Ako som sa stal najväčším „prestupníkom“ v štáte

Vyhlásenie poslanca Antona Hrnku
 

Dňa 21.januára 2017 som sa vracal domov z podujatia v Pezinku, ktoré sponzorovala SNS. Na vnútromestskom diaľničnom okruhu pri Lamači som sa v ľavom jazdnom pruhu predpísanou rýchlosťou pohyboval smerom na Malacky. V spätnom zrkadle som zbadal, že sa zozadu ku mne približuje policajný automobil. Aby som hliadke uvoľnil cestu, zapol som smerovku a odbočil do pravého jazdného pruhu. Následne ma policajná hliadka zastavila. Podrobil som sa všetkým úkonom, ktoré odo mňa požadovali. Podľa policajnej hliadky som sa dopustil priestupku nedania prednosti v jazde automobilu, pred ktorý som sa zaradil. Keďže sme sa s policajnou hliadkou nezhodli na výklade udalosti a odmietol som zaplatiť pokutu za priestupok, ktorého som sa podľa vlastného presvedčenia nedopustil, zadržali mi vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu.
 
Ako človek i ako poslanec som vždy dodržiaval všetky zákony i nariadenia. Verím, že v správnom konaní sa potvrdí, že som žiaden priestupok nespáchal. Ďalej, až do vyriešenia prípadu sa k veci nebudem vyjadrovať.
 
 
Anton Hrnko
 
poslanec NR SR

148 Responses

 1. yoss 4. februára 2017 / 16:07

  pan Hrnko, este jedna poznamka ku Kalinakovi:
  spytajte sa ho ci vie o tom, ze ta jeho a Zitnanskej politicka policia otravuje 92 rocnych historikov, ci je to v poriadku…

  Mimoriadna správa: Príslušníci polície, pravdepodobne z novozriadenej Národnej jednotky boja proti extrémizmu a terorizmu, vyšetrovali uznávaného historika – profesora Ďuricu a hľadali kňaza Jána Košiara

  Bratislava 4. februára 2017
  Kňaza a uznávaného historika, profesora Milana Ďuricu navštívili traja policajti v civile. Do bytu nevstúpili. Do domu ich vpustila domovníčka. Hľadali riaditeľa Ústavu dejín kresťanstva dp. J. Košiara. Policajti zo špeciálnej jednotky následne odišli. Toto počínanie má znaky zastrašovania a psychického teroru, podobne, ako mali návštevy ŠTB u občanov prenasledovaných komunistickým režimom.

  pozn.:
  Jan Kosiar je knazom ktory sa zaobera historiou. daval napriklad namet k filmu o turkoch pri Viedni 1683, ktory mikovizia odmietla odvysielat…

 2. Lukáč 6. februára 2017 / 0:15

  Dobré vystupenie v RTVS p. Hrnko, škoda, že ste nemali väčší priestor v časti, keď sa hovorilo o extremizme. Patrí vám vďaka, že ste sa zastali starého p.prof. Ďuricu, aj že ste poukazali na širšie príčiny rozrastania sa extrémizmu. Tiež je dôležité, ako ste povedali, že je chybné prirovnávať kotlebovcov k HSĽS. Žiaľ nedostali ste dostatočný časový priestor na podrobnejšie rozvedenie týchto tém.
  Inak, som za citlivý prístup k menšinám, ale zdá sa mi, že SNS je príliš ustretová k požiadavkam Mostu-Hid, napr. dvojjazyčné tabule na železniciach, bez adekvátnej odpovede druhej strany, napr. zlepšenie výučby slovenčiny, resp. dejepisu zohľadňujúcemu
  slovenský pohľad, na maďarských školách. Celkove je Danko až príliš kamarát s Bejlom, čo v politike sa nemusí oplatiť, niekedy to vyznieva ako naivita.

 3. Metod J. Sláv 6. februára 2017 / 15:22

  Pomocníku, 3. februára 2017 / 17:01 ste položil „básnickú“ otázku:
  „Mohol by mi niekto znova vysvetliť výhody revolúcie 1989, lebo ja už teraz naozaj nevidím vôbec žiadne…ani jednu.“

  Pomocníku, nehnevajte sa, ale „pýtate sa ako malý chlapec“, veď už od prvých dní PREVRATU na konci r. 1989 bolo podľa toho, ktoré „osobnosti“ sa postavili na čelo „boja s komunizmom“, zrejmé, že tu ide, ako vždy, o majetky nahonobené pred rokom 1948 a samozrejme o „majetočky potichu odnárodnené nomenklatúrnymi kádrami“.

  Tie „šikovné nomenklatúrne kádre“ „čoraz viac zle spávali“, pretože dobre vedeli, že „privlastňovať si zo spoločného“ nemôžu do nekonečna, lebo im v perspektíve hrozila spravodlivosť komunistického spoločenského zriadenia.

  Nuž, a preto tie „šikovné nomenklatúrne kádre“ uvítali „iniciatívu“ synov, vnukov „staropánov“ a „poslušných psíkov tešiacich sa kosť z panského stola“, pretože dobre vedeli z politických školení, že kapitalizmus, doslova „hlavánizmus“ (viď „il capo di tuti capi“), ich zbaví „nočnej mory perspektívnej spravodlivosti očakávaného komunizmu“ – dobre chápali títo „usilovní študáci politickej ekonómie“, že trhová ekonomika znamená UTRHNI SI BEZOHĽADNE KOĽKO LEN ZVLÁDZEŠ §§§ §§§ §§§

  Tak, čo sa čudujete, keď „potomkovia oných šikovných“ „šikovne využívajú“ skutočnosť, že lieky sú u nás vďaka regulácii lacnejšie, ako je ich trhová hodnota na trhu, „kde v Indii, … odoberajú ľuďom orgány za pár 100 dolárov (respektíve v Iraku, či Kosove to bolo „za strelivo“) a v „najsamväčšej demokracii“ sú tieto orgány voperovávané za pár 100 000 dolárov §§§ §§§ §§§“ 👿

  Pomocníku, viete, ja mám podozrenie, že pre „toto úžernícke spoločenské zriadenie“ sú ľudia pred dôchodkom dobrí „len studení“, lebo už majú kúpený dom, auto, kosačku, pílku, …, t. j. už na nich nezarobia, pretože na liekoch zarobia lepšie v krajinách, kde protiváha socializmu umožnila pracujúcim vydupať si ďaleko lepšie platy, a tým aj dôchodky.

  A tak, pán Hrnko,
  pre dnešných „odchovancov onoho holywoodskeho sna“, sme len „ovečky na strihanie“ – platenie pokút, koncecionárskych poplatkov, poplatkov „soze-lite“, …

  Oni nepozerajú dajaké RTVS, či TA3 (to je len pre nás „postihnutých“ „nezakrpatením mozgu“) – oni nemajú ani tušenie, kto je poslancom parlamentu, predsedom dajakého výboru parlamentu, …

 4. Pomocník 6. februára 2017 / 15:26

  Vám je zrejme neznámy termín rečnícka otázka…

 5. Tučko Bombička 6. februára 2017 / 17:04

  Pán Pomocník,

  čo vravíte na to Francúzsko? Fillona už zarezali, koho tipujete? Le Penovú či Macrona? Ja toho druhého, ktorý bol ešte pred mesiacom outsider a teraz div nie favorit. A to som sa ešte čudoval, ja truhlík, že čo mu v nemeckých médiách urobili takú slávobránu. No, a bác ho – už sa nečudujem. Čo sme to do akého hnoja vstúpili v tom 2004, pre Kristove rany (rečnícka otázka)?

 6. Tučko Bombička 7. februára 2017 / 10:27

  Takže od jesene sa môžme tešiť nato, že sa hlbšia integrácia zase rozbehne naplno. Nevidím nejaký rozdiel medzi dvojkou Merkelová – Macrone či Macrone – Schulz. Z dažďa pod odkvap. Merkelová asi vie, prečo začala od Malty (aj pred ňou) hovoriť o dvojrýchlostnej Európe. Čítal som, že už teraz začínajú vznikať bilaterálne nemecko-francúzske pracovné skupiny pre všetky oblasti zahraničnej politiky (aj pre Trumpa). Prémiou je vraj francúzske hlasovacie právo v Bezpečnostnej rade OSN, ktoré bude teraz po vytvorení 2 blokov (Rusko-Čína vs USA-UK) rozhodujúce. On ten Macrone podľa toho, čo som čítal, obdivuje Merkelovej utečeneckú politiku, je za integráciu tajných služieb v EÚ, ochranu vonkajšej hranice, „suverénnu“ Európu (teda vojensky konajúcu za svojimi hranicami) ale hlavne chce, vraj, robiť vo Francúzsku reformy – zrejme podľa nemeckého gusta. Ak tomu správne rozumiem, tak by v prípade jeho zvolenia Francúzsko „vytiahli“ z tej skupiny juhoeurópskych štátov, za lídra a advokáta ktorej sa považuje a tesne zopli s Nemeckom. Spolu s Beneluxom (otáznik Holandsko a tamojšie voľby) by teda bolo jasné „jadro“. Po samite na Malte, známa firma G. Knaus z ESI zverejnil vlastný kontra-návrh na riešenie stredomorskej migračnej trasy (azylové misie EÚ v Tal. a Grécku, relokácie uznaných utečencov do EÚ, readmisné dohody s afr. krajinami, zníženie ilegálnej migrácie cez Stredomorie pod 100.000 a, samozrejme, veľkorysé presídľovacie kontigenty do EÚ plus uľahčenie pracovnej migrácie naproti tomu plán členských štátov: posilnenie lýbijských hliadok a vracanie migrantov už z lýbijských vôd naspäť, prijímacie tábory pri lýbijských hraniciach pre navrátených migrantov a ochrana lýbijskej hranice už spoluprácou s jej južnými susedmi). Knaus vyzval, že kompromis „ochotných štátov“ by mal byť dosiahnutý už pred letom. Teda v tom jadre sa bude integrovať všetko: tajné služby, migračná agenda, ozbrojené zložky, a po tom ako Macrone urobí ekonomické reformy aj ekonomické veci súvisiace s eurozónou. Mimo jadra potom bude „druhá rýchlosť“, krajiny mimo eurozóny, krajiny mimo Šengenu, krajiny nesúhlasiace s integráciou migračnej agendy, atp. Čítal som, že sa pripravuje aj vykopnutie niektorých členov eurozóny práve do tej „nižšej rýchlosti“, menovite Grécko. Prezident ECB Draghi povedal, že odchod Grécka z eura by ich stál 70 miliárd eur (prišiel mi na um Schäuble, ktorý im v 2015 ponúkal 50 miliárd, keď vypadnú dobrovoľne). Zbavili by sa teda Grékov a dali výstrahu ostatným (ak je to pravda).

  Čo si o tom myslíte???

 7. Anton Hrnko 7. februára 2017 / 23:00

  Tak aby bolo všetkým jasné. Nebudem diskutovať so zaslepenými fanatikmi ako je nejaký Košiar. V televíznej diskusii som povedal to, čo som povedal. Áno, keď som sa dozvedel zo správ, šírených internetom, o údajnom zásahu proti Ďuricovi, tak som bol pobúrený. Preto som si to hneď v sobotu ráno overoval na policajnom riaditeľstve. Žiaden zásah proti prof. Ďuricovi nebol. Hľadali nejakého Košiara a Ďuricu ani neprebudili. Tak mal som pravdu alebo nie? Účelové manipulácie kotlebovcov mi nemôžu pokaziť náladu. Keď sa pozriete na môj medailón, tak tam zistíte, že roku 2013 som z rúk prof. Ďuricu prevzal pamätnú medailu od Ústavu dejín kresťanstva. Hádam si niekto nemyslí, žeby som bol taký nevďačný! Práve svojím vyjadrením som sa prof. Ďuricu zastal. Len slepý a kňaz Košiar so svojou kotlebovskou suitou to nemôžu vidieť. Nech si Košiar svoje problémy s Kotlebom rieši sám a mňa nech láskavo do toho nezaťahuje.

 8. jano 7. februára 2017 / 23:51

  Bravo pán Hrnko moje slová.Na takéto provokácie som upozornoval viackrát.Mimochodom plátok Hlavné správy je čisto konšpiračný web.Netreba ich brať vážne.Počúvaj Ty národniar 1871 nemysli si že sme popadali na hlavu.Vy Kotlebovci nič nerobíte len provokujete a klamete od rána do večera.Ty konkrétne oxiduješ aj na kádeháckomatovičovskom plátku Postoy.Rieš si svoje komplexy a manipulácie tam.

 9. Pomocník 8. februára 2017 / 1:23

  1. Teraz treba jednoducho počkať, pretože čokoľvek významné sa teraz stane až po voľbách v Nemecku a Francúzsku. (Zahŕňa to mimochodom aj pokračovanie „náhodných“ islamských teroristických útokov v Európe – bude podobná pauza ako bezprostredne pred voľbami v USA). Ak to Grécko (konečne už) vykopnú, tak to urobia krátko po spomínaných voľbách, inak sa to nestane nikdy (už preto, že už by to boli dávno urobili, času na to bolo dosť). A ak ich medzi časom osvietilo, tak zhruba v rovnakom čase zrušia aj euro, lenže myslím, že prevažuje snaha o pokračovanie v eure ako pilotnom projekte pre svetovú menu (viď to známe priznanie bankára v dokumente (aj na you tube)), takže sa nič rušiť nebude. Ďalšia vec: Podľa intenzívnej propagandy v médiách (viď dnešná správa Amnesty International) sa očividne neustále pripravuje vojna v Sýrii/s Ruskom. A myslím, že (a aj podľa vyjadrenia Brzezinského) tu ide ale o inú skupinu „elít“ než tá prvá (je ich totiž niekoľko), takže ťažko povedať, kto sa presadí. 2. Keďže toho Macrona v médiách forsírujú, tak je jasné, že je podobne ako Merkelová schválený bilderbergovcami a spol. (stálo by za to pozrieť si zoznam účastníkov konferencií posledné dva roky alebo tento rok). Z toho je jasné, že bude presadzovať presne to isté ako Merkelka; čiže netreba prečítať ani jednu jeho vetu a je jasné, o čo mu pôjde. 3. Schulz nemá ani maturitu a má dosť jednoduché a „frázovité“ myslenie; ale väčšina ľudí si to nevšimne. Názorovo však spĺňa podmienky, takže môže nahradiť Merkelovú. Na politike to teda nezmení nič. 4. Tá dvojrýchlostná Európa: Ja som zas k tomu videl vyjadrenie Merkelovej, že žiadne elitné kluby neprichádzajú do úvahy. Takže myslím, že to celé nie je isté. Zasvätia nás po spomínaných voľbách, nemá preto v tejto veci žiaden význam hádať/hrať sa na futurológa. 5. Čo ale je isté, je nástup totality vo viacerých európskych štátoch. Faktický koniec slobody slova v Nemecku, na Slovensku, cenzúrna komisia v Česku, masívne obmedzenia v Britániii, plánované obmedzenie slobody zhromažďovania v Rakúsku…proste vraciame sa do 19. storočia už aj v tejto oblasti. A nemyslím si, že to je náhoda, toto bol od začiatku úmysel a to je jediná vec, kde môžem povedať, že vidím nejaký zaručený trend. Napriek týmto zmenám si myslím, že tí rôzni fašisti (v najširšom zmysle slova) a spol. sa do tých vlád nakoniec dostanú, čo v kombinácii s takýmto zákonodarstvom znamená, že sa máme na čo tešiť (Na rozdiel do vás si myslím, že sa tento problém týka aj Kotlebovej strany).

 10. Pomocník 8. februára 2017 / 1:25

  To „tešiť“ myslím samozrejme ironicky.

 11. Pomocník 8. februára 2017 / 1:40

  Ad Hlavné správy: Podľa mňa by sa s týmto jedným webom malo niečo robiť. Ja teda nemám napríklad problém, ak niekto nehecuje proti Rusku alebo má konzervatívne názory atď., ani nemám problém s viacerými „konšpiračnými teóriami“ (ktoré v skutočnosti žiadnymi nie sú), ale tie Hlavné správy obsahujú spolovice normálne správy a spolovice obyčajné výmysly (otvorené klamstvá, ktoré našli hocikde na internete a prekopírovali). Na internete je veľa rôznych alternatívnych a pod. stránok (napr. Zem a Vek), ale vždy je jasne poznať, o čo ide, takže to je v najlepšom poriadku. Ale tieto Hlavné správy sa tvária navonok ako normálne (pravicové) noviny, ale v skutočnosti nimi vôbec nie sú. A veľmi veľa ľudí na Slovensko na to naletí, lebo žiaľ tu normálne médiá neexistujú (len extrémny Z Washingtonu ovládaný mainstream alebo extrémny anti-mainstream).

 12. národniar 1871 8. februára 2017 / 9:46

  pán Hrnko
  Vy ste tu dal len nejake prehlasenie policajtov, ktory maju najnovsie v naplni sikanovat opozicne nazory voci dnesnemu rezimu. Hlavné správy naproti tomu priniesli aj sprostredkovane, vraj vyjadrenie pána Ďuricu. Preto som sa vas pytal, kde je pravda a tu stale nepoznam, lebo Vy ste priniesol len vyhlasenie rezimu, ktory si svojich provokaterov chrani a Hlavne správy si zas robia, ci uz pravdivu, alebo nepravdivu propagandu.

  Hlavné správy
  Je platok, ktory sice kope za lepsiu stranu, ale z velkej casti je to proruska a prokatolicka propaganda, ci najnovsie aj procinska, a ja im to aj stale pisem, ze hadam si na nich sorosovci spomenu, ked budu zas odovzdavat cenu za najlepsiu propagandu, lebo si ju rozhodne zasluzia. Ale kedze sa snazim hladat pravdu, dal som sem ten clanok. Bohuzial, pan Hrnko tu zas dal len vyhlasenie druhej strany, ale nie vyjadrenie toho, ktoreho sa to najviac tyka, pána Ďuricu, ktoreho, ale tak isto velmi nemusim, pre jeho radikalne ludacke videnie historie.

  Jano
  Ak si cital moje prispecky na HS, a aj na Postoji, potom musis vediet, ze nie som kotlebovec a, ze aj ked ich chvalim za niektore myslienky a ciny, vacsinou ich kritizujem za ich radikalny nacionalizmus, rusofilstvo, ale hlavne za primitivny rasizmus, ci antisemitizmus. Napriek tomu tu sprosto klames, ze som kotlebovec. Dal som tu ten clanok, aby sa k tomu vyjadril pán Hrnko. Takze jediny, kto si tu riesi komplexy, si Ty, lebo Ti vadia opozicne nazpory v diskusii. Tak, ako to casto vadi diskuterom na Postoji, na HS, v SME, v N, ci v .tyzdni. Vsade tam som v totalnej nazorovej mensine. Si absolutne rovnaky, gratulujem, vyhravas cenu od sorosovcov, za snahu o jednostrannu diskusiu.

 13. Tučko Bombička 8. februára 2017 / 11:48

  Pán Pomocník,

  grécky štátny tajomník pre infraštruktúru a siete Nikos Mavraganis sa pred 2 dňami vyjadril nasledovne:“Ak bude Schäuble pokračovať v tejto politike, potom dôjde k bilaterálnym dohodám medzi krajinami európskeho juhu…Diskusia medzi francúzskou, španielskou, portugalskou a gréckou diplomaciou sa už odohráva. Euro neprenecháme nikomu, ak Nemecko toto chce, malo by odísť (z eurozóny)…inak uvidíme bilaterálne dohody medzi krajinami európskeho juhu do roka…Ak Schäuble verí, že Juh žmýka Sever, potom Juh nemá na výber…). Môžem dať link, keby bolo treba, no viac tam toho nie je. Napadá vás, čo by táto fantastická štvorka mohla na základe nejakých vzájomných bilaterálnych zmlúv vyparatiť Severu? Je nejaký taký scenár?

  Na youtube je aj rozhovor s maďarským bývalým pracovníkom tajnej služby, ktorý hovorí nasledovné: za Trumpom stojí iná časť svetových elít, než za Clintonovcami a Obamovcami. Tí druhí, aby vojensko-priemyselný komplex mohol profitovať vyvolávali vojny všade na svete. Trump to – podľa neho – však robiť nechce a hlad vojensko – priemyselného komplexu preto ukojí inak. Tak, že donúti Európu, aby masovo začala zbrojiť a vyrobila tak dopyt po amerických zbraniach. Neviem, čo vy nato.

  Ku Kotlebovi: keď si pripomeniem váš najhorší scenár (vojna s Ruskom a západ Slovenska zničený), keď si pripomeniem trochu menej horší scenár (Európa v plameňoch od teroristických útokov „sýrskych inžinierov, raketových technikov a iných akademikov“) a keď si pripomeniem ešte trochu menej horší scenár (bezhraničné privandrovalectvo hávede s IQ cca 85 a rozpustenie európskych národov ako cukru v káve) – tak mi, pri najlepšej vôli a snahe, Kotleba ako hrozba nepripadá. Možno zvažujete veci, ktoré ja nezvažujem, neviem. A pre prípad, žeby sme v ďalšej diskusii zabŕdli do rasizmu, tak poviem hneď na začiatok, že považujem za celkom legitímne tvrdenie, žeby na Slovensku (a v Európe) mali žiť prevažne bieli ľudia. Nevidím nič zlé na tom, aby Európa (a Slovensko) zostala domovom bielych ľudí – kľudne trebár z pohľadu zachovanie diverzity planéty ako celku.

 14. yoss 8. februára 2017 / 11:48

  hladat Kosiara u Duricu je to iste ako prist do potravin a pytat si dve kila klincov. pan Hrnko, onehda ste uverili ODUtym a nebolo to dobre. jedna sa stale o tu istu firmu s nazvom OKS s ich vplyvnymi sponzormi, aj ked dnes su rozlezeni po roznych stranach a dokonca si nasli aj cesticky aj do SMERu cez Madarica a co sa tyka tej novozalozenej politickej policie aj cez Kalinaka. Kalinak je individualista, sikovny clovek, ale nejde mu o blaho Slovenska, ale o jeho zaujmy, ktore dajme tomu mozu byt chvilami Slovensku prospesne ako v pripade migracnej politiky, ale to je len tak mimochodom. on bude rovnako prospesny pre Steinhubela ako pre stranu SMER, ako napriklad aj pre tie zaujmy, ktore v terajsej koalicii reprezentuje pani Zitnanska. pokial OKS a jej transmutacie maju problem s kotlebovcami, nech si to riesia ako vedia. bolo obrovskou politickou chybou, ze aj Robert Fico sa nechal dotlacit k umelo vytvorenej fikcii o fasizme a extremizme na Slovensku – to bude znamenat navrat zlepenca do vlady, cize toho najhorsieho, co tu mame na scene…

 15. yoss 8. februára 2017 / 12:32

  aj matica slovenska k incidentu dala vyjadrenie, citacia:

  Vo verejnosti vznikajú oprávnené otázky, či to má znamenať, že vydávanie historických prameňov, smerujúcich k objasňovaniu slovenských dejín a ich nikým neusmerňovaná interpretácia je prejavom extrémizmu? Či my, Slováci, sme na rozdiel od ostatných civilizovaných národov Európy povinní sústavne sa bičovať svojimi dejinami? Či nesmieme dospieť a pravdivo uzavrieť svoju minulosť, ako predpoklad slobodnej budúcnosti?

  Sme presvedčení, že konečne musíme začať hľadať cestu k sebe a nie od seba ako dediči SNP, ale i marca 1939, lebo obe tieto udalosti úzko súvisia a naša prítomnosť je aj ich výsledkom. Máme len jeden dom, Slovensko, a v ňom by sme mali všetci žiť svorne a spokojne, a spoločne si projektovať svoju budúcnosť. Ak sme my, Slováci rovnakí, ako všetci normálni Európania, dovoľte nám nezakrývať si oči pred ničím a nikým z vlastnej minulosti! Dovoľte nám poučiť sa zo všetkých svojich prežitých dejov, zo svojich víťazstiev i pádov. Aby sme sa niektorým vyhli a v iných pokračovali.

 16. yoss 8. februára 2017 / 12:39

  ad jano, pomocnik, narodniar 1971:
  k comu je dobre to kadrovanie. podstatna je informacia, ktora sa v tom ktorom zdroji nachadza. uplne jedno ci je to na delet.sk, alebo na hlavnychspravach.sk. nedavno dokonca dali dobry clanok od usilovneho dochodcu Jana Bencika na „denniku N“ o Martinovi Guttenovi, velmi poucne citanie…

 17. Pomocník 8. februára 2017 / 12:57

  Len jedna poznámka (ostatné sa mi teraz nechce reagovať): Návrat fašizmu a extrémizmu nie je fikcia. Máme to (zas) tu v plnej kráse a nielen na Slovensku. Dokonca by som povedal, že miestami je výraz fašizmus eufemizmus. Ak to nevidíte, tak buď sám patríte do tejto skupiny (už ste spracovaný) alebo jednoducho nepoznáte dejiny. Ja bohužiaľ áno. A spamätáte sa (tak ako ostatní) až vtedy, keď vám niekoho z rodiny obesia (presne ako v minulosti).

 18. yoss 8. februára 2017 / 13:18

  pan Pomocnik,
  pozrite si tuto fotku. je na nej policajny provokater v jednej ruke s latou a v druhej ruke s niecim, co ma vzbudzovat dojem, ze je to dlazobna kocka (pokial mam spravnu informaciu, je to vyrobene z dreva). na pozadi jednotka tazkoodencov
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3177/6465/original.jpg?w=600&h
  na dalsom videu je cela akcia s cielom vyvolat dojem, ze fasisti a extremisti
  http://rutube.ru/video/0a93d3552b47874c5135cdcdbbb8229c/?ref=search
  (momentalne je video nedostupne, mozno neskor)

 19. yoss 8. februára 2017 / 13:20

  pan Pomocnik,
  pozrite si tuto fotku. je na nej policajny provokater v jednej ruke s latou a v druhej ruke s niecim, co ma vzbudzovat dojem, ze je to dlazobna kocka (pokial mam spravnu informaciu, je to vyrobene z dreva). na pozadi jednotka tazkoodencov
  ht tp://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3177/6465/original.jpg?w=600&h
  na dalsom videu je cela akcia s cielom vyvolat dojem, ze fasisti a extremisti
  ht tp://rutube.ru/video/0a93d3552b47874c5135cdcdbbb8229c/?ref=search
  (momentalne je video nedostupne, mozno neskor)

 20. Pomocník 8. februára 2017 / 13:25

  Ešte k Tučkovi (až teraz som si všimol príspevok): 1. To prvé počujem prvýkrát. Ale pre Grékov platí, že oni dosť veľa (a často aj dosť pateticky pyšne) hovoria, ale akosi nakoniec vždy urobia, čo im prikáže „svätá trojica“ resp. Nemecko (spomeňme si veľké plány gréckej súčasnej ľavicovej vlády, nakoniec z toho nezostalo prakticky nič). Čo môžu urobiť Nemecku? Najlepšie môžu Nemecku uškodiť tak, že mu nechajú vzniknúť vlastnú menu (DM neu alebo Nord-Euro), táto mena by totiž okamžite posilnila o minimálne 20 % a nemecké HDP by kleslo tak o 10 – 20 %. A tiež je otázne, kto by po zániku eura zaplatil Nemecku tie obrovské pohľadávky v TARGET systéme eura. Ak by tieto pohľadávky vypadli/zanikli, no tak je s Nemeckom strednodobo amen. Doteraz to nie je vysvetlené, doriešené… Takže aj tu ich môžu vydierať. 2. Pri tom Maďarovi by bolo treba vedieť, či háda alebo má na to zdroje. Lebo znie to skôr na to prvé, lebo ja vôbec nemám pocit, že by Trump mal niečo proti vojnám, on len chce, aby to USA summa summarum viac prinieslo než ich stálo (a to je teda dosť zložitý výpočet), kým doteraz sa kvázi bojovalo za každú cenu. Ale veď uvidíme. Ale aj tak si myslím, že Trumpa zlikvidujú… 3. Kotleba: Robíte ako mnohí ľudia dve chyby: Po prvé, oni jednoducho konštatujú, čo je všetko zle. To sa dobre počúva, ale to dokáže aj cvičená opica, zodpovednosť nemajú žiadnu. Po druhé, z toho, že má nejaký politik na niektoré jednotlivosti názor, ktorý vám vyhovuje, prípadne je dokonca aj objektívne správny, chybne vyvodzujete, že tak je teda ten politik en bloc v poriadku. Keď si zoberiete ľubovoľného politika, ktorý sa vyjadruje ku všetkým témam spoločnosti, tak už čisto štatisticky bude nevyhnutne viacero otázok, v ktorých s ním budete súhlasiť. Takto sa teda nedá uvažovať. Na to, aby ste politika (stranu) zvolili do vlády by ste mali súhlasiť s jeho CELKOVOU „orientáciou“, lebo to je to, čo nakoniec bude ovplyňovať chod krajiny. A tí Kotlebovci to síce hrajú veľmi šikovne (sú ticho a čakajú, kým sa všetky ostatné strany ľuďom zunujú…potom nastúpia oni, a to bez námahy), lenže keď si pozriem členov a prívržencov tej strany, tak to sú klasickí fašisti v kombinácii s nekonečnou tuposťou (pochodujúce svalnaté fyzické a duševné detičky). Ďakujem neprosím.

 21. Pomocník 8. februára 2017 / 13:35

  Ešte pre úolnosť: Škodoradosť voči Nemecku je u Slováka ale dosť odveci, pretože -10 % HDP v Nemecku implikuje aj riadny pokles HDP na Slovensku (netrúfam si odhadnúť koľko, ale viac než v roku 2009). Proste Slovensko je ekonomicky v pasci, či už EÚ/eurozóna ostane, alebo zanikne …poďakujte sa Miklošovi, Sulíkovi a spol., lebo tí to tu spískali.

 22. Pomocník 8. februára 2017 / 15:01

  Pán Yoss, to, čo som napísal, nevyplýva z nejakých demonštrácií, ale z mojich rozhovorov z ľuďmi a sledovania internetu a spravodajstva. To mi bohato stačí.

  P.S.: Takéto fotky (aj keby na nich v tomto prípade záležalo) nedokazujú vôbec nič, už zas neverte všetkému, čo niekto capne na web.

 23. Tučko Bombička 8. februára 2017 / 18:22

  „Najlepšie môžu Nemecku uškodiť tak, že mu nechajú vzniknúť vlastnú menu (DM neu alebo Nord-Euro), táto mena by totiž okamžite posilnila o minimálne 20 % a nemecké HDP by kleslo tak o 10 – 20 %.“

  To by sa Trumpovi určite páčilo – nemusel by zavádzať 35% dovozné clá na nemecké výrobky, či? Čítal som /na german – foreign – policy/, že v EÚ už pripravujú nejakú smernicu, podľa ktorej by vyhlásili USA za daňový raj, ako odvetu za prípadné uvalenie dovozných ciel na nemecké výrobky. Že vraj to celkom reálne môže vypáliť do ozajstnej obchodnej vojny. Každopádne toto som chcel zvýrazniť, aby to tu ešte raz poriadne zasvietilo:

  „Proste Slovensko je ekonomicky v pasci…poďakujte sa Miklošovi, Sulíkovi a spol.“

 24. yoss 8. februára 2017 / 19:22

  pan Pomocnik,
  to mate ako v tom vtipe o lordovi a jeho zene, ktora ho podvadzala. nakolko vzdy pritom zhasli, nikdy nemohol mat uplnu istotu co robili potme. nie vsetko co sa deje v tomto state sa dostane do medii, skor naopak, dostane sa tam velmi malo, vacsinou iba somariny, ktore zaujimaju nasich bulvarne orientovanych spoluobcanov. ti ktori to vtedy sledovali vedia, ze tam boli nasadeni policajni provokateri, s cielom diskreditovat kotlebovcov. to nie je len jedna fotka, ale aj videa natocene na hrade, kam sa valili policajni provokateri zamaskovani za kotlebovcov, aby prekazili prestizne medzinarodne bicyklove preteky. to sa stalo na 100%. jedina neznama bola, ci o tom vedel Kalinak, alebo to organizoval niekto iny, nakolko nieco podobne sa potom stalo aj v Prahe na Malej strane a mohlo to mat nadnarodny policajny charakter. dal som to sem kvoli tomu, aby sa na to nezabudlo a nakolko to zapada do kontextu terajsich politickych udalosti. pan Hrnko si ma moznost, ci uz formalne alebo neformalne, uvedene skutocnosti overit a urobit z toho nejake zavery…

 25. Tučko Bombička 9. februára 2017 / 15:22

  „Obaja ministri obrany a vnútra teda pozvali svojich kolegov z 15 štátov do Viedne. Cieľ: konečne uzavrieť balkánsku trasu a zlepšiť ochranu vonkajších hraníc EÚ. V prípade núdze aj bilaterálne a nie na úrovni EÚ…Krajiny sa dohodli na tom, že do apríla alebo mája navrhnú bezpečnostný plán…aké množstvo ľudí, materiálu a aké technické predpoklady sú nevyhnutné na zatvorenie balkánskej trasy…Už pred rokom sa zástupcovia niektorých týchto krajín stretli vo Viedni, aby sa spojili cez Západobalkánsku konferenciu…(Tentoraz) sa na stretnutí zúčastnili zástupcovia Maďarska, Bulharska, Slovinska, Rumunska, Chorvátska, Česka, Slovenska, Poľska, Albánska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej hory, Macedónska, Kosova, Srbska a Grécka. Odteraz prevezme koordináciu slovenský minister vnútra R. Kaliňák.“ – Die Presse, 9.2.2017,
  http://diepresse.com/home/innenpolitik/5167041/Fluechtlinge_Sicherheitspaket-fuer-den-Balkan

  Ak Fico Kaliňáka zlikviduje (z akýchkoľvek dôvodov), tak nad tým, žeby som ešte niekedy niekoho z tejto vládnej koalície volil, už nebudem uvažovať ani len hypoteticky!

 26. Tučko Bombička 13. februára 2017 / 11:31

  Divadlu, ktoré takú hru zorganizuje alebo škole, ktorá na také predstavenie povinne pošle deti – odobrať štátne dotácie! Alebo obom, aj divadlu, aj škole. Ale to bude musieť prísť iný typ politikov, nie títo mäkkýši, čo tam sedia teraz.

 27. Lukáč 13. februára 2017 / 21:56

  Momentálne super diskusia v TV Lux, prof. Hrabovec, prof. Homza /v Samárii/

 28. yoss 15. februára 2017 / 19:53

  kto sleduje udalosti na nemeckej politickej scene, nova Lauterbachova (spojit tecka v adrese, neviem, ci tam nebude filter)
  ht tp://outsidermedia.cz/a-kdo-je-tady-fasista/

 29. Milan2 18. februára 2017 / 9:30

  Pán Hrnko, kedže predsedáte bezpečnostnému výboru, chcem len pridať pár riadkov k poslednej kauze spálenia koránu slovenskou občiankou…
  Pominiem aké zákony porušila, sústredím sa na to, že Tá slečna ani netuší akému nebezpečenstvu sa vystavuje. Podľa islamského práva jej za to hrozí smrť. Podľa islamského práva ju každý moslim za to môže beztrestne zabiť. (Viď prípad Rasdi.) Slovenská polícia ju zatknutím paradoxnee chráni a za svoje rýchle zatknutie môže jej byť za to vďačná. Nechápem ale bláznivých slovenských novinárov, že zverejňujú odkiaľ je – tým ohrozujú aj jej rodinu. Na Slovensku je asi 5000 skupina údajne integrovaných a umiernených moslimov, ale kde je garancia že sa medzi nimi nenájdu 1, čo to bude pokladať za svoju povinnosť ? Ak jej život jej polícia chce naďalej chrániť, mala by jej navrhnúť zmeniť si identitu.
  Žiaľ uvedená občianka svojím konaním ohrozila aj slovenských vojakov na misiách ako aj slovenských turistov v arabských krajinách…..Otázka je, kto to začal jej slovenskú prezentáciu rozširovať do sveta. Novinári? Tí ľudia kvôli čítavosti svojich produktov nevedie čo robia – s novinármi treba začať niečo systémovo robiť, lebo to čo sa deje nie je v poriadku – koniec koncov dôvera k médiám upadá a oni to nahrádzajú rozširovaním takýchto správ. Hlavne že sa noviny predávajú a www stránky kde sú reklamy sa čítajú – dôsledky a skutočná pravda ich už dávno nezaujíma.

 30. Tučko Bombička 18. februára 2017 / 11:21

  Milan2,

  Slovensko sa v propagandistických materiáloch Islamského štátu ocitlo tuším už pred rokom (v nejakom videu), možno aj dávnejšie, neviem. Tak nepanikárte. Snáď sa tu teraz nepokakáme len preto, že by na našich vojakov v zahraničí mohol niekto vystreliť!

  Niekto sa, hold, vyciká na Korán a potom ho podpáli (mladá Slovenka) a niekto iný chce naopak viesť s islamom dialóg (predseda parlamentu za SNS A. Danko). Skúsme si tipnúť, na koho strane bude slovenské obyvateľstvo 🙂

  Yoss,

  keďže počúvam pravidelne SRo, počul som aj úvodné prejavy ministrov školstva na začiatku nového školského roka. Keď som to počúval tento (školský) rok, prvé, čo ma napadlo bolo „Ako je krucinál možné, že minister odignoruje začiatok školského roka a prejav ku školákom musí za neho čítať nejaká ženská z ministerstva školstva?“. Až asi po minúte mi došlo, že, veď, to je náš minister školstva. Skutočne trefný „reprezentant“ súčasnej vlády!!!

 31. yoss 18. februára 2017 / 14:01

  veru tak, Tucko,
  nemali velmi stastnu ruku ani s tym rytierom maltezskeho radu, potom sa dozvedaju vsetko ako posledni, nema ich kto varovat a povedat, co sa deje. akurat Matecna este nemala kiksy, hoci sedi na sude s pusnym prachom v podobe podohospodarskej platobnej agentury. Safarik ma priam vzorovy zivotopis, akurat nechce povedat odkial sa poznaju s Dankom:

  – prezident Zvrchovaného maltézskeho rádu – Zboru dobrovoľníkov v SR
  – viceprezident Zvrchovaného maltézskeho rádu – Zboru dobrovoľníkov v SR
  – vyznamenanie od pápeža Benedikta XVI „Rytier rádu sv. Silvestra“
  – vyznamenanie a ocenenie „Osobnosť Petržalky“
  – hlavný koordinátor prípravy a priebehu návštevy pápeža Jána Pavla II.
  v Bratislave/ Petržalke
  – člen pracovnej skupiny Rady vlády SR pre prevenciu a kriminalitu mládeže
  – založenie humanitárnej organizácie „Krízové centrum rodiny“ v spolupráci
  s Detským fondom SR
  – vybudovanie centrálnej vývarovne pre sociálne slabých a starých v spolupráci s MÚ Petržalka

 32. yoss 19. februára 2017 / 14:14

  s tym extremizmom je to extremizmus, ktori sa velmi hodi do planu globalnym hracom a znamena corpus delicti pre dalsie kroky na horizonte naplanovane. Danko ma dobry postoj k otazkam energetiky, lenze ludia nepouzivaju rozum, ale emocie, nechapu, preco Holjencik este stale beha po slobode, ked ma na rovasi 1,8mil € ktore dostal na znizovanie cien energii a nie na ich zvysovanie precenovanim odpisaneho majetku a vymyslanim fixnych platieb. logicky vznika nova politicka strana, ktora to vsetko jednou vetou kritizuje:

  „Kým je a koho predstavuje naša vládnuca elita dnes? O tom svedčia nepretržité škandály, ktoré okolo nich vznikajú a zanikajú. Tieto škandály definujú ich podstatu. Nejde im o prospech republiky, ani o prospech národa. Vidia len seba, sú to nenásytní pažravci. Oni aj tí, ktorí ich nominovali. Z Danka je kapitán, z Hrnka zatknutý dopravný delikvent, Fico zachraňuje ceny energií, ktoré Slovákom naordinoval jeho nominant a Bugár si pomaďarčuje dediny a mestá už aj na železničných staniciach na území, ktoré Maďarsko malo pod palcom po Viedenskej arbitráži. Aby to nekričalo, ministerka Lucia Žitňanská si zakladá politickú políciu a pokúša sa národných reprezentantov obviniť z fašizmu a extrémizmu.“

  zle sa to pocuva a cita, ani to velmi nie je pravda, lenze takto nejako ludia uvazuju a tak to beru. davam preto do pozornosti
  ht tp://www.hlavnespravy.sk/predseda-psn-roman-stopka-skandaly-vlady-definuju-ich-podstatu-z-danka-je-kapitan-z-hrnka-zatknuty-dopravny-delikvent-fico-zachranuje-ceny-energii-ktore-slovakom-naordinoval-jeho-nominant/900595

 33. Tučko Bombička 22. februára 2017 / 12:31

  Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár – po zasadnutí koaličnej rady (21.2.2017), veľmi zaujímavé(!) SK
  youtube.com/watch?v=Fx16FF54_6E

  Anton Hrnko, reč na konferencii „Bayern und die Visegrád-Staaten“ v Nemecku (trošinku škoda tej nemčiny, ale nevadí, dobré to bolo) NEM.
  youtube.com/watch?v=TvyX-w3cMSo

  Rozhovor ekonóma H. W. Sinna s vydavateľom R. Tichym (o tom, v akej sme parádnej šlamastike v eurozóne a čo bude ďalej) NEM.
  youtube.com/watch?v=JkYZrn93EIo

  prof. M. Homza, Naspäť k otázke Svätoplukovho titulu (ten tomu Janovi zase naložil!!!) ANG.
  academia.edu/29956479/slovak_studies_Martin_Homza_antidicosvatoplukians.pdf

 34. yoss 27. februára 2017 / 15:06

  pan Hrnko,
  akasi „Pluska“ sa v clanku
  ht tp://www.pluska.sk/spravy/z-domova/nova-web-stranka-163.html
  odvolava na akesi vyhlasenie Matice slovenskej, v ramci ktoreho malo byt odsudene historickym odborom MSlovenskej zverejnenie dokumentu „co by bolo, keby nebol 14. marec“, alebo tak nejako, videa, ktore bolo nedavno skandalizovane a momentalne je nedostupne na internete. vo Vyhlaseni sa pise:

  „Členovia výboru Historického odboru MS vyjadrujú zásadný nesúhlas, aby obsah kontroverzného videa bol akýmkoľvek spôsobom spájaný s historikmi z Matice slovenskej,“ uvádza sa vo vyhlásení, pod ktoré sú podpísaní Predseda Historického odboru MS Ján Lukačka a členovia výboru Martin Homza, Róbert Letz, Anton Hrnko, Ivan A. Petranský a Ján Bobák.

  kedze vsak nikde na strankach Matice slovenskej sa taketo vyhlasenie nenachadza, zaujimalo by ma, ci sa nahodou nejedna o podvrh, ktory urcite protislovenske media dnesnym dnom zacali sirit po internete…

 35. národniar 1871 27. februára 2017 / 17:09

  Celkom dobry clanok o Slovenskom štáte a spominanom videu od Jána Čarnogurského:
  https://blog.postoj.sk/21646/opat-sa-blizi-vyrocie-slovenskeho-statu
  Ja som to video videl a nic zle, som na nom nevidel. Ako matičiarovi sa mi niektore veci na Matici Slovenskej nepacia, ale vacsina ano, a toto video bolo v pohode. Stiahnutie videa bola zbabelost!

 36. Tučko Bombička 1. marca 2017 / 11:32

  Kauza „Matičné video“ len ukazuje, že so súčasnou „slovenskou“ kultúrnou tzv. elitou sa slušným spôsobom a podobrotky nič docieliť nedá. Dobre. Tak keď si kultúrna elita na Slovensku nevie uvedomiť, čo je jej povinnosťou voči národu, sama od seba a dobrovoľne – tak k tomu teda bude donútená a bude to robiť z obáv o vlastnú profesnú existenciu. Keď to nejde po dobrom, tak to pôjde po zlom. P.S. Podľa reakcie údajného ministra (vraj) slovenskej kultúry možno tvrdiť zodpovedne aj to, že onou žabou na prameni, ktorá bráni otvorenej diskusii o pálčivých otázkach (aj tých historických) na Slovensku – je strana Smer – SD a špeciálne tá kreatúra Maďarič.

  Celkovo začínam mať pocit, že, povedané slovami „klasika“: „Smer potrebuje opozičnú diétu“. Ale to už nech si vyhodnotia ich voliči – ja medzi nich už našťastie nepatrím…

 37. yoss 2. marca 2017 / 11:07

  je to krysa. postoj Madarica k takzvanym Meciarovym amnestiam:

  Mečiarové amnestie sú podľa ministra Maďariča nemorálne a spor sa vedie v právnej rovine. Poukázal, že existujú renomovaní právnici, ktorí hovoria o tom, že je možné ich zrušiť. „Keby som bol poslancom, hlasoval by som za ich zrušenie,“ povedal Marek Maďarič.

 38. Lukáč 2. marca 2017 / 11:49

  Bohužiaľ, my Slováci sme nepoučiteľní a tzv. kultúrna elita je stále akási nedovzdelaná, zakomplexovaná, preto sa boji postaviť na stranu svojho národa a správa sa utilitárne. Strana Smer na začiatku urobila pár prospešných a pronárodných vecí, ale dlhým vládnutím a prispôsobovaním sa rôznym záujmom a tlakom sa vyčerpala, čaká ju osud predchodcov, HZDS a SDKU. Škoda, že aj SNS akoby rezignovala z národného princípu a pred voľbami proklamovanej hrdosti /mysleli sme národnej/.

 39. Tučko Bombička 2. marca 2017 / 21:17

  p. Lukáč,

  možno si kladieme nesprávne otázky. Možno by sme si mali namiesto otázok „Prečo je naša kultúrna tzv. elita nedovzdelaná, zakomplexovaná a bojazlivá“ proste položiť otázku inak:

  Je to vôbec naša(!) kultúrna elita???

 40. yoss 3. marca 2017 / 13:05

  nasa kulturna elita cusi ako vos pod chrastou. ozvu sa akurat ked im siahaju na materialne vyhody, napriklad dom spisovatelov v Budmericiach, alebo na budovu Vydavatelstva slovensky spisovatel alebo na lacne obedy dolu v Klube. napriklad aj Tono Hrnko, ked sa sem tam ozve nie je pomaly nikoho, kto by sa k nemu pridal, vsetci tisko suchaju nohami. jedina nadej pre Slovensko je pospolity lud, ktory neveri, ze to s nim tato kapitalisticka vrchnost mysli dobre, apriori nedoveruje usmievavym Kiskom a presibanym Madaricom…

 41. milan2 4. marca 2017 / 12:14

  poslanec Galek, ktorého poznám osobne zo SaS rozumie energetike v parlamente zrejme najlepšie…Strane SNS by som vrele odporučoval s ním odborne čo najviac spolupracovať – treba ťahať spoločne.
  Tu ešte čitateľov upozorniť zrejme na skutočný dôvod meškanie Mochoviec 2 – dôvod je zrejme ten, že Mochovce budú vyrábať pre Slovensko neumiestniteľný ročný prebytok elektriny 8 TWh.
  Dnes je ročná spotreba Slovenska 28 TWh a vyrábame si ju sami dokonca sa museli zrušiť aj viaceré prebytočné elektrárne (spomeňme odstavený úplne nový paroplyn Madunice s ročnou výrobou 2 TWh) .
  Mochovce sa zrejme „nesmeli“ dokončiť, pretože chýbali vysokonapäťové linky na Balkán cez Maďarsko, kam jedine sa dnes dá obrovský prebytok elektriny z Mochoviec 2 vyviesť (8 TWh). Práve teraz sa ale sa vysokonapäťové prepoje dokončili a teda sa konečne môžu Mochovce 2 dokončiť, bez toho, že by nám siete skolabovali.

 42. Tučko Bombička 6. marca 2017 / 13:44

  Yoss,

  „…jedina nadej pre Slovensko je pospolity lud, ktory neveri, ze to s nim tato kapitalisticka vrchnost mysli dobre…“

  – teraz ste takú pravdu napísali, že by to bolo treba do kameňa vytesať! Len by som odtiaľ škrtol ten prívlastok „kapitalistická“. Akákoľvek, Yoss. Mne sa začína javiť, že bude životne nevyhnutné doplniť výčbu dejín na školách (okrem výučby národných dejín) o dejiny/históriu nás „poddaných“ voči/proti „vrchnosti“, elitám. V globálnom, celosvetovom pohľade. Teda, hneď potom, ako súčasní udatní kryptopovstalci zo Smeru a SNS porazia hnedé nebezpečenstvo na Slovensku (a ktovie, či im aj potom na to vôbec zostane čas, najskôr asi nie).

  A poviem vám na rovinu, že veru neviem, či by taký predmet nemal začať politickou/socio-ekonomickou analýzou najstaršieho písaného textu: BIBLIE!!!

  Pretože to, čo sa tu teraz deje, no poviem vám, že mávam momenty, keď sa mi zdá, že mal ten p. Pomocník pravdu úplne vo všetkom, ešte aj v tých uctievačoch rohatého. Ale to sa budem musieť najprv pustiť do tej biblie (keby mi voľakto pred rokmi povedal, že ja ateista ako hrom budem čítať bibliu, tak ho chytím po krk a hodím von oknom).

 43. Pomocník 6. marca 2017 / 15:58

  Pre Tučka ako malý úvod do problematiky (t.j. tu sa vysvetľuje len praktická každodenná úroveň celej záležitosti). Odporúčam pri počúvaní nejesť a dávať si prestávky. Sľubujem, že viac k tejto téme nebudem nič umiestňovať.
  h ttps://www.youtube.com/watch?v=UUAZvoG9BEY (odstrániť medzeru)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.