Čo som povedal luxemburskému ministrovi zahraničných vecí

           Vo štvrtok 9. júna 2016 navštívil Slovenskú republiku luxemburský minister zahraničných veci Jean Asselborn. Prišiel najmä kritizovať Slovenskú republiku za jej postoj v utečeneckej kríze. V rámci svojich povinností navštívil i NR SR, kde sa popri predsedovi parlamentu stretol i s vybranými zástupcami výborov NR SR. Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť som mal tú česť zastupovať osobne.

Pán minister v úvode uviedol svoje argumenty, prečo by sme mali súhlasiť s povinnými kvótami, lebo vraj EÚ je jedno teleso a musí byť solidárne, musí prejavovať solidaritu s trpiacimi bez ohľadu na to, odkiaľ prišli, akú majú rasu alebo náboženstvo. Pomohol si aj hypotetickým príkladom, ktorý asi mal dokumentovať naše „neeuropanstvo“, že vraj keby prišli títo utečenci z Ukrajiny, vraj by sme s ich prijímaním problémy nemali. No a všetko zaklincoval, že sme to povinní robiť aj v zmysle ženevskej konvencie o ochrane utečencov pred vojnou.

Na vývody pána ministra reagovali predseda Výboru NR SR pre európsku integráciu Ľ. Blaha, predseda Zahraničného výboru NR SR F. Šebej a moja maličkosť v kapacite predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Poslanec Blaha odmietol kvóty ako nezmyselné a vyvracal tvrdenie, že Slovensko je nesolidárne v utečeneckej kríze. Na celom rade príkladov poukázal, ako sa na pomoci podieľame. Riešenie videl v skončení konfliktov, ktoré generujú imigrantov a v ochrane vonkajšej šengenskej hranice. Podobne reagoval aj F. Šebej, ktorý dodal, že na Slovensku je aj určitý strach, ktorý vyplýva z toho, že na SK nie je skúsenosť s inonárodnými a inokulturálnymi komunitami. Obaja v tlaku EÚ na povinné kvóty vidia aj nebezpečenstvo nárastu pravicového extrémizmu; Šebej aj skrytú ruku Moskvy, ktorá extrémizmus podľa neho podnecuje.

Moja maličkosť na úvod podotkla, že budem veľmi otvorený, aby lepšie pochopili naše postoje. Ohľadom ženevskej konvencie som podotkol, že hovorí o utečencoch pred vojnou, nie o utečencoch z bezpečnej, vojnou nepostihnutej krajiny za lepšími podmienkami. No a v tejto súvislosti som mu pripomenul, že všetky orgány EÚ považujú Turecko za bezpečnú krajinu, takže tí, čo opúšťajú Turecko za vidinou lepšieho života, nemôžu byť považovaní za vojnových utečencov. Už na toto moje tvrdenie reagoval nepokojným vrtením sa, ale bolo vidieť, že nemôže oponovať. Potom som mu zdôraznil, že na rozdiel od p. Šebeja si myslím, že Slovensko má dostatok skúseností so všetkým, čo súvisí s utečeneckou krízou, a preto aj tak reaguje. Upozornil som ho, že slovenská etnická hranice bola kedysi hranicou osmanského záboru a teda naša historická skúsenosť i s islamom, i s Turkami je dostatočne živá. Dokonca konanie dnešnej Ankary je veľmi podobné konaniu rôznych begov a pašov vo vzťahu k nášmu obyvateľstvo v tých dobách, ktoré je hlboko zakorenené v našej historickej pamäti.

Tiež som mu pripomenul, že my tu už máme cca 700 rokov imigrantov, ktorí sa dodnes neboli schopní plne integrovať a napriek nesmiernemu úsiliu máme stále asi 200 tisíc neintegrovaných imigrantov. Opýtal sa, či myslím Rómov. Povedal som, že áno a zároveň som pripomenul, že keď začali na konci 90. rokov emigrovať do Kanady, Veľkej Británie  a Fínska, tieto krajiny nám bez pardonu zaviedli víza. Nie je to tak dávno, aby si to všetci nepamätali a vtedy nikto o solidarite nehovoril.

No a čerešničku som posadil na tortu na záver môjho vystúpenia. Vraj ako by vysvetlil našim občanom, najmä penzistom, ktorí 30 – 40 rokov tvrdo pracovali a majú okolo 350 Eur dôchodku, že ľudia ktorí dovandrujú napr. do tábora len asi 1,5 km vzdušnou čiarou od nášho parlamentu, dostanú od rakúskeho štátu 800 Eur mesačne. Akú solidaritu chcú od našich ľudí. Možno som sa ho mal opýtať, či by sa s našimi dôchodcami nesolidarizovali a nepriplatili im aspoň do úrovne sociálnej dávky pre imigranta, ktorý ničím neprispel do tvorby hodnôt v EÚ. Ale to som už nechcel príliš provokovať.

Pán Asselborn bol zjavne zaskočený. Už nič nepovedal, nič nekomentoval. Srdečne sa rozlúčil, lebo mal ďalší program. Zjavne dostal informácie, ktoré nečakal.

28 Responses

 1. Pomocník 12. júna 2016 / 0:15

  Musím povedať, že toto sa vám podarilo…Veľmi dobre.

 2. Ladislav Červienka 12. júna 2016 / 8:10

  Lepšieho Budatínca v parlamente, ani nemôžeme mať.
  Povedal si mu to pekne a rovno. Reagovať ani nemohol, lebo si mu zapchal hubu !!!
  Výborné, pozdravuje Ťa otec !

 3. Tučko Bombička 12. júna 2016 / 8:15

  Len pripomeniem, že Luxembursko predsedalo Európskej rade v druhej polovici minulého roka a že práve počas luxemburského predsedníctva boli tzv. „dočasné kvóty“ (160.000) presunuté z rozhodovania šéfov vlád v rozpore s dohodou najvyšších predstaviteľov krajín na úroveň ministrov vnútra, kde na rozdiel od šéfov vlád neplatí jednomyseľnosť. Potom nás prehlasovali. Okrem toho mal dosť nechutné výroky na adresu východoeurópskych krajín a to aj v celkom nedávnej minulosti.

  Nachystané to bolo namôjdušu veľmi dobre: eurokomisárom pre migráciu Grék, šéfom Frontexu Francúz (toho nezaujímalo nič iné, len to, že Európa musí prijímať veľké legálne kontingenty migrantov), predsedníckou krajinou Luxembursko a predsedom komisie – ožran Juncker!

  Keby zajtra bolo referendum o vystúpení z EÚ, bez mrknutia okom hlasujem „za“ napriek tomu, že som v referende o vstúpení do EÚ hlasoval tiež „za“. Ako sa to zvykne vravieť, radšej som mohol do hovna stúpiť…

 4. Tučko Bombička 12. júna 2016 / 8:17

  …a J. C. Juncker – tiež Luxemburčan.

 5. Ľudovít 12. júna 2016 / 12:10

  Pán Hrnko,
  …výborne !!! …palec hore !!!
  PS.: Neviete si predstaviť s akým nadšením by som toho duševného kripla /ale aj ďaších/ nakopal do ….
  …zdravím Vás…

 6. Michaela Pokorna 12. júna 2016 / 17:18

  Vyborne, pan Hrnko! Plne Vas podporujem.

  S pozdravom z Belgicka

 7. Milan 2 12. júna 2016 / 21:31

  V príspevku spomenutí poslanci statočne zastupovali mienku drvivej vačšiny obyvateľstva SR ….
  Uvedeného pána by bolo dobré sa ešte spýtať, či ľudské práva tečú len jedným smerom a či by nemali tiecť smerom k nám aj z druhej strany – zo strany sunitských imigrantov…
  Ako tečú , ukazuje skúsenosť z vlaňajška -v hlavných TV správach napríklad som už 3 x v pozadí záberov na migrantky s malými deťmi videl výrastkov ako do kamery európanom ukazovali gesto urezávania hlavy. To sú zrejme tie exportované ľudské práva….
  Treba tiež spomenúť, že z islamskej viery sa nedá vystúpiť -je za to veľmi krutý trest – toto náboženstvo má tak dobre stanovené pravidlá, že sa môže len rozrastať .
  Jedno z pravidiel: muž si kresťanku zobrať za ženu môže, ale muslimka už nie – nasledoval by trest zo cti (otec dcéru zabije), ako sa to v západných krajinách naozaj aj deje.

 8. Tučko Bombička 13. júna 2016 / 8:47

  Milan, nad výrastkami niečo naznačujúcimi sa niekto možno pousmeje (ja teda určite nie), iný možno nie. Ja by som vám ale radil vidieť tú asertivitu moslimov, ktorú možno pozorovať v akejkoľvek nemeckej diskusii, keď sa diskutuje o nemecko-moslimskej interakcii. Nikdy nie je chyba na ich strane, vždy je zodpovedná väčšinová spoločnosť (zlý sociálny systém, diskriminácia, netolerancia, atp.). Je úplne jedno, či tam pozvú niekoho radikálnejšieho alebo „umiernenú“ moslimskú aktivistku (smejem sa hlasno), vždy je jasne badateľný islamský fanatizmus. Ak si niekto myslí, že s islamom je možný kompromis, tak je baran!!! To najlepšie v čo môže civilizovaná Európa dúfať je nejaká mäkká verzia „európskeho islamu“ v Nemecku. To najhoršie – nemecký islamský štát so všetkým, čo k tomu patrí.

  Do Nemecka prišlo v minulom roku 1,1 – 1,5 milióna imigrantov, naprostá väčšina moslimov. Hoci sa teraz snažia mierniť paniku tým, že nemecký migračný úrad vyhlásil, že k cca pol miliónu, ktorí dostanú azyl, príde v priemere iba 1 ďalší rodinný príslušník, pravda je, že rovnako v krajine zostane aj ten ďalší polmilión, pretože ho proste nedokážu z krajiny vyviesť preč. Pritom ešte pred pár mesiacmi sa počet dodatočných imigrantov v rámci tzv. „zlúčenia rodín“ udával v intervale 3 – 5, resp. 4 – 8. Okolo 3 – 4 tiež niektorí udávajú „reproduction rate“ tohto typu obyvateľstva. U domácich Nemcov je to okolo 0,9 – 1,2. Tak si to zrátajte. Domácich Nemcov vo veku 18 – 35 je vraj okolo 5 miliónov, týchto utekajúcich „neborákov“ dostali milión.

  Nemecko bude v budúcnosti omnoho asertívnejšie, ako je teraz. To treba považovať za istotu. Máme 15 – 20 rokov nato, aby sme sa pripravili:
  1) treba diverzifikovať našu ekonomiku (hlavne náš export), aby až nastúpi nová „nemecká“ generácia do čela nemeckej politiky, nás nemohli držať pod krkom tak, ako nás držia teraz,
  2) vybudovať silné ozbrojené zložky (políciu aj armádu), nemusíme byť schopní útočníka poraziť, stačí, keď mu budú hroziť také straty, že sa mu to proste aj v prípade víťazstva jednoducho neoplatí, touto taktikou sa riadia malé krajiny na svete,
  3) ale predovšetkých nám treba ideologicky zjednotiť a pripraviť na to obyvateľstvo, podobne ako sa to darí napríklad V. Orbánovi v Maďarsku. Áno, treba začať hovoriť o tom, že sme kresťanský národ a že to má hodnotu. Áno, treba začať hovoriť o tom, že sme tu už islamu čelili a že mu budeme čeliť zase – a to vo forme mäkkej či tvrdej agresie. Pre multi-kulti mamľasov (a podobnú zberbu) to treba posunúť do roviny, že sme civilizácia slobody prejavu (smejem sa ešte hlasnejšie), rovnosti ženy a muža, civilizácia práva na súkromné vlastníctvo, práva na spravodlivý proces atp. TREBA TO VŠAK NEVYHNUTNE postaviť do ideologickej roviny. Aby spoločnosť vedela, že je tu niečo, kvôli čomu bude možno treba v budúcnosti znášať aj určité ekonomické nepohodlie (ako krajina)!

  S Nemcami ako ich dnes poznáme, je amen. Česi padnú tiež – ich osud je predurčený skrátka tým, že sú susedným štátom najmocnejšej krajiny Európy. S tým nič neurobíte, aj keby ste chceli. Treba nám hľadať trvalejší systém vzťahov s Maďarskom. Maďarsko bude v ideologickom odpore voči islamizácii najstabilnejšou krajinou tohto regiónu, to je už vidieť teraz. Bezprostrednou podmienkou na akýkoľvek vzťah s nimi, však bude musieť byť naša vlastná sila, ekonomická a vojenská.

  Keď minulý rok Fico zablokoval kvóty a o 2 mesiace neskôr Orbán postavil plot, v duchu som si povedal (ironicky), že ešte budeme s Maďarmi najlepší spojenci. Vrchol vtipu je, že nájdete na internete politických geografov (napr. istý Andrej Korybko), ktorí predpokladajú renesanciu „Koruny svätého Štefana“ ako spojenectvo Slovenska, Maďarska a Chorvátska. A hovoria, že pre stále čerstvé historické animozity to celé začne/mohlo by začať pod egidou Vyšehradu. Nuž uvidíme.

  Takže nebáť sa, ale treba byť silný ako krajina a ako národ! Už sme prečkali aj horšie a prečkáme aj ofačovaných nemeckých moslimov…

 9. Milan 13. júna 2016 / 12:34

  Tučko, ste dobrý vizionár, a možno rátať s tým, že západnej Európe už asi nič nepomôže – keďže EU politici , mimovládky ale aj podpísané medzištátne dohody účinne pracujú v zmysle uplatňovaným ľudských práv zároveň (nedá sa stým nič robiť) proti jej zásadám – v budúcnosti už Európa nebude paradoxne schopná obraňovať ľudské práva len preto, že ľudské práva dôsledne obraňovala…..
  Európska politika by potrebovala dnes vizionárov ako ste vy a nie úradníkov typu Junkers a ďalší.
  Ale aj vaša vízia islamskej republiky na českých hraniciach je aj keď to mnohí budú popierať úplne reálna. Je to len vec rokov- nakoniec nejedná sa v Európe o nič nového – v menšom merítku už úspešne podobný proces úspešne prebehol v Kosove. Bude len zaujímavé sledovať, čo sa bude diať v Nemecku, kde časť obyvateľstva ešte možno po čase povstane aby následne splynula s väčšinou.

 10. Tučko Bombička 13. júna 2016 / 14:24

  Milan, toto, čo ste napísali, treba zdôrazniť, lebo je v tom kusisko pravdy:

  „– v budúcnosti už Európa nebude paradoxne schopná obraňovať ľudské práva len preto, že ľudské práva dôsledne obraňovala…..“

  Toto by si celá tá ľudsko-právno-aktivistická mafia mala džubať do hlavy od rána do večera, pretože tak to je. Ale ja viem, snívajte s nami, že…

 11. Pomocník 13. júna 2016 / 16:14

  Tie vízie sú chybné a dá sa takých napísať 50 alternatívnych. Treba sa naučiť rozlišovať medzi faktami alebo skoro-faktami a dohadmi.

 12. Tučko Bombička 13. júna 2016 / 16:38

  Samozrejme, že sú chybné, má byť predsa veľká vojna proti Rusku. Až na to, že žiadna nebude. Ale aspoň výrobcovia konzerv budú mať radosť…a odbyt.

 13. Milan 2 13. júna 2016 / 22:59

  Stačí si pozrieť graf počtu imigrantov na celkovom počte obyvateľov Nemecka od roku 1945 a celkom reálnu prognózu o 20 rokov vám spraví aj priemerný ôsmak základnej školy. To je realita, žiadne chybné vízie – Bombička správne navrhuje už teraz sa na to pripravovať. Neviem, či na Slovensku sú politici vizionári, čo znamená aj s matematickým pohľadom, ktorí vidia aj tendencie. Taký štát, ktorý takýchto politikov vizionárov má, je šťastný.
  Takýto vedia ešte včas reagovať na skokové zmenu. Politikov by mali učiť matematické riadenie procesov – čo je predmet na strojarine a elektrofakulte, ktorá tieto skokové zmeny a reakcie na ne matematicky popisuje. Veľmi náročná skúška. Procesy – napríklad v reaktore sa dajú regulovať cez PID regulátory ale dajú sa aplikovať aj na spoločnosť – spoločnosť je podobná reaktoru. Jednou variantou na skokovú zmenu je aj varianta samodeštrukcie reaktora- kam sa teraz pomaly ale zatiaľ iste uberá Nemecko. Zaujímavé teraz bude pozorovať, či zasiahne dajaká P, PD, alebo PID regulácia – pre objasnenie, každý regulátor procesu v reaktore ovplyvní iným matematickým priebehom…a vypočítava sa do cez polynomické rovnice – keď už mám byť úplný.
  Takým PD regulátorom napríklad môže byť zákon Bundestagu o znížení počtu príbuzných privážaných za účelom spájania rodín.
  To v tomto prípade ale len spomalý samodeštrukciu – krivka bude aj naďalej rásť, len s menším stúpaním.

 14. Jozef 14. júna 2016 / 15:35

  Priateľu,
  to je úplne jedno čo si povedal luxemburskému ministrovi.
  Podstatné je ako sa chováš k pozostalým po slovenských vojnových veteránoch. Kým predseda výboru pre vojnových veteránov Chorvátskeho parlamentu si na matku a najbližších príbuzných rtn. Igora Riga čas našiel, tu http://www.uvv-sr.sk/index.php?id_menu=114649
  a tu http://www.uvv-sr.sk/igor-rigo-parlament-hr.phtml?id3=114666
  predseda NR SR Danko (SNS) ani minister obrany SR Gajdoš, si čas nenašli.
  Len tak, ďalej v ignorancii Slovákov už SNS predbieha aj SMER.

 15. Tučko Bombička 14. júna 2016 / 21:02

  Pán Hrnko, k tomu dnešku – klobúk dolu pred Vami, ale čo i len jediného centimetra zdravia je kvôli tým hovädám škoda…dúfam, že polícia oboch tých opozičných grázlov dotiahne do konca a že bude platiť staré slovenské:

  „Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie!“

 16. yoss 14. júna 2016 / 21:31

  presne tak treba na nich, hovada, nemaju uctu vobec pred nicim, by boli schopni rozobrat republiku – len aby sa dostali pred kamery…

 17. USB 16. júna 2016 / 17:12

  Stručné, jasné a pekne povedané…… chcem sa spýtať….naozaj sa „tí islamisti“ rodia na „východe“???? Zo všetkého čo sa deje, mám stále silnejší pocit, že všetci islamisti, určite aspoň myšlienkovo vznikajú na „západe“. Kde je záruka, že to nie je zábavka CIA a iných skratiek….a predsa poďme starú paničku Európu už doraziť, narobiť to trochu chaosu, zlikvidovať konkurenciu, pritom budeme vykrikovať, že veď to Rusi….ako teraz pri futbale…. Jeden konflikt sa uhasí, druhý vznikne….podľa toho,kde sa potrebuje kradnúť, a kde je výhodnejšie investovať… Máte na starosti bezpečnosť, spýtam sa Vás priamo….nebolo by lepšie zbaliť veci a presunúť celé Slovensko do Afriky? Nie sme náhodou veľmi malí páni na to, aby sme sa rozkrikovali aj v týchto veciach? Alebo mám veriť, že tajné služby a polícia mnohých štátov sú také hlúpe ako sa nám to snažia nahovoriť z telky??? Akú má vôbec šancu Slovensko v tomto európskom marazme, keď Merkelka nevie ako by sa vopchala bratovi USB do užšieho konca??? Môžeme vôbec povedať, že teoreticky by sme sa dohodli aj s Rusmi? Aj keby sme chceli, zožerú nás za živa….. Toto nie je o utečencoch z východu….. Toto je o tom, ako sa zmocniť Európy zo západu.

 18. yoss 23. júna 2016 / 11:27

  su pekne v zavetri, takze sa im dari, naberaju. pomohol aj ten protest proti nehoraznemu vycinaniu RTVS poplatkovej lobby. madarics si myslel, ze ma neviem aku poziciu a moze si dovolit vsetko, ale narazil – a to je velke plus pre politicke pomery na Slovensku z hladiska dlhodobej predpovede…

 19. Jožo 5 24. júna 2016 / 7:24

  Milan 2, vaša paralela so skokovou zmenou (jednotkovým skokom) je mi veľmi blízka. Áno, politici by mali vzdelaní, hlavne v teórii riadenia. Na to, aby PID regulátor spávne riadil (výrobný proces, biologickú entitu alebo sociálnu jednotku) je navyše potrebné si položiť otázku čo chceme dosiahnúť … (1)Prispôsobiť sa zmene čím skôr a tak „hladko“ ako je to len možné alebo (2) odolávať zmene tak dlho ako je to len možné alebo (3) odstrániť zdroj skokovej zmeny.
  Ak je zmena žiaduca, treba sa snažiť o riešenie (1). Ak je zmena nežiaduca, potom sa treba snažiť o (3) a pokiaľ sa tak nestane, treba sa snažiť o (2). Veľký problém nastane, ak je zmena nežiaduca, ale silám, ktoré ju vyvolali, nedokážeme vzdorovať.
  A európski politici?
  Patria do rôznych kategórií. Časť z nich si myslí, že zmena je žiaduca, iní sú presvedčení, že je to nežiaduca zmena a treba ju i jej zdroj, potláčať ako sa len dá, iní zase, že síce je to nežiadúca zmena, ale neodvrátiteľná…
  Takže každý z týchto politikov „pokrúti“ jeden z troch „gombíkov“ na PID regulátore „doľava“ alebo „doprava“ podľa toho, do akej kategórie patrí. A systém (Európska Únia, Európa) je tvrdo skúšaný. Odolá? Neprejde do „nestabilného stavu“?
  Každému rozumne zmýšľajúcemu politikovi v Európe by malo ísť o to, aby každé rozhodnutie lokálnej vlády alebo virtuálnej Bruselskej vlády malo blahodarný dlhodobý účinok na život terajších i budúcich generácii v Európe. Je to tak?

  p.s. Kluvánek, Ilkovič, Šalamon, Kalaš boli dobrí učitelia

 20. Milan 24. júna 2016 / 11:01

  Na http://www.zoznam.sk bola zverejnená 16.6. táto informácia: …..Nemecká verejno-právna televízia ZDF – ohľadne stretnutia Slovensko – Rusko vydala chybné oznámenie – nevyhralo Slovinsko , ako to oznamovala ZDF, ale Slovensko.
  …..skúsenosť (nielen) v Nemecku, aj v kontakte so skúsenými redaktormi a publicistami len potvrdzuje fakt, že Slovensko je v mnohom pre Západ stále ešte “Zem neznáma” a neustále dochádza k takýmto zámenám.
  Nemci, i iné západoeurópske krajiny, vedia a poznajú aj tie najmenšie! štáty, hoci aj celkom na východe Európy, ako napr. Litvu, Estónsko či Lotyšsko, ale Slovensko stále pokladajú za Slovinsko. Hoci napríklad v nemčine sa pomenovanie týchto krajín odlišuje viac ako v slovenčine: Slowakei a Slowenien.
  Keď som sa na to pýtal aj inteligentných ľudí, prečo je to tak, tak takmer vždy to zdôvodnili tým, že už len hlavné mesto SR je pre nich celkom neznáme a okrem toho, že z hľadiska histórie nevedia Slovensko nikde zaradiť !, resp., že jeho história je pre nich úplne neznáma!a kto akoby nemal! históriu, tak akoby ani neexistoval.
  ……Práve táto zmienka o histórií Slovenska je pre diskutujúcich tu možno zaujímavá a mala by byť asi aj zaujímavá aj pre MK , či našich historikov – ich úlohou je aj takáto práca navonok – ako tok informácií voči zahraničiu.

 21. mama 24. júna 2016 / 16:28

  Bolo by vhodné pánom z vyspelej západnej Európy pripomenúť, že ako bývalé koloniálne štáty by sa mali o svojich bývalých „poddaných“ patrične postarať, pretože nechutne a agresívne využívali nielen ich, ale aj ich prírodné zdroje a obohacovali sa na nich

 22. Tučko Bombička 24. júna 2016 / 17:12

  Miro, na mňa ste príliš tajuplný, musíte zreteľnejšie 🙂
  Viete, o čom dnes rokuje predseda európskeho parlamentu so šéfmi jednotlivých frakcií, teda okrem Brexitu? O ďalšom prehlbovaní integrácie v eurozóne – aspoň tak znela správa zo včera, ktorú som čítal. Vôbec sa nebudem čudovať, ak chlapci z Bruselu na Brexit zareagujú jediným spôsobom, aký poznajú:“Viac Európy!“.
  Čo sa ale môže naozaj začať rozpadať (v skutočnosti sa to rozpadá už od škótskeho referenda) je Veľká Británia, Škóti hlasovali inak než Anglicko a Wales.

  No a čisto pre prípad, že ste do tej „tajničky“ zamontovali nádej v rozpad vládnej koalície, tak tu si dovolím tipnúť: robíte si márne nádeje. Dokonca by som povedal, že to pre tých „vašich“, teda opozičných vyzerá čoraz horšie.
  P.S. Ono tá VB zas až také prekvapenie nie je a budete sa veľmi čudovať, ako rýchlo sa s tým kontinentálna Európa zmieri, Britov a ich špeciálnych požiadaviek či výnimiek mali v istom zmysle už viacerí beztak až po krk.

 23. Miro 24. júna 2016 / 18:18

  Tucko,
  uz sa mi stalo, ze mi niekto zacal tykat, ale to, aby mi po tykani zacal vykat…? Vyzera to tak, ze s „novou“ vladou prisla aj nova kultura 🙂
  Myslel som tym eurozonu, nie vladu. Ta vydrzi aspon 3 roky.

  Viac Europy bude znamenat dalsie referenda a to sa Nemcurikom pacit nebude.

  Nuz a to, ze sa VB rozpadne? Jedna vec su bujare sny podaktorych ludi, realita druha a to najma vtedy, ak zistia, ze to nebude zadarmo.

 24. Ivan 24. júna 2016 / 18:24

  Pan Hrnko. Prave ste najnazornejsie ilustrovali, ze ak komentujete problemy, v ktorych ste absolutne doma, mate uspech. Boli aj prejavy, ktore boli plne slovnej hlusiny. Tento bol plny TNT. Aj preto minister rychlo stiahol chvost a radsej sa poberal, kade lehsie….

 25. Marta 2. júla 2016 / 9:41

  Pán poslanec, mohli ste kľudne tomu namyslenému dementovi povedať všetko, ba ešte aj viac. lebo tieto typy ako-tak zaregistrujú iba to, čo sa m z mosta do prosta poriadne otrepe o hlavu . . .
  Pán poslanec, zdravím Vás srdečne. Nech Vás Boh chráni … Marta – 80 r.

 26. Milan Durica 5. júla 2016 / 10:48

  Kto pozná dejiny, vie, že ešte nikdy nejestvovala žiadna ÚNIA, ktorá by nebola iba klamlivým nástrojom na realizovanie väčšej moci na úkor menších svojich členských štátov. To platí naplno
  aj o súčasnej Európskej únii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *