Ďalšia nekorektnosť dvojbodkovej inštitúcie

Dnes počas prípravy obeda som si pustil Slovenský rozhlas, ktorý sa pod Mikovým vedením zbavil svojho poctivého historického mena a stále viac sa mení na hlasnú trúbu neokonzervatívnych myšlienok, veľmi podobných tým, ktoré do nás hustili ideológovia krajších začiatkov z ústredných výborov komunistických strán počas totality. Ale nekorektnosť (podľa môjho názoru zámernú), ktorej sa dnes dopustil Slovenský rozhlas vo vzťahu k slovenskému národu a slovenským katolíkom, si nedovolili ani za komunizmu. Aj komunisti rešpektovali, že Vianoce sú vyslovene národným sviatkom, zasahujúcim najintímnejšie sféry človeka a jeho kultúrneho spoločenstva, v ktorom sa cíti zaradený. Pre vedenie Mikovej dvojbodkovej inštitúcie však asi tieto veci nič neznamenajú a kedykoľvek ich možno pošliapať.


Slovenský katolicizmus to nikdy nemal ľahké. Keď sa vypantal zo sféry uhorského (maďarského) vplyvu, začali si nad jeho osudom „robiť ťažkú hlavu“ naši českí spolubratia vo viere. A tohto tútorského postoja sa akosi nevedia zbaviť ani po takmer 25 rokoch odvtedy, čo sa Slovensko vydalo na púť samostatnej štátnosti a stratili akúkoľvek – i len teoretickú – oprávnenosť miešať sa do slovenských cirkevných záležitostí. Známe sú nekorektné podpory niektorých okrajových disidentských skupín v katolíckej cirkvi na Slovensku zo strany českých cirkevných hodnostárov, na čo slovenská cirkevná vrchnosť reaguje veľmi mierne. Ale predsa, zaradiť na Božie narodenie do vysielania rozhlasu rozhovor s českým prímasom Dominikom Dukom je skutočne tuhý tabak. Nič proti tomuto veľkému cirkevnému činiteľovi z Prahy. Určite by som si ho rád vypočul hocikedy inokedy aj v slovenskom vysielaní. Ale dať ho do hlavného vysielacieho času na najväčší katolícky cirkevný sviatok, je urážkou všetkých slovenských katolíckych veriacich, pretože oni majú svojich vlastných pastierov a oni by chceli v tento významný deň určite počuť ich a nie niekoho z inej cirkevnej provincie, kde sú úplne iné cirkevné pomery ako u nás. To slovenská Cirkev nemá svojich arcibiskupov, biskupov a iných cirkevných mysliteľov, ktorí by sa prostredníctvom „slovenského“ rozhlasu mohli prihovoriť slovenským veriacim?
Čo na to slovenská cirkevná vrchnosť? Dokedy si nechá tancovať po svojom chrbte týchto necitlivých odroňov? Mňa osobne tento počin dvojbodkovej inštitúcie urazil ako Slováka i ako katolíka! Je niekto schopný povedať Mikovi, že sú určité hranice, ktoré treba rešpektovať? Alebo je to „jeho rozhlas“ a my koncesionári nemáme do toho čo hovoriť, len platiť: Quo usque tandem….

108 Responses

 1. jano 12. januára 2017 / 21:04

  YOSS nezveličuj.Danko nehájil žiadneho Kaščáka.Stačí pozrieť video pri vyznamenaniach ako sa tváril.Kotlebovci sú obyčajní zákeráci na úrovni Matoviča.Točia-strihajú špinavé videá proti SNS najmä Dankovi.

 2. jano 13. januára 2017 / 3:25

  Pán Hrnko dohovorte Dankovi-usmernite ho aby sa nevenoval podružným-banálnym témam.Nejaká Dibáková kladie provokatívne otázky/účelovo/na Mizíka a ľsns.Pre boha čo má čo riešiť A.Danko-SNS Mizíkov a neviem ešte koho?nech si to riešia mimovládky-opozičníci-neoliberálne plátky.Rôzne Dibákové vás/stranu/zámerne vtahujú do konfliktu aby sa to potom rozoberalo.Všimnite si že R.Fico je dosť skúsený aby skákal na ich hru a dáva si v tomto pozor na jazyk.

 3. pútnik matičiar 20. januára 2017 / 10:00

  K tomu clanku: http://www.hlavnespravy.sk/olano-nova-povysenie-andreja-danka-za-kapitana-nie-je-fer-voci-vojakom/887000 , len zopakujem, co som napisal v diskusii:

  Ja som bol vyradeny z armády ako slobodník v zálohe. Bolo to v 90-tych rokoch a bola to ešte Slovenská armáda a tej som verný. Byt verny armade zoldnierov sluziacich fasistickemu NATO odmietam a ked pride nato, pojdem do odboja. Kedze lesy milujem, nebudem mat problem prezit v nasich krásnych horách. Kto budem mat v pripade potreby zaujem, hlavne ked nas budu sikovat na rusky front, stretneme sa pod Kraľovou hoľou smerom na Stratenú, pri vysokej jedli u Jánošíkovej studničky. Heslo je: Tri dni ma naháňali…

 4. yoss 20. januára 2017 / 11:52

  na Vychodny front nas urcite neposlu, by sme na druhy den prebehli na druhu stranu a v NATO to dobre vedia…

 5. Petr Kropáček 20. januára 2017 / 13:47

  Danko: „Rád si ich ako vojak dám (výložky), som hrdý na to, že som kapitán v zálohe. Ctím si vojakov, ktorí padnú. Môžem hrdo povedať, že som rok v armáde slúžil.“ Z desátníka na kapitána za ehm „nic“, když slovenští vojáci padlí v boji (po X letech služby) jsou povýšeni o 1-2 stupně?!? Kdyby měl Danko v sobě aspoň ždibet soudnosti, tak to s díky odmítne… ale to bych po něm chtěl asi moc.

  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/417315-danko-na-hodnost-kapitan-som-hrdy-zasluzim-si-ju/

 6. yoss 20. januára 2017 / 16:54

  tak toto je vazne obvinenie, ze sa sorosove mimovladky prepracovali az na MO SR, po pripadnej zmene rezimu gulka do hlavy, ak je to naozaj tak…

  Mimovládne organizácie, ktoré okupujú MO SR na rôznych úrovniach, majú blízko k Sorošovských nadáciám, ktoré budú čoskoro medzinárodným spoločenstvom uznané za teroristické organizácie, kedže nielen podnecujú a podporujú k farebným revolúciám po celom svete, ale predovšetkým vykonávajú podvratnú činnosť proti suverénnym vládam národných štátov v prospech globalistov skrývajúcich sa v korporátno-fašitických organizáciách ako sú vojensko-priemyslový komplex, NATO, rovnako aj najvyššie vedenie EÚ, čím páchajú hromadné porušenia mnohých národných a medzinárodných zákonov. Táto skupina renegátov má na svedomí stovky tisíc životov nevinných civilistov po celom svete a musia byť súdení novým medzinárodným spoločesntvom nezávislých štátov.

  http://www.hlavnespravy.sk/zarnovican-ministerstvu-obrany-asv-sa-viac-nebude-podielat-na-spolupraci-so-subjektom-zrady-a-dehonestovania-naroda-a-suverenity-sr-ktoru-predstavuje-mo-sr/887132

 7. pútnik matičiar 20. januára 2017 / 17:23

  Neznasal som Slotu a jeho SNS. Myslel som si, ze Danko to taha dobrym smerom. Ale to, co stvara s Gajdosom ohladom NATO, ministerstva obrany, Slovenskej armady, rozne pochybne veci v spolupraci s tretim sektorom je strasne odporne a rovnako dehonestujuce slovensku narodnu vec ako to, co stvaral vulgarny ozran Slota.
  Pán Hrnko…, ale radsej nic.

 8. Milanxyz 20. januára 2017 / 18:24

  Pán Hrnko,
  Tentoraz sa, výnimočne, s p.Kropáčkom nedá ináč, len súhlasiť. Ste podpredsedom SNS, a keď sa nemýlim, aj predsedom branno-bezpečnostného výboru v parlamente, nuž mali by ste predsedovi pošepnúť, čo sa patrí urobiť.
  Mimochodom, po zverejnení listu predsedu ASV ministrovi obrany je jasné, že s obranou Slovenskej reubliky pod taktovkou SNS to ide dolu z kopca. Znova teda opakujem moju otázku z príspevku 2.januára, ktorú ste jednoducho odignorovali:
  „ Keď ste sa pred časom vracali do politiky, napísali ste, že z politickej strany, ktorú ste, po prevrate v novembri v 89. pomáhali obnoviť, ste odišli pre Vás neprijateľné vedenie, alebo smerovanie strany. Alebo niečo v tom duchu, nepamätám si presne, nechce sa mi to teraz hľadať.
  A teraz pán Hrnko, ste spokojný s vedením a zameraním strany? Slotu sa podarilo liberálnym médiam i liberálnym a kvázi liberálnym politickým stranám uštvať a zosmiešniť, a aj keď mal nevybrúsené vystupovanie, pronárodnú stránku jeho účinkovania mu nemožno uprieť.
  Čo sa dá dnes, trištvrte roka po voľbách povedať o politikárčení predsedu Danka a smerovaní SNS? Do akej miery je pronárodné? Je pronárodnejšie, ako za čias Slotu?
  Po prvých deviatich mesiacoch jej činnosti v parlamente a vo vláde ma SNS o tom nepresvedčila.“
  Dúfam ,že moju otázku tentoraz neodignorujete, a nám čitateľom Vášho blogu, ako sa hovorí, „nalejete čistého vína“.

 9. yoss 20. januára 2017 / 19:00

  Kropacku, co ste na vojne cistil zemiaky v kuchyni, ked neviete, ze spagati nedostavaju hodnosti rotnych, ale idu desiatnik, catar, podporucik porucik, kapitan v zalohe atd…

 10. Miro 20. januára 2017 / 19:28

  Vyzera to tak, ze do konca volebneho obdobia tu bude novy general! 🙂

 11. Petr Kropáček 20. januára 2017 / 20:14

  Josi, Josi,
  zase jste úplně mimo, ale zase sebevědomý až na půdu, že? Inu typický národňár 😉
  Tak jen pro neznalé. Dnes kapitán Danko si ZVS kroutil až v roce 1998 v Bratislavě. S nějakými špagáty (absolventi VŠ + vojenské katedry, poslední VK byly v ČSFR zrušeny v roce 1990) a postupy používanými v tehdejší ČSLA tedy neměl a ani nemohl mít nic společného. Dnes mohou být sice rekruti (absolventi VŠ) také povýšeni do důstojnických hodností, ale bez patřičného (většinou několikaměsíčního důstojnického) kurzu jim k tomu ani odkroucená ZVS nepomůže. Mimochodem hodnost „podporučík“ už nějaký ten pátek ani v OSSR, ani v AČR neexistuje. Naproti tomu desátník v OSSR patří ještě mezi mužstvo, takže kdyby byl „špagát“ Danko postupoval na četaře, musel byste do jeho postupu započít i další poddůstojnické hodnosti. Ale vy evidentně ani netušíte, které to jsou… takže jděte raději škrábat ty brambory.

 12. yoss 20. januára 2017 / 21:29

  vdaka pan Kropacek za vysvetlenie, snad prva uzitocna vec, ktoru som od vas dozvedel 🙂
  za mojich casov to bolo trochu inak aj armada bola inaksia, s tou dnesnou sa neda porovnat. takze mne osobne je to uz jedno ako idu hodnosti, ja som za vodou. len nerozumiem tomu cirkusu, ked z nejakeho desiatnika Danka urobi minister kapitana Danka ked dnes moze byt ministrom barskto, aj dokladac zeleniny v Kauflande. a prezidentom dokonca uzernik a clen pochybnej sekty – ale to je tajne 🙂

 13. Tučko Bombička 21. januára 2017 / 11:37

  Yoss,

  ja nie som vôbec taký veľký optimista ohľadom tých mimovládiek ako vy. Poľka A. Rybinská (novinárka), ktorú pozývajú do nemeckých televízií zjavne preto, aby tlmočila názory súčasnej poľskej vlády, obvinila z ovplyvňovania pomerov v str. Európe prostredníctvom 3. sektora, hádajte koho, Nemecko! Soros sa v jednej hodinovej diskusii na youtube vyjadril, že „ohrozené“ minority v Amerike sa budú proti Trumpovi celkom iste brániť (žeby Black lives matter?). Stovky amerických miest sa začínajú správať voči nastupujúcej americkej garnitúre fakt zvláštne. Aby to nakoniec nebolo tak, že EÚ bude posledným ostrovom (negatívnej) deviácie a posledným miestom, kde sa tá globalisticko-mimovládna verbež bude držať zubami nechtami. Všimnite si to svorné označovanie Merkelovej, ako poslednej obrankyne liberálnych hodnôt a jedinej vodkyne Západu.

  A aby som nezabudol, mám čoraz väčší problém zbadať rozdiel medzi nemeckou „proti-putinovskou“ štvanicou v médiách a nemeckou „proti-trumpovskou“ štvanicou v médiách. K tomu si pridajte slabochov v súčasnej slovenskej vláde a opozícii (veď sú to onuce, nič viac) a máme vymaľované. V Maďarsku s mimovládkami zatočia, v Poľsku zrejme tiež, len my tu na Slovensku budeme (ako jediní sprostí) ešte aj za 100 rokov sa rozčuľovať nad tým, kto nám to tu vlastne mozgy vymýva!!!

 14. yoss 21. januára 2017 / 13:46

  Tucko,
  sprostredkovanym tvrdeniam Rybinskej sa velmi neda verit, aj ked ten zdroj je spravny, oni ti Poliaci si len valia svoju historicku traumu, svoju gulicku, ze za tym dianim su nejake nemecke zaujmy. mozno su v tom aj nemci ako Merkelova, ale jedine v uloze uzitocnych idiotov. skor sa jedna sa o rozdrobenie akychkolvek entit, vratane rodovych tradicnych, ktore by sa mohli spravat autonomne, podla svojich zaujmov a teda byt prekazkou pre iste zaujmy, ktore napriklad u nas predstavuje soros banda a ich ludia na ministerstvach ako Pietruchova, alebo Ondrejcsak a Samson na MO – cize je to ovela vyssi level…
  ale inak suhlas …
  obyvatelstvo je uz tak zdebilizovane, ze im staci podhodit akukolvek zastupnu temu a uz sa biju ako psi o rozne hluposti. v tom spociva hlavne nebezpecenstvo medii, ktore maju pod patronatom, ze vedia odvratit pozornost na druhorade otazky. na mieste pana Danka a SNS by si som dvakrat rozmyslel, ci im davat na to nejake smiesne zamienky, lebo ich potom prefackaju zlava zprava ako malych chlapcov a nie ako pysnu historicku stranu…

  a s tym Trumpom to vidim tak, ze si potrebuju na nom vynutit iste veci a potom uzavru obchod a bude ticho. alebo teda nie a skonci ako Kennedy…

 15. Tučko Bombička 21. januára 2017 / 14:47

  Yoss,

  no, neviem, neviem. Ako je to na Slovensku? 400 nemeckých firiem zamestnávajúcich 100.000 Slovákov (ak si to dobre pamätám)? V Maďarsku (podľa toho, čo som čítal v rozhovore s maď. ministrom ZV) 6.000 nemeckých firiem zamestnávajúcich 300.000 Maďarov. Kombinovaný Vyšegrád spolu už 12 rokov najväčší importér do Nemecka a posledné 2 roky najväčší exportný trh pre Nemecko. Vraj, mám to z novinových článkov, neoveroval som. Podľa mňa dôvod pre prítomnosť nemeckých vplyvových nástrojov v týchto krajinách ako hrom.

  K Merkelovej: P. Hitchens má na youtube video, kde tvrdí, že napríklad keď išlo o sankcie proti Iránu, tak Merkelovej postoj bol tvrdší než postoj Američanov. On to interpretuje tak, že Merkelová tým chcela povedať:“Toto je moja politika!“. Nebolo to náhodou podobne aj s americkými a európskymi sankciami proti Rusku? Na stránke german – foreign – policy bola koncom minulého roka zaujímavá séria článkov. Písali tam napríklad, že koncept „Nemecko ako fahnenträger (vlajkonosič) Európy“ bol prvý krát preberaný v nemeckej centrále už v roku 1944, keď bola už vojna prehratá. Písali aj o tom, ako sa v obrovskom tempe pripravuje vojenská integrácia Európy založená na nemeckej doktríne a „strategickej autonómii“ vo vzťahu k NATO. Celkom otvorene tam píšu o tom, že Nemci v Mali prevzali vodcovskú úlohu Francúzska (uchmatli im ju), že sa snažia o vodcovskú úlohu v Lýbii (podporou nimi dosadenej miestodržiteľskej vlády v Tripolise s mandátom OSN), kde im ju asi uchmatnú Rusi. Píšu tam o tom, že na Blízkom Východe sa Nemci stali členom 40-člennej sunnitskej (teda proti-šíttskej a tým protiiránskej) aliancie na boj proti (vraj) terorizmu. Ukrajinu opisujú ako jasný príklad nemeckej ost-politiky.

  Pozrite si posledné vyjadrenia Merkelovej: Európania majú svoj osud sami vo vlastných rukách. Treba sa pripraviť nato, keď ochrana USA nad Európou nebude samozrejmá, atp. Pozrite si tie asertívne prejavy voči Putinovi a Trumpovi. Videl som teraz vo štvrtok v relácii u M. Illnerovej rečniť istého N. Hottgena (či ako), predsedu zahraničného výboru nemeckého bundestagu. Odvtedy mám jasno.

  Nie, nie, yoss – hovadsky podceňujeme Nemcov. Tí tu tvrdia muziku (a možno je ten užitočný idiot Soros a spol.). A zrejme v družnej spolupráci s USA.

 16. yoss 21. januára 2017 / 18:26

  Tucko,

  asi treba odlisovat legitimne hospodarske zaujmy Nemecka, kedy vsade v okolitej zaujmovej zone nasackovali svoje banky a ovladli trhy, od ich mocenskych ambicii. mocenske ambicie som si vsimol len dve – vyznamna ucast na bombardovani Srbska a potom podiel na Majdane, kde sponzorovali nadaciu bratov Klichkovych a par dalsich, pricom z toho prveho Klichka chceli urobit prezidenta, Janukovichovho nastupcu. lenze potom vycuvali (prilis lahko) a tamojsiu scenu ovladli americania. podla mna sme pre Nemcov len zadny dvor, my nemame zdroje, sme pre nich len trhom pre humusovu cast ich vyrobkov a zdrojom lacnej pracovnej sily. zdroje ma Rusko, lenze da sa poznat, ze s Putinom neudrzuju vrele vztahy, skor naopak, hospodarske sankcie ktore presadzuje Merkelova, su proti hospodarskym zaujmom Nemecka – to by nasvedcovalo tomu, ze Nemecko je v zahranicnej politike malo svojpravne. jasne ze tych mocenskych aktivit mohlo byt viac, lenze ja to prilis nesledujem, dost vela veci pomenoval George Friedman, v podstate tvrdi ze nemci su vazalmi americanov:

  https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY

  co sa tyka Iranu, nemci maju dlhodobo fungujuce linky na Tel Aviv a tak to mohlo ist aj z tohto smeru, lebo Hossein Obama s Tel Avivom nejako dobre nevychadzal…

  zaujimavejsie uvahy by mohli vyplynut z toho, ze keby niekto chcel politicky viac zjednotit V4, ako by sa to dalo urobit – najlepsi by bol spolocny nepriatel. Rusko ako spolocny nepriatel neprichadza do uvahy, Nemecko ako spolocnym nepriatel by do uvahy mohlo prichadzat, nakolko Orbana prilis sekiruju, pridalo by sa aj Madarsko, plus teda zaujmy Madarska na Vychode. motivom podozrievaveho Polskeho postoja k Nemecku moze byt viac veci, ved po 2.svetovej vojne im zabrali dost velke uzemia, co dnes Nemci pri svojej hospodarskej dominancii nepochybne tazko nesu – a ked vymenia kancelara, mohlo by zacat fukat aj z tohto smeru, preto logika, ze chcu mat dobre vztahy s USA…

 17. Tučko Bombička 21. januára 2017 / 20:06

  Yoss,

  Vyšegrad hneď pusťme z hlavy, Fico so Sobotkom sa trhli ako prví (Orbánova rétorika im vraj začala spôsobovať čoraz viac problémov – radšej nebudem ani komentovať) a pred krátkym časom som čítal v nemeckých novinách aj rozhovor s maď. ministrom zahr. vecí, v ktorom označil Nemecko za strategického partnera a Maďarsko za „strategické zázemie“ Nemecka z pohľadu výrobných kapacít. A Poliaci budú nasledovať, ak už nenasledujú. Vyšehrad bude vždy iba akousi „poistkou“, keby Nemci začali príliš vyskakovať, tak sa títo 4 vazali/onuce spoja dokopy a vydupú si svoje (ako pri migrantskej kríze). Nič viac z toho v dohľadnej dobe nebude. K tomu pridám názor ktoréhosi európskeho politika, že EÚ sa musí snažiť pri každej možnej príležitosti striedavo im vychádzať v ústrety, aby V4 rozdelila a ešte názor jedného poľského analytika, podľa ktorého po Brexite nezostane V4 nič iné, len sa reinventovať, otvoriť a prijať migrantov, pretože to dlhodobo zostane nemeckou požiadavkou, ktorou budú podmieňovať aj hlbšiu integráciu prípadného jadra únie. Za seba hovorím: nech idú do riti aj s ich reinventovaním!!!

  K Ukrajine: pripadajú vám hospodárske sankcie proti Rusku nie v záujme Nemecka aj vtedy, ak korisťou je Ukrajina (a cez ňu prístup k Čiernemu moru a cezeň na Blízky východ)??? Mne nie. Nehovoriac o tom, že na Ukrajine to zašlo iba tak ďaleko, ako chceli Nemci, nie tak ďaleko, ako chceli USA. Aspoň podľa mňa.

  2 poznámky na záver: na RTVS opäť kydajú na Trumpa (podľa hesla:“Potom, ako sa náš cieľ definitívne stratil z dohľadu, zdvojnásobili sme naše úsilie!“) a mne v poslednej dobe ako analógia k slovenskému termínu „riťolezectvo“ napadá nielen onen známy „rektálny skialpinizmus“ ale aj „hlbšia integrácia“. Asi náhoda…

 18. Petr Kropáček 22. januára 2017 / 10:05

  Josi,
  já na tu první užitečnou věc, kterou bych se od vás dověděl, stále ještě čekám. 🙂 Jinak opravdu nerozumím, čemu na tom nerozumíte. Danko prostě dostal (bezprecedentním povýšením) vojenskou hodnost, na kterou neměl nárok a nijak se o ni nezasloužil. Je to nefér vůči všem vojákům OSSR, vůči všem veteránům i těm, kdo jsou sice už v záloze, ale na rozdíl od Danka na povýšení mají splněné požadavky… Danko pak při obhajování svých výložek, je dokázal akorát tak poslintat a předvést, že nezná současné hodnosti, podmínky nutné k povýšení a ani ho to nezajímá. No a pochopitelně stihl v cca 19 min. TK vygenerovat spoustu slov, zamotat do toho svůj věčný boj se žlutými vlaky a EPH a poučovat novináře, že „z desátníka na kapitána je to jen o 3 hodnosti“ (což pochopitelně nebyla pravda nikdy, ani když on byl vojákem základní služby, jak se to snažil posléze okecat…).

  http://forum.valka.cz/topic/view/90027/SVK-Hodnosti-OS-SR-1993-soucasnost

  Takže co jste si zvolili, to máte. Jestli vás pak potřeba ministrů obrany povyšovat (rozdávat důstojnické hodnosti) své stranické šéfy („biřmovaného komunistu“ z poručíka na plukovníka a „tomtoma“ z desátníka na kapitána) nechává v klidu, tak ok. Proti gustu žádný dišputát.

  P.S.: Mimochodem pan poslanec Hrnko prý přišel o řidičák, cestou MHD bude mít třeba dost času lépe se zamyslet nejen nad Dankovým povýšením, ale i nad svým výrokem, že: „Danko má intelektuálne na to, aby bol premiérom…“

 19. Pomocník 22. januára 2017 / 11:02

  Je veľký omyl myslieť si, že Nemecko smie čo i len prstom pohnúť bez zvolenia a inštrukcií z Washingtonu. Všetko podstatné úkony a osoby musia byť schválené. Jediné čo z Washingtonu Berlínu dovolia sú ekonomické hrátky s Francúzskom/EÚ (ako sa raz priznal Schäuble Varufakisovi). V tomto kontexte je veľmi vtipné ako Trump rozdrapuje, že odteraz bude USA na prvom mieste – oni majú 2/3 zemegule ako kolóniu a on má pocit, že nie sú na prvom mieste, ten človek fakt „génius“.

  … A konkrétne Merkelka dostáva ešte inštrukcie od Bildbergerovcov a podobných skupín a občas sa jej to bije, má to „chúďatko“ ťažké, ako vo Faustovi…..ale to je už iná téma.

 20. yoss 22. januára 2017 / 12:53

  Kropacku, Kropacku,
  ani po 23 rokoch nie a nie sa zbavit toho svojho „prehliziveho“ postoja voci Slovakom. nepochybujte o tom, ze Gajdos mal opravnenie na take povysenie, ze to pravne je v poriadku a cela zalezitost bola vytiahnuta za ucelom diskreditacie Danka a strany SNS. okrem toho, medzi nami, trojhviezdickovy NATO kapitan je urcite menej ako stvorhviezdickovy kapitan byvalej CSLA, takze neviem, v com je taky velky problem. zeby ste ako „guma“ zavidel Dankovi ??? treba vidiet aj ten aspekt, ze Danko ako civilista dosiahol vyznamne postavenie, je ustavnym cinitelom s kladnym vztahom k slovenskej statnosti a k slovenskej armade, bolo by smiesne, keby ho armada povazovala len za nejako frajtra a tak na neho pozerala…

  zalezitost je stara 5 mesiacov a je podivna nahoda, ze to vytiahli prave teraz a prave teraz v sobotu nacapali aj pana Hrnka, ako niekomu nedal prednost v jazde a zobrali mu vodicak. alebo to teda nie je nahoda a niekto sa postaral, aby v SNS prilis nevyskakovali, drzali hubu a krok – to samozrejme nie je tvrdenie, ale konspiracia, alebo skor, jedna z moznosti…

  Tucko,
  ked bude tema Ukrajina, dam sem par zaujimavych veci, ako su v tom zamontovani aj poliaci (Kwasniewski). som to vtedy sledoval ako to prebieha. nemci nepochybne mali velke plany a to ako bleskovo vycuvali nasvedcuje tomu, ze dostali prikaz a teda pochybnosti o ich politickej svojpravnosti su dovodne…

 21. Tučko Bombička 22. januára 2017 / 13:39

  Dobre. Ak je súčasné usporiadanie Európy (a sveta) výsledkom americkej politiky minulých rokov, keď ju možno charakterizovať ako globalizačnú, propagujúcu voľný obchod, rušenie hraníc a otvorenú spoločnosť s liberálnymi hodnotami, moja otázka je AKO bude vyzerať budúce usporiadanie Európy (a sveta), ktoré bude výsledkom americkej politiky reprezentovanej

  1/ Trumpom, ktorý hovorí:“Amerika na prvom mieste, kupujte americké, zamestnávajte Američanov, protekcionizmom k sile“ a kladie dôraz na patriotizmus a právo na národné záujmy u všetkých národov a
  2/ Merkelovej, ktorá mu odpovedá:“Voľný obchod, otvorené hranice, globálna súťaž, liberálne hodnoty, bla bla bla“.

  Nie je bod 1/ ohlásením zmeny paradigmy (ktorá by ohrozila súčasnú ekonomickú prosperitu predovšetkým jedného európskeho štátu ale vlastne všetkých nadnárodných ekonomických entít) a bod 2/ zákonitou (seba)obranou??? Ja si totiž nemyslím, že Trump je táraj a že je Merkelová (až taká) bábka. Videl som rozhovor s jedným poradcom nemeckého kancelára (tuším Schrodera), ktorý rozprával, že bol svedkom toho, ako k Merkelovej do úradu chodili zástupcovia obrovských miliardových koncernov a od nej vychádzali krotkí ako zajace. Jednému vraj odporúčal, aby jej pohrozil, že rozloží jej stranu CDU, čo by nebolo podľa toho poradcu žiadny veľký problém, ale dotyčný jeho radu nenasledoval. Nie sú teda tie body 1/ a 2/ začiatkom ideologického vymedzenia sa dvoch budúcich ekonomických konkurentov (USA a EÚ)? P.S. Úvahy o tom, že Merkelová si našla priamejšie a kratšie spojenie k bilderbegerovcom než americkí zástupcovia som inak počul aj od zástancov konšpiračných teórií.

 22. Petr Kropáček 22. januára 2017 / 14:18

  Josi, Josi,
  ani po 23 letech jste se nezbavil českého mindráku? Já přece ani v nejmenším nezpochybnil právo slovenského ministra obrany vojáky OSSR (i ty v záloze) povyšovat… ale že toto povýšení bylo (velmi mírně řečeno) „hodně nestandartní“, na tom se snad všichni, co kdy měli něco společného s armádou, shodnou. O tom, jestli to bylo právně v pořádku, jsem nenapsal ani slovo a nijak jsem to nezpochybnil. Zkuste se více zamyslet nad tím, jestli to bylo morálně v pořádku (nejen vůči vojákům v činné službě, záloze i veteránům, ale všeobecně). Pokud ale myslíte vážně, že se politické-ústavní posty a „pozitivní vztah k armádě“ (?!? pro Danka je posloupnost hodností ve slovenské armádě zjevně španělskou vesnicí…) mají automaticky odrazit v povyšování do důstojnických hodností, tak to si asi pletete místo, čas a režim. Takže vás můžu uklidnit, že panu kapitánovi Dankovi opravdu není co závidět a já mu také vůbec nic nezávidím. (Jen celkem lituju ty potencionální nešťastníky, kterým by eventuálně měl jako kapitán velet…)

 23. Pomocník 22. januára 2017 / 16:04

  Tučko. 1. Merkelka môže na technickej úrovni robiť všeličo, ale len v rámci daných mantinelov a tie mantinely určujú inde. Podobne (ale nie až tak zle) to bolo u nás kedysi, keď Husák musel (hoci podľa vlastných slov veľmi nechcel) telefonovať s Brežnevom každý druhý deň. Tiež by ste povedali, že mal voľnú ruku, ale keď sa niečo niekde odklonilo od kurzu, hneď mu to urgovali. Osobne si ale osobne myslím, že ona je inak doslova bábka, ona je na to totiž typ. Mení názory atď. podľa vetra, preto ju tam chcú stále držať. 2. Poznamenávam, že Trump vždy zabudne dodať, že tie čínske podniky, vlastnia väčšinou Američania. Takže ak to zjednodušíme, je otázne, či ako milionár chce naštvať svojich kolegov amerických milionárov a zrušiť im to tam. Dosť o tom pochybujem. Ale uvidíme. 2. Ako sa to bude vyvíjať teraz ďalej, je veľmi zaujímavá otázka. Lebo máte pravdu, teraz kvázi stojí Trump proti Merkelke (aj keď ona je prispôsobivá…), čo je jedinečná situácia. Ak by som to vzal „vedecky“, tak zatiaľ naozaj netuším, čo sa bude diať.

  Nevedecky vám môžem povedať, že existuje dlhodobá predpoveď (ktorá sa zatiaľ ako jedna z mála napĺňa), podľa ktorej bude v dohľadnej dobe na amerického prezidenta spáchaný atentát, a to v stredovýchodnej Európe; nasledovať bude potom po pár mesiacoch prakticky svetová vojna. Ak by som si mal tipnúť konkrétneho prezidenta, tak tento je na to žiaľ veľmi vhodný kandidát (z pohľadu jeho neprajníkov).

 24. Lukáč 22. januára 2017 / 18:48

  Moralizujúci „sluničkár“ Pepík Kropáček sa tu škodoradostne vysmieva slovenským politikom za malicherné kvázi škandáliky, zrejme aby si kompenzoval vlastnú frustráciu z nechválnej úrovne českej politiky.

 25. Tučko Bombička 22. januára 2017 / 19:36

  Pán Pomocník, čítal som nejeden článok v poslednej dobe o tom, ako Merkelová úplne bez zábran ignoruje vlastnú stranu, dokonca závery prijaté straníckymi orgánmi. To možno na doplnenie vás. K Trumpovi ma napadlo: a čo ak by tým svojím kamarátom – milionárom dal ako náhradu za straty „vonku“ prístup ku kšeftom v Amerike. Videl som na youtube jednu prednášku p. P. Staneka, a ten o ňom hovoril, že spustí veľký modernizačný-budovateľský program v USA, na spôsob ktoréhosi predchádzajúceho prezidenta Ameriky. A k tomu nevedeckému scenáru: zniesla by mentálne, psychicky Amerika vraždu ďalšieho svojho prezidenta? Pri tej dnešnej rozdelenosti (hoci by to bolo vonku v zahraničí)? Bavím sa na webe aj so zopár Nemcami, ktorí so znepokojením sledujú ten príchod 4.000 amerických vojakov (a 2.000 ks techniky) do Baltských krajín, Poľska, Rumunska a Bulharska – no neobávajú sa, žeby vyrazili na vojenský povel na východ, ale naopak na západ, do Nemecka. Napríklad urovnávať nepokojnú situáciu v Nemecku, keby sa tam vzbúrili všetci tí raketoví inžinieri, akademici a iní vysokoškoláci zo Sýrie.

 26. Pomocník 22. januára 2017 / 23:03

  1. Strata z takej zlatej bane, akou je Čína, sa nedá len tak ľahko kompenzovať a už vôbec nie na „zdochýnajúcom“ (v najlepšom prípade stagnujúcom) trhu akým je USA. To by museli dostať zákazky v tom údajnom štátnom budovateľskom programe, lenže tie sektory nie sú potom väčšinou kompatibilné, takže to tiež nejde. Nehovoriac o tom, že ten program by bol len dočasný. 2. USA by potrebovali program na Roosvelta. Lenže to už dnes nepôjde. Po prvé, obyvateľstvo má podobne ako na Slovensku úspešne vymytý mozog, že také veci sa „nerobia“, lebo štát je „bu-bu-bu“ (Aj Obama sa na to sťažoval, že nemá na to dosť podpory). Po druhé, USA nemajú peniaze (astronomické zadĺženie atď.) a zároveň nechcú zvyšovať dane. Roosvelt to vyriešil zvýšením daní a pod., napr. dane z príjmu na 94 % (dnes nám bohatí jojkajú už pomaly pri 20 %, všakáno). To Trump neurobí, dokonca urobí opak. Za takých okolností je ale akýkoľvek budovateľský program jednoducho nemožný. Algebra nepustí. 3. Akosi nechápem, načo by potrebovali USA posielať vojakov do susedných krajín Nemecka, keď priamo v Nemecku už majú desiatky tisíc vojakov…Inak ako som tu už raz dávnejšie písal, predpoveď je taká, že východná veľmoc (veľmi pravdepodobne Rusi) po spomínanom atentáte veľmi nečakane potiahne cez Poľsko do bývalej NDR, tam ich zastavia za cenu zničenia polovice Európy dronami NATO z Afriky a tak podobne. Vzhľadom na to, že Trump vyzerá byť výrazne proruský, až teraz táto dávna predpoveď dáva pre mňa zmysel (Doteraz som nikdy nechápal, prečo by mali Rusi reagovať na atentát na amerického prezidenta, teraz už chápem).

 27. Pomocník 22. januára 2017 / 23:11

  …oprava: program na spôsob Roosvelta

 28. Tučko Bombička 23. januára 2017 / 9:04

  Autori toho článku o Nemcami podporovanej vláde v Lýbii s mandátom OSN písali, že tá vláda nekontroluje absolútne nič, na rozdiel od jej konkurenta, nejakého generála, ktorý ovláda veľkú časť územia a má aj podporu obyvateľstva. A je vraj podporovaný Rusmi. V súvislosti s tým sa obávali prípadnej ruskej vojenskej základne v Stredomorí, čo je podľa nich dlhodobý cieľ Ruska. Moja otázka by bola, či by taká vojenská /najskôr námorná/ základňa Ruska, dajme tomu na pobreží Lýbie, zmenila niečo na tej dronovej stratégii, o ktorej píšete, p. Pomocník?

 29. Pomocník 23. januára 2017 / 10:43

  Tie drony sú (prípadne – ak som optimista – tak ešte len budú) schované niekde v Sahare. Či by niečo pomohlo s Líbyou, záleží od toho, kde presne v tej Sahare sú (budú), a to netuším; Sahara je obrovská. Ale ak by tam Rusi povedzme mali jednu základňu, tak ich proste obletia.

 30. Petr Kropáček 24. januára 2017 / 14:07

  No jo no, stačí ukázat prstem „sluníčkář a Pepík“ a vše se hned tak krásně projasní, že? Tak doufám Lukáču, že se vaší dušičce dostatečně ulevilo. Až bude MO Stropnický povyšovat svého stranického šéfa Babiše z desátníka na kapitána, tak se mi můžete připomenout. Ostatně pokud je to tak malicherné a „kvaziskandální“, jak tvrdíte, proč se kvůli tomu tolik Slováků rozčiluje, Danko a SNS si „vypnuli“ FB a Danko sám si hraje na schovávanou? Že by se učil maskovat? O doslova záplavě různých parodujících (slovenských) videí na Dankovo povýšení ani nemluvě. Takže jen se tomu zasmát je pořád ta lepší varianta… 🙂

 31. Petr Kropáček 24. januára 2017 / 16:31

  Josi, Josi,
  vy a ty vaše paranoidní představy… 😉 Ta fotka je dohledatelná a dokonce z té střelby máte i video přímo na stránkách MO.

  http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ministr-obrany-se-zucastnil-cviceni-ochranne-sluzby-vp-112990/

  P.S: …ale máte pravdu, když člověk po výstřelu ze samopalu při zpětném rázu mrkne, nezaslouží si být ministrem obrany ČR… Předpokládám že na Slovensku bylo rozkazem ministra obrany mrkání při střelbě již dávno zakázáno. 😉

 32. Lukáč 24. januára 2017 / 17:20

  Nie je niekde v psychických procesoch v hlave švejka Kropáčka chyba, že sa tak vytešuje z umelo vyvolaných „skandálikov“ na Slovensku ? Môžeme sa len tešiť, že už nás tí „vychytralí“ pepíci politicky neovládajú.

 33. Petr Kropáček 24. januára 2017 / 18:50

  Narozdíl od Lukáče pozoruju, že mnoho Slováků dokáže nynější „umelo vyvolaný skandálik“ vychytralých „…“ (nějakou „vtipnou“ přezdívku pro Slováky), kteří je dnes politicky ovládají si dosaďte sami, pojmenovat i méně eufemisticky. A přesto se tomu dokáží i zasmát. Pokud má Lukáč utkvělou představu, že tohle je ale Čechům zakázáno, tak je to jen mezi ním a docentem Chocholouškem.

 34. Lukáč 24. januára 2017 / 20:05

  Kropáčku, len pozorujte ďalej, ak vás to ukojí, doprajem vám to.

 35. Miro 24. januára 2017 / 20:26

  Tak toto je naozaj clovek, ktory „ma intelektualne na to, aby bol premierom“! 😀

 36. Ľudovít 25. januára 2017 / 11:31

  Kropáčku,
  Na Slovensku máme veĺa neporiadku a veľa deviantov rôzného druhu, to je pravda.
  Vaša škodoradosť však nie je oprávnená, pretože v Česku máte toho bordelu tiež dosť. Pozametajte si najprv pred vlastným prahom a keď sa Vám to podarí upratať dajte nám vedieť akú metódu ste použili. Budeme Vám za radu ďakovať. Dovtedy však radšej čušte a „nerejpejte“ !!!

 37. Petr Kropáček 25. januára 2017 / 20:33

  Ludovíte,
  „čušte a nerejpejte“ si nechte pro nějaké své domácí zvířectvo. Ostatně možná i v tomhle můžete najít radu, kterou po mně žádáte. Ještě žádný „bordel sa mlčaním sám neupratal“…

  … a zkuste se nebrat pořád tak smrtelně vážně, respektive ne, že se při sledování následující pořadu budete smát…

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/216452801101231/

 38. Milan 2 26. januára 2017 / 10:56

  Očakávam že Matovičovci zaútočila aj na udeľovanie titulu Honoris causa na univerzitách – je to totiž analógia. Cely ten prípad s povyšovania je nehodný pozornosti – zrejme opozícia a novinári nemajú pre spoločnosť užitočnejšie témy. A keď sa témy chytil aj zúfalec Beblavy ktorý zjavne má v pláne byt doživotným poslancom snr tak je jasne že tu ide iba o dostanie sa na tv obrazovky z dôvodu udržiavania volebných preferencii. Povýšenie Danka je pre mna nulová vec ..Ale oveľa viac by má zaujímali dôvody Matovičovej modrej knižky – či to napríklad neboli psychické problémy. Čudujem sa novinárom že ich táto téma nezaujima mna by to zaujimalo – už tu mame v parlamente jednu jeho pódivinsku poslankyňu .

 39. yoss 27. januára 2017 / 13:53

  pan Kropacek,
  to nie je ta fotka, ktora bola odstranena !!! nejednalo sa o reflexivny „zmurk“, ale o intenzivne zmurenie. nieco podobne ako ked zenska striela zo samopalu, tak zavrie oci a zmackne to, pricom je jej uplne jedno, kam to nasype. pan minister obrany Stropnicky po tych vselijakych tych divadelnych a filmovych ulohach by uz mal ovladat aspon zaklady techniky strelby !!!

  pan Hrnko,
  ked uz mame kapitana Danka, neslo by nieco urobit s tou zakladnou vojenskou pripravou dobrovolnikov ??? madarska armada sa chysta naverbovat dalsich 15000 dobrovolnikov a tiez ozivit zbranovy priemysel. takze nas novovymenovany kapitan by mohol pre to nieco urobit, nech ukaze svojim neprajnikom, ze si tu hodnost zasluzil…
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/417999-madarsko-chce-tisice-dobrovolnikov-pre-armadu-a-domacu-vyrobu-zbrani/

 40. Miro 27. januára 2017 / 17:08

  Pan Yoss,
  co chcete ozivovat a kto konkretne to ma ozivovat? To by ma naozaj velmi zaujimalo, lebo special nie je montovanie aut.
  Mimochodom, to „ozivovanie“ uz prebieha, aj ked pod taktovkou inej strany. V tomto pripade ide pistole, ktore sa nakupuju zo zahranicia, namiesto toho, aby sme podporili spickovu domacu vyrobu a to len preto, ze najlepsi pravnik v tomto state sa nepohodol s jej vyrobcom!!!

 41. Petr Kropáček 27. januára 2017 / 19:51

  Josi,
  už ze sebe přestaňte dělat k…apitána. Ta fotka je pořád v éteru (a dohledatelná, hlaveň sapru je o něco výš a odlétavající nábojnice zase o kousek dál…) a je zřejmé, že místo, čas i zbraň odpovídají cvičení, které je prezentováno na stránkách MO (viz odkaz výše). Podstatné je, že takových „lichotivých“ momentek kohokoli byste pořídil 100 denně při různých příležitostech. A co je ještě zřejmější, že Stropnický nestřílel se zavřenými oči. Máte to zachyceno nejen na dalších fotkách, ale i na „pohyblivých obrázcích“… Lepší? Jestli ne, tak si dejte snykrs.
  Ale co se týče Danka, tak nemáte úplně špatný nápad. Když hodnost vracet nechce a důstojnický kurz asi dodatečně také absolvovat nebude, tak nechť se aspoň zapojí do „aktivních záloh“. Přes parlamentní prázdniny, nebo dovolenou ať naklusá do výcvikového prostoru a může tam předvádět „copak je to za vojáka“. Třeba zvýší doposud minimální zájem Slováků o účast v AZ. No a pokud ani to ne, bude aspoň pár „dobrých“ momentek nejen ze střeleb… (ostatně každá bude jistě lepší než ta „jak políbil své výložky“).

 42. národniar 1871 4. februára 2017 / 12:20

  Uz len ten nazov RTVS, hovori za vsetko.

 43. Petr Kropáček 7. februára 2017 / 18:28

  Josi,
  z našeho MO nedělám víc, než ve skutečnosti je. To jen vy máte zas nějaké chiméry, když vám nevyšly vaše paranoidní zkazky o nějakých fotkách. S tou figurkou, kterou kdosi kamsi dosadil, jste ale při své prostoduchosti opět neomylně trefil do černého. Ministr obrany RF Šojgu (původní turkické/tuvinské příjmení rodiny znělo Kužuget) je totiž exemplární případ. Původně sovětský komunistický aparátčík, vystudovaný stavař, pak politický turista měnící politické strany jako ponožky, ve vládě kontinuálně od roku 1991 (!!!) na různých postech, autor návrhu přesunu hlavního města Ruska na Sibiř, od roku 2012 ministr obrany, „velitel zelených mužíků“ pardon traktoristů a horníků na Krymu a v Donbasu, „zasloužilý“ armádní generál a nositel snad všech vyznamenání, které je možno v Rusku posbírat, potencionální nástupce Putina?…atd. atp. Pokud je to váš vzor a „level“, klidně mu jděte přeleštit topánky. Kdo chce kam, pomožme mu tam. Za sebe říkám, děkuju nechci.

  http://zpravy.idnes.cz/sojgu-sergej-putinovi-muzi-rusko-ministr-obrany-fbq-/zahranicni.aspx?c=A150428_165136_zahranicni_aha

 44. yoss 8. februára 2017 / 1:05

  pan Kropacek,
  armada baranov ktora ma na cele leva je viac ako armada levov, ktora ma na cele barana. to povedal tiez vzrastom nenapadny Napolen a plati to aj vasu situaciu a na to vase cechackovske znevazovanie niekoho za jeho etnicky povod. Sojgu je sibirsky indian a fanusik raketovej techniky, to je dost nebezpecna kombinacia. sice nevie zaspievat ariu z Rigoletta ako ten vas schauspieler ale ovlada ine veci, nechcime sa o tom presvedcit…

 45. Petr Kropáček 8. februára 2017 / 7:27

  Josi,
  fanouškům Šojgua budu těžko něco vysvětlovat… Jestli jste z mého předchozího výčtu vydedukoval, že mi na něm vadí zrovna jeho etnický původ, tak je to s váma horší než jsem si myslel. Ale zase jste mimoděk použil velmi trefný Napoleonův příměr, v ruských dějinách se to zástupy baranů, vedených na porážku „neohroženými“ lvy jen hemží…otázkou je, jestli je zrovna toto následováníhodný příklad. Popřemýšlejte o tom a když tak pozdravujte toho vašeho, bezesporu „nebezpečného“ oblíbence, „sibiřského Indiána a rakeťáka“.

 46. yoss 17. februára 2017 / 11:52

  Kropacku, kropacku,
  ja som vas varoval – uz mate brigadu pod nemeckym velenim !!!

  F.A.Z. exklusiv Bundeswehr will „Ankerarmee“ für kleine Nato-Partner werden
  Deutschlands Streitkräfte sollen zum zentralen Bezugspunkt für kleinere Partner werden. Rumänien und die Tschechische Republik wollen Teile ihrer Heerestruppen in die Kommandostruktur der Bundeswehr einbinden.
  09.02.2017, von Johannes Leithäuser

  http://www.faz.net/aktuell/politik/sicherheitskonferenz/f-a-z-exklusiv-bundeswehr-will-ankerarmee-fuer-kleine-nato-partner-werden-14869905.html
  http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/intenzivni-cesko-nemecke-spoluprace-ma-konkretni-podobu-130003/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.