Zhodnotenie roka

Pre Pravdu som poskytol rozhovor o otázkach, ktoré nás trápia.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/496062-video-hrnko-ked-ini-skacu-do-dunaja-s-kamenom-na-krku-my-nebudeme/

19 Responses

 1. Tučko Bombička 30. decembra 2018 / 1:22

  Samozrejme, že sa dá zložiť lepšia vládna koalícia, než toť tento patvar. Len by ste nesmeli mať plné gate, vy „bezalternatívni“.

 2. Tučko Bombička 3. januára 2019 / 15:32

  Ficova I. liga, časť 1.
  ——————————-

 3. Tučko Bombička 5. januára 2019 / 9:44

  Ficova I. liga, časť 2.
  ——————————-
  ht tps://youtu.be/_2ULvJA_7AA

 4. Milanko 7. januára 2019 / 12:00

  Pán Hrnko, k minulému roku – chcem sa poďakovať SNS za zníženie DPH za ubytovacie služby v cestovnom ruchu z 20 na 10 percent. Zároveň by som chcel poprosiť, aby v ďaľších rokoch už politici nepodvádzali – že pri náraste cien potravín o 4,9 perc. a pri navýšení dôchodkov o 2,5 percenta sa jedná o dajaké zvýšenie dôchodkov,- skutočnosti sa nejedná áno len o dorovnanie , ale o trápne zníženie dôchodkov. Podobne politici nás roky klamali so zadĺžením štátu – hovorili o jeho znižovaní (relatívne voči HDP) ale nominálne zadĺženie pritom každý rok vzrastalo. Politici by nemali zneužívať matematickú negramotnosť väčšiny obyvateľstva – štát skĺzol na úroveň nebankoviek. Nebankovky majú možno v žonglovaní s číslami ako vzor štát . keď štát môže občanov šáliť, prečo by aj oni tiež nemohli.

 5. Pomocník 8. januára 2019 / 20:28

  To sú krčmové táraniny“. Znižovať DPH na ubytovacie služby a nie iné dôležitejšie veci bol lobystický primitivizmus a hlavne to posledné, čo bolo v tomto štáte treba riešiť, a SNS to (spolu s inými hlúposťami, ktoré zbytočne porobili) spozná na volebných výsledkoch, keďže nie sú všetci podnikatelia a už vôbec nie podnikatelia v turizme. Zvyšovanie dôchodov sa robí tak, ako si to dôchodcovia pred pár rokmi vydobili, je predpísané automaticky (takže o tom nikto nič nemôže klamať), a ľudia nežijú len z potravín. A to s tým HDP môžete vysvetliť nejakým odborníkom, poučte ich, budú mať zábavu na mesiac. Keď niečomu nerozumiete, tak to ešte neznamená, že vám niekto klame, vy matematický génius z ústavu.

 6. Pomocník 8. januára 2019 / 20:31

  Takto to vyzerá, keď sa k veciam vyjadrujú podnikatelia. Veľa peňazí – z toho mylný záver, že majú vysoké IQ – v hlave v skutočnosti totálne vákuum – ale múdri ako Biblia. Jedného takého máme aj ako hlavu štátu a v Česku premiéra. Ale ľudia sú nepoučiteľní.

 7. yoss 9. januára 2019 / 12:24

  takze tak, strana SMER ma definitivu, je v rozklade. Fico na US a za prezidenta tazko zvolitelneho slnieckara Sevcovica. pan Hrnko, popremyslajte o podpore Stefana Harabina, mozno by sa dal zachranit aspon prezidentsky urad…

 8. Milanko 9. januára 2019 / 13:32

  Pán Pomocník, zníženie DPH na ubytovacie služby pomohlo občanom – teda teoreticky aj Vám, tým , že im šetrí výdaje a v peňaženke im ostane viac . Je len na občanoch ako potom tento finačných “benefit” využijú – môžu ušetrených 10 percent využiť samozrejme aj na návštevu krčmy, ako naznačujete. Podnikatelia z toho síce majú tiež niečo (zvýšenú návštevnosť) ale keďže DPH patrí štátu a nie im , iba daň vyberajú a posielajú štátu. Či nie? Opatrenie SNS preto je primárne určené občanom a tí majú z neho najväčší benefit. Navyše takmer v celej EU je 10 perc. dokonca niekde aj 6 perc.

 9. yoss 11. januára 2019 / 19:01

  no pekne,

  slnieckari idu kapitanovi po krku jak besni za hlupost,
  za par chybajucich citacii.
  tak som si pri tej prilezitosti spomenul na hlasovanie o zruseni Meciarovych amnestii,
  ako sa pan Danko unavene a stastne usmieval,
  pripominajuc rodicku po tazkom porode,
  lebo si myslel, ze je za vodou a teraz uz bude mat klud
  a teraz uz bude len mier a spolupraca,
  dokonca si s Matovicom ruku podali.
  tak sa pan Danko zas dozvedel volaco, co predtym netusil,
  ze dnesni slnieckari su pohrobkami trockistov a tym ide o celkom ine veci
  a nedaju si pokoj, kym sa nedostanu k moci,
  lebo tak to maju napisane vo svojich genetickych dispoziciach…

 10. Pomocník 11. januára 2019 / 23:54

  Ešte odpoveď ad DPH: Opatrenie ako také je v poriadku, lenže problém je v tom, že na Slovensku je milión iných oblastí, ktoré treba riešiť a nie práve táto. V štáte, kde (napriek zdaniu vytváranému v médiách) kopa ľudí doslova nemá na jedlo, zubára, lieky atď. a veľmi veľa iných problémov (čiže oblastí, kde by sa mohli napr. znížiť dane) sa nemá primárne riešiť turizmus a podobné s prepáčením hovadiny. Ale vidno, že už aj tu máme vznikajú elity, ktoré nemajú šajnu, čo naozaj treba riešiť.

 11. Pomocník 12. januára 2019 / 0:05

  Ad Danko: Ja by som sa na vašom mieste nevyjadroval unáhlene, kým niekto nezverejní ukážky toho (údajného či skutočného) plagiátu. Ak je pravda, čo píšu v novinách, že tam je 60 strán fakticky opísaného textu, tak to je naozaj bez diskusie plagiát.

  Síce je pravda, že dobrá polovica slovenských absolventov to má – podľa mojej skúsenosti – záverečné práce tiež v podobe takéhoto plagiátu, lenže on zastáva istú dôležitú funkciu a za takéto veci sa vo svete bežne odstupuje.

  Ale hovorím: bolo by treba, aby niekto zverejnil ukážky, lebo tvrdiť sa dá všeličo a ohovárať je veľmi ľahké.

 12. Milanko 12. januára 2019 / 22:41

  Pomocník, ja súhlasím, že ozaj sú v SR priority ktoré treba akútne riešiť. Dnes je to určite zúfalý stav v justícií . Ten pramení predovšetkým v ľuďoch čo justíciu nekvalitne riadia. nekvalita ľudí v justícií má svoj pôvod zrejme v už v nekvalitných pedagógoch na právnických fakultách. Práca pána Danka len naznačuje ako to na právnických fakultách naozaj funguje – nekvalitný vedúci práce, nekvalitný oponent práce, zrejme aj nekvalitná a benevolentnáckomisia na obhajobe práce…. zrejme aj celá fakulta je nekvalitná. Potom je v justícií chaos a rúca sa nám právne celý štát – žurnalista Kočner vraj v nahrávke radil Sulíkovi kto by bol dobrý prokurátor, vraj tiež úkoloval prokurátora Trnku…..teraz sa “vraj nezaujatí “ politici tlačia na ústavný súd…. v SR je justícia pomaly už veselohra

 13. Jozef 18. januára 2019 / 14:35

  Dobrý deň p.Tučko Bombička

  No neviem, ako môže niekto kto je historikom SAV a podľa vlastného vyjadrenia skoro celý život zápasí o historické vedomie tejto spoločnosti, povedať že Svätopluk vyhnal Metoda z Veľkej Moravy.
  Takéto niečo si nemôže, historik dovoliť povedať ani len náhodou a ani omylom, lebo potom to vyzerá že nevie čo hovorí ( tu sa už nedá uvažovať o tom, že aj majster tesár sa utne ).
  Napr. aj ja často robím „preklepy“ tu na blogu, ale ja sa svoje „preklepy“ snažím okamžite opraviť a to nie som profesionál.
  Ale nie preto píšem, len sa chcem opýtať či si nenájdete niekedy čas na toho J.S. v inej téme blogu, totižto nik sa o túto tému nezaujíma a tak zároveň dúfam že Vás tým neotravujem.

 14. Tučko Bombička 18. januára 2019 / 16:11

  Pán Jozef,

  mám ho rozčítaného (som pred zánikom Avar-kaganátu). No mám (možno vážne) chorého psa a potom ako mi roky verne slúži, musím teraz ja odviesť pre neho to, čo odviesť treba. Majte so mnou strpenie 😉

 15. Pomocník 19. januára 2019 / 13:50

  P. Jozef, zaujíma, ale ľudia naozaj nemajú na konkrétnosti čas na povel a hlavne väčšina ľudí, čo má niečo do činenia s históriou, toho J. S. čítala pred 15 rokmi (alebo skôr, lebo on časti zverejnil už predtým) a vy teraz chcete, aby to čítali znova, hoci už riešia iné veci. Tak nejako to je.

 16. Jozef 20. januára 2019 / 2:51

  Dobrý večer p.Pomocník

  Ja som do predmetnej debaty vstúpil 11. januára 2018 / 14:35. V priebehu minulého roku sa postupne dostala do „štádia“ ( 11. septembra 2018 ), keď mi bolo jasné, že ak by sa p.Tučko Bombička rozhodol v nej pokračovať, po tom čo sám dobrovoľne „deklaroval“ že sa do toho J. S. bude musieť ešte raz „obuť“, potom si na to budem musieť počkať dlhší čas a tak som mu doslova napísal, že si na to rád počkám, nech by to trvalo aj rok.
  12. septembra 2018, Ste sa na podnet p.Tučka Bombičku v inej téme blogu, do tejto debaty zapojili aj Vy a tak som si ešte ten istý deň dovolil sa opýtať aj na Váš názor, pričom som dostal znovu ešte ten istý deň odpoveď : cit.“Teraz určite nie. To už sú veľmi konkrétne veci, k tomu by si bolo treba sadnúť a na /to/ treba si nájsť čas“. A tak mi bolo opäť aj v súvislosti s Vami jasné, že ak by som chcel aj Vaše stanovisko, musím rovnako, ako u p.Tučka Bombičku, čakať tiež.
  17, 21. novembra a 26. decembra 2018, som sa na blog vrátil, či náhodou niekto nezareagoval a keď nič, tak som reagoval ja, ale už o inom ako o J.S. a odvtedy som už viac nič čo by „nástojilo“ či „popchýnalo“ do tejto debaty ( o Nitr.Kniež.J.S. ) nepísal, písal som už o inom. Tak sa veľmi ospravedlňujem, ak to vyznelo tak že nástojím len na niečom, čo je už neaktuálne, lebo sa už riešia iné veci a dokonca to ešte chcem aj na „povel“. Tak sa ešte raz ospravedlňujem, ale objektívne vidíte sám, že ak som aj mal isté očakávania, tak boli len v súlade s tým čo vzišlo z „viac-stranne“ ( teda aj mojej aj min. Vašej a p. Tučka Bombičku ) akceptovanej besedy a už vonkoncom som pri tom nikomu „nevelil“. Naopak budem ďalej veľmi a ešte trpezlivejšie čakať aj naďalej, presne tak, ako mi to odporučil aj p.Tučko Bombička predvčerom a toto všetko preto, lebo to pokračovanie v debate považujem za dosť dôležité. A ak uznáte za vhodné, alebo možné, či aktuálne v tejto debate pokračovať aj Vy, akýmkoľvek spôsobom, budem len rád, nech by to aj trvalo trebárs celý ďalší rok, alebo neviem koľko dlho.
  Nech mi je teda naozaj ešte raz odpustené, lebo ako aj Vy sám píšete ( v poslednom príspevku ), ak niekoho niečo naozaj „zaujíma“, tak ja dodám, že si na to „niekedy“ raz čas určite „nájde“.

 17. Jozef 20. januára 2019 / 3:13

  oprava
  … čo vzišlo z „viac-stranne“ ( teda aj mnou aj min. Vami a p. Tučkom Bombičkom ) akceptovanej besedy …

 18. yoss 21. januára 2019 / 11:45

  ako vrabce na streche
  a po jednom
  tie media v rukach zahranicnych vlastnikov a domacich kolaborantov
  odstreluju tych nasich prostonarodnych politikov,
  vcera Danko a dnes Glvac,
  kto pride na rad zajtra?
  mame sice Slovensku republiku,
  co z toho,
  ked diskurz ovladaju kozmopoliti
  ta ubohost je do oci bijuca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *