp.: od Gabriela Eichlera
  ot.: kto je/bol Gabriel Eichler? – no a tam je ten pes zakopany

  v Rusku je tato firma na ciernej listine, preco asi, na to urcite maju svoje podklady

  BRATISLAVA, MOSKVA. Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) Ruskej federácie v stredu (7.2.) na svojej webovej stránke uverejnilo vyhlásenie, v ktorom spája „protiruskú informačnú kampaň pred ZOH v Južnej Kórei“ nielen s médiami, ale aj s IT spoločnosťami.
  Z napojenia na americké spravodajské služby pritom obvinilo aj slovenskú softvérovú spoločnosť Eset. Firma tieto obvinenia odmieta.

  „Táto protiruská kampaň môže zahŕňať nielen politicky motivované médiá, ako napríklad Washington Post alebo BuzzFeed, ale aj IT spoločnosti ako ThreatConnect, TrendMicro alebo Eset, ktoré majú silné väzby so CIA a NSA,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského MZV.

  no a dalej ako vieme, nastrojom uvedenych trojpismenkovych agentur v strednej EU je prave George Soros, asi najvacsi v sucasnosti zijuci zlocinec, maskujuci sa ako filantrop…

 24. Avatar Tučko Bombička 4. marca 2019 / 12:49

  Kropáček,

  „Jestli pak moje přízpěvky někoho obohacují (donutí aspoň se trochu zamyslet a některé názory přehodnotit) už není otázka na mě, ale doufám, že ano.“

  …nuž, ak vám stačí dúfať, to sa potom nedá nič robiť. Napadlo ma, či náhodou nemáte vyššie ambície. Čo už.

 25. Avatar Tučko Bombička 4. marca 2019 / 12:58

  Yoss, súhlasím s tou „politickou zaostalosťou“. Je to márne.

 26. Avatar Petr Kropáček 4. marca 2019 / 16:12

  Josíčku, já beru ve své „politické zaostalosti“ vyjádření ruského ministerstva zahraničí již dlouho z vééélkou rezervou…. Co si tak asi můžu myslet o instituci, která (myslím, že to byl cca 1 rok) vehementně popírala, že by ti „zelení mužíčci“ na Krymu byli vojáci Ruské federace. Aby se k nim po „úspěšném vyřízení“ celé anexe dodatečně „hrdě“ přiznala… Co nám tihle borci z ruského „ministerstva pravdy“ všechno navykládali (verze měnili jak ponožky) o „dovolenkujících“ vojácích na Ukrajině, sestřelu letu MH170 ani nebudu připomínat. Vždyť vy sám jste mi tu ještě nedávno tvrdil, jaká je Su 25 „dokonalá stíhačka“ schopná sestřelit letadlo letící rychlostí cca 900km/h ve výšce 10 000m. Fyzikální zákony sem, fyzikální zákony tam. Sami Rusové už předtím tuto verzi (jako zcela směšnou) odepsali, jen vy jste si zapomněl nastudovat nové noty. A tak by se dalo pokračovat. Angličani na to mají trefné pořekadlo: „Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.“ A Ruské vedení nás tahá za fusekle dlouho a opakovaně. Jestli jim ve své naivitě a zamilovanosti do „sibiřského Indiána“ jste ochoten sežrat všechno (info o propojení CIA, ESET, Soros …) i s navijákem, tak jak je libo. „Shame on … (dosaďte si podle libosti)“

 27. Avatar Tučko Bombička 4. marca 2019 / 16:39

  Myslieť si môžete, čo len chcete (je to vaše sväté právo). V tom vyhlásení Rusko nám všetkým oznámilo, že činnosť ESETu je v rozpore s jeho národnými/štátnymi záujmami. Teda ten, kto ESET podporuje v jeho terajšom správaní, škodí ruským záujmom.

  Je mi jasné, že veľkým a silným krajinám, ako je Česká republika, to môže byť jedno, zvlášť, ak im za chrbtom stojí niektorá z veľmocí. Ja nechcem (a zrejme nie som sám), aby Slovensku musela stáť za chrbtom (akákoľvek) veľmoc (trebárs formou základne na našom území) len preto, že nejaká „slovenská“ firma si (mimo Slovenska) robí, čo chce. A nechcem to ani v tom prípade, ak by to ruské obvinenie bolo trebárs celé vymyslené.

  Ani firma ESET, ani jej majiteľ, ani jej antivírus mi zato jednoducho nestoja. Nie som majiteľ, ani akcionár, ani zamestnanec, ani prijímateľ eseťáckej „charity“. Som obyčajný slovenský občan a chcem, aby Slovensko malo dobré vzťahy s Ruskom, pretože je to jadrová veľmoc a je od nás takrečeno na skok.

  Zabudol som na niečo, Yoss?

 28. Avatar Pomocník 4. marca 2019 / 18:05

  Malá zaujímavosť: Keďže je Slovensko malé, tak sa tu veľa ľudí pozná s veľa inými ľuďmi. Ja takto napríklad poznám niekoho z tu spomínanej firmy Esxt. V čase, keď ruská informácia o nich ešte bola novinka, som v rozhovore s dotyčným utrúsil, že vraj sú „pobočka“ Síajej, že čo on na to. Čakal som odpoveď typu: „Čo to trepeš“ alebo „To je blbosť“. Namiesto toho som dostal som udivený pohľad a odpoveď: „Odkiaľ to vieš?“ (a žiadne popretie). To len, aby bolo jasné, ako sa veci majú.

 29. Avatar yoss 5. marca 2019 / 8:51

  presne tak, Tucko.
  konat v zmysle instrukcii a metodiky spoza hranic, volit nimi doporucovanych kandidatov, je v prikrom rozpore s nasou proklamovanou svojpravnostou a svojbytnostou. napriek tomu sa to deje, lebo tieto kruhy ovladaju mainstream. uplatni janiciarski novinari a politicke „veliciny“ dokonca aj vysetruju, obvinuju, sudia, ako to vidime v pripade vrazdy Kuciaka a Kusnirovej. koniec koncov sme to videli aj v pripade letu MH17, ktory spomenul kolega Kropacek – mali vinnika hned na druhy den 🙂

 30. Avatar Petr Kropáček 6. marca 2019 / 20:44

  Bombičko, my si po tykání už zase vykáme? Nevadí mi jedno ani druhé, ale to přeskakování je trochu matoucí. Váš/tvůj opatrný postoj se dá pochopit, ale člověk se nemůže zbavit pocitu, že celá konspirační teorie o ESETu jako „pobočce CIA“ a s tím spojené „bezpečnostní riziko“ ve volbě jedné princezny je jen nafouknutá předvolební bublina. Ne, nepodobná té „hysterii“ ze scientologů při poslední prezidentské volbě na Slovensku. Nic konkrétního, čím se tato firma „provinila“ neznám (klasické mlžení p. Hrnka, „zásadní nepopření“ v rozhovoru Pomocníka s „kýmsi“ + jakési Josovi instrukce ze zahraničí o tom, koho máte volit?!? … mi v tom „ako sa veci majú“ moc jasno neudělali). Něco o „pobočce CIA“ (nebo že by to byla spíš „pobočka GRU“?) najdete níže. (Proti tomu pak domnělá a popřená „protiruská informačná kampaň pred ZOH v Južnej Kórei“ vypadá jako dětská hra.)

  ht tps://informnapalm.org/cz/ukrajina-vs-lidove-republiky-za-koho-kope-slovenska-eset/

  Josi, vyšetřování MH17 trvalo měsíce a roky. To, že obvinění po několika sestřelených ukrajinských letadlech, od počátku ukazovalo právě na separatisty, je přeci logické. (Ukrajinci separatistům neměli co sestřelovat.) Jejich následné tragikomické a neomalené krytí ze strany Ruska (dodavatel BUKu) pak původní domněnku jen potvrzovalo. Ale jestli rád posloucháte pohádky, tak proti gustu žádný dišputát. Tu o dvou ruských turistech, kteří letěli do Británie na otočku, jen aby viděli katedrálu v Salisbury a při tom tak hloupě zabloudili ve sněhové vánici už asi znáte. Zdá se, že pro některé lidí smysl pro humor opravdu nezná hranic … jen kdyby s tím nebyly spojeny tak tragické události. (O snaze v tomto případě do celé události zatáhnout i ČR raději ani nemluvě. Tomu pro změnu zase já říkám bezpečnostní riziko, tentokrát bez uvozovek…)

 31. Avatar yoss 7. marca 2019 / 10:29

  Kropacku,

  vy replikujete mainstreamovu propagandu ako objektivne, faktograficky vydokladovane poznatky, svedectva o rôznych udalostiach. ako to bolo s MH17 vo vasom pripade nema vyznam diskutovat, lebo objektivne poznatky neuznavate. konkretne ja som mal na mysli v predoslom prispevku novinarov/presstitutov z axel springeru, ze hned na druhy den (!) mali vinnika – hned rano napisali, zverejnili, ze to boli RUSI. mam k tomu odlozene noviny hned z druheho dna a aj nejake casopisy z konca tyzdna. ako to mohli tak rychlo zistit? konspirativna teoria napoveda, ze ten clanok uz mali volakde v supliku a len ho vytiahli a doplnili – ale nebudem to tvrdit na 100%, lebo som pri tom nebol. co sa tyka toho „vysetrovania“, to je tiez zaujimava vec. lebo v ramci tohto vysetrovania zmizlo zopar ludi, ktorych uz nikto nikdy nevidel, trebars taky dispecer Carlos, o ktorom sa tymto vysetrovanim zistilo, ze nikdy neexistoval 🙂

  ht tps://unaxe.files.wordpress.com/2014/07/unaxe___slavyangrad-wordpress-com__carlos_spainbuca_tweet3.jpg
  ht tp://www.wanttoknow.nl/wp-content/uploads/Carlos-Buca-MH17.jpg

  prepis C. statusov na twiteri, dnes je uz vsetko o nom vymazane

  1: Letecká katastrofa, linkový let spadl na Ukrajině v oblasti Doněcka
  4: v 777 „Malaysia Airlines“ bylo 280 cestujících.
  8: V Kyjevě znova obsadili věž letové kontroly.
  9: Potvrzeno: Letadlo B 777 zmizelo z radarů, nebyly informace o nějakých anomáliích
  10: Letadlo sestřelili, není to havárie
  12: To letecké neštěstí není obyčejné. Vyhrožují nám v dispečerské věži.
  13: Kdykoliv nám seberou telefony.
  14: Než mi vezmou telefon nebo rozbijou hlavu, letadlo sestřelil Kyjev
  16: Co dělají cizinci v dispečerské věži? Sbírají informace.
  17: Když se objeví možnost, budu pokračovat v psaní.
  18: Letadlo B 777 letělo v doprovodu dvou ukrajinských stíhaček, do momentu než zmizelo z radarů.
  19: Pokud kyjevské úřady chtějí říct pravdu, dvě stíhačky letěly vedle několik minut předtím, nesestřelila ho stíhačka.
  21: V 7:00 oznámili o sestřelu letadla, o něco později obsadili naši dispečerskou věž. Cizinci (žoldáci? – není jasné, pozn. překl.) jsou tady stále.

 32. Avatar Petr Kropáček 7. marca 2019 / 20:44

  Josi, vám už nepomůže ani svěcená voda a mě nebaví se pořád dokola opakovat. Ta „zákeřná média hlavního proudu“ čerpala krom mnoha jiných objektivních indicií (místo dopadu, předešlé i následné podivné aktivity povstalců při vyšetřování) i ze zachyceného rozhovoru mezi „kazaky“ a důstojníkem GRU. (Zpráva z 18.7.2014 /den po tragédii/ je dostupná např. níže). Ale ani to nic nedokazovalo (a netvrdím, že se v „mejnstrýmu“ neobjeví občas také nějaká blbost, nikdo není neomylný), teprve pozdější vyšetřování zjistilo odkud a z čeho se střílelo. Došlo až na konkrétní BUK a zdokumentovalo jeho pohyb po povstaleckém území včetně návratu do Ruska, odkud byl „zapůjčen“. Noviny těsně po tragédii psaly o „údajných vinnících“ a vzájemném obviňování obou stran, ne o tom, že je viník znám. Tedy opakovaně záměrně lžete. Oproti tomu ruská televize „Russia today“ přinesla teorii o 2 ukrajinských vojenských letadlech ještě týž den (17.7.2014) a to na základě twitteru jakéhosi Carlose. Zajímavé, že tady vám ta blesková rychlost podezřelá vůbec není/nebyla a plesknete to sem jako něco relevantního. A co hůř sama televize RT pak pod tíhou důkazů musela uznat, že twitterový účet byl falešný a kyjevské letiště žádného domnělého španělského dispečera nikdy nezaměstnávalo. (Kdo nikdy neexistoval nemůže ani zmizet… ale kola navazujících konspirací byla už roztočena naplno a tak už tu máme i minimálně jednu imaginární oběť letu MH17, jako by těch skutečných nebylo málo). Tedy zase jste ne jeden, ale deset kroků pozadu za ruskou propagandou a tváříte se, jako byste sežral všechnu moudrost světa. Nu což, novodobé ruské byliny, které mají jepičí život, jsou vám milejší než vlastní zdravý rozum… je to vaše volba.

  ht tps://www.novinky.cz/zahranicni/342631-ukrajina-zverejnila-zaznam-udajneho-rozhovoru-separatistu-po-sestreleni-boeingu.html

 33. Avatar yoss 7. marca 2019 / 21:44

  Kropacku, kropacku

  1. Udajny rozhovor medzi velitelmi domobrany naraficila ukrajinska tajna sluzba den pred tymto datumom.
  http://www.mmnews.de/index.php/etc/19144-mh17-angebliche-youtube
  (uz to je vymazane, bolo to tam)

  2. twitterovy ucet udajne nejestvujuceho Carlosa sa nachadza vo webarchive
  (pohladajte si)

  vidite, zase ste naletel ako maly chlapec!

  ps:
  co sa mi najviac paci, to je to „pod tarchou dokazou“ 🙂 to pouzival aj protektoratny rozhlas!

 34. Avatar Petr Kropáček 8. marca 2019 / 8:26

  Josíčku, a ještě tu o červené karkulce… Omýláním 100x vyvrácených hovadin, od kterých se už před léty distancovali i jejich ruští propagátoři (a klidně si je zpětně dohledávejte v archivu) ze sebe děláte jen „užitečného idiota“. Tak už si konečně zajděte pro aktuální notičky, ju. 🙂 Howgh!

  PS: Ne, to se používá u soudu a falešnost tohoto účtu potvrdila i Russia today. Běžte si to tedy nejdřív vyříkat s nimi. A jak jsem výslovně uváděl a znova opakuju onen záznam rozhovoru mezi separatisty nelze považovat za dostatečný důkaz a následné několikaměsíční vyšetřování je postaveno na jiných důkazech…

 35. Avatar Milanko 9. marca 2019 / 23:03

  Čo sa týka voľby prezidenta SR.
  Osobne si myslím, že to musí byť kandidát, ktorý je taká osobnosť, ktorá je vzorom, morálna autorita všetkým občanom. Alebo to môže hocikto?
  Osobne ma zaráža, že za kandidátov sa kľudne hlásia rozvedení ľudia. Ako sa môžem uchádzať o najvyššiu riadiacu funkciu v štáte – napríklad velím armáde, keď som si nevedel uriadiť ani len vlastnú rodinu? Kde je garancia že štát budem riadiť dobre, alebo tak ako som si kočíroval vlastnú rodinu a nevedel som si vybrať ani len vhodného životného partnera. Je chybou voličov že netrvajú na najvyšších kritériách pre túto funkciu – týka sa to aj Čaputovej, aj Harabína, ignorovali to aj u Kisku. Mikloško môže byť síce morálnou autoritou, ale dlho bol zarytý starý mládenec a je aj bezdetný pokiaľ viem….Nie je to vzorka normálneho muža ktorý aj splodil potomkov – teda daňových poplatníkov. Mohli by sme takto prejsť aj ďalších. Čo sa týka Chmelára , neviete či je pravda že je moslim?
  O Harabínovi som na internete sa dočítal článokí, že uniesol prvej manželke syna a 6 mesiacov ho skrýval …Potom mu ho súd pridel. Neviem čo je na to pravdy, v médiách som nezachytil jeho vyjadreniea ….Ja si myslím, že na kandidáti za prezidenta by mali spĺňať istú šablónu – mali by to byť nestraníci, nepolitici, netrestaní, a mali by mať vlastné usporiadané rodiny…. A či majú v hlave by sa ukázalo pri debatách.

 36. Avatar Pomocník 10. marca 2019 / 0:03

  Aktuálni hlavní kandidáti sú veľmi slabí. Každý má pri bližšom pohľade nejaký závažný problém… keby boli ministri, tak nepoviem, ale prečo musia byť hlava štátu??. Jediný, čo sa javí byť ako-tak normálny je pán eurokomisár, u ktorého je ale problém to, že je tým (škeriacim sa) eurokomisárom. Ale tá Čaputová, to je kombinácia skoro samých negatív (človek nevie, kde má u nej začať s kritikou aj bez toho, aby povedala jedinú vetu), takže to tomu výberu agenta (ako pri Kiskovi alebo Porošenkovi) zas dali… Podľa výsledkov buď pochválim jej chlebodarcov za to, že správne odhadli mieru manipulovateľnosti Slovákov médiami a asi sa odsťahujem (ak vyhrá) alebo poopravím svoj názor o miere tuposti istých tajných kruhov (ak prehrá). To všetko za predpokladu, že voľby nebudú zmanipulované (čo sa bude dať čiastočne spoznať, ak budú výsledku extrémne v prospech pár osôb).

  (A samozrejme sa prihovorím za p. Kropáčka, aby mu poslali väčšie odmeny.)

 37. Avatar Milanko 10. marca 2019 / 0:17

  Čaputová má iba dve plusky – že je to celkom pekná žena a že je to žena.
  Ináč na prezidentku je to málo. Ešte by som veľmi rád vedel, ako a prečo sa rozviedla. Osobne si myslím, že keď už niekto má byť zvolený za prezidenta, tak by sme to mali vedieť (samozrejme aj u každého aj zdravotný stav).
  keďže cca 6 % populácie sú psychopati (od menších až po veľkých) , mal by mať každý aj povinne vyšetrenie a podať prihlášku za kandidáta až keď bude odborné potvrdenie že nie je psychopat.
  To by mali žiadať ináč aj politické strany od svojich kandidátov za poslancov povinne. Pretože dnes tam máme zopár poslancov psychopatov ktorí by tomu zodpovedali – ak sa to nevymyká štandartu v populácií malo by ich tam byť cca 10 , čo sa týka kandidátov za prezidenta môžu tam byť cca 1 max 2 čo psychopatické sklony majú. Nechcem tu mená hádzať.

 38. Avatar Milanko 10. marca 2019 / 0:21

  Ten náš národ má na diskusiách celkom zmysle pre humor. Čo sa týka Ševčoviča , zachytil som že ho najnovšie označujú ako 64 zubového kandidáta. Fakt to tak vyzerá.

 39. Avatar Pomocník 10. marca 2019 / 0:38

  Ak si to naštuduje podrobnejšie, tak „psychopati“ v tom zmysle, ako ho tu prezentujete číselne, teda 6 % populácie atď., sú poňatí veľmi široko a zahŕňajú aj väčšinu rôznych manažérov a vedúcich pracovníkov (psychopatia je v dnešnom kapitalizme vyslovene predpoklad pre takéto pozície), a veľmi ťažko by ste tú psychopatiu u mnohých z nich „zmerali“ bez dlhšieho pozorovania. Veľmi zjednodušene takto chápaná psychopatia zahŕňa aj všetkých bezcitných ľudí a tých je strašne veľa a nie je to na nich vidieť a ani to oni sami často o sebe nevedia. Vy ale psychopatmi máte na mysli zrejme len ľudí s zreteľnou úchylkou alebo hlúpych alebo niečo také, to ale nezodpovedá tomu, na čo sa vzťahuje to vami citované číslo (aj keď to teraz píšem len voľne z hlavy). Každopádne o tomto toho nájdete (prinajmenšom v cudzích jazykoch) veľa na internete, netreba to tu opakovať.

 40. Avatar Pomocník 10. marca 2019 / 0:42

  Tým som chcel povedať, že z tých politikov by vám po vylúčení psychopatov asi veľa neostalo ….

 41. Avatar yoss 10. marca 2019 / 8:43

  treba sa spoliehat na vlastny rozum, na svoje poznagtky, nie na psychologov, ze vyradia psychopatov z kandidatky. psychopatia znamena bezcitnost, ktoru sa vsak psychopat velmi skoro nauci prekryvat herectvom (vie ake odpovede, ake reakcie sa od neho ocakavaju), vie manifestovat city, ktore nema, takze psycholog nema sancu to odhalit u inteligentnejsieho cloveka to nevie…

  Caputova je este velke nebezpecenstvo, lebo ona je to iste ako Kiska, lenze ma dobry jazykovy prejav aj vzhlad, takze nachyta ovela viac ludi ako mastnovlasy lepkavy uzernik, ktory sa hra na dobreho anjela. Blaha ma o nej viac dobrych clankov na FB s vysokou citanostou. co je zaujimave, ten isty Blaha, ktoreho nas troll pan Kropacek tak neznasa. 🙂 znamena to dokaz stareho latinskeho – ze vsetky cesty vedu do Rima !!!

 42. Avatar yoss 10. marca 2019 / 9:20

  pohlad do zakulisia kampane, St.Harabin, tlacovka
  ht tps://www.facebook.com/harabinstefan/videos/246735156231877/?t=86

 43. Avatar Milanko 10. marca 2019 / 11:04

  Láskavý a tolerantný muž a žena sa nebudú rozvádzať a pre svoje deti vytvoria harmonickú rodinu. Kiska , Harabín či Čaputová svoje prvé manželstvá ukončili a svojim ďeťom spôsobili stres, zničili im pokojné detstvo. Ja si myslím že v manželstve zlyhávajú nevyrovnaný ľudia. ….ktorí zlyhali buď sami alebo sú istým spôsobom chorí , alebo si nevedeli vybrať dobrého spolupracovníka do manželstva. A teraz si myslia že štát uriadia. Možno ich poradcovia.

 44. Avatar Metod J. Sláv 10. marca 2019 / 15:20

  Vážení páni diskutujúci.
  Na tomto blogu sa zišlo niekoľko múdrych, sčítaných ľudí s vlastným vyargumentovaným názorom. Som rád, že mám tú česť s vami diskutovať, či už priamo, alebo aspoň v duchu pri čítaní vašich príspevkov. Prišiel na mňa vek, keď okolie na mňa priam reve „mrtvolo vrať se do hrobu“.
  Z uvedomenia si tejto nemylej skutočnosti, som sa rozhodol „prestať dikutovať, a začať konať“, lebo „jeden nikdy nevie“.
  Oprašujem moje staré projekty (či skôr náčrty projektov), ktoré som po roku 1989 z dôvodu boja o holé prežitie musel odložiť bokom, a len občas som urobil chabý (ako čas ukázal) pokus o ich zverejnenie.
  Takým pokusom okrem blogu skutocna-historia-slovanov (klik na moje meno) je aj môj druhý blog: new-civilisation.blogspot.com , na ktorý som nedávno pridal moju predstavu pomocného jazyka s úpravou textu do rýchločitateľnej podoby – podoby využívajúcej fakt plynúci z vývoja čínskych znakov, a to že dnešná podoba drvivej väčšiny čínskych znakov už má len veľmi málo optickej zhody s ich pôvodným obrázkovým charakterom. Z tohto môjho poznania som usúdil, že keď už „obrázok nestojí za nič“, tak „nech je aspoň prehláskovateľný“.
  Keďže môj postoj k angličtine, ako imperiálne nanútenému medzinárodnému jazyku, je „odporný“, bol by som rád, ak by si dakto z vás našiel „chvíľku na kritiku“.
  Môj „odporný“ postoj k angličtine rád ilustrujem na anglickom slove „write“ sentenciou: „Vážení, ono to už pár tisícročí nie je vryté, ale písané!!!“

 45. Avatar yoss 10. marca 2019 / 15:49

  pán Hrnko,
  pokiaľ je to pravda s tou tragédiou v Etiópii, úprimnú sústrasť.
  ht tps://spravy.pravda.sk/svet/clanok/504893-na-trase-medzi-etiopiou-a-kenou-sa-zrutilo-lietadlo-so-157-ludmi/

 46. Avatar yoss 10. marca 2019 / 16:05

  asi to bude pravda, zahynula aj dcera Michala, o ktorej viem, ze bola mimoriadne nadana na matematiku.

  ht tps://m.facebook.com/hrnkoa/posts/2256668067709631?refsrc=http%3A%2F%2Fwww.aktuality.sk%2Fclanok%2F674075%2Fv-etiopii-sa-zrutilo-lietadlo-s-viac-ako-150-ludmi-na-palube%2F

 47. Avatar Tučko Bombička 10. marca 2019 / 16:30

  Úprimnú sústrasť, p. Hrnko. Držte sa…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *