Slávme našu dvadsaťpäťku, aj keď nie všetko je tak, ako by malo byť

Prvého januára 2018 pár minút po polnoci si mnohí pripomenieme tú úžasnú chvíľu, keď po vztýčení slovenskej vlajky za zvukov štátnej hymny nového suverénneho štátu, Slovenskej republiky a krátkom príhovore vtedajšieho premiéra vlády Slovenskej republiky Vladimíra Mečiara zavládlo na Námestí SNP v Bratislave obrovské nadšenie. Neviem, koho to bol nápad pustiť do reproduktorov známy Strausov valčík Na modrom Dunaji, ale účinok bol uchvacujúci.  Asi 25 až 30 tisíc ľudí zrazu zhodilo zo seba napätie predchádzajúcich mesiacov, týždňov, dní a minút a za obrovského nadšenia sa pustilo do tanca. Zrazu tancovalo celé námestie, ľudia sa objímali, výskali a pripíjali si na šťastnú budúcnosť svojej krajiny, teraz už suverénnej Slovenskej republiky. To nadšenie bolo nefalšované, skutočné a plné odhodlania. Všetci si boli vedomí, že mnohí to Slovákom nedožičili, že mnohí nám i sebe neverili, že mali obavy, ale všetci verili, že to dokážeme. A najmä, boli sme presvedčení, že za žiadnych okolností žiaden hrdý Slovák nepríde späť s „prosíkom“, aby nás zobrali napäť, čoho sa nádejali mnohí na českej strane. Ubehlo dvadsaťpäť rokov. Je čas urobiť prvú súvahu. Čo sa nám podarilo a čo nie, v čom sme uspeli, v čom sa naše nádeje naplnili a čo treba urobiť, aby sme sa pohli ďalej.

Je treba povedať, že žiadne nádeje našich protivníkov sa nenaplnili. Práve naopak, všetky ich hrôzostrašné scenáre, ktoré predpovedali samostatnému Slovensku, sa ukázali ako mátožné strašenie malých detí vymyslenými čertami. Dnes nám budú rozprávať báchorky, že sa nemohli zapojiť do osamostatňovacieho procesu, lebo Mečiar. Aj toho Mečiara ako strašiaka si stále posúvajú pred sebou, aby mohli ospravedlňovať svoje fatálne zlyhanie pri presadzovaní oprávnených a legitímnych nárokov slovenského národa na samostatný štátny život. A človek len žasne, že vysoké posty, vysoké štátne vyznamenania atď. im nie je trápne prijímať od štátu, ktorý nechceli a podľa ich správania ani dodnes celkom neprijali. Neverte im, že oni by chceli samostatnú Slovenskú republiku, keby im ju nebol slovenský národ vnútil tým, že vo voľbách roku 1992 si vybral tie strany, ktoré mu sľubovali štátnu suverenitu. Akokoľvek budú hovoriť o nejakom režimu z 90. rokov. Nebyť politikov HZDS, SNS a SDĽ, nebyť ich odhodlania a viery vo vlastné sily, skončili by sme ako Flámi, Škóti alebo Katalánci.

Prvého januára nám budú opäť vlastníci pravdy rozprávať svoje verzie vývinu za posledných dvadsaťpäť rokov. Právd je samozrejme veľa, ale tá naša slovenská je len jedna. Môžeme hovoriť z rôznych uhlov pohľadu o predchádzajúcich rokoch od 1. januára 1993, ale jedno sa nedá odtajiť – je to úspešný príbeh. To, že nie je ešte úspešnejší, je len naša a nikoho iného vina. Predovšetkým sa pozrime na seba, či si vieme vážiť sami seba, či si vieme vážiť ľudí, ktorí pre národ  boli ochotní vyjsť do predných línií a presadzovať jeho záujmy. Veď pracovať v prospech slovenského národa je čistý masochizmus – nedostanete uznanie, každý vás podozrieva z nekalých a najmä prospechárskych úmyslov. Nenávidíme sa, a preto si závidíme. To, kto nám bude 1. januára vykladať históriu samostatného Slovenska, je výsledkom týchto našich vlastností. Lebo naši protivníci si svojich dzurindov cenia a ich aj poriadne zaplatia Lebo ako hovorí jeden z najväčších vojenských teoretikov všetkých čias Carl von Clausewitz, národ, ktorý si nevie vydržovať svoju armádu, určite bude živiť cudziu. A platí to aj o politikoch. Národ, ktorý si nevie zaplatiť politikov (v slovenských pomeroch to nie je viac ako 300 ľudí na celoštátnej úrovni), ich buď nebude mať (čo bol náš osud v minulosti), alebo mu ich bude platiť niekto iný. A až potom to je skutočná katastrofa. Pritom, ak si niekto myslí – ako mi to vyčítajú mnohí na sociálnych sieťach – že som nenásytný, tak je vedľa. Ja som predsa už za svojím politickým horizontom. Môj hviezdny čas bol vtedy, keď som sa zúčastňoval na najvyššej úrovni zakladania suverénneho štátu Slovákov. Koľko ľudí v našich dejinách malo túto možnosť? Ale napriek tomu mi záleží na tom, čo tu bude po nás. Nepatrím medzi tých, ktorý vyznáva teóriu po mne potopa. Slovensko tu musí byť, aj keď tu my aktuálni fyzicky nebudeme. A ak tu chceme šťastne žiť v primeranom blahobyte, nemôžeme vyznávať teóriu, že je správnejšie mať „čestne“ ukradnuté ako čestne zarobené. Jánošík je pekný v legendách, v praxi je život úplne iný.

Takže akých bolo uplynulých 25 rokov. Osobne som zažil vrchol 1. januára 1993. Z tých dvadsaťpäť rokov som sedemnásť strávil mimo parlamentu a nebol to život, na ktorý by som spomínal s nadšením. Každý, kto si mohol do mňa kopnúť za moju predchádzajúcu politickú angažovanosť, tak to urobil. Keď sa stal ministrom obrany Galko, tak ma nielen vyhodil z funkcie, ale po 31 rokoch v štátnej službe mi aj znížil triedu z 11 na 10. Neboli to malé finančné prostriedky, o ktoré som za tie roky prišiel a ešte aj prídem pri výpočte penzie. Napriek tomu som nikdy nezaváhal a robil som, čo bolo v mojich silách a na postoch, ktoré som zastával, čo som mohol v prospech Slovenska. Keď by som vyhodnotil to, čo mi rôzni dvadsaťroční okupanti sociálnych sieti vykričali v súvislosti s platmi ústavných činiteľov, kde som sa dostal do problému ako Pilát do kréda, lebo som plnil pokyny p. Fica, ktorý zrazu tvrdil niečo iné, okrem najvulgárnejších nadávok, tak som neurobil nič. Vďačnosť „Slovákov“ je nekonečná. Ale na to sme si už zvykli.

Ale čo tu pletiem osobné veci. Nikdy by sme sa nedostali na úroveň, kde sa momentálne nachádzame, nebyť samostatného Slovenska. Musíme si uvedomiť, že vo svete je približne 190 štátov a minimálne v 160 sa majú ľudia horšie ako u nás. Ceňme si to. Budujme naše krásne Slovensko. A verím, že raz budú aj u nás oceňovaní ľudia za to, že pracujú pre svoj národ, nie pre druhých. Ale o tom niečo nabudúce. Do ďalších 25 a ešte raz 25 rokov veľa odhodlania a ešte viac tvorivej práce každého z nás pre naše krásne Slovensko.

406 Responses

 1. Pomocník 15. marca 2018 / 11:25

  Tak to sa nemusíte báť, dnes už máme kopu iných aj účinnejších zbraní, ktoré s rádioaktivitou nemajú nič spoločné….Ale veď nechajme sa prekvapiť.

 2. Tučko Bombička 15. marca 2018 / 12:31

  MAŤO SK, v mojom prípade pred to „-sratý“ musíte dať inú príponu, nie „-predpo“. A čo sa Pomocníka týka, môžem vás zodpovedne ubezpečiť, že ten má pre strach asi rovnaké pochopenie ako pre neoliberálne ekonomické poučky.

  Pán Pomocník, ešte pár vecí ma napadlo: nedávno podpísané Memorandum o porozumení s Rumunskom, ktorým sa doplnilo kvarteto krajín pripravujúcich EASTRING (Slovensko, Maďarsko, Bulharsko … o Rumunsko). To by malo zo Slovenska vraj spraviť trochu takú križovatku pri preprave zemného plynu. Ďalej, od volieb v Rakúsku zosilnená aktivita rakúskej vlády pri príprave širokorozchodnej železnice cez Slovensko, kde ešte pred pár mesiacmi zaznievali z Rakúska obavy, že zostali mimo hry a „hrozí“ terminál na Slovensku.

  Možno by sa aj z tohto dôvodu hodila niekomu na Slovensko „uvedomelejšia“ vláda! Inak čo sledujem, opozícia je na moje prekvapenie naštvaná, organizátori Soross-pochodov „ponížení a oklamaní“ a koaličníci v lepšej nálade než som myslel. Divné…

 3. Pomocník 15. marca 2018 / 14:17

  Ešte jedna poznámka o zahraničnej politike: Vo svetle udalostí posledné mesiace vidím brexit už úplne inak. Teraz to vyzerá tak, že nešlo o omyl (tesný výsledok), ale o cieľ, a ide o to, že Británia opúšťa potápajúcu sa loď (o ktorej potopenie sa možno sama teraz už usiluje). Je to špekulácia, ale ako poznám britskú históriu (cielené vyvolanie 1. svetovej vojny s cieľom proste len zničiť ekonomického konkurenta Nemecko, neustála snaha rozhádať Rusko a Nemecko a zničiť Rusko atď.), tak oni sú toho schopní. Aj tá ich MI6 je dosť v závetrí (v porovnaní so CIA), hoci je v skutočnosti veľmi aktívna.

 4. Pomocník 15. marca 2018 / 14:24

  A k slovenskej vláde len znova pripomeniem: Ak zostane vláda Smeru, druhá strana s tými provokáciami neprestane a bude ich stupňovať (ďalšie úmrtia, výbuchy a pod.). Tá ich snaha o veľmi rýchlu výmenu vlády je príliš očividná už od volieb, oni neprestanú. To je ten hlavný problém s takou vládou. Možno to brať bojovne (v štýle: a just), ale budú ďalšie obete, lebo druhá strana sú grázli.

 5. yoss 15. marca 2018 / 18:16

  teraz prave na STV (kto by to do nich povedal) davali seriu dokumentarnych filmoch o tom, ako briti (este ako imperialna kolonizatorska velmoc) riesili pomery na Blizkom vychode, kolko zmatkov narobili pretrvavajucich az do dnesnych dni (najma otazka Kurdov), Palestinu vytvorili tiez ako umely stat s cielom umoznit neskor zidovsku kolonizaciu tychto „historickych uzemi“ a mnoho ineho politicky poucneho…

  Tucko,
  ci je opozicia nastvana alebo nie, to je len taka multiplikacia agentur AP, AFP a Reuters. jasne, ze mali naslubovane kresla, najma Kollar otocil o 180 stupnov, nie je vylucene, ze naslubovali kreslo aj Matovicovi, co je vskutku varovne. nie Amerika je krajinou neobmedzenych moznosti, ale Slovensko je krajinou neobmedzenych moznosti!, lebo, kde inde ako u nas sa moze stat minister z danoveho podvodnika alebo z mafiosa pasujuceho drogy?

  pan Hrnko pri pisani toho clanku iste netusil, co vsetko sa v kratkom case odohra a preco sa to odohra. To je taka nechcena spatna vazba. onehda narodniari v euforii zabudli po ustanoveni vlastneho statu zacat s vychovou vlastnych politickych elit a tak prazdne miesto zaplna dnes niekto celkom iny. vdaka bohu, ze aspon toho Fica mame, vlastne treba poznamenat, ze aj pan Hrnko robi zasluzne veci, nasposledy s tou krivohubou ministerkou, dostala co jej patri a dokonca sa aj urazila, co sa u tychto kruhov stava malokedy…

 6. Tučko Bombička 15. marca 2018 / 22:05

  Yoss,

  pri tých Britoch je toho zaujímavého viac. A síce obdobie Britskej východoindickej spoločnosti a kolonizácia Indie. Pôvodný plán bol (okrem ekonomického „využitia“) celú tú oblasť pobritštiť. Lenže to vypálilo trochu inak: nové elity, ktoré vznikli z britských kolonizátorov zbohatnutím z obchodu medzi Indiou a Anglickom, namiesto pobritštenia Indie sa sami začali poindšťovať. Brali si indické ženy, prevzali indickú kultúru a dokonca(!) začali túto svoju novú moc projektovať späť v Anglicku. Ktorýsi z tých britských „maharadžov“ si dokonca kúpil veľký zámok v Anglicku a začal ovplyvňovať politiku doma. No a to bol moment, keď sa skutoční „veľkí psi“ (predstavenstvo Britskej východoindickej) naštvalo a celú tú „globálnu“ indickú elitu zlikvidovalo. Toho v Anglicku obvinili zo zodpovednosti za milióny mŕtvych v Indii (dôsledku vojen medzi zbohatlíkmi) a popravili ho. Konšpirační teoretici vravia, že následníci Britskej východoindickej po 2. sv. vojne presídlili do Ameriky, ktorá v tom istom čase prevzala tiež rolu Veľkej Británie: strážca svetových morí. A hovoria aj, že sme dnes svedkami podobného zápasu medzi dvoma typmi globálnych elít pochádzajúcich z tých čias.

  Na youtube sú rôzne zaujímavé skupiny. Jedna, ktorá v minulosti existovala pod menom Svetová cirkev (medzitým sa rozdelili) má pozoruhodné chápanie histórie: sú 2 typy národov. Potomkovia 10 židovských kmeňov, ktorými sú anglicky hovoriace národy a potomkovia Asýrčanov, ktorými majú byť Nemci. Najstaršie nemecké mesto mal údajne založiť akýsi asýrsky knieža. Dosť sa pri výklade histórie opierajú o knihu Danielovu a knihu zjavení. Najmä o proroctvo Nabuchodonozora. Sen, v ktorom sa mu snívalo o obrovskej soche majúcej hlavu zo zlata (Babylon), trup zo striebra (Perzia), torzo z bronzu (Ríša Alexandra Veľkého) a nohy zo železa (Rímska ríša). Vykladajú to ako kontinuitu, každá nasledujúca ríša porazila tú pred ňou a zároveň prevzala jej charakteristiky. Posledná, Rímska ríša mala mať 6 reinkarnácií, poslednou – siedmou má byť Európska únia. Tá sa podľa nich stane poslednou superveľmocou, ktorá ale potrvá len krátko, na jej Kráľa Severu zaútočí Kráľ Juhu (moslimovia), načo Kráľ Severu vpadne na Blízky Východ, cestou všetko zničí a v Izraeli sa stretne v poslednej bitke: Armageddone. Potom má nasledovať 2. príchod Krista. Posledná superveľmoc má mať 10 kráľov (EÚ jadro by malo mať 8 – 10 členov údajne), ktorí na krátky čas získajú moc a odovzdajú ju beštii z mora (EÚ). Znie to ako šialenstvo … až na to, že predstavený tejto „cirkvi“ predpovedal mocenský vzostup EÚ už v 60. rokoch. Nejaký Armstrong. Tie pobočky Svetovej cirkvi vydávajú knihy na túto tému úplne zadarmo (prečo a kto to platí?). Pre nich je EÚ stelesnením zla!!! Nech robím, čo robím, mám z tých ľudí zlý pocit…Sú v Amerike inak.

 7. Pomocník 16. marca 2018 / 0:12

  K tomu druhému odseku len toľko: Je vám dúfam jasné, že z tých stoviek či tisícok náboženských spoločenstiev a pod. na svete má každé druhé nejaký príbeh o konci sveta resp. aj o dejinách sveta, skoro všetky si protirečia a všetky naraz byť pravdivé nemôžu.

 8. Tučko Bombička 16. marca 2018 / 1:21

  Ja tomu rozumiem ako samonapľňajúcemu sa proroctvu … pripravujú ľudí na konflikt s Európou. Presnejšie jednu konkrétnu časť republikánskeho elektorátu.

 9. yoss 16. marca 2018 / 15:27

  trestne oznamenie na sorossovych organizatorov vyvolavania obcianskych nepokojov. nakopirujem ho sem kvoliva archivacii, keby sa povodna stranka stratila, ako sa to stalo v pripade lipsicovho stada.info


  Ad: Generálna prokuratúra Slovenskej republiky
  Štúrova 2
  812 85 Bratislava
  Od: Dr. Gustáv Murín, Bratislava
  16.3. 2018

  Vážený pán generálny prokurátor,

  týmto podávam Trestné oznámenie na neznáme osoby, ktoré ohrozujú mňa, moju rodinu, mojich priateľov, známych a mojich čitateľov, ktorí mi opakovane rôznymi formami vyjadrujú svoje znepokojenie nad činnosťou uvedených neznámych osôb v poslednom období.

  Uvedené osoby stupňujúc svoje požiadavky voči vláde a pritom odkazujúci aj na mňa a vyššieuvedené osoby bez nášho zvolenia, podľa mojej mienky napĺňajú zločiny podľa Zákona č. 300/2005 (Trestný zákon) § 359 a Zákona č. 300/2005 (Trestný zákon) § 311 (viď na konci podania).

  Žiadam, Vás dôrazne, aby orgány činné v trestnom konaní pod Vašou jurisdikciou bezodkladne zasiahli v záujme prevencie naplnenia uvedených paragrafov a to vyšetrením:

  Kto sú uvedené osoby organizujúce verejné protesty aj v mojom mene, s čím nesúhlasím?
  Ich mená a miesto pôsobenia?
  Aká je ich minulosť, pôsobnosť a kvalifikácia pre organizovanie takýchto verejných zhromaždení? Ako koordinujú svoju činnosť v neprospech mojej osoby a vyššiuvedených osôb? Kto ich financuje? Sú tieto zdroje legálne? Žiadam ich konkretizáciu.
  Aké je ich prepojenie so zahraničnými vplyvovými organizáciami dokázateľne destabilizujúcimi v minulosti vlády v iných krajinách? V záujme zachovania demokratického charakteru tohto štátu a jeho ústavných základov Vás žiadam, aby ste využijúc všetky prostriedky štátu, ktorý podporujeme nielen svojimi daňami, ale aj prácou, našli čím skôr odpoveď na uvedené zásadné otázky v záujme určenia trestnoprávneho konania mne neznámych osôb, voči ktorým podávam toto Trestné oznámenie.

  (zverejnena na blogu autora na pravde a na infovojne)

 10. Tučko Bombička 16. marca 2018 / 20:30

  Soross sa síce snaží, no opozičné demonštrácie začínajú slabnúť. Vládna koalícia by už nemala preto v ničom ustupovať. Rozmýšľal som, či aj tu platí „Všetko zlé je na niečo dobré!“. Myslím, že áno – platí. Voliči opozície si aspoň pravidelne precvičujú spev slovenskej hymny. Spravidla s prejavmi národného cítenia mávajú problém. Určité nedostatky ešte vidím v práci so slovenskou zástavou. Treba sa pokúsiť prejsť od statického držania zástavy (metóda „Stojím ako tľk.“) k plynulému mávaniu s ňou.

  VEĽMI DÔLEŽITÉ: techniku mávania je potrebné zvládnuť obojručne!!!

 11. Pomocník 17. marca 2018 / 1:27

  Ja len upozorňujem na akciu podpálenie v Žiline. To bude len začiatok (stále na to upozorňujem). Poznám tento typ ľudí.

 12. Tučko Bombička 17. marca 2018 / 9:17

  To video s alternatívnou verziou vraždy, p. Pomocník, už z youtube zmizlo. Žeby niekto zakročil?

 13. yoss 17. marca 2018 / 9:48

  na aktualitach, na sme, na denniku N vymazavaju vsetky zmienky o george Sorosovi. a dovod? pieta k pamiatke obeti ukladnej vrazdy, ozaj kuriozne ponatie…

 14. Pomocník 17. marca 2018 / 13:54

  Tu je to v inej verzii a lepsie h ttps://www.youtube.com/watch?v=J5fssTCmc3k (je k tomu aj druhy diel). Komu sa to nechce počúvať, zhrniem výsledok: Vo videu hovorí insider, ktorý je agentom ACIO (to sme v sfére kontakty Zeme a mimozemšťaňov, cestovanie v čase atď.); Ján Kuciak bol jeho dobrý kamarát a takisto ich agent; Kuciak konkrétne pracoval na zbere informácií o amerických polotajných vojenských organizáciách (Monarch, Umbrella atď.), ktoré majú v celej strednej Európe, vrátane Slovenska pod zemou základne (vlády nás tu vraj zapredali). Paralelne k tomu (a úplne nezávisle od toho) Kuciakova snúbenica ako archeologička objavila v Južnej Amerike vyspelú technológiu, o ktorej oficiálne nikto nesmie vedieť okrem USA, preto všetkých archeológov z tej výpravy postupne zlikvidovali, ona ostala ako posledná. Vraždou sa teda zabili dve muchy jednou ranou – agent aj archologička, ktorá objavila to, čo nemala.

  Aby tomu celému človek veril, vyžaduje si to už veľmi veľkú dávku otvorenosti rôznym veľmi alternatívnym teóriám. Ja mám tendenciu tomu skôr neveriť, ale je to u mňa tesné, lebo za posledné roky som sa naučil, že veci sú naozaj väčšinou úplne inak, než sa javia, a to najmä aj vo vede. Faktom zostáva, že snúbenica bola strelená do hlavy a novinár nie, takže to vyzerá, že cieľ bola naozaj ona. A ak je to výmysel, tak by to bola vynikajúca sci-fi, mali by to sfilmovať.

 15. Pomocník 17. marca 2018 / 13:58

  Ešte doplnok, aby to bolo úplné: A podľa toho insidera teraz chcú na Slovensku stanné právo, vojenskú diktatúru, najlepšie pod vedením Kisku. Ako slabá a malá krajina sa výborne hodíme na takéto experimenty.

 16. yoss 17. marca 2018 / 14:43

  niekedy tieto scestne teorie vyrabaju samotni tvorcovia politickych machinacii, aby veskere spochybnovanie toho, co sa stalo, oznacili za konspiracie. jeden cas donekonecna pastovali na hlavne spravy teoriu o tom, ze nas praskuju (chemtrails) lebo preco inak by za stihackami ostavala viditelna stopa. z tohto rangu su aj zmienovane teorie o Kuciakovi o tom, cim sa zaoberal. pravda je taka, co mu dali za robotu, tym sa zaoberal a zavrazdili ho ako sakralnu obetu, Kusnirovu tiez museli odbachnut, aby neboli svedkovia. preco do hlavy, tazko povedat, jedna teoria by mohla byt, ze kricala a tak utok intuitivne isiel smerom, aby bola umlcana. je to smutne. verim tomu, ze aspon nejake stopy na objednavatela vrazdy sa najdu a potom pride politicke zemetrasenie opacnym smerom…

 17. Pomocník 17. marca 2018 / 16:25

  Ja som na to inak minule natrafil tak, že mi you tube ten link doslova nanútil. Stále mi ho tam navrhoval, tak som si to teda vypočul. Majú veľmi divné algoritmy, neviem či úmyselne, alebo sú takí neschopní.

 18. Tučko Bombička 17. marca 2018 / 18:00

  Ja by som bol (už dnes) veľmi opatrný, čo sa zmietnutia akejkoľvek teórie zo stola týka. Jednak je to len pár rokov, čo sa o tajných základniach USA v Európe diskutovalo v súvislosti s vypočúvaním amerických vojnových zajatcov (Poľsko napr.). A dokázala sa ich existencia!!! A potom, skupina „občianskych“ aktivistov zaoberajúcich sa skúmaním aktivít zbrojárskych koncernov napr. pod krytím „pátrania po mimozemšťaňoch na Zemi“ mi pripadá ako celkom reálny scenár. Keď sa pozriete na členitosť terénu Slovenska, tak ideálna krajina. Samý kopec, samá dolina, jaskyňa, stará baňa, atp. No a keď vidím v telke ksichty ako Matovič, Galko, Kiska, Nicholsonová, Radičová … ani tí hybridi či crossbreedi sa mi nezdajú nereálni.

  To, čo v záležitosti „Kuciak“ smrdí celkom určite, je ten medzinárodný rozmer. Jasné vmiešavanie sa do vnútorných záležitostí suverénnej krajiny (Weber (EPP), teraz naposledy akýsi eurokomisár); to kto videl kedy a kde, aby si politik z europarlamentu, hoc aj predseda Európskej ľudovej strany vynucoval od premiéra štátu odvolanie ministra vnútra. No a po poslednom vyjadrení cigáňa Dzurindu o tom, že Slovensko je stále čiernou dierou Európy, začínam seriózne uvažovať nad tzv. „sťahovaním duší“; Dzurinda by sa v takom prípade stal telesnou schránkou uskladňujúcou dušu nedávno zosnulého experta na čierne diery S. Hawkinga.

  Mimochodom, tesne potom, ako sem p. Pomocník strelil 2x tú alternatívnu teóriu, som sa nejaký čas nemohol dostať na tento blog.

 19. Pomocník 17. marca 2018 / 18:51

  Ten insider to ale myslí aj s tými mimozemšťanmi atď. vážne (nie ako krytie). Keď si pozriete toto posledné video na you tube, tak vám tam navrhne aj iné príspevky do rádia od neho (zrejme tam hovorí pravidelne), kde vysvetľuje rôzne veci z týchto oblastí. Neviem, čo si o tom mám myslieť.

 20. yoss 17. marca 2018 / 19:16

  ved ani pan Hrnko sa nemoze sem dostat na web. dava rozhovory kade tade ale co noveho aby sem napisal, to nenapise. mozno sa boji Nada a Ondrejcsaka 🙂

 21. Tučko Bombička 17. marca 2018 / 20:47

  Nie je to tak dávno, čo celkom štandardný, hlavnoprúdový rakúsky denník DerStandard uverejnil rozhovor s akousi, tuším, univerzitnou profesorkou zaoberajúcou sa kinematografiou Hollywoodu. Okrem postrehu, že amerîcká vesmírna agentúra NASA úzko s Hollywoodom spolupracuje pri tvorbe filmov s vesmírnou tematikou, vyslovila aj názor, že hollywoodska sci fi produkcia ąkoby formovala svetovú mienku v tom zmysle, že nevyhnutne príde ku globálnej ekologickej katastrofe a preto ľudstvo musí zamieriť do vesmíru. Sama s tým nesúhlasila, podľa nej by sa ľudstvo malo predovšetkým pokúsiť svoju planétu zachrániť.

  Mne sa pri podobnom pohľade na hollywoodsku produkciu zdá zaujímavá tá vlna filmov o rôznych hrdinoch s nadprirodzenými schopnosťami, ktoré získali v dôsledku nepodarených experimentov, náhodným kontaktom s rôznymi látkami atp. Aj ďalšia skupina filmov sa mi javí zaujímavá: filmy s tematikou staroegytských bohov.

  Tlačí sa mi na jazyk otázka, či je NASA jedinou inštitúciou, ktorá používa Hollywood ako nástroj propagandy, a ak nie je … ktoré ďalšie inštitúcie to sú?

 22. Tučko Bombička 17. marca 2018 / 20:53

  Yoss, veru, aj p. Hrnko je zaujímavý fenomén. Počas súčasnej krízy som niekde čítal titulok:

  „Hrnko myknutím jedného fúza za 3 sekundy zrušil antiextrémistickú koalíciu.“

  …v súvislosti s ním formulovanou požiadavkou na odstúpenie lesnej víly L. Žitňanskej. Vravím si, ej, také fúzy by som veru chcel mať! Keď sme pri tých nadprirodzených schopnostiach… 🙂

 23. Maťo SK 18. marca 2018 / 0:40

  Slovenských politiov vôbec nemusím. Ale medzi tých, ktorých aspôň trochu môžem, pátrí pán Hrnko. Bohužiaľ, pre jeho(to platí aj pre SNS) náklonnosť(pre mňa ako národovca nepochopiteľnú) k NATO, sú pre mňa nevoliteľní.

 24. yoss 18. marca 2018 / 12:06

  Tucko,
  pochopil sme viaceri.
  preferencie SNS stupaju a budu stupat, pokial sa podari udrziavat kapitana Danka trochu dalej od mikrofonov. zaujimave bolo, ako vypadnutie Zitnanskej z hry nase „demokraticke media“ presli spolocnym mlcanim – akoby ich jedna mater mala, v soross mlieku kupavala…

  zevraj nikto nic nechystal a nic nebolo organizovane. Kosice v piatok, hodina pred zaciatkom
  ht tps://uploads.disquscdn.com/images/969419cb8aba9390747b42600dfd7b7dfab5622c6b88497308964f479cdc9af8.jpg

 25. Pomocník 19. marca 2018 / 19:57

  Tučko, mimochodom, der Standard nie je štandardný denník, ale noviny založené s cieľom šíriť špeciálne americkú propagandu a propagandu ľudí typu Schwarzenberg a spol . v Rakúsku (keďže Rakúsko na rozdiel od Nemecka nie je oficiálne obsadené a jeho médiá neboli založené po vojne zo strany USA a Británie ako v Nemecku a bolo to treba kompenzovať). Tie noviny sú technicky v online verzii veľmi dobre spracované a prehľadné, ale po obsahovej stránke prosím nepodliehajte ilúziám….

 26. Tučko Bombička 19. marca 2018 / 22:12

  Ďakujem za upozornenie, p. Pomocník. Priznám sa, že ja mám podobné podozrenie na tú stránku german – foreign – policy. Udrelo mi to do očí, keď popisovali konkurenčný boj Airbusu a Boeingu na veľtrhu v Katare. Dovtedy som to považoval proste za médium zamerané na zahraničnú politiku a písané možno ľuďmi z ľavicového spektra (taký ten odpor voči akémukoľvek mocenskému angažovaniu sa Nemecka kdekoľvek, atp.).

 27. yoss 19. marca 2018 / 23:40

  dnes je 19.3., tak male zamyslenie od Jozefa Bedu:


  Co mají společné pád WTC s údajnou chemickou hrozbou Saddáma Husajna, použitím chemických zbraní Asadovou armádou, střelbou na Majdanu, dvěmi vražednými kauzami ruských exagentů, sestřelením malajského dopravního letadla a vraždou novináře a jeho přítelkyně na Slovensku?

  I když to tak na první pohled vůbec nevypadá, mají toho společného hodně:

  Všechny tyto excesy jsou spouštěče procesů postupného přeformátování světa. Všechny tyto spouštěče pomáhají spustit určité, někým žádané a plánované politické procesy, které by za normálních okolností bez spouštěčů ovlivňujících masově veřejné mínění šlo těžko spustit. Narazily by na omezení dané ústavou státu, zákony, mezinárodním právem apod.
  Všechny slouží k vytvoření obrazu nepřítele, se kterým je potřebné jakýmikoliv prostředky svést rozhodný boj. Tento nepřítel prý stojí v cestě demokracii, pokroku a lidským právům.
  Viník masového vraždění anebo masový vrah připravující se k vraždě je odhalen okamžitě, téměř souběžně s probíhajícím kriminálním činem a vůči domnělému mediálně předhozenému viníkovi jsou okamžitě podniknuty nevratné kroky – mobilizováno veřejné mínění – je veřejně lynčován, je proti němu zahájena válka, spuštěn nevolební politický převrat, přijaty anebo posíleny sankce, a to bez toho že by proběhl transparentní soud s dokazováním a s možností hájení mediálně lynčovaného domnělého viníka.
  Základní kriminalistické pravidlo – Cui bono – tedy vyšetřování všech, kteří mají motiv, kteří mají důvod, kterým daný kriminální čin prospěje, je od samého začátku přehlíženo. Nezřídka bývá ten, co má nejsilnější motiv, ten komu daný zločin nejvíc prospěje, ustaven do role hlavního vyšetřovatele a obviněným se stane ten, který by realizací zločinu mohl nejvíc tratit. Kuriozní jsou situace, kdy mediálně obviněný provede jemu připisovaný zločin zrovna v době, kdy má na své straně všechny trumfy a vítězství na dosah. Najednou bác! Rupne mu v kouli – provede prý něco – nějakou naprostou šílenost, která nedává absolutně žádný smysl. Něco co jej srazí hluboko zpátky a vítězství mu vzdálí. Jako v případě údajného použití chemických zbraní syrským režimem prezidenta Asada. Anebo v případě elitních agentů zpravodajské služby. Ti si prý z celé široké škály vraždících technik před volbami v jejich zemi vždycky vybírají právě ty techniky, které neomylně ukáží právě na jejich zemi jako na původce zločinu, poškodí jejich vládu v očích veřejnosti celého světa a nahrají argumenty opozici, která je v těžké defenzivě. Navíc použití těchto vraždících technik bývá složité a životu nebezpečné i pro samotné agenty a pro širší veřejnost.
  Při výkladu a určování viníka bývá zcela pošlapávána důkazní logika a presumpce neviny. Označený viník je určen bez předložení důkazů, naopak sám se musí vyviňovat předkládáním důkazů o své nevině. Žalobci žádné důkazy předkládat nemusí (ani když je označený pachatel po nich přímo vyžaduje) stačí nepodložená tvrzení žalobců. Každý případný oponent a obhájce označeného viníka je automaticky označen jako agent nepřítele a nepřítel svobody a demokracie, kterému by bylo nejlépe nasadit mu náhubek. Důkazy obžalovaného předem určeného viníka nejsou připouštěny do důkazního řízení, obhajoba nemá možnost v transparentním řízení vyvrátit předkládaná obvinění.
  Časem kauza – spouštěč – vždycky vyšumí do ztracena (média se jí přestávají zabývat) ale spuštěné politické procesy, války, sankce, tedy jejich důsledky zůstávají dál v běhu. I kdyby se ukázalo, že všechno bylo úplně jinak než byl oficiální výklad „mienkotvorných“ médií a sborů nájemných politologů a politiků – soudců Urválků. Na výsledku se tím nic nezmění, viníky a zločince nikdo veřejně neobviní a nepotrestá.

  Takto se v průběhu času vrství v soudobém kapitalismu na sebe další a další konflikty, mezinárodní zločiny a teror vůči civilnímu obyvatelstvu. Všechno směřuje k velkému třesku – k velké válce supervelmocí. Šílenci, kteří ovládají média, manipulují veřejné mínění a jejich nájemné prostitutky připravují podmínky pro zahájení největšího zločinu v dějinách lidstva. Zřejmě si myslí, že napadená velmoc nesáhne v obraně ke zbraním soudného dne. Ale co když se mýlí?

 28. Metod J. Sláv 20. marca 2018 / 13:03

  Správa hodná povšimnutia:

  Ukrajinský pilot stíhačky, ktorý bol Ruskom obvinený, že to on zostrelil malajzijské lietadlo nad Donbasom, spáchal sebevraždu §§§

  P. S.:

  Hlavne, že západní „odborníci“ nás presviedčajú, že Bug „dokáže predbehnúť letiace lietadlo, nazrieť do jeho kokpitu, a bez akéhokoľvek dotyku s lietadlom vybuchnúť“???

 29. Tučko Bombička 20. marca 2018 / 13:49

  To, čo si dnes Kiska dovolil, by malo mať následky už aj pre neho! To kde sme, v prezidentskom systéme?

 30. yoss 20. marca 2018 / 14:43

  ide to podla jednotneho SCENARA. uz vcera som si povsimol tie zvlastne vetne spojenia „pan prezident prijal navrh a do zajtra ho zvazi, dozviete sa, ako sa rozhodol“. hraju to na rozduchavanie obcianskych nepokojov. cize plan B, natahovacky, ministri ostavaju na funkciach, putchisti si budu musiet vytrucovat na tri mesiace zablokovany parlament…

 31. yoss 20. marca 2018 / 14:46

  spravne Metod, bola to raketa odpalena z Su25 a nie BUK, ktory tam nemohol byt, lebo by bola vidna stopa po drahe a niekto z tych desattisicov ludi, co tam ziju, by to natocil…

 32. Tučko Bombička 20. marca 2018 / 15:57

  Yoss,

  súhlasím s Vami. Dnes Kiska prijme v paláci Sorossových vyslancov (organizátorov pochodov). S najväčšou pravdepodobnosťou sa chcú dohodnúť na ďalšom postupe. Neviem ako vy, ja si však myslím, že v situácii, keď sa pripravuje demontáž ústavného poriadku na Slovensku a prevzatie moci prezidentom, je povinnosťou každej demokraticky zmýšľajúcej strany (Smer, SNS, Most, ĽSNS) ústavný poriadok brániť a podniknúť v parlamente všetky potrebné kroky na vyvodenie zodpovednosti voči – zjavne v rozpore s ústavou – konajúcej hlave štátu!

 33. yoss 20. marca 2018 / 17:07


  Čl. 110
  (1)
  Predsedu vlády vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky.
  (2)
  Za predsedu vlády môže byť vymenovaný každý občan Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný do Národnej rady Slovenskej republiky.
  Čl. 111
  Na návrh predsedu vlády prezident Slovenskej republiky vymenuje a odvolá ďalších členov vlády a poverí ich riadením ministerstiev. Za podpredsedu vlády a ministra môže vymenovať občana, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.

  vyklad:
  to znamena, ze predsedu vlady MOZE a NEMUSI vymenovat (ked mu nevyhovuje, je tam, moznost volby), ale clenov vlady vymenovat MUSI lebo je tam imperativ – VYMENUJE. uzernik si teda robi co chce, ale obzalovat ho nebude mozne, lebo nie je 90 poslancov

  Čl. 107
  Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať.

 34. yoss 21. marca 2018 / 11:44

  a sme doma, ten udajne LUDOVY PROTEST organizuje a podporuje 140 mimovladok. ako na Ukrajine pri Majdane, aj tam to hecovanie ludi islo cez mimovladky. to nemohlo vzniknut za dva dni, ani za dva tyzdne, priprava musela trvat mesiace, mozno roky. nasa SIS o tom asi nevedela, inak by Grendel nechvalil toho SNS maltezskeho velmajstra. zoznam, pochadzajuci z clanku na hlavnych spravach, davam sem kvoliva archivacii:

  Inštitút pre verejné otázky, Centrum sociálnych služieb KA, Vízia 2007, Jem iné, Mládež ulice, BRAK – Bratislavský knižný festival, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, Liga za ľudské práva, Zrejme, Susedia na dvore, Krásny Spiš, Artforum Pezinok, WellGiving, V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, Zabudnuté Slovensko, Centrum komunitného organizovania, Nie v našom meste (občianska platforma), MPhilms., kRaj, Lambaréne, SOCIA – Nadácia na podporu sociálnych zmien, Fórum donorov, Nadácia Integra, DogDocs, Art live, Tenenet, Superar Slovakia, Vagus, Dúhový pride Bratislava, Iniciatíva Inakosť, Nairam , Inštitút pre aktívne občianstvo, Mólo, Možnosť voľby, Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku / Szlovákiai Magyarok Kerekasztala, MyMamy, Vegánske hody, Nadácia otvorenej spoločnosti, Návrat, RC SFPA – Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, Nadácia Milana Šimečku, S.T.O.K.A., Krajanský inštitút, Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI), Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy (CENAA), SocioFórum (nezávislá platforma), Greenpeace Slovensko, PAS – Partnerstvo Angažovanosť Spolupráca, REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia, Kaspian, Spolka, Ad hoc, Nadácia Ekopolis, Truc sphérique, Nadácia pre deti Slovenska, Komunitná nadácia Zdravé mesto, Prima, Punkt, Nadácia Zastavme korupciu, Fórum náboženstiev sveta Slovensko, Phoenix Bratislava, Áno pre život, Odyseus, Občan, demokracia a zodpovednosť, MESA10, Sine Metu, Proti korupcii, Inšitút proces orientovanej psychológie Slovensko, Poradňa Alexis, Šanca pre nechcených, Náruč Senior & Junior, Marginal, Žudro, Kolon PT, Mareena, Pride Košice, Združenie škôl C. S. Lewisa, ADEL Slovakia, Študentská sieť, Sebavedomé Slovensko, INESS, P.A.T., Centrum pre otvorenú politiku, Diákhálózat – Študentská Sieť, Nadácia Jána Langoša, Prima, YouthWatch, Rada mládeže Slovenska, Nadácia Dobrá rómska víla Kesaj, literarnyklub.sk, Slovenská debatná asociácia, YMCA na Slovensku, Midl, Dragúni, Informačné poradenské Centrum Rómov, Inštitút strategických politík, Bi Centrum, Karpatská nadácia, Spoločnosť a film, PDCS – Partners for Democratic Change Slovakia, INEKO, Centrum pre európsku politiku, Indícia, Nenápadní hrdinovia, Z dobrých rúk, Kvapôčky, Dobrá škola, Ukrajinsko-Slovenská Iniciatíva, Šukar- dživipen, Horská služba Malá Fatra, Talentída, Združenie Orava pre demokraciu vo vzdelávaní, Nexteria, Inex Slovakia, Euroatlantické centrum, Ľudia a perspektíva, D3, Centrum dobrovoľníctva, Ethos, Národ Technickej Excelencie, Rada pre poradenstvo v sociálnej práci, Vyrovnávanie šancí, Sme spolu, Asociácia telovýchovných jednôt a klubov SR, Bratislava Policy Institute, Centrum pre filantropiu, Hájik, Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Nové školstvo, Záujmové združenie Rodina, Nadácia Pontis, IPčko, Eduma, Prima, Resoty Antona Srholca, Roma media, Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS), Centrum pre výskum etnicity a kultúry, Rómske advokačné a výskumné stredisko, Sosna.

 35. yoss 21. marca 2018 / 11:57

  este poznamka:

  original zoznam pochadza zo stranky „za slusne slovensko“
  ht tps://zaslusneslovensko.sk/
  vo verzii pdf
  ht tps://zaslusneslovensko.sk/wp-content/uploads/2018/03/mimovladne-organizacie.pdf

 36. milanko 21. marca 2018 / 15:09

  Som neveril vlastným ušiam – pani kandidátka za ministerku kultúry SR dnes povedala, že nevylučuje zoštátnenie RTVS?
  To Slovenská republika nevlastní RTVS? Vie to tu niekto vysvetliť?

 37. Petr Kropáček 21. marca 2018 / 16:56

  V té záplavě paranoidních stupidit (od lepšejších a nejlepšejších autorů) v rámci této diskuze se opravdu jako pověstná třešnička na dortu vyjímá zmínka o BUKu (v daném prostoru a čase natočeném) a pohádka o Su 25 a jím vypálené raketě (přičemž tenhle typ se s podvěšenou výstrojí do 10 000m nevyškrábe a ještě aby přitom dokázal trefit příď dopraváku letícího cca 900 km/h, tedy zhruba stejně rychle jako maximálka „hrabat“ …) To, že fyzikální zákony jsou propaganděvzdorné, si už uvědomili i v Kremlu, o čemž mimo jiné svědčí i to, že Rusové verze o sestřelení letu MH17 měnili jak ponožky a verzi o SU 25 opustili. Ale holt někteří jedinci uvěří jakékoli sr.čce (a jsou ji ochotni i dál rozvíjet), jen když má ten vhodný ideologický nátěr, kolidující s tím „správným“ světonázorem.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-37495067

 38. yoss 21. marca 2018 / 17:46

  pan Kropacek,

  vy ste obet ponovembrovej medialnej prevychovy, Su25 bez vyzbroje ma dostup 12000m, akuratze piloti musia mat kyslikove masky. vstavany palubny kanon 30mm nie je ziadna vaha, gulky sa nasli v telach pilotov, opytajte sa holandanov.

  toto je foto plasta Boeingu z oblasti kabiny (hore vidno okraje okienok kabiny lietadla, kokpitu). su tam zretelne stopy po vstreloch 30mm kanona (okruhle diery s plechom zahnutym dovnutra), kanona, ktorym je vybavene aj Su25. potom su tam diery po crepinach, ktore vyletovali von z kabiny, cize bolo pouzite explozivne strelivo. v inej casti trupu su aj stopy po rakete, ale takymi detailami Vas nebudem zatazovat…

  ht tp://2.bp.blogspot.com/-xsIq98pjqYk/U9n_9uvjuMI/AAAAAAAABtQ/1gVaDx7Ktw0/s1600/MH17.jpg

 39. yoss 21. marca 2018 / 17:57

  NATO manual dokonca uvadza dostup 14600m

  Technische Daten Su-25 Frogfoot
  Hersteller: Suchoi, Russland
  Verwendung: Taktisches Erdkampfflugzeug
  Antrieb: Zwei Mantelstromtriebwerke Tumansky R-195
  Dienstgipfelhöhe: Maximale Einsatzhöhe: 7.500m, Maximal erreichte Höhe (flight test) 14.600 m
  Startstrecke: 600 m
  Landestrecke: 400 m
  Überführungsreichweite: 3000 km
  Einsatzradius mit 3000 kg Waffen: 700 km
  Bewaffnung: An zehn Flügelstationen bis zu 4350 kg unterschiedlichste Waffen für den Erdkampf. Im Rumpfbug befindet sich eine 30 mm Bordkanone mit Doppellauf. Munitionsvorrat: 250 Schuss.

 40. Petr Kropáček 21. marca 2018 / 19:24

  Hmm, pokračujte. Většího blbce už ze sebe ani udělat nemůžete. Tedy maximální dosažená výška při testovacím letu (s dýchacím přístrojem a bez výzbroje) a maximální výška nasazení (s výzbrojí- podvěšenými raketami, 7500m) se podle výrobce i NATO dost liší, že ano? A to se raději neptám na maximální dosažitelnou rychlost tohoto „létajícího tanku“ nikoli stíhačky. No evidentně vám nedošla aktuální příručka, jak případ MH17 správně „vysvětlovat“. Rusko totiž od neudržitelné a neobhajitelné verze „ukrajinské SU 25“ ustoupilo už někdy na konci roku 2015… ale vy jedete pořád podle starých tabulek. Tak už začněte raději hledat ukrajinský BUK, ať nejste za blbce i u vašeho sibiřského Indiána … 🙂

 41. yoss 21. marca 2018 / 19:37

  vy ste uplny idiot, pan Kropacek? kto vam povedal, ze na MH17 museli tie dva bitevniky cakat s plnou vybrojou? si zobrali len co potrebovali !!! ani vy nechodite na pivo s ruksakom a vysokohorskou vybavou, aj ked – vo Vasom pripade to nie je vylucene… 🙂

  ht tp://cs540103.vk.me/v540103983/18d8b/ohiVM3Bpw7g.jpg

 42. Tučko Bombička 21. marca 2018 / 20:30

  Yoss, nechajte ho tak 😉 prvýkrát sa v otvorenom strete zrazili tzv. štandardné a tzv. konšpiračné médiá. Profesionálna versus alternatívna scéna…

  …a tá druhá obstála – vychutnávajme si triumf.

 43. Pomocník 21. marca 2018 / 22:08

  Neodpustím si poznámku: BBC…to je tá kvalitná organizácia, ktorá hodinu či koľko pred spadnutím WTC7 informovala v priamom prenose, že táto budova žiaľ spadla…Taká organizácia môže rozdávať aj tisíckeurovky, v skutočnosti ide informačne o moderné Rudé právo. A takých tu máme, že?

 44. Petr Kropáček 21. marca 2018 / 22:35

  Přesně tak, vychutnávejte si triumf… docent Chocholoušek se vás už jistě nemůže dočkat i s vaším „stíhacím Su 25″…. tedy pardon teď už dokonce se dvěma. Koneckonců třeba i s celou ukrajinskou stíhací letkou. 🙂

  PS: Jen si opět dovolím připomenut, že od prosazování této do nebe volající pitomosti už odstoupily i ruské „zdroje“… ale notoričtí slaviči neexistujících triumfů evidentně ještě ne.

  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/tragedie-mh17-ruska-verze-o-su25-opet-na-scene-1404043945.html

 45. milanko 23. marca 2018 / 13:17

  To bolo ozaj veselé s tým ospravedlnením pani novej ministerky kultúry, že mimovládky sú bohaté. Typická novinárka – a keďže mám doma jej spolužiačku zo žurnalistiky, tak ma to takáto nepresnosť vôbec neprekvapila – mám to denne doma. Skrátka absencia technického vzdelania u humanitne vzdelaných absolventov filozofickej fakulty UK je ozaj katastrofálna.
  Pani ministerka by mala vedieť, že mimovládok je na Slovensku asi 40.000 – kde je množstvo mimovládok na podporu mládežníckeho futbalu, združení chovateľov, folklórnych združení…….a do tohto balíka chudobných mimovládok zamotala pani ministerka aj „politické mimovládky“ – ktoré suplujú funkciu politických strán, bez toho že by ich niekto vo voľbách volil a za svoju prácu absolútne nenesú žiadnu politickú zodpovednosť.
  Tieto skutočne bohaté politické mimovládky financované aj zo zahraničia treba pomenovávať ináč, pretože dnes sa schovávajú v mase veľmi chudobných mimovládok majúce (nie politické), ale charitatívne, folklórne, športové či iné zameranie.
  Politicky zamerané mimovládky by mali od novinárov dostať iný názov.

 46. Tučko Bombička 27. marca 2018 / 13:11

  Správanie strán SAS a Progresívne Slovensko (proxy-strana bruselských liberálov), tlačiacich na slovenské štátne orgány, aby vyhostili ruských diplomatov, odhaľuje jeden z možných motívov čerstvého majdanu na Slovensku. Dostať k moci strany s rusofóbnym zmýšľaním, ktoré by spolu s rusofóbnym prezidentom zglajchšaltovali Slovensko do tej „správnej“ línie. USA 60 vyhostených diplomatov, VB 23, Ukrajina 13, približne polovica členských štátov EÚ vyhostila 4 a menej. Z V4 je Slovensko jedinou krajinou spievajúcou pomimo chór (v rámci Európy spolu s ďalšími 11 krajinami).

  Zaujímavá je tá americká 60-tka. Plus zrušenie ruského konzulátu v Seattli. Keď to porovnám s franúzskymi, nemeckými a poľskými 4 vyhostenými diplomatmi, dá sa to celé chápať aj tak, že Američania tým medzinárodne demonštrujú, koho akcia toto celé vlastne je, kto drží, takpovediac, opraty v rukách! Len pripomeniem, že na vysokých funkciách tajných služieb USA nájdete aj štátnych príslušníkov Veľkej Británie.

 47. yoss 27. marca 2018 / 18:24

  k Novicoku:

  jedna sa povodne o anglicky nazov vychadzajuci z chemickeho vzorca tejto latky s technickym oznacenim A234

  Velká Británie pojmenovala kódem zpracování bojového nosiče, např. oxidů dusíku, uhlovodíků, draslíků NO2CHO2K, kde vazba molekul tvoří písmena V nebo Y, takže
  NOVCHOK, NOYCHOK apod.

  ked vytazovali Mirzjanova, uz americania vedeli, o aku latku sa jedna, a tak jej dali domacke vtipne pomenovanie vychadzajuce z toho vzorca NOW WE CHOK (teraz dusime), alebo aj NEW CHOKING (nove dusenie) a toto povodom anglicke oznacovanie preslo cez Mirzjanova do rustiny ako „Novičok“.

  Fakticky všechna nepodložená obvinění, namířená proti Rusku, byla vytvořena výhradně na základu rozhovorů a vyjádření V.Mirzayanova. Připomeňme si, že v roce 1996 V.Mirzayanov emigroval do Spojených států. V současné době žije a pracuje pro americkou vládu ve městě Princeton, New Jersey. Opakovaně podporoval ruskou opozici a podepsal její prohlášení „Putin musí odejít“. V roce 2008 byla publikovaná kniha V.Mirzayanova „Státní tajemství: kronika insidera o ruském programu chemických zbraní“, ve které byl publikován vzorec látky, který ve Velké Británii nazývají „Novičok“ a taktéž podrobně popsány procesy jeho syntézy.

  co ma medialna hysteria spolocne s MH17?

  zrovna tak isto anglosaske media vystartovali hned na druhy den s obvineniami, zrovna tak sa nikto nezaujima o konkretne fakty ohladne tejto latky, napriklad, ako je mozne, ze Skripalovci okamzite nezomreli, ak bola tato latka naozaj pouzita, atd. Pravdepodobne sa jedna o PROLOG k dalsim udalostiam, ktore maju nasledovat (vojna s Ruskom do 4 rokov) a pravdepodobne kvoli tymto planom bol odstaveny Robert Fico – logiku to ma, aj ked moze byt tento vyklad obohateny o suvislosti s podpisom Istanbulskym dohovorom. Ako to bolo v skutocnosti sa beztak nikdy nedozvieme, obdobne ako v pripade MH17 to chce sledovat realie dostupne cez media, urcite sa vynoria aj dalsie nezrovnalosti…

  Dalsie zaujimavosti z brifingu rusov s velvyslancami v ceskom prepise:

  ht tp://leva-net.webnode.cz/products/spolecny-brifink-ministerstva-zahranici-ruska-ministerstva-obrany-a-ministerstva-prumyslu-a-obchodu-rf-pro-velvyslance-cizich-statu-pro-vysvetleni-skutecne-situace-ve-veci-skripalovych-moskva-21-brezna-2018/

 48. Pomocník 27. marca 2018 / 19:01

  Ďalší krok smerom k návratu do čias pred osvietenstvom (ktorý dnes badať skoro vo všetkých oblastiach): Podobne ako v prípade Kuciak a x-och iných prípadov sa dnes s úplnou samozrejmosťou koná čisto na základe toho, že niekto vysloví nejaké podozrenie a toto sa papagájuje v novinách. Niekedy si posledné roky pripadám ako v blázninci. Ako je možné, že toľko ľudí na toto skočí? Veď to je presne ako v ranom novoveku – Bosorka! Ihneď upáliť!

 49. Tučko Bombička 27. marca 2018 / 22:14

  Ešte jedna možnosť ma napadla: nedávno som zachytil, že podľa ktoréhosi prieskumu by dnes Briti hlasovali za zotrvanie v Európskej únii. Možno si niekto povedal, že keď k tomu pridá ešte aj veľkého zlého bubáka Putina, stádočko sa pekne rozbehne nazad do ohrady. Veď tej EÚ, ktorá je s „nami“ taká solidárna sa fakt nedá odolať.

  Po odchode Británie žiadny ďalší -exit (prorokovaný Trumpom) nenastal. Naopak EÚ sa rozbehla smerom k spoločnej armáde, „ubránila“ klimatický protokol aj dohodu s Iránom a asi aj tým clám sa vyhne. V takej situácii si viem predstaviť, že by sa niekomu mohla hodiť britská „brzda“ zase späť v EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.