126 Responses

 1. yoss 17. februára 2019 / 14:10

  vdaka za opravu, pan Pomocnik 🙂

 2. Tučko Bombička 17. februára 2019 / 16:55

  Takže Fico bol pripravovaný ako zástupca Západu, nikdy ním však nebol, len má v strane Lajčáka ako poistku – ale aj tak ho chceli zlikvidovať…správne?

  Otázka: prečo je teda Lajčák ešte stále ministrom? Veď koncom minulého roka bola parádna možnosť nakopnúť ho tak, že by si v Austrálii mysleli, že Rusi vypustili 2. Sputnik dať tam namiesto neho trebárs toho Blahu (tú funkciu by zvládol s prstom v nose)!

 3. Pomocník 17. februára 2019 / 17:20

  Ako zástupca „Západu“ tak, ako ho chápete vy ako osoba (lebo v správnom ponímaní toho výrazu on samozrejme so západom žiaden problém nemá)…A prečo tam je stále ten Lajčák? Po prvé lebo ako minister zahraničia je neoceniteľný (kontakty po celom svete), po druhé lebo SMER nie sú samovrahovia a musia hrať aspoň trochu aj na stranu tých, ktorý vládnu vo svete. Máte pocit, že je Slovensko svetová veľmoc, že TU (a nie napr. v USA, Nemecku a pod.) má byť zdroj odporu, že si kvôli tomu beznádejnému rozmaru (ako si ho zrejme vy a spol. predstavujete) máme nechať zablokovať účty v zahraničí a zničiť ekonomiku (viď Venezuela a desiatky ďalších vzdorujúcich)… Proste, máte pocit, že sme žijeme na Marse v kúzelnom zámku? Tieto veci sa musia robiť veľmi opatrne a pokiaľ možno na všetky strany súčasne.

 4. Pomocník 17. februára 2019 / 17:29

  A Blaha: Jeden z mála ozajstných vzdelancov v slovenskej politike, ale keby sme sa v zahraničnej politike riadili podľa neho, tak nás do mesiaca zbombardujú. Jedna vec je teória, pravda a spravodlivosť a druhá je realita a umenie možného v politike. Ale naozaj musím toto písať, veď to sú banality, stačí sa trochu zamyslieť.

 5. Tučko Bombička 17. februára 2019 / 18:42

  1/ Tej vašej prvej vete rozumiem tak, že Fico kolaboruje so Západom nie zo zištnosti (teda nie všade) ale z presvedčenia (teda tam, kde je to v súlade s jeho presvedčením), správne?
  2/ Viete, aký mám pocit? Že za hrozby typu „zablokujú nám účty“, „zničia ekonomiku“ a pod. sa proste ukrýva neochota sa vzoprieť, to je všetko. Myslím si, že časti obyvateľstva, ktorá nesúhlasí s istým smerovaním Slovenska, sa takýmto spôsobom len odôvodňuje, prečo sa nedá zmeniť to, čo v skutočnosti predstavitelia Smeru robia bez námietok (z presvedčenia). Inými slovami, že to, čo tu vypisujete, je len užitočný naratív, ktorý udržuje pri Smere časť ľudí, ktorá by ho inak opustila/prestala obhajovať (napr. takí rôzni Yossovia, všakáno).
  3/ Len pripomínam, že v minulom roku sme takmer prišli o vládu – a to napriek tomu, že sa všetko robí (vraj) opatrne a (vraj) na všetky strany súčasne a napriek tomu hraniu „trochu aj na stranu tých, ktorí vládnu vo svete“.
  4/ Veď to nemusel byť Blaha. Mohol to byť trebárs Kubiš alebo hoc aj ten Fico. To vysvetlíte ako?

 6. yoss 17. februára 2019 / 19:50

  co sa tyka R.Fica,

  nic take nebolo, zeby ho niekto (nejaka MESA10) dosadzovala ako „svojho cloveka“ do vlady. vypracoval sa sam a zacal tym, ze nakopol judobolsevickych oportunistov v SDL, od ktorych sa distancoval a potom uz vyhraval jedni volby za druhymi. akurat oligarchovia k nemu nejaki prebehli, co sa mu teda nelubylo, ale to mu vysvetlili, za strana bez penazi nemoze v podmienkach nasho gorilackeho kapitalizmu existovat. schvalovanie na oplechovanej ambasade tam nejake pravdaze bolo, lebo taka je dnes doba, nakolko sme pod Washingtonom, lenze post festum – a nie ante portas, ako pri schvalovani V.I.Dzurindu…

 7. Pomocník 17. februára 2019 / 21:16

  1/ Nie to bola terminologická záležitosť. Slovensko totiž patrí do západu, takmer všetko je tu západné, od skoro každej myšlienky, ktorú splodíte (áno tak ďaleko to zachádza), cez náboženstvo, architektúru až po samozrejme ekonomiku, techniku a modernú kultúru. Preto je absurdné hovoriť o nejakom „Západe“ ako tých druhých. Vždy sa dobre pousmejem, keď to niekde čítam takto formulované. 2/ Áno, utekanie hlavou proti múru (čiže na konci s elimináciou seba samého) sa dá interpretovať aj ako druh odvahy a vzdorovania. Ďakujem, ale ja takú formu odvahy nepotrebujem a nechcem. 3/ Po prvé, stále nevieme, kto tú vraždu objednal, a to – v rozpore s klamstvami v médiách – ani približne, orientačne, proste vôbec nič nevieme. Vyzerá to občas trošku na akciu tajnej služby alebo niekoho okolo Sxrxsa (keďže Seliga [či ako sa volá] a spol. dostávali peniaze pred vraždou na účty), ale je to stále len špekulácia. Po druhé, keby sme to brali tak, že teda Fica takto zosadili zo zahraničia, a predpokladáme, že Fico systematicky vždy vypočítavo zvažoval svoje postoje (čo asi ťažko), tak potom to berte tak, že sa jednoducho prerátal, zašiel príliš ďaleko. 4/ Hore som vám vysvetlil prečo tam ten Lajčák je. Nebudem to opakovať. Vy toho ministra zahraničia aj tak preceňujete, o zahraničnej politike rozhoduje „strana/parlament a vláda“, nie jeden minister, minister je len „prevádzkar“ a „odporúčač“. Párkrát by urobil divné veci a letí.

 8. Pomocník 17. februára 2019 / 21:42

  Pán Hrnko, ešte k tej dnešnej téme presunu nákladov na spotrebiteľa. Nechcel som tu o tom písať, lebo to sem nepatrí, ale dnes mám čas, tak mi to nedá. Je to nádherná ukážka toho, na akej úrovni sa vedú „diskusie“ (skôr nediskusie) o odborných veciach na Slovensku. Ak to zjednodušíme, tak skutočnosť je takáto: Dane sa prenášajú na spotrebiteľa v závislosti od miery monopolizácie daného trhu, inak povedané: miery konkurencie (ďalšie faktory sú napr.: marže predávajúcich, výška príjmov zákazníkov atď.). To znamená zjednodušene : Ak má predajca čistý monopol, tak prenesie spravidla celú novú daň na zákazníka; a čím menej má monopol, teda čím sa trh viac blíži dokonalej konkurencii, tým menej má možnosť to na zákazníka presunúť. Pokiaľ teda obchodné reťazce nie sú vzájomne dohodnuté (čo je mimochodom zakázané), tak – keďže monopol teda rozhodne u nás nemajú – tak v žiadnom prípade nepresunú celú daň na zákazníka a keď je konkurenčný boj náhodou práve vysoký a majú dosť vysoké marže, tak ju nepresunú vôbec.

  Toto sú v (mikro)ekonómii dosť základné veci, napriek tomu sa celá analýza podaktorých slovenských rádobypolitikov a rádobynovinárov obmedzila na pre Slovensko tak typické kupecké počty najnižšej úrovne [v nemčine sa to volá veľmi výstižne Milchmädchenrechnung] – v tomto prípade: vyššia daň — vyššie ceny (koniec analýzy a ideme na pivo). Takto to Slovensko dnes vyzerá, ľudia, ktorí majú informovať verejnosť a väčšina politikov myslí na úrovni podomového obchodníka (jeden takýto obchodník je aj v Pionerskom paláci) a na úrovni žiakov ZŠ, oblbujú obyvateľstvo a sami seba vzájomne utvrdzujú, akí sú geniálni, takže vôbec nechápu, čo stvárajú a krajina potom trpí.

 9. Pomocník 17. februára 2019 / 21:57

  opravujem sa: veľa politikov (nie- asi nie – väčšina)

 10. yoss 17. februára 2019 / 23:24

  takze Slovensko je sice v strede Europy, mozno dokonca celej EU, ale patrime na Zapad?
  nejako mi to nesedi. taki sturovci dobre vedeli, kam patrime. dokonca aj Gustav Husak a stary Carnogursky to vedeli svojho casu. ale dnes uz je ina doba, preto patrime niekam inam, je z toho ciste modna zalezitost 🙂 pan Pomocnik, ten „Zapad“ Vas ma na haku, prestante snivat…

 11. Tučko Bombička 17. februára 2019 / 23:28

  1/ Slovensko bude patriť k Západu iba(!) dovtedy, dokiaľ si Slováci budú myslieť, že k nemu patria. Keď si to prestane myslieť väčšina obyvateľstva – Slovensko k Západu patriť prestane. Či si to myslí väčšina obyvateľstva teraz, ponechávam bez odpovede. Bola by to čistá špekulácia.
  2/ Špekulácia.
  3/ Bezpečne vieme, že sa do protificovského ťaženia ako jeden muž zapojili médiá a mimovládky a že to malo aj mimoslovenský rozmer. Kto tú vraždu spáchal je predsa z tohto pohľadu takmer irelevantné, nie?
  4/ Prevádzkar, odporúčač, ktorý keby párkrát urobil divné veci, tak letí? A ako mám potom rozumieť tomu:

  „Je strategickým záujmom strany Smer, aby M. Lajčák zostal ministrom zahraničných vecí!“???

 12. Pomocník 18. februára 2019 / 0:50

  Keď bola železná opona, dalo sa hovoriť, že Slovensko patrí na Východ (t.j. východne od železnej opony). Dnes ale táto hranica dávno odpadla a bez nej objektívne Slovensko patrí kompletne kultúrne a politicky (nehovoriac historicky) na západ. Nie je tu nič, čo by tu nebolo západné (ak odhliadneme od tých pár Rusínov, ak to len čiastočne). To je taký istý fakt ako 1+1=2. Jediný spôsob, ako sa z toho môžete vyzuť, je hovoriť o bývalom Západe. Ad Tučko: Čo si o tom niekto myslí ako laik (a teda aj „Slováci“), na tejto skutočnosti nič nemení. Ad Yoss: Takže ak tu niekto sníva, tak ste to vy Yoss, a ja aj viem, z ktorej krajiny a stránky tá terminológia, ako ju chybne chápete, pochádza. Tak len ju ďalej používajte a bojujte nie proti istým konkrétnym ľuďom, ale proti „Západu“.

  2/ Špekulácia to nie je. Je to čistý fakt. Špekulácia – presnejšie totálny nezmysel – sú vaše rozprávky o tom, ako Slovensko môže vzdorovať celému svetu, hoci reálne bude mať problémy už keď sa zbalí jedna automobilka a keď naňho (hypoteticky) zaútočí povedzme Maďarsko. To sú krčmové reči.

  3/ Nie, „bezpečne“ nevieme zatiaľ vôbec nič (zas ste niekomu naleteli) (a ani nikdy vedieť nebudeme, ale to je už iná téma). A názor, že je jedno, či sa tam niekto „priplichtil“ až po vražde alebo už pred ňou (a teda ju sám vyvolal) si zasluhuje asi nobelovku nelogickosti. Vy tiež capnete prvé, čo vás napadne.

  4/ Nie je tam žiaden rozpor.

 13. Tučko Bombička 18. februára 2019 / 8:50

  1/ Rozhodujúce (a jediné doležité) je a bude, kam bude patriť Slovensko subjektívne, teda za súčasť akého kultúrno – historického priestoru sa Slováci budú (chcieť) považovať. To vy, samozrejme, veľmi dobre viete (ako historicky podkutý človek) – rovnako ako to dobre vedia rôzni Hrnkovia a aj (historicky nepodkutí Ficovia, Dankovia a podobná háveď). A o čo viac ste si toho všetci vedomí, o to viac je vám všetkým jasné, ako je tá „objektívna“ stránka veci krehká a že jediné, ako tomu môžete zabrániť, je omieľať vaše dogmy o objektívnej prináležitosti Slovákov k Západu. A to práve preto, že celá záležitosť je iba otázkou SUBJEKTÍVNEHO POSTOJA SLOVÁKOV k téme. Presne tých Slovákov, ktorých názor na vec – podľa vás – nič nemení. No…mení a úplne všetko. Takže sa dohodnime, že sa v tomto bode nedohodneme.
  2/ Slovensko môže vzdorovať podstatne viac, než vzdoruje v súčasnosti. No keďže je neochota vrcholných politických predstaviteľov, rozvíjajú sa rôzne príbehy o tom, ako sa to „nedá“.
  3/ Elegantne ste obišli to, čo som napísal. Tak vám to sem „capnem“ znovu. Všetky médiá a všetky mimovládky ťahali proti Ficovi. A áno, malo to aj mimoslovenský rozmer. Z tohto pohľadu je IRELEVANTNÉ, kto tú vraždu spáchal, lebo bez ohľadu nato bola inštrumentalizovaná tými, ktorí chceli ficovládu povaliť.
  4/ Samozrejme, že je a obrovský.

 14. yoss 18. februára 2019 / 10:51

  inaksie,

  tento problem je aj v Rusku. je cast obyvatelstva a najma zbohatlikov a im patriacich medii, ktori snivaju o tom, ze patria k „vyspelej Europe“. vsetko, co Putin robi alebo nerobi posudzuju podla filtra „co si o nas pomysli Europa“. uvedene nazorove spektrum sa grupuje okolo Medvedeva, hovoria im „podpindosnici“. Rusko je pravdaze obrovske a bohate a svojpravne, vsetci rusi maju byt na co hrdi – ale niektori nie su, co je ukaz pravdepodobne z kategorie psychologickych problemov. svoje zohrava efekt „vysvietenej vykladnej skrine“, ktora vzbudzuje u veci neznaleho cloveka dojem bohatstva, zdravia, properity. malokto z beznych ludi vnima fakt, ze s vynimkou Svajciarska bohatstvo a prosperita dnesneho Zapadu pochadza z vykoristovania kolonii – a to je dnes uz davna minulost. ine rozvojove impulzy nemaju, ked nepocitam hospodarske koristenie zo serie kapitalistickych prevratov vo vtedajsich stredoeuropskych socialistickych statoch, cim si na Zapade pomohli na dobrych 30 rokov. dnes uz tento efekt zanika, potrebuju nove trhy a nove zdroje a ked sa k nim nedostanu, upadok bude pokracovat, cize tych ludi hlasiacich sa k „Zapadu“ bude postupne ubudat…

 15. Tučko Bombička 18. februára 2019 / 12:56

  Yoss,

  nedávno som videl na youtube zaujímavý rozhovor s jedným intelektuálom/spisovateľom. Diskutovali o tom, ako sa Írsko v priebehu jednej(!) generácie podarilo „transformovať“ z katolíckej krajiny na krajinu, ktorá v referende schválila manželstvá 4% – percentných. Okrem toho, že podľa zmieneného diskutujúceho to celé začalo masívnou kampaňou proti pedofilom v cirkvi, to súvisí aj s 2 charakteristikami, ktoré sú typické pre (post)kolonizované krajiny, a teda sú pozorovateľné aj v Írsku:
  1/ opičenie sa po bývalom kolonizátorovi a
  2/ sebapohŕdanie.

  Nakoľko sú obe charakteristiky príznačné pre Slovensko, nato si už odpovedzte sám.

 16. Pomocník 18. februára 2019 / 22:06

  Nejako sa zamotávate do nepodstatnej veci, lebo si zamieňate moje technické vyjadrenie s nejakým mojim politickým stanoviskom, ktoré som vôbec nevyjadril. Subjektívne si môže ktokoľvek nazvať čokoľvek akokoľvek chce. Diskusia o čisto subjektívnom výklade akéhokoľvek pojmu nemá pri verejnej diskusii význam, má význam tak akurát pre psychológov. Snažíte sa verejne diskutovať, tak je treba používať podľa možnosti výrazy exaktne a tak, aby zodpovedali objektívnej skutočnosti. Ja vám rozumiem, čo ste chceli povedať, takže je to v tomto prípade jedno, ale ten výraz je aj tak použitý nevhodne. Pochopte, že ho používate tak, ako sa používal pred rokom 1989, medzitým sa už zmenili reálie. A čisto geograficky ho použiť ide ťažko, lebo potom je Západ aj Česko, čo je samozrejme v tu preberanom kontexte nezmysel. Takže už ostáva ako OBJEKTÍVNE správna možnosť len ten technický, t.j. kultúrno-politicko-historický význam, v ktorom samozrejme do Západu patrí aj Slovensko (fakticky už od 11. storočia, ale dnes už bez akýchkoľvek pochýb). To je celé. Nikto vám inak nezakazuje nazývať veci subjektívne, neexaktne, ľudovo, pocitovo, chaoticky…v tomto prípade pomaly ako formu nadávky, ale bolo by vhodné (nie povinné), aby – keď už ste sa tak rozhodli – aby ste si na aspoň našli nejaký iný výraz, ktorý sa nepletie s tým, ktorý má aký-taký objektívny význam, ktorý je odlišný než ten vás subjektívny (napr. starý Západ, zlý Západ, skazený Západ, liberálny Západ…fantázii sa medze nekladú). A znova opakujem, inak má vyzerať diskusia na gauči a v krčme a inak, keď chcete byť braný vážne a nie len vyjadrovať svoje emócie.

  To je jedna rovina. Je tu ale ešte druhá rovina: Ten termín tak, ako ho používate vy, používajú dnes Rusi. Vy už asi nerozumiete po rusky, ja áno, ak si otvoríte alebo pozriete čokoľvek ruské, je tam Západ sem, Západ tam atď., od rána do večera toto slovo. V podstate v Rusku ide o propagandistický výraz (účelovo hmlistý) a predovšetkým tam ale – a teraz pozor – patrí do toho západu aj napríklad Slovensko – z pohľadu Ruska je to správne, z pohľadu Slovenska nie je. Ak sa na Slovensku DNES niekde prehnane používa výraz Západ v tomto zmysle, tak je jasné, že niekto číta príliš veľa textov ruského pôvodu (často bez toho, aby to vôbec tušil). Ja s Rusmi problémy nemám, majú takisto nárok na propagandu ako USA, ale tiež nemám rád, keď niekto preberá akúkoľvek propagandu aj príslušnú rétoriku ako papagáj a ani o tom netuší.

  Tretia rovina: Ten výraz používate nesprávne aj preto, lebo žiaden ucelený „Západ“ neexistuje. Existujú určité elity, určité organizácie atď, a na tom vašom údajnom nediferencovanom „Západe“ nájdete veľkú časť obyvateľstva, webových stránok atď., ktorá má presne také isté názory na svet, ako napríklad vy osobne. Proste hádžete týmto už bez-tak chybne zvoleným termínom do jedného vreca všetkých ľudí, hoci tí ľudia sú veľmi rôzni. To je asi to isté, ako keď v minulosti v zahraničí volali Slovákov Česi (subjektívne môžu, nie?). A samozrejme to platí aj opačne: Máte mylný názor, že vaše postoje k všetkému možnému sú postojmi väčšiny Slovákov alebo povedzme V4. Nie sú, sú menšinové, máte len skreslenú predstavu, lebo čítate priveľa internetu (to nie je verný odraz spoločnosti). Inak povedané, to čo si vy predstavujete pod „Západom“, teda to, voči čomu sa chcete vymedziť (ako na dedinskom futbalovom zápase voči susednej dedine) neplatí pre väčšinu ľudí V4 a teda je aj z tohto pohľadu ako kritérium nepoužiteľné a chybné.

  Sám sa čudujem, aké banality tu kvôli vám musím ropisovať.

 17. Pomocník 18. februára 2019 / 22:17

  Ad 2/ Protirečíte si. Najprv napíšete, že Fica odstavili, lebo bol proti, a potom napíšete, že sa nevzdoruje dostatočne. Takže odstavenie legitímne zvoleného premiéra len tak bez akéhoľvek právne obhájiteľného dôvodu vám ako problém nestačí? Mal vzdorovať ešte viac, aby ho povedzme rovno zastrelili pred bežiacimi kamerami alebo ako si to predstavujete? A čomu to propeje? Pellegrini je v podstate skoro zosobnenie toho, čo nechcete, takže teraz ste už spokojný?
  Ad 3/ Nie som si vedomý, že by som niečo obišiel (nemôžem reagovať na každé slovo, mám aj iné na robote). A nie, píšete nezmysel (a vy to veľmi dobre viete, len chcete mať posledné slovo). Je obrovský rozdiel, či tí „Slušní ľudia“ alebo tajné služby tú vraždu aj zorganizovali alebo či ju nezorganizovali a to všetko, čo následovalo, bolo len zneužitie situácie. Pretože ak ju nezorganizovali, tak problém Slovenska je úplne iného rázu než v prípade, že áno. Snáď nemusím vysvetľovať, prečo; trochu si potrápte mozog.
  Ad 4/ Nie, nie je tam rozpor.

 18. Tučko Bombička 18. februára 2019 / 22:51

  Pán Pomocník,

  1/ mýlite sa. Ja som si veľmi dobre vedomý, že môj názor je (zatiaľ) menšinový. No nezabúdam nato, že každá väčšina je najprv menšinou. A vôbec by ma neprekvapilo, ak by sa podobne, ako sa málopočetnosťou môjho názoru „utešujete“ vy, kedysi utešovali málopočetnosťou chartistov komunisti. Pointa? Komunisti už nie sú. A nebojte sa nič, presne tak ako ste pochopili vy, čo som chcel povedať, to pochopí každý jeden človek, ktorému sa točia závity aspoň trochu podobne ako mne. Nebudem sám sebe riediť vlastnú argumentáciu tým, že budem Slovensko radit k Západu, ku ktorému chcem, aby nepatrilo. Čo som cvok?
  2/ Nie, Fico nemal vzdorovať ešte viac, aby ho zastrelili pred kamerami. Fico mal konať ako každý normálny politik a počas svojej vlády potierať, dusiť a zadupávať opozíciu, jej naklonené médiá a likvidovať mimovládky. Ak by to bol robil, nebola by jeho odvolanie možné bez akéhokoľvek právne obhájiteľného dôvodu. Mal byť štátnik, alebo aspoň politik. Vládol ako mizerný, neschopný politikár a tak aj skončil. Tak mu treba.
  3/ Premiér odstúpil a takmer padla vláda (bez akéhokoľvek právne obhájiteľného dôvodu). Myslím, že o povahe problému, aký má Slovensko, to vypovedá dostatočne.
  4/

  „Vy toho ministra zahraničia aj tak preceňujete, o zahraničnej politike rozhoduje „strana/parlament a vláda“, nie jeden minister, minister je len „prevádzkar“ a „odporúčač“. Párkrát by urobil divné veci a letí.“ – p. Pomocník

  „Je strategickým záujmom strany Smer, aby M. Lajčák zostal ministrom zahraničných vecí!“??? – R. Fico

  Načo sa mám s vami hádať, nech si ľudia urobia názor sami…

 19. yoss 19. februára 2019 / 0:30

  pan Pomocnik,
  co pisete je podla vzoru, „co sa babe chcelo, to sa jej snilo“. nejaka infiltracia nasej tlace, medii, ruskou propagandou, ruskymi archetypalnymi vzorcami (kedze, ako pisete, si to niektori ani neuvedomuju) je nezmyslom najma z toho dovodu, ze je to presne naopak. pekne to zhrnul Lubos Blaha – ja by som to lepsie nezhrnul, tak ho odcitujem:

  Začínam sa vážne báť o Európu a o Slovensko.
  Všade samá ruská propaganda. Otvorím noviny a všade čítam,
  aký je Putin netvor a aké svinstvá robí Rusko.
  Prosím pekne, ruská propaganda…
  V televíznych novinách na všetkých staniciach to isté:
  Putin je najväčšia bezpečnostná hrozba, Amerika je cool,
  99% kníh v kníhkupectvách od amerických či západných autorov.
  99% mimovládok financovaných z Ameriky alebo z Bruselu.
  Ale jasné, všade samý Rus…
  Večer v telke si môžete vybrať americký akčný film,
  v ktorom svalnatý americký hrdina zachraňuje svet
  pred inváziou mimozemšťanov a všade vôkol sa trepoce americká vlajka;
  alebo si môžete pozrieť americkú drámu,
  v ktorej sa chudobný americký chlapec vďaka svoju úsiliu prepracoval k svojmu
  americkému snu a dnes žije šťastný a bohatý život v šťastnej a bohatej Amerike.
  Prepnúť si môžete aj na americký komediálny seriál zo života americkej mládeže,
  americký módny kanál o tom,
  čo sa nosí v Amerike alebo dokonca americký spravodajský kanál,
  keby ste si chceli to isté, čo tvrdia na Markíze, vypočuť v angličtine,”
  …Blaha zdôraznil, že ‘ táto rusofóbna hystéria je proste šialená.”
  ”Proste, samá ruská propaganda… Sme ňou doslova bombardovaní.
  Rozožiera nás zaživa. Ja sa fakt vôbec nečudujem,
  že proti nej ide Európska únia bojovať. Pretože našu identitu nerozkladá
  amerikanizácia či americké geopolitické záujmy.

 20. yoss 19. februára 2019 / 11:09

  nuz,

  podla mna, Tuckove nazory nie su mensinove, ale vacsinove. akurat ich je menej pocut, lebo ludia s takymito nazormi sa do medii nedostavaju, alebo len sporadicky. to si vzdy v takychto pripadoch spomeniem na moju nebohu mamu, ked mi horkotazko dala raz za mesiac na nieco 100Kcs, ktore som ako decko od nej vydrankal. Potom mi to kazdy den pripominala, cim vznikal dojem, akoby mi tych 100Kcs davala kazdy den. (pamatnici vedia, ze volakedy 100Kcs bol velmi pekny peniaz, napriklad Slavia vzduchovka stala 110Kcs).

  SLOVENSKO s vynimkou Pazravej na Dunaji je SLOVANSKE a LAVICOVE. temer vsetky media vsak sidlia v tomto gycovitom slnieckarskom konglomerate, odkial vysielaju svoje kulturne pomyje, svoje domylene nazory do vsetkych krajov a miest nasej republiky. u mentalne menej disponovanych jednotlivcov vznika dojem, akoby sa jednalo o prevazujuci nazor. tento dojem potvrdzuju vitazstva vo volbach takych politickych hovnivalov ako je Kiska, ktory skor patri do NVU Leopoldov, ako do prezidentskeho palaca. dokonca aj samotna SNS uverila tejto odvsadial znejucej slnieckarskej propagande, ked pristupila na VEREJNY sposob hlasovania o kandidatoch na ustavnych sudcov – a to sa pan podpredseda SNS o clanok nizsie zaklina tym, ze „ked-ini-skacu-do-dunaja-s-kamenom-na-krku-my-nebudeme“.

  cize, ak by na Slovensku mali nastat nejake pozitivne zmeny, muselo by to zacinat od medii, ktore su dnes take silne, ze slnieckari si cez ne kedykolvek zvolaju tisicove demonstracie po celom Slovensku, nakolko vedia blbeckom nanutit predstavu, ze sa deje cosi vazne, ze niekto ohrozuje „nasu slobodu a demokraciu“ a tak treba ist do ulic…

 21. Pomocník 19. februára 2019 / 16:11

  Už len stručne: To, čo píšete, je objektívne nepravda (najmä „perly“ typu, že Slovensko je vraj ľavicové). Stačí si pozrieť volebné výsledky, akýkoľvek sociologický prieskum a podobne. Ľavicové Slovensko by nemalo také volebné výsledky, aké má. Nemôžete podľa seba a svojich kamarátov/známych posudzovať celý štát, žijete v riadne veľkej bubline.

 22. Pomocník 19. februára 2019 / 16:19

  Teda, aby som zas nebol príliš stručný: Samozrejme, že Slovensko je slovanské (ale dnes už prakticky len jazykovo) a samozrejme, že úlohu médií ste opísali správne. Ale to sú – aspoň na tomto fóre – samozrejmosti.

 23. Jozef 24. februára 2019 / 11:34

  Dobrý deň p.Tučko Bombička

  Spravidla nevediem na blogu politické debaty ( aj keď sú aj tu, isté výnimky ) a aj keď by sa mohlo zdať, že moje dva príspevky zo 16. februára 2019, sú takéhoto charakteru, nie je tomu tak, lebo mojím zámerom bolo hlavne upozorniť na niečo, čo rámec súčastnej politiky presahuje. Vy Ste mi na moje dva príspevky priebežne odpovedal, či reagoval a ja som následne už viac nepokračoval.
  Pozeral som si teraz ale na TA3 tému dňa, Pred rokom a o rok z 21.2.2019. Samozrejme bolo tam rozoberaných veľa rôznych otázok a tém, ale mňa v nej zaujala jedna, úplne mimovoľná reakcia p.Beránka, na jeho spolu diskutujúceho, v ktorej akosi prirodzene a bezprostredne prišiel na to, čo by bolo podľa neho potrebné urobiť, ak chceme v ďalšom období zaznamenať vôbec nejaký progres. Ak Vás to zaujíma pozrite si to, je to niekde po 40 min. Zaujalo ma to preto, že je to, aj keď len jedna, z mnohých ďalších vecí, cez ktoré sa bude musieť náš vývoj uberať, ak v ňom nechceme stagnovať v kontexte toho, čo som písal v mojich dvoch príspevkoch zo 16. februára 2019.

 24. yoss 27. februára 2019 / 18:42

  pan Hrnko mal dnes dobry prispevok na FB. si myslim, ze stoji za odcitovanie:

  Anton Hrnko Voláte sa síce Vlk, ale na svet sa pozeráte ako žaba. Čo vy viete o Rusku, že sa k nemu staviate spôsobom, ktorý hovorí, že skutočne na krku máte lievik, a nie hlavu? Čo vy viete o Amerike alebo vôbec o živote? To, čo píše slovenská žurnalistická žumpa? To je strašne málo. Ľutovať by ste mali predovšetkým seba, bežný Rus o vašu ľútosť nestojí. Možno by stál o to, keby ste sa ho snažili pochopiť, ale to už vie, že rusofóbiou postihnutí ľudia toho asi nie sú schopní“. Nemáte ani šajnu o tom, kde je dnes Rusko, kde Čína, kde ostatný svet. Zájdite si tam a pozhovárajte sa s bežnými ľuďmi, čo ich trápi? Určite to nie je to, čo si vy myslíte! Ale na čo tratím slová. Veď vy všetko viete. Veď včera to písali v SME alebo v Denníku N! O tempora, o mores! Toto nebolo ani za komunizmu, aj vtedy si ľudia vedeli držať dištanc od toho, čo sa písalo v oficiálnej tlači. A ak niekto hovoril, že tomu verí, tak nikto neveril jemu. Ale zdá sa, že dnešná doba už stvorila toho komunistami vysnívaného „nového človeka“, Verí všetkému, čo mu nasypu do hlavy a ani sa nad tým nezamyslí.

 25. Milanko 28. februára 2019 / 8:49

  Politici po 2- 3 rokoch si žijú už inú bublinu dnes nastavenú na príjem 5.000 euro mesačne. Už aj Remišová pôvodne neupravená investuje do seba chodí zrazu s tvárou omladzovacou v kozm. salónoch…Včera som hovoril s jednou…mesačný plat 530 a musí vystačiť s 21 eurob do 7.3. Do výplaty. Toto je problém našich poslancov – postupné vzďalovanie sa od bežnej reality kedy už nevedia zastupovať voličov, pretože im už nerozumejú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *