SNS nepodporuje zvýšenie koncesionárskych poplatkov

Slovenská národná strana v tejto chvíli nepodporí zvýšenie koncesionárskych poplatkov za rozhlasové a televízne vysielanie, ktoré predkladá Ministerstvo kultúry SR. Podľa nášho názoru musí najskôr Slovenská televízia a Slovenský rozhlas (RTVS), ktoré dnes vystupujú pod nezmyselným a z hľadiska obsahu slovenčine sa priečiacim spoločným názvom, prejsť najskôr výraznou vnútornou prestavbou a stať sa skutočnou slovenskou a národnou verejnoprávnou inštitúciou.

Z nášho pohľadu verejnoprávnosť znamená principiálnu službu verejnosti v oblasti spravodajstva a publicistiky, kde sa občania SR informujú o dianí doma i vo svete, kde dostávajú rovnaký priestor reprezentanti všetkých relevantných spoločenských, politických a kultúrnych orgánov a organizácií, kde existuje vyvážené politické spravodajstvo, kde nedostávajú hlas úplne okrajové, ale “politicky korektné” skupinky a hlas verejnosti je ignorovaný. Nemôžeme pri tom opomenúť sústavne upadajúcu jazykovú kultúru redaktorov a moderátorov, ktorí zámerne ignorujú viaceré normy slovenského jazyka (najmä jeho flexívnosť, sémantiku a slovník), neadekvátne rozdeľovanie fondov na audiovizuálnu tvorbu pre jednotlivé štúdia a jej centralizáciu do Bratislavy.

Rovnako si nemyslíme, žeby hlavným obsahom novovytvoreného kanála (STV 3) mal byť šport, ale prednosť v primeranom čase by malo dostať vysielanie pre deti a mládež v slovenčine, ktoré v slovenskom audiovizuálnom priestore žalostne chýba. Z neznámych dôvodov totiž všetky medzinárodné detské kanály dostali licenciu na vysielanie v českom jazyku, hoci štát a jeho licenčné komisie by mali dbať o to, aby aj slovenské deti mohli využívať ustanovenia medzinárodnej charty práv dieťaťa. Neviem, či by s takouto politikou oné kanály uspeli napr. v pobaltských štátoch a vysielali by tam rusky!

Slovenská národná strana podporí návrh na zvýšenie koncesionárskych poplatkov až vtedy, keď budú predložené jasné vízie budúceho vysielacieho programu, keď program a koncepcia vysielania bude napĺňať princípy verejnoprávnosti a národnej kultúrnej inštitúcie, keď sa príjmu opatrenia na skvalitnenie vysielania od jazykovej kultúry až po zostavenie programovej štruktúry.

Anton Hrnko, podpredseda SNS

25 Responses

 1. jano 1. júna 2016 / 17:22

  Neviem začo chcú tie peniaze.Ved spravodajstvo je jednoznačne naklonené jednej časti spoločnosti.Ten Havran tomu dodáva korunu.Správy som tam nepozeral už asi dva roky.Dvíhali mi žlč.Fuj hnus.

 2. jano 1. júna 2016 / 18:00

  Ja sledujem hlavne TASR-TA3-Pravdu.TASR-Teraz.sk je podľa mna dobrý zdroj.TA3 dáva príležitosť každéj strane.Ved dajte si urobiť analýzu hlavne spravodajstva ako informujú o SNS a dalších stranách v Rtvs.Som si istý,že smer ani sns tam nebudú vykresľované pozitívne.Madaričovi to zjavne ked tam dosadil toho markizáka.

 3. jano 1. júna 2016 / 18:01

  doplnenie-zjavne nevadí…..

 4. jano 1. júna 2016 / 19:30

  Ešte jedna pripomienka.Viem/sledujem stránku sns/,že SNS bude mať snem.Schválne si to pozriem koľko dajú priestor vládnej strane-strane ktorá má predsedu NRSR-strane ktorá je na tretom mieste v preferenciách v správach Rtvs a dalšom spravodajstve.Odhadujem to na 30-50 sekundový šot.

 5. jano 1. júna 2016 / 19:36

  Zabudol som.Kedže nemáme ako v čr spravodajskú tv poradte Madaričovi prečo nemôže vysielať snem-kongres tej či onej relevantnéj strany na trebars dvojke.

 6. Milanxyz 2. júna 2016 / 11:47

  Múdra reč, pán Hrnko,
  som zvedavý, čo sa Vám z toho podarí uskutočniť. Len pripomeniem starú múdrosť, že „ryba smrdí od hlavy“, a je naozaj smutné, že slovenskému verejnoprávnemu rozhlasu a televízii šéfuje cudzinec!
  Ako keby sme nemali dosť schopných ľudí…

 7. Lukac 2. júna 2016 / 16:48

  Dufam, ze to SNS mysli skutocne vazne, lebo Dennik N pise ze je to len vydieracska hra na ziskanie inych personalnych pozicii, uvidime.

 8. Tučko Bombička 3. júna 2016 / 7:08

  Dobré stanovisko SNS, súhlas!!!

 9. Milan 3. júna 2016 / 14:35

  Veľmi dobre slová, pán Hrnko!
  Sám mám osobnú skúsenosť s radou pre RTVS – pred časom som totiž podal písomnú sťažnosť na neobjektivitu spravodajstva Slov. televízie a rozhlasu. Po cca pol roku som dostal odpoveď, že sťažnosť Rada zamieta, pretože spravodajstvo je vraj vyvážené !!! Keď to povie Rada tak to asi bola aj pravda.
  Určite som ale nebol jediný nespokojenec – a tak som zisťoval som si, že kto je to vlastne tá Rada – kto ju menuje a kto sa môže stať jej členom.
  A neverili by ste:
  Kto určuje zloženie rady STVR/ tak sa kupodivu nedalo zistiť. Po písomných dopytoch na MK SR ako sa určuje zloženie Rady ma odkázali na dajaký zákon – ktorý keď som si prečítal som zistil, že o zložení Rady nerozhoduje ani MK SR, ani SNR, ale len pár ľudí, korí sú krytý pod rôzne neskontrolovateľné inštitúcie.
  Realita je taká, že STVR neriadi MK SR, ale verejnosti neznámi ľudia a keď sú aj niekomu títo ľudia aj známi, tak neviete zistiť kto tých ľudí tam dosadil a podľa akých kritérií.
  Toto koncesionári nevedia. Samotní koncesionári – teda tí čo ju platia, na zloženie rady vôbec nemajú dosah. Radu nemajú pod svojou rukou ani poslanci SNR, ani ministerstvo kultúry SR, ale ukázalo sa, že skôr rôzne mimovládky.
  Preto to v TV a Rozhlase vyzerá ako to vyzerá. Poplatky by mali ale potom platiť tí, v ktorých prospech rozhlas televízia pracuje.
  A Ministerstvo koncesionárske poplatky trápi nie preto, že STVR riadia, ale preto že z ich budgetu musia platiť dorovnanie vysokých nákladov.
  Pokiaľ sa nesprehľadní činnosť Rady pre RTVS a nestransparentní sa jej obsadzovanie, a na koncesionárov sa neprenesie voľba jej členstva, nič sa pán Hrnko nezmení.

 10. Boris Pittner 3. júna 2016 / 19:47

  Anton,

  absolútny súhlas s výnimkou Tvojho stanoviska k športovému programu. Často ak chce človek sledovať výkony slovenskych športovcov v medzinárodných súťažiach musí ich sledovať na českej, nemeckej alebo rakúskej televízii. Mne osobne sa pozdáva český model so samostatným športovým kanálom a samostatným detským kanálom, ktorý sa po 1900 mení na program zameraný na kultúru. To čo dnes predvádza tzv. RTVS je odrazom kultúrneho a intelektuálneho rozpadu Slovenska.

 11. Ján M. 3. júna 2016 / 22:50

  Súhlasím s obsahom článku – vyhlásenia.
  Pridám tri poznámky:

  – Tretí program Slovenskej televízie by mohol mať obdobnú programovú štruktúru ako česká verejnoprávna stanica D/Art – teda počas dňa vysielanie pre deti a mládež, večer umenie, prípadne publicistika.

  – Televíziu sledujem málo, viac rozhlas. A denne mi je smutno aj do hnevu z úrovne vraj verejnoprávneho vysielania.

  – Súčasný názov (RTVS) je naozaj neslovenský a nepekný. Treba ho zmeniť!

 12. Tučko Bombička 4. júna 2016 / 8:19

  Mimo tému…
  O tomto sa špekuluje už veľmi dlho ale keďže netuším, či to už Merkelová povedala niekde niekedy takto bez obalu a verejne, dám to sem (zo včera):

  „Som za to, aby sa Rusko krok po kroku čoraz viac približovalo európskemu ekonomickému priestoru, aby sme nakoniec mali spoločnú ekonomickú zónu od Vladivostoku po Lisabon.“ – http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/merkel-bei-brenner-schliessung-ist-europa-zerstoert-14269046.html

  G. Friedman (kedysi Stratfor, teraz Geopolitical futures) dôvodí, že Nemci už možno prišli k záveru, že Nato a EÚ už nikdy nebudú to, čo kedysi a zamerali sa preto na Východ, jednak z dôvodu aby nahradili časť svojich odbytísk v Európe (najmä tej krachujúcej južnej) a jednak preto, aby vedome nasadili hranice americkému vplyvu v Európe. Predpovedá inak aj možnosť štiepenia EÚ na štáty konfliktnejšie s Ruskom a na štáty nekonfliktné s Ruskom. Ešte iní konšpirátori k tomu pridávajú úvahu, že keď si vezmeme rozdelenie eurozóny na severnú a južnú, tak Grécko (z južnej) už dnes je od zvyšku Európy hranicami oddelené (macedónsko-grécka a vraj buduje sa aj bulharsko-grécky plot), ak sa cez leto uzavrie aj hraničný priechod Brenner medzi Talianskom a Rakúskom (prípravy už Rakúšania robia), tak bude hranicou oddelený ďalší štát juhu – Taliansko, no a Francúzi hraničné kontroly s Talianskom zaviedli už po útokoch minulý rok, ktovie, či aj na hraniciach na so Španielskom.

  Tak to len pre zaujímavosť, mimo tému. Možno bude mať nakoniec predsa len ten pravdu Chelemendik, ktorý Slovensku predpovedal úlohu neutrálnej spojky medzi Rakúskom a Ukrajinou, ale to sa najprv bude treba vysporiadať s ňou.

 13. yoss 6. júna 2016 / 16:25

  Tucko,
  nieco na tom bude, G. Friedmanovi sa da verit. este som ho nepocul povedat hlupost na rozdiel trebars od takeho Noama Chomskeho, ktory ma tiez prorocke schopnosti…

 14. Tučko Bombička 7. júna 2016 / 8:51

  Yoss, to je podľa mňa iba Maďaričova póza. Nikto nepovedal, že zvýšenie koncesionárskych poplatkov nepodporí, len stanovil určité podmienky. Takže toto bububu je úplne zbytočné. Skôr tam bude nervozita (možno aj hnev) z toho, že namiesto situácie „najprv zvýš koncesionárske poplatky a potom rokuj s SNS o zmenách RTVS“, kedy by mal navrch súčasný minister kultúry a tá bratislavská zberba okolo neho, pri situácii „najprv predlož zmeny v RTVS a potom rokuj o poplatkoch“ má navrch SNS. Rozpočet sa predkladá na jeseň, takže ak chce mr. Maďarič zvýšiť koncesie od 1. 1. 2017, treba porušiť letné dovolenky, vysúkať si na MK SR a v RTVS rukávy a začať konečne makať. Skrátka SNSka s MK a s RTVS vybabrala. Ten jeho hnev sa dá tiež chápať ako sprostredkovanie reakcie rady pre rozhlas a televíziu (a samotnej RTVS) verejnosti, koniec-koncov nad oboma drží ochrannú ruku. Nebojte sa, nikto odstupovať nebude, ani vláda sa nerozpadne, len proste SNSka ukázala, že ovláda všetky finesy parlamentnej existencie. Za seba hovorím (a ako volič Smeru): veľmi dobre!!!

  K Friedmanovi: videl som od neho viac prednášok a v jednej povedal, že zatiaľ čo ľudia si myslia, že politici, aj tí špičkoví (Obama, Putin) trávia 90% času rozhutovaním o medzinárodnej politike a formulovaním strašne prefíkaných a strašne zložitých plánov (a konšpirácií) do budúcna, oni v skutočnosti trávia 90% času rozhutovaním o tom, ako zostať zvolený či byť znovuzvolený. Jednoducho v dnešnej dobe, keď je toľko rôznych záujmových skupín a keď sa všetko tak rýchlo mení, to vyžaduje celého človeka skĺbiť záujmy všetkých zúčastnených, získať tak ich politickú podporu a držať sa na čele krajiny (mimochodom preto je 20-ročná politická kariéra Fica či Bugára visačkou ich kvality a nie nekvality, ako nás presviedčajú tie nedochôdčatá v opozícii). Takže taký vysoko postavený politik robí potom vo funkcii to jediné, čo má zmysel naozaj robiť: pracovať tak, aby si čo najdlhšie držal otvorené všetky (alebo aspoň čo najviac) alternatív. To robí Fico na čele Slovenska (preto dobré vzťahy aj USA aj s Ruskom), to robí Putin a aj Obama. Držia si otvorené všetky vrátka a konajú reaktívne až vtedy, keď sa už nedá nekonať! A samozrejme robia aj obyčajné, hlúpe ľudské chyby. Pre mňa bolo zaujímavé ale niečo iné, predstavte si, že tohto Friedmana kľudne pozvali do Moskvy na akúsi univerzitu, kde študákom – s humorom sebe vlastným – vysvetľoval, prečo ich Amerika chce zničiť. Prečo by takýchto ľudí nemohli pozvať aj na slovenské vysoké školy? Aby od mlada naši študenti vedeli, že nad ich každodenným svetom je aj iný svet, kde sa o nich rozhoduje ako na šachovnici. I keď kvitujem, že tento rok bol G. Friedman napríklad na slovenskej konferencii Globsec. Ale aby aj obyčajní ľudia sa mali možnosť na školách s takýmito úvahami stretnúť. Po ruských školách napríklad chodí iný ruský geopolitický analytik, istý N. Starikov.

  Toto píšem ako možný námet pre ministra školstva p. Plavčana (SNS).

 15. Ján M. 8. júna 2016 / 12:11

  Súčasný názov našej verejnoprávnej mediálnej inštitúcie (RTVS) je nepekný a z jazykového hľadiska nevyhovujúci. Mne osobne by sa pozdával názov Slovenská televízia a rozhlas – skratka STAR alebo STVR. No najlepšie by bolo vrátiť sa k pôvodným pomenovaniam: STV a SRO.

 16. yoss 8. júna 2016 / 13:34

  Tucko,
  to je ten kapitalizmus, systemovy problem, vyplyvajuci z toho, ako je to cele poskladane, ako to funguje. kazdy politik musi dbat na svoj dizajn, na dojem, aky vytvara na verejnosti – zaberie mu to tolko casu a energie, ze na ine mu uz neostava cas. forma nadobudla vrch nad obsahom. na rozdiel napriklad od Vladimira Putina, ktory sa sice onehda nechal svojimi PR manazermi nahovorit na jazdu na koni, lovenie tigrov a objavovanie amfor, ale ostava mu cas aj na ine…

  pan Hrnko,
  ten nazov a z neho vyplyvajuca skratka SRaT je sice spravna, ale mohla by evokovat urcite asociacie v jednoduchsej populacii (co sa aj deje). alternativna skratka STaR je zas prilis anglicky vyznievajuca. ak sa nevymysli nieco lepsie, by som to radsej nechal, ako to je. podstatne su tie vnutorne strukturalne zmeny, navrat k narodnosti a verejnopravnosti. co sledujem diskusie, tak je uz pat minut po dvanastej, malokomu chyba, co by mu malo chybat – lebo ani nevie, ze by mu to malo chybat…

 17. Tučko Bombička 9. júna 2016 / 8:25

  Z RTVS urobiť SRTV (Slovenský rozhlas a televízia), to by bol v copyrighte ten najmenší riadok, vedľa céčka v krúžku. O riadok vyššie by sa už väčším písmom nachádzalo Vyrobila Slovenská televízia (alebo Slovenský rozhlas). Spolupráca spravodajských redakcií môže zostať, aj spoločná zvučka, len jedno bude Správy slovenského rozhlasu a druhé Správy slovenskej televízie. „Jednotku“ a „Dvojku“ poslať do paže, väčšiu sprostosť som jakživ nevidel a vrátiť sa k STV1 a STV2, v nejakej štylizácii dať oba popisy na obrazovku, kľude vo farbe trikolóry ako to bolo kedysi. Čechoslovákov (a čechoslovakistov) z oboch inštitúcií vyraziť, zaviesť 2 alebo 3 formáty diskusií týždenne ako Nemci napríklad, tí majú výrazné diskusné formáty v nedeľu, pondelok, stredu a štvrtok – niektoré z účasťou divákov iné bez. Jeden diskusný formát by mohol byť venovaný bežným problémom ľudí, druhý by sa venoval „vznešenejším“ veciam. Na to netreba nič, len štúdio, jeden stôl, štyri stoličky a moderátora, ktorý nie je úplný mamľas. U nás zrejme najväčší problém. Stálych spravodajcov minimálne(!) vo všetkých susedných krajinách a to takých, ktorí nebudú posielať do rozhlasu príspevky o maďarskom pomaranči – citróne. A o podobných sprostostiach. Ideálny by bol aj stály spravodajca v Moskve a Berlíne. Dobšinského so Strižincom vyraziť! Veškerá pridaná hodnota prvého z nich je v jeho „In medias res“, ktoré opakuje v každých Sobotných dialógoch, pridaná hodnota druhého je v štramácky chytenom pere v ruke, ktorou sa zároveň škriabe na papuli. Múdro sa tváriť nestačí!!! Formáty Čo ja viem či Milujem Slovensko kľudne ponechať a skúsiť naplniť viac slovenským obsahom (namiesto kladenia otázok o amerických filmoch sa viac zamerať na vedomosti o Slovensku). Formáty typu kde nás Čech poučuje ako správne variť, zrušiť, na to má televíziu v Prahe, tu nech neotravuje. Prehodnotiť „honorárovú politiku“ televízie. Prečo sa mám pozerať na storočné české „hviezdy“, o ktoré nemá záujem nik už ani len v Česku? To sa radšej budem pozerať na prípadné začínajúce slovenské hviezdy a hviezdičky (čo sa hudby napríklad týka). Nevidím dôvod, prečo by sa Slovensko nemohlo vrátiť k točeniu inscenácií, kedysi sme ich vedeli dobre robiť. Herci namiesto vybľakovania na námestiach a strápňovania sa v „partičkách“ by dostali možnosť sa prezentovať aj inak. Tak asi tak.

 18. Metod J. Sláv 9. júna 2016 / 12:30

  Vážení, ten tvar STVR sa mne, ako človeku čítajúceme aj staré latinské texty, „veľmo ľúbi“,

  pripomína mi to STUR, teda ŠTÚR !!!

  Ale aj STVaR by sa mi páčilo – pripomína mi to naše slovo „stvor“- i keď neviem, či dakto z terajších „neschovávaných“ zamestnancov „dvojjedinej“ inštitúcie má na to, aby bol schopný TVORIŤ, a nie len kupovať „formáty“ z mozgovo-vymytého „Zachodu“§§§

 19. yoss 9. júna 2016 / 20:23

  je to vazne. prave citam, ze madarics je naviazany na miku, hadzal sa o zem uz v roku 2012, aby bol zvoleny (povodne som si myslel, ze je to kamarat jedneho Ficovho kamarata, ktory byva nedaleko od neho, ale nie, mikovu pupocnu snuru ma omotanu okolo krku madarics). programove vyhlasenie vlady o nicom takom ako zvysovanie koncesionarskych poplatkoch nehovori. ved za 7€ maju ludia na mesiac internet a 60TV kanalov – kludne moze podat demisiu…

  vynatok:

  „Vláda považuje Rozhlas a televíziu Slovenska za jediný systémový nástroj na poskytovanie služby verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, spočívajúcej v širokom prístupe verejnosti k informáciám, kultúre a vzdelávaniu. Vláda prijme také legislatívne opatrenie, ktoré poskytne Rozhlasu a televízii Slovenska stabilné a primerané finančné zabezpečenie plnenia jej zákonných úloh prostredníctvom optimalizácie výšky úhrady za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska. Cieľom je zabezpečiť dlhodobé financovanie základných úloh a povinností vysielateľa verejnej služby v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania vrátane rozšírenia ponuky programových služieb o nový vysielací okruh.“

  Tucko,
  velmi spravne. este by som k tomu dodal, ze musi byt nieco ako zakladna koncepcia, KONCEPCIA pritomna vo vsetkom, co sa bude vysielat, nieco v tom zmysle, ze sa budu preferovat vzdelavacie programy alebo k vzdelavaniu a uvazovaniu smerujuce, ci uz formou implicitnou alebo explicitnou – cize nie bezduchy konzum hovadin, varenie, pecenie, nakupne maniacky – ale taktne preorientovanie divakov a posluchacov k tomu, aby pouzivali co maju na krku, ked uz to tam raz maju…

 20. yoss 9. júna 2016 / 20:37

  odporny az oplzly pojem, ze „optimalizácia výšky úhrady za služby“, kto to vymyslel, ved dzurinda a miklos su na Ukrajine…

 21. yoss 9. júna 2016 / 20:41

  este jeden postreh: Mika pravidelne chodi na rozne kulturne podujatia ako aj na pohreby, kde dokonca zvykne recnit, aj ked nikto nevie, ze preco tam ma recnit nejaky riaditel RTVS – Madarics si ho mozno pripravuje za svojho naslednika…

 22. yoss 10. júna 2016 / 11:42

  Jariabek sklamal, ale Ciz je dobre zorientovany, citacia:

  Novinári, ktorí sú v RTVS, odpusťte mi tú skratku, majú hodnotovo blízko k bratislavskej kaviarni,“ povedal Číž. „Preberá sa rétorika denníkov N a SME, ktoré vedú aktívny politický zápas. Je pre mňa obrovským sklamaním aj relácia pána Havrana, ktorý sa stal jedným z hlavných redaktorov SME.“

  Havran zhribovatel. pozoruhodne je aj to, ze ako sefredaktor predtym popularneho jetotak.sk zakazal na tomto webe vsetky diskusie. chodil tam aj Marian Vitkovic, ktoreho bolo zazitkom citat…

 23. Ing. Igor Podhájecký 16. augusta 2016 / 16:13

  Som sympatizantom SNS, vrátili sme sa z dovolenky z Chorvátska. Celý týždeň sme pozerali vysielanie chorvátskej televízie a počúvali chorvátsky rozhlas. Celý čas vysielali hudbu rôznych žánrov teda: hudbu vážnejšiu, tanečnú, ľudovú a čuduj sa svete VŠETKO V CHORVÁTSKOM JAZYKU a nie anglickom a iných jazykoch.
  U nás je opak, prevažujú piesne v českom, anglickom a iných jazykoch a v slovenčine je jedna, dve najviac tri pesničky za jednu hodinu. Keď „moderátor vyhlási ako sa to dobré počúva“tak stúpa vo mne hnev. Veď mlaď nebude poznať slovenské pesničky. Veď RTVS takým vysielacim programom radikalizuje slovenský ľud. A potom sa čudujeme, že voliči volia Kotlebovu stranu. Vedia zamesnanci RTVS od generálneho riaditeľa vrátane moderátorov niečo o vlastenectve?, o „O NAŠICH NAJSTARŠÍCH DEJINÁCH“? o povinnosti šíriť históriu o pôvode vzniku slovenského národa, ktorý siaha do obdobia 3 000 rokov pred Kristom a už sa uvádza, že aj skôr, medzi ľudom a vzbudzovať v ľudoch hrdosť na svoj pôvod. Kto tak nerobí nemá mať miesto v RTVS. Nesmierne mi chýba hudba 60/70/80/90 rokov.
  KEĎ VYSIELAJÚ PESNIČKY : ČESKÉ, ANGLICKÉ A INÉ, NIE V SLOVENSKOM JAZYKU VYPÍNAM ROZHLAS. TAK PREČO MÁM PLATIŤ KONCESIONÁRSKE POPLATKY? Keď hrajú české pesničky (aj keď som študoval aj z českých skript) –ZNENÁVIDEL SOM JU–!!!!!!!!
  Na margo, mám technické vzdelanie, od nástupu na dôchodok teda približne osem či deväť rokov mojim koníčkom je história. Celý kolektív RTVS od generálneho riaditeľa a moderátorov by povinne mal prečítať nové pohľady na históriu v knihách Dávnoveká Európa a Zamlčané dejiny od autora PhDr. Viktora Timuru CSc. a podriadiť sa skúške.
  Očakávam zmeny, ak sa neudejú začneme sa dohovárať na protesty pred RTVS, veď žijeme v demokratickom štáte!!!!!!!

  S úctou

  Ing. Igor Podhájecký

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *