Vianočné oslovenie

Vážení priatelia,

tento rok som tu s Vami príliš veľa nenadiskutoval. Nové zaradenie mi zobralo obrovský čas, a tak som sa do diskusii zapájal iba sporadicky. Príspevky som však pozorne sledoval a musím povedať, že ma niekedy aj podnietili na iné myšlienky a iné konanie. Som rád, že môj blog zostal živým, že sa tu stále vymieňajú názory a objavujú zaujímavé myšlienky. Všetkým patrí za to moja úprimná vďaka. Dúfam, že budúci rok budem mať viac času a že sa opäť vrátime k historickým témam.

Na záver roka Vám všetkým chcem zablahoželať veselé Vianoce (kým nám ich Merkelovej deti nezmenia ako za bývalého režimu na sviatky pokoja a mieru – tento raz nie s Dedom Mrázom, ale pod palmami), veľa Božského požehnania, bohatého Ježiška, lásku a pokoj. A do Nového roku 2017 najmä zdravie, elán, výdrž a rozvahu. Nech je ten rok lepší ako ten minulý. Daj Boh, aby sme nemuseli opäť tŕpnuť, či nejaký blázon so zaujímavým kufríkom nespustí šialený ohňostroj. Mier a pokoj s vami.

Anton Hrnko

6 Responses

 1. Tučko Bombička 24. decembra 2016 / 13:37

  Šťastné a veselé aj Vám, p. Hrnko, rovnako ako aj všetkým čitateľom tohto blogu, k tomu Vášmu prianiu do budúceho roku ešte pridám odvahu(!) – budeme ju všetci potrebovať. Kvôli tomu, že ste na nás moc nemali čas, sa vôbec netrápte, my to tu za Vás kľudne prevezmeme aj počas budúceho roka 🙂 P.S. Poopravte to „oslovevenie“, a držte sa tam, hore na tom parlamentnom Olympe.

 2. Michaela P. 24. decembra 2016 / 14:31

  Veselé Vianoce a šťastný nový rok, pán Hrnko, aj všetkým čitateľom Vášho blogu. A najmä veľa zdravia!

 3. jano 25. decembra 2016 / 17:14

  Pripájam sa.Aj vám pán Hrnko a všetkým čitateľom-diskutujúcim pekné vianoce.

 4. jano 25. decembra 2016 / 18:42

  Aj vám pán Hrnko aj všetkým čitateľom a diskutujúcim pekné vianoce.

 5. Milan2 25. decembra 2016 / 20:41

  Hej , je to pravda, historické témy sa tu dajako vytratili, zato pribudli politické.
  Trochu sa ale aj diskutujúci prispôsobili.
  Čo by som zaželal našim politikom a našim poslancom , aby si všetci dobre preštudovali Ústavu SR, ktorú podľa mňa mnohí len prelistovali, a tiež aby si dobre prečítali a osvojili Deklaráciu ľudských práv, ktorú aj mnohí európski politici tiež zrejme neovládajú -len sa ňou oháňajú – a to aj vrátane mimovládok , dokonca podľa mňa aj vrátane AI.
  Čo mňa za tento rok mrzí je, že v zákone o registrácií cirkvií ste nevsunuli bod, že uznané môžu byť v SR len tie cirkvi, ktorých učenie nesmie byť ani v jednom bode v rozpore so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv. By SR bolo precedensom pre iné krajiny.
  Čo ma v uplynulom roku v parlamente najviac prekvapilo bola asi pani poslankyňa Silvia Petruchová za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti., ktorá sa do parlamentu dostala vďaka až 2 731 preferenčných hlasov – ozaj prekvapujúce, aké malé množstvo pref. hlasov stačí dnes získať a získať právo zastupovať občanov. Dnes je už menom Silvia Shahzad – nezávislá osobnosť sa v tomto prípade prejavila známosťou cez internet a svadbou s imigrantom….Všetko je samozrejme možné, uvidíme možno neskôr, či sa v skutočnosti nejedná skôr o účelové jednanie druhej strany, v každom prípade náboženstvo jej manžela nemôže 5 bodov Deklarácie ľudských práv dôsledne rešpektovať- napríklad rešpektovať takú rovnoprávnosť žien. Uvidíme možno v tejto oblasti, aké bude mať časom osobné skúsenosti pani poslankyňa ….Možno sa na túto tému stane pre nás laikov odborníčkou a najbližšie získa viacej preferenčných hlasov.

 6. Marcel 31. decembra 2016 / 21:38

  Dobrý večer, aj ja prajem…ale už najskôr Šťastný Nový Rok…ja sa tiež prikláňam k obnoveniu debaty viac o histórii…aj keď politike sa vyhnúť jednoducho nedá…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *