Oslovenie pred voľbami

bilbord

Vážení priatelia, za chvíľu skončí predvolebná kampaň a bude treba skončiť s agitáciou. Počas posledných mesiacov som poblúdil takmer po celom Slovensku a zajtra odchádzam na záverečné turné po našom východe. Viem, že som nemohol byť všade a nemohol som pobesedovať so všetkými, s ktorými by som rád pobesedoval ja alebo ktorí by radi pobesedovali so mnou. Neplánujem však prerušiť styky s občanmi, nech by ma povolebný vývin vyniesol hocikam. Takže, ak mi Pán Boh dovolí, tak tých príležitosti na stretnutie bude ešte veľa.

V svojej volebnej kampani som dával dôraz na našu suverenitu, na obranu našej štátnosti vo vzťahu k tým, čo by európske národy najradšej rozpustili v šedo-hnedej mase miliónov tých, ktorí začuli volanie lepšieho života, bezprácneho blahobytu na úkor iných. Našu špajzu sme si však naplnili my, preto SNS nikdy nedovolí, aby z nej ujedal niekto, koho by nám tu radi „nasáčkovali“ pani Merkelová alebo často čudne vyzerajúci páni Junker alebo Schultz. Slovensko je domovom občanov SR a jedine oni môžu rozhodnúť o tom, koho a za akých podmienok do tohto domova vpustíme. Neexistuje taký Berlín a ani taký Brusel, ktorý by mohol SNS poručiť niečo iné. O tom vo vzťahu k SNS nemôže pochybovať nikto.

Náš štát sa za posledné roky nevyvíjal tak, ako by sme my všetci chceli. Politická scéna je rozbitá, rozhašterená. Mnohí politici, ktorí by mali navrhovať riešenia pre spoločnosť a hľadať spojenectvá, s kým tieto riešenia dosiahnuť, sa zmôžu akurát na to, že vedia povedať, s kým by na Slovensku politiku robiť nechceli. Toto sme tu zažívali za posledných 26 rokov denno-denne a nikam to neviedlo. Toto už musí skončiť. SNS ponúka riešenia, konkrétnu politiku, a nedemonizuje nikoho. My chceme Slovensko naštartovať na pozitívnu trajektóriu a pri práci v prospech našej krajiny a v prospech jej občanov by nemal byť vylúčený nikto, kto sa chce pozitívne zapojiť. Sporme sa o tom, kto viac urobí pre Slovenskú republiku, a nie s kým nebudem robiť. To druhé zaváňa neschopnosťou robiť a vyzerá ako výhovorka pre lenivca!

Keby som chcel hovoriť o všetkých sférach, kde treba robiť revízie, bol by môj príspevok na dlhý čas čítania. Osobne vidím svoju úlohu v oblastiach, v ktorých som pracoval v minulosti či už v parlamente, alebo v rezorte obrany. Ide o vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť, zahraničnú politiku, národnostné vzťahy a kultúru, najmä ochranu nášho kultúrneho dedičstva a z neho našej najposvätnejšej sféry a tou je slovenský jazyk, jeho rozvoj a ochrana. Ak si myslíte, že v parlamente mám čo povedať, tak voľte stranu č. 12 – Slovenskú národnú stranu a kandidáta č. 4. O vaše preferenčné hlasy sa uchádzam a dopredu ďakujem všetkým tým, čo dajú dôveru ako SNS, tak aj mne.

Anton Hrnko, podpredseda SNS

 

192 Responses

 1. Tučko Bombička 14. marca 2016 / 18:15

  Pre prípad, že si to tu podaktorí neuvedomujú: momentálne sa vedie mediálna/mienkotvorná kampaň,ktorej cieľom je prekaziť formovanie novej vlády – keď už sa to nepodarilo rokovaniami medzi politikmi, tak vyvolaním verejného tlaku proti všetkým stranám, ktoré teraz spolu rokujú o novej vláde! Stačí si pozrieť dnešné tlačovky…

 2. Lukáč 14. marca 2016 / 19:23

  Piata kolóna na Slovensku sa nevzdáva, používa najrôznejšie metódy /falošné argumenty,
  psychologické manipulácie a nátlak na konkrétnych novozvolených poslancov/, len aby
  zabránila vzniku novej stabilnej vlády. Rozvrátená Slovenská republika sa bude potom ľahko ovládať a vo vhodnej chvíli zlikvidovať.

 3. štúrovec 2016 14. marca 2016 / 21:04

  Milujem Slovensko a podporujem ho. Chystanu vladu nie, ale nepojdem ani proti nej. Je to druha najlepsia alternativa z mozneho, tak uvidime.

 4. miro 14. marca 2016 / 22:07

  Mam tu pre vas dalsieho „nepriatela Slovenska“ a ak sa nemylim, niekto ho tu prednedavnom obhajoval. Uz aj ti moderatori robia politiku 🙂

 5. Pomocník 15. marca 2016 / 1:35

  Je obdivuhodné sledovať, ak v tejto krajine obyvateľstvo stále naletí na hru „stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“; stavil by som sa, že už starovekí Gréci boli v tomto smere múdrejší. Pre ďalšie voľby navrhujem: SMER žerie deti.

 6. yoss 15. marca 2016 / 9:58

  Tucko,
  vcera som preklikal spravy, najhorsiu kampan proti formujucej sa vlade robi Madaricsova RTVS – po volbach uz sa nemusia na nic hrat a idu naplno…

 7. Tučko Bombička 15. marca 2016 / 11:08

  Yoss, viete, nad čím žasnem ja? Ako ochotne sú pravičiari vždy pripravení začať jeden druhému podrezávať krk. V novinách samá zrada, podvod, klamstvo – len nedajbože pozrieť sa pravde do očí a priznať si, že z toho hnoja, čo sa dostal do parlamentu sa pravicová vláda skrátka zložiť nedá!

  Veď to sú psychopati, táto slovenská pravica, čistí psychopati!

 8. Pomocník 15. marca 2016 / 12:31

  Presne tak.

 9. Fero2 15. marca 2016 / 21:24

  Najväčšia facka pre voliča SNS bude schválenie kvót nelegálnych utečencov novovzniknutou vládou, zradia občanov SR /už to majú dohodnuté …..to bude koniec SNS.

 10. František 16. marca 2016 / 9:57

  Ja sa vám divím, všetkým diskutujúcim a to si hovoríte inteligencia, či výkvet spoločnosti. No na to najpodstatnejšie ste neprišli doteraz, ani po všetkých tých krízach, t.j. konkretnych príkladoch, ako tento systém funguje. Je úplne jedno či zloží vládu, teraz Fico, alebo v druhom poverení nezloží Sulík neskôr, alebo nebodaj po ďalších predčasných, ju bude skladať Kotleba. Tento systém je jednoducho neschopný ďalšieho pozitívneho vývoja po všetkých stránkach prirodzeného bytia spoločnosti a zároveň je nerekonštruovateľný. Ak chce ľudská spoločnosť napredovať, musí ho nahradiť iným ( samozrejme nemyslím napr. bývalým socializmom, ktorý je rovnako ako súčastný systém už dávno prežitý ).

 11. Pomocník 16. marca 2016 / 11:48

  Rómov nie je možné riešiť kvôli EÚ (to by bolo kriku, keby sa začali reálne riešiť). Je vidno, že nie ste v EÚ, ak vám toto nie je jasné.

 12. yoss 16. marca 2016 / 21:05

  bolo by ferove a spravodlive, keby tym „parazitom“ dala nejaka vlada sancu a poskytla im slusne zamestnanie, niektori urcite pracovat chcu a aj vedia. lenze kapitalisticky stat tu nie je pre romov, ani pre inych obycajnych ludi – kapitalisticky stat je tu pre oligarchov, zbohatlikov, privatizerov a dalsie parazitujuce entity…

 13. Tučko Bombička 16. marca 2016 / 21:16

  Pán Hrnko,

  neviem, či sa k tomu budete môcť teraz vyjadriť, ale … trošku ma prekvapilo, že nevidím post ministerstva kultúry určený pre SNS. Aj vo svetle Vašej kritiky bývalého ministra kultúry – nešiel azda vyrokovať alebo nemala SNS oň záujem? Prípadne nejaký rozpor s Mostom – Híd? A ak sa bude dať odpovedať, čo sa to dnes dialo okolo toho ministerstva zdravotníctva, to ho fakt nikto nechcel?

 14. yoss 17. marca 2016 / 8:55

  Milanxyz,
  nie vsetci su analfabeti, mnohi z nich by chceli pracovat a dokonca maju vynimocne nadanie ci uz na remesla, alebo nadanie hudobne. pre zaujimavost, doteraz najcistejsou slovencinou som pocul rozpravat prave jedneho vychodniarskeho roma, dokonca aj taky Jonas Zaborsky by sa od neho mohol niecomu priucit. obludnost nasho gorilackeho kapitalizmu sa prejavuje prave na tychto socialne slabsich vrstvach, to znamena na romoch a na nezamestnanych…

 15. yoss 17. marca 2016 / 8:57

  Tucko,
  Madarics ostane, Madarics je večný, ten prezije aj Fica, marne dufame…

 16. yoss 17. marca 2016 / 10:10

  pan Milanxyz,
  romov sme zdedili po kapitalizme a kapitalizmus ich zdedil od Marie Terezie. socializmus ich udrziaval aspon na akej takej urovni – kto vedel pracoval, kto nevedel alebo nechcel, tak bol v base, cize mali na vyber, co bol ferovy pristup. socializmus pre nich vystaval napriklad sidlisko Lunik IX. kapitalizmus ich vyhana z Lunika a tak si zalozili Maslickovo, co su provizorne budy na urovni africkych slumov. za socializmu sa niektorych podarilo scivilizovat, pekne ukazky su napriklad nedaleko Bratislavy v obci Zlate klasy…

  Tucko,
  hovori a pise sa o Janovi Podmanickom, Madaricsa by mohli odsunut do parlamentu – ked sa podari, ked pan Hrnko zabojuje…

 17. Anton Hrnko 17. marca 2016 / 19:46

  Pán Hromník,
  už som vám povedal, že si neželám, aby ste na môj blog hocičo písali. Najmä si neželám, aby ste ako občan Južnej Afriky vôbec komentovali politický život na Slovensku v prospech strany, ktorá si nevie ctiť nielen občanov inej pleti, ale dokonca elementárne právo na slobodné umelecké videnie sveta. Strana, ktorá zakazuje divadelné predstavenia, ktorej reprezentanti nezakryto obhajujú neobhájiteľné, nemôže byť propagovaná na mojom blogu. Skúste napr. u vás doma propagovať apartheid. Na to nemáte gule. Tak sa nemiešajte do slovenských záležitostí.

 18. Pomocník 17. marca 2016 / 20:34

  Pán Hrnko, keď už mažete príspevky, tak aspoň tam nechajte prázdne okno, inak ostatní vyzerajú, že im preskakuje a skáču zrazu na iné témy.

 19. Anton Hrnko 17. marca 2016 / 21:56

  Pomocník a ostatní,
  ospravedlňujem sa za zásah, ktorý vám mohol spôsobiť komplikácie. Ale nemal som v poslednom čase možnosť spravovať môj blog a myslel som si, že aj Hromník sa trochu umúdril. Zmýli som sa a musíte mi uznať, že propagácia extrémizmu na mojom blogu a ešte k tomu z južnej Afriky, je prílišné sústo. Nech si tam obuje vysoké čižmy a tam nech sa vrhne na inakých. Nám to tu netreba.

 20. Lukáč 18. marca 2016 / 0:11

  Pán Hrnko,
  vyzývam Vás k tomu, aby ste vzali funkciu ministra obrany. Ministrom obrany by nemal byť vojak. Vy máte na túto funkciu všetky predpoklady, ste dostatočne všeobecne vzdelaný, so širokým rozhľadom, máte životné skúsenosti, zaslúžili ste sa o vznik SR a stále sa prejavujete ako dobrý, spoľahlivý vlastenec. Držím Vám palce.

 21. Milanxyz 18. marca 2016 / 9:00

  Prečo toľko žlče pán Hrnko?
  No viete,
  ja som sa pána Bienika na Vás pýtal. Nikdy vás nevidel, iba s vami komunikoval cez e-mail, kde ste mu intenzívne odporúčali svoje práce. Dodnes ľutuje, že sa s vami (buď dvojjedinej alebo dvoch osôb) dal do nejakého holportu. Len toľko a alivederci.

 22. yoss 20. marca 2016 / 15:17

  pan Hrnko,
  chcem sa spytat, co ten Beblavy, nebol by z neho vyborny minister zdravotnictva, alebo aspon Vseobecnej zdravotnej poistovne? ma vyborny povod – privatizersky synacik, uz ako 25 rocny si zadovazil malebnu vilku za 4,35 miliona SKK, pravdepodobne pochadzajucich zo zdevastovaneho a rozkradnuteho narodneho podniku Palma Bratislava. s Pentou sa nepochybne dohodnu a bude klud. takejto finte sa tusim hovori – upliest z ouna bic…

 23. Milanxyz 21. marca 2016 / 9:46

  Vymazané, ale skúsim znovu:

  Hej, a mažeme si vesele …
  Aj manipulujeme, však pán Hrnko.
  Tentoraz ste na moju otázku pod mojim inkognitom vymazali celé moje zdôvodnenie a namontovali svoju divnú odpoveď.
  Neviem, čo ste nahovorili p.Bienikovi, ale to, čo ste z jeho odpovedi uviedli len dokazuje, že rozhodne ste sa nesnažili zistiť, či „milanxyz“ je naozaj Hromníkovým inkognitom, ako to Vy tvrdíte.
  Z Vašej korešpondencie s Hromníkom a mojich príspevkov môžte zistiť, že máme dve rozdielne smerové čísla. Žeby Hromník pracoval na dvoch počítačoch? Málo pravdepodobné, pri jeho finančných strádaniach takmer nemožné (keď sa mu nedávno pokazila obrazovka požičal som mu svoju náhradnú, lebo na novú nemá).
  Pochybujem, že ste sa jasne informovali, kto s p.Bienikom vyjednal vydanie prvej Hromníkovej knihy (Sloveni Slováci ked sú vaše korene) na jeho vlastné (Bienikové) náklady, prv, než ho Hromník vôbec oslovil.
  Je pravda, že ja som sa s p.Bienikom doteraz nestretol, ale nie je pravda, že ja, alebo Hromník sme mu „intenzívne odporúčali svoje práce“.
  Ja som totiž doteraz žiadne práce na vydanie nemal, ani nemám a v čase, keď som s vydávateľom p.Bienikom dojednával vydanie Hromníkovej knihy, viem celkom isto, že Hromník v tom čase žiadnu inú knihu v slovenčine nemal na vydanie pripravenú. Jeho celoživotné dielo „Sloveni a Slovensko“ bolo vydané o viac, ako tri roky neskôr, aj to len vďake zbierky, ktorú som zorganizoval, aby mohol svoj výskum histórie Slovenov dať dokopy a pripraviť na knižné vydanie.
  Že sa Hromník rozhodol vydať Slovenov a Slovensko v matičnom vydavateľstve, čo môže byť príčinou jeho nedorozumenia s p. Bienikom bolo mimo oblast môjho pôsobenia, ale silno pochybujem, žeby mi to p.Bienik zazlieval, alebo sa preto hneval na mňa.
  Takže p.Hrnko, podpredseda SNS a „horúci“ kandidát na Ministra obrany SR, naozaj nemáte dôvod mazať moje príspevky.
  19-3-16

 24. milan2 21. marca 2016 / 11:44

  No, minister obrany snáď nie, ak už dajaká funkcia, tak skôr tajomník na ministerstve kultúry, kde môže byť pán Hrnko ako historik viac užitočný.
  Aj keď aj vo vojenstve je dosť pamiatok vojenského charakteru.
  Ináč, minulý týždeň som pracoval som na Bratislavskom hrade a pod oenžériou som zbadal prepadnutú klenbu – neodolal som a vliezol som do nej a ocitol som sa v „tajnej“ chodbe smerujúcej od severovýchodného nárožia – kde boli pôvodne točité schody smerom k východnej terase. Veľmi pekný zážitok to pre mňa bol- chodba , široká pre 3 chlapov v hĺbke asi 5 metrov, ve+mi dobre zachovaná – prešiel som sa ňou – v detstve miestny hovorili že pod hradom sú tajné chodby -a skutočne mali pravdu…..
  Ešte čo sa týka programu SNS v oblasti rozvoja kúpeľníctva. Logicky to nadväzuje na historické aktivity Dr. Tisu. Dúfam že to ale nebude tak, že sa budú rúcať historické budovy a na ich mieste sa za fondy budú budovať moderné hotely – lebo už tu cítim jastrenie developerov. Spomeňme si napríklad ako už dopadli Staroľubovianske kúpele – jedennový, obrovský kolos , a zo starých kúpeľov neostalo takmer nič, v Trenčianskych Tepliciach sa zbúral starý hotel a na jeho mieste postavil nový- zbúraný secesný bol jeden zo série 4 podobných hotelov ( Hviezdoslav na Štrbskom Plese, Grand v T. Lomnici….)….ten v postavený v Piešťanoch chátra. Tu by to chcelo finančne postihovať takýchto vlastníkov vysokými pokutami, zvýšením miestnej dane, či im pamiatkové budovy vyvlastniť – čo už dnešné zákony umožňujú, ale nik zatiaľ takto postihnutý nebol (napríklad zámok v Moravanoch by takto čím skôr mal byť vyvlastnený od zahraničného slovinského vlastníka í, alebo zámok v Necpalochod talianskeho – kým ho niekto nezapáli – ako zámok na odbočke z diaľnice k Beckovu (meno si práve nespomínam).
  Ja si predstavujem kúpele skôr ako Mariánske Lázně utopené v zeleni a nie neorganizovanú, modernú výstavbu developerov.

 25. Milanxyz 21. marca 2016 / 14:08

  Pán menovec,
  To je úplne jednoduchý postup:
  Musí existovať zákon, ktorý by zaručoval, že:
  Ministerstvo kultúry nariadi/objedná u Komory architektov zoznam všetkých stavieb na Slovensku, ktoré majú historicku (príp.esteticku) hodnotu (Komora architektov to robí v spolupráci s miestnými útvarmi architektov).
  Vybrané stavby sú opatrené tabuľkou oznamujúcou, že stavba je v zozname chránených historických stavieb a nikto (ani vlastník) sa jej nesmie dotknúť (pristaviť, odbúrať, zmeniť fasádu, či vnútro), beztoho, aby predpokladanú zmenu (aj maľovku, pokiaľ by bola iná, ako pôvodná) odsúhlasí Sekcia historických budov, ktorá pokiaľ nie je musí byť urýchlene ustanovená v každom kraji.
  A to by naozaj nemal byť problém.

 26. milan2 21. marca 2016 / 16:14

  to máte ale pán Milan xyz nesprávne informácie.
  Architekti sú prví ničitelia pamiatok – poznám ich, takže dobre viem – pozrite sa napríklad ako salámovo zbavujú Bratislava pamiatok (viď nová stavba Panta Rei na obchodnej v BA na mieste 2 barokových objektov .

  A k časti dva – vysvetlite mi, ako teda mohol byť pred 4 rokmi zbúraný renesančný kaštieľ v obci Nebojsa – to nebol zapísaný do zoznamu?

 27. Milanxyz 21. marca 2016 / 20:36

  Pán menovec,
  pokiaľ architekti „salámovo“ zbavujú Bratislavu pamiatok, tak to len naznačuje, že chýbajú potrebné zákony, ktoré by taký kultúrny vandalizmus zamedzili. Nepoznám domáce pomery dostatočne (žijem v cudzine), ale vidí sa mi, že mimo zákona chýba aj zoznam stavieb, ktoré by mali byť chránené (zodpovedné Min. kultúry). Nie div, že Pamiatkový ústav je bezzubý a len bezmocne sa tomu vandalizmu prizerá.
  Nezabudnite, že architekt je tiež len človek a je rád, keď mu niekto ponúkne prácu. A keďže na ochranu pamiatok niet zákona, keby prácu odmietol, nič s tým nedosiahne, pretože „developeri“ si nájmu architekta v zahraničí a im s prepáčením p*d záleží na tom, či to je historická pamiatka.

 28. yoss 23. marca 2016 / 12:14

  Pan Hrnko,
  co ten Madarics. dufam, ze ho odmontujete z jeho stolicky na MK. najnovsie likviduje Literarny tyzdennik, ktoremu MK dalo dotaciu iba 29000€ namiesto 64000€. hlavne ze maju peniaze na takych srachkometov ako skrucany, noga, vacvalova. pokial by som Vam ako Vas volic mohol dat nejake ulohy – tato uloha by bola na 1. mieste…

 29. milan2 25. marca 2016 / 13:05

  V súvislosti s poslednými udalosťami,
  vidím potrebu v SNR prijať nové, premyslené zákony na ochranu domáceho obyvateľstva, – na ich ochranu pred za nič nezodpovedajúcimi mimovládkami – aby nenavláčali do SR vysoko rizikové skupiny.
  Ako príklad – zoberme si napríklad náboženstvo Aztékov – to vyžaduje náboženské obete – kňazi rozrezali hruď obetovaného človeka (či už dobrovoľníka, alebo násilím chyteného človeka…) a ešte trepotajúce srdce ponúkli slnku v mene záchrany zeme.
  Nikdy nemôže byť úplne vylúčené, že niekde v Yukatánskej džungli ešte dnes toto náboženstvo neprežíva a že sane aktivizuje- niektoré malé skupiny sa znovu nevrátia k praktizovaniu tohto náboženstva – začnú obrady obetovania srdca znovu organizovať a dokonca ho začnú aktívne, úspešne šíriť medzi okolitým obyvateľstvom – v mene záchrany zeme.
  Po tom, ako začnú miznúť ľudia, a budú sa stále viac nachádzať obete s rozrezanou hruďou a s chýbajúcim srdcom, mexická vláda začne tieto veci vyšetrovať a následne prijme tvrdé opatrenia : vyhľadávať, prenasledovať a väzniť príslušníkov tohto tradičného miestneho náboženstva.
  Prenasledovaní rodinní príslušníci uväznených žrecov, ale aj aktívni vyznávači tohto náboženstva následne začnú utekať pred prenasledovaním do Európy a v zmysle výkladu prvej časti článku 14 Všeobecnej deklarácie ľudských práv budú žiadať o azyl (iba tá je všeobecne známa, druhú časť už mimovládky, ani novinári necitujú), ktorý zrejme aj v EÚ získajú – pretože nič zlého v zmysle dnešného výkladu čl. 14 nespáchali – rituálne vytrhávanie srdca z tela robili nie oni, ale uväznení a možno už medzitým armádou umučení a vládou popravení kňaz, oni sa na to iba dívali (možno ani to nie) , čiže sú len vyznávači tohto mierumilovného náboženstva….ide im len o dobro všetkých = záchranu zeme….
  Po príchode do Európy náboženstvo preto v mene záchrany zeme budú ďalej aktívne vyznávať a šíriť…. budú dokonca nachádzať aj sympatizantov ,, dokonca aj dobrovoľníkov na obetu vlastného srdca , a vytvárajú si v mestách osobitné getá… A sem tam sa v ich okolí nájde telo s vytrhnutým srdcom.
  Chcem na tomto obnoviť diskusiu o článku 14 Všeobecnej deklarácie ľudských práv – či sa dobre vysvetľuje – či sa nezneužíva na podporu udeľovanie azylu ľuďom, ktorí uznávajú, praktizujú a prípadne aj šíria náboženstvo, ktoré stojí na ľudských obetách – a EU im azyl musí udeliť – pretože údajne majú právo na svoju vlastnú náboženskú vieru – podľa zjednodušovaného výkladu mimovládok majú právo zrejme každú vieru.
  A keďže by im doma v Mexiku hrozilo väzenie, možno aj smrť za praktizovanie toho náboženstva, dôjde vďaka dnešného výkladu azylového práva k rozšíreniu sa tohto aztéckeho náboženstvá. ktorého varianty sa praktizovali od Mexika po Peru, po celej EÚ.

 30. milan2 26. marca 2016 / 1:19

  Zhodou okolností, teraz v ,piatok 23.00 vysielajú v Jojke Poklad Aztéhov a vidím, že nápady o prežívaní toho náboženstva v dnešnom Mexiku do dnešných dní nemám iba ja, ale aj filmári v Holywoode…. a keď vidím presvedčivé zábery na sfanatizovaný dav jeho vyznavačov, tak by som naozaj rád počul stanovisko Amnesty International, či vysokého komisára pre utečencov, ako by oni pri dnešných pravidlách na takýchto utečencov pohliadali.

 31. Michaela P. 28. marca 2016 / 1:49

  Dobrý deň, pán Hrnko,
  našla som Váš blog a som príjemne prekvapená, že blogujete… S rodinou sme momentálne vyslaní v Belgicku, blízko Bruselu (určite máte informácie) a v slovenskej komunite v týchto dňoch témy, o ktorých hovoríte, z pochopiteľných dôvodov veľmi rezonujú. Je zvlášny (a nie celkom príjemný) pocit kráčať po uliciach, po ktorých môžu v tom istom okamihu kráčať ľudia opásaní výbušninami, takisto čakať na lietadlo domov na letisku, na ktorom zafukuje z okien rozbitých po výbuchu bomby… Koľko našich príbuzných odmietlo pricestovať sem k nám na veľkonočné sviatky a koľko z nás zrušilo cestu domov kvôli týmto útokom, to ani nebudem hovoriť. Ale na druhej strane sa v nás tuto objavila sila nedať sa len tak ľahko zastrašiť, nedať lacno svoju kožu a tobôž nie svoju krajinu! A preto s Vami absolútne súhlasím, najmä čo sa týka sily suverenity našej krajiny a potreby jej posilňovania. Konečne niekto otvorene pomenúva veci, priamo a zároveň korektne…

 32. Anton Hrnko 28. marca 2016 / 8:48

  Dobrý deň, pani Michaela,
  ďakujem za uznanie mojej práce na tomto blogu.Som rád, že internet umožňuje deliť sa so svojimi názormi s ostatnými, aj keď mainstreamové média túto možnosť nám s inými názormi priestor neposkytovali. Dúfam, že teraz sa to aspoň čiastočne zmení, hoci voči tomuto prúdu „informovania“ verejnosti naďalej zostávam skeptický. Aj ja som toho názoru, že nie je kam ustupovať a že si nemôžeme nechať nejakými „merkelovcami“ zobrať náš spôsob života. Lebo história učí o jednom: Konanie ľudí pri dejinných udalostiach nikdy nie je motivované nejakými vyššími princípmi (humanita, solidarita….), ale len a len záujmami. Nikto nám však okrem fráz nepovedal, čo touto masovou imigráciou chce v Európe dosiahnuť! Paríž, Brusel, Madrid, Moskva…. už ukázali, čo to prináša. Ale my by sme potrebovali vedieť, kto a v akom mene toto všetko vyvolal a čo tým sleduje!

 33. yoss 28. marca 2016 / 9:33

  odpovede existuju, nie však v EU mainstreamovych mediach, lebo ako povedal Orban, v Europe je zakaz hovorit pravdu. vynikajuci politolog a vizionar na hrane uveriteľného – Pjakin. Pjakin je pravdepodobne insider, vie toho velmi vela a bali to do nenapadnych cukrikovych obalov

 34. Michaela P. 28. marca 2016 / 13:05

  Nuz, co viem z informacii zo zahranicnych stranok. ako tvrdi jedna z teorii, tzv. novy svetovy poriadok, je za tym hrstka najbohatsich, ktori vlastnia vacsinu bohatstva na zemi, rozhodla sa zastavit pokrok v rozvojovych zemiach, pripadne ho spomalit (v pripade Europy) v snahe zastavit priemyselny rozmach a tym znecistovanie zeme. Snazia sa kontrolovat cele narody a konkretne Europu tym, ze ju destabilizuju a z narodnych statov pomocou masovej emigracie a globalizacie sa stanu staty obcianske, cim sa sila pochadzajuca z prislusnosti k narodu roztriesti a strati. Takisto Europa bude riesit velke problemy, ktore masova migracia prinasa (uz priniesla, ved kto organizuje atentaty tuto v Bruseli – potomkovia pristahovalcov spred par desiatok rokov) a nebude uz adekvatnou protivahou inych mocnosti. V ramci bezpecnostnych opatreni ludia znesu, priam budu pozadovat vyssiu uroven kontroly – a tym menej sukromia. Tato teoria je rozsiahla, kazdy si musi urobit nazor sam, ci jej uveri, ale udalosti poslednych dni zial ukazuju, ze veci sa nedeju uplne nahodne, presne ako hovorite, pan Hrnko. A samozrejme, kazda krajina si svoje zaujmy strazi a, nechcem menovat, vydieranim migracnou otazkou ziskava ustupky od nestastnych Europanov, ale nie je vsetko zlato, co sa blysti…
  Faktom je, ze najoblubenejsim chlapcenskym menom pre novorodene deti tuto v Belgicku je Mohamed… O nicom inom sa tu nehovori, ako o terorizme, v radiach, televizii riesia Belgicania len toto, ako sa boja chodit po uliciach… Co vam poviem, krasne nase Slovensko take ake je, ked je clovek vonku, az vtedy zisti, ako si vazi a ma rad svoju krajinu a ako lpie na tom, ze sa raz vrati domov.

 35. milan2 28. marca 2016 / 20:23

  Ale aby som nechodil okolo horúcej kaše – poslanci SNR by mali čím skôr schváliť zákon o zákaze náboženstiev v SR , ktorých zásady odporujú Všeobecnej deklarácií ľudských práv.
  Iba takto sa nepriamo dá (ako tak) zabrániť, aby na Slovensku sa takéto náboženstvá neusadili a nevznikali prenájmy bytov, z ktorých sa bude šíriť protiľudskoprávne náboženstvo a následné násilie, ako sa to stalo v Bruseli.
  Ináč rád by som ešte vedel, ako sa Saudská Arábia mohla stať predsedom sekcie ľudských práv pri OSN – keď v praxi nerešpektuje aspoň 5 bodov Všeobecnej deklarácie ľudských práv .Čo to malo znamenať? A tiež ako v tejto veci voľby zahlasoval slovenský zástupca.
  Vie to niekto zistiť?

 36. miro 30. marca 2016 / 23:16

  Pan Yoss,
  opat tie videa…? Tak potom tu je dalsi „cukrik:
  „Rusko do Evropské unie nikdy nikdo přijmout nemůže. Stačí se podívat na mapu. Ale Evropská unie se součástí Ruska stát může.“

  http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-ideologem-starikovem-d4d-/zahranicni.aspx?c=A160205_144213_zahranicni_jw

  Na tych novodobych politrukoch Moskvy su zaujimave 2 veci, obcas povedia nieco zaujimave a najma to, ze skor, ci neskor sa to dostane do roviny obhajovania politiky Putina. Ktovie preco, vsakze?

 37. Milanxyz 31. marca 2016 / 19:40

  Pán Miro,
  vytrhli ste vetu z kontextu, lebo ten „novodobý politruk“ sa nevyjadril, ako je to myslené.
  Ináč ten „cukrík“ bol celkove v poriadku.

 38. miro 31. marca 2016 / 20:08

  Pan Milanxyz,
  dalo sa to sem nakopirovat vsetko, ale hadam staci aj odkaz a ten „cukrik“ nebol cely clanok, iba to, co som sem nakopiroval.
  Podstatne nie je to, ako to myslel, ale to, ze sa s tou myslienkou pohrava a v suvislosti s menami Starikov, Katasonov, Chazin, Dugin a pod. tam tie uvodzovky davat nemusite.

 39. Milanxyz 31. marca 2016 / 22:35

  Pán Miro,
  myslím si, že maľujete čerta tam, kde nie je…..

 40. Ľudovít 1. apríla 2016 / 16:55

  Pán Miro /30. marec 2016/23:16// ,
  …novodobí politruci Moskvy ???…

  …a „politruci “ spoza oceánu a z Bruselu Vám nevadia !? Tí sú zrejmä podľa Vás OK !!!
  Rozbombardovanie Balkánu, severnej Afriky, blízkeho východu, Ukrajina, Afganistan, ISIS atď….tzv. utečenci…ABER NICHT, WIR SCHAFEN DAS !!!! Toto sú ozajstné „cukríky“ !!! Chutia Vám ???

 41. miro 1. apríla 2016 / 19:04

  Pan Ludovit,
  ale hej, prekaza mi aj to a ak by ste citali moj prispevok na temu NATO spred niekolkych rokov, Vas prispevok by ste mi nikdy neadresovali.

  Po dalsie, netvarme sa tak, ako keby sme nikdy nevideli mapu sveta, nevidime velkost jednotlivych krajin a co z toho vyplyva. Dejiny sa nezacali na zaciatku 20. storocia, ked zacala nastupovat krajina spoza oceana. Je to hegemon sucasnosti a tak skoro sa to zrejme nezmeni, no najviac vykrikuju prave ti, ktori sa pokusali o to iste, aj ked menej uspesne.

  Nakoniec asi iba tolko, ze podla toho „spoza oceánu“, zrejme sledujete Chelemendika, SV a ZaV dost casto 🙂

 42. Ľudovít 1. apríla 2016 / 20:16

  Pán Miro,
  Na Váš príspevok na tému NATO spred niekoľkých rokov sa nepamätám.
  Chelemendíka nesledujem, ale viem že existuje. Skratky SV a ZaV neviem čo znamenajú.
  Televíziu a iné „mejnstrímové“ média nesledujem a nečítam už niekoľko rokov.
  Ešte niečo? Snáď to,že si myslím o sebe, že mi môj mozok ešte dobre funguje. Uisťujem Vás, že viem, že dejiny nezačali na začiatku 20. storočia. A snáď ešte to, že časť života som strávil mimo Slovenska, kde som pracoval v inštitúciach o ktorých sa mnohým zápecníkom len sníva. V tých časoch som mal veľký problém vysvetliť im, že odmietam sa stať imigrantom. Nepochopili!
  Srdečne Vás zdraví
  Ľudovít.

 43. miro 1. apríla 2016 / 20:27

  Pan Ludovit,
  „Televíziu a iné “mejnstrímové” média nesledujem a nečítam už niekoľko rokov.“
  robite velmi dobre a to iste robim aj ja. Odvtedy mam cas na sledovanie pramenov rozlicneho druhu, napr. aj spominaneho SV (Slobodny vysielac), ZaV (Zem a vek) aj Chelemendika, ktore sa hodia na dovytvaranie si obrazu o tom, co sa tu odohrava.
  Aj ja Vas pozdravujem,
  M.

 44. yoss 2. apríla 2016 / 8:21

  a este druhoaprilovy vtip –
  aky je rozdiel medzi konspiracnou teroriou a realitou?
  odp: niekolko rokov

 45. yoss 2. apríla 2016 / 8:41

  pan Hrnko,
  k predtym zmienovanemu odpredaju 90000ks samopalov sa58 a nabojov za cenu srotu Galko (alebo niektory zo Sulikovych trollov pod jeho menom) dal jeho vyjadrenie na HS. teraz ked je novy minister, snad by sa mohla inspekcia na to pozriet:

  galko odpoved
  Lubomir Galko:

  Tieto samopaly sa predali v elektronickej aukcii, v troch kolách a mali
  cca 50 rokov. Boli to podľa vyjadrenia kompetentných vojakov staré šroty
  ešte z čias Ľudových milícii. Nie je pravda, že „nebol daný žiaden
  inzerát“, súťaž bola niekoľkokrát medializovaná. Na súťaži sa mohli
  zúčastniť všetky firmy, čo majú licenciu na obchodovanie s vojenským
  materiálom. Takže ak existujú firmy, ktoré dnes tvrdia, že oni by ich
  radi kúpili – mohli sa vtedy do súťaže prihlásiť. Lenže neprihlásili.

  Súťaž aj predaj sa diala pod dohľadom Ministerstva hospodárstva. Zbrane
  nekúpil Weiss, ale kúpili ich iné firmy (bolo ich viac), všetky s
  uvedenou licenciou na obchodovanie s vojenským materiálom a v zmysle
  platnej legislatívy. Niektoré zbrane sa dokonca ani za tuto nízku cenu
  nedokázali predať a boli ako prebytočné komisionálne zlikvidované. Bolo
  ich ďalších cca 30.000 kusov. O to, aby zbrane boli dané do
  prebytočnosti, požiadali samotní vojaci z Generálneho štábu, ktorí to
  mali v kompetencii a rozhodovala o tom zmiešaná komisia civilov
  úradníkov z ministerstva obrany a vojakov z Generálneho štábu. Jej
  členom bol aj vtedajší najvyšší vojak – Náčelník Generálneho štábu
  generál Bulík.

  Zbrane (ale nielen tie, ale aj prebytočná munícia a iný hnuteľný a
  nehnuteľný majetok) sa na MO predávajú už od čias, odkedy sme prešli k
  profesionálnej armáde a cca 200.000 vojakov ZVS postupne nahradilo cca
  13.000 vojakov profesionálnych Ozbrojených síl. Predávali ich moji
  predchodcovia, boli predávané počas môjho vedenia rezortu a predávajú sa
  dodnes. Zameranie a skladba dnešných OS SR je totiž úplne iná než v
  minulosti a OS SR dodnes disponujú majetkom a infraštruktúrou, ktorú
  nevedia a ani už nikdy nebudú vedieť využiť. To sa týka aj munície,
  ktorá má len určitú životnosť. Keď jej táto životnosť skončí a neminie
  sa (chvalabohu, lebo nie je vojna), tak ju treba predať alebo
  zlikvidovať.

  Ešte k tým samopalom. Nebudete skladovať cca 120.000 starých
  prebytočných šrotov len preto, lebo za 5 rokov budete možno potrebovať
  niekoľko sto náhradných dielov z nich. Náklady na stráženie a
  skladovanie takého množstva sú neúmerne vysoké. To radšej tie diely
  potom, keď ich budete potrebovať, za tých 5 rokov kúpite nové. Navyše,
  prečo by mali vojaci dnes do samopalov dostávať staré náhradné diely?
  Kto by si to vzal na zodpovednosť? Ja určite nie. Náhradné diely do
  zbraní majú byť nové a nie 50 ročné.

  Keď sa tieto samopaly predávali, nikto ten predaj neriešil a ani
  nespochybnil. Ani médiá, ani opozícia (vtedajší Smer) napriek tomu, že
  zámer MO niekoľkokrát medializovalo – lebo to bolo úplne v poriadku.
  Smeráci to vytiahli cez Markízu až po štyroch rokoch, keď sa prevalila
  ich kauza CT a Váhostav, a to v snahe odpútať pozornosť. Tak to
  podhodili snaživému redaktorovi Markízy. Napriek tomu, že som mu všetko
  vysvetlil a vtedajší Náčelník GŠ Bulík aj ďalší svedkovia a aj členovia
  komisie, ktorá rozhodla o prebytočnosti, boli ochotní ísť na kameru
  potvrdiť moje slová, televízia im priestor nedala, lebo chcela spraviť
  bombastickú reportáž a Bulík sa jej tam „nehodil“. To, že to bola práve
  Markíza, nie je náhoda, lebo na MO pod Glváča prešiel bývalý redaktor
  Markízy, ktorý sa predtým venoval kauze Tunelovania VSS z čias prvej
  Ficovej vlády. Glváč si ho takýmto spôsobom priam naverboval a doslova
  kúpil a odvtedy sa Markíza prestala tunelovaniu VSS venovať. O tom, že
  tieto reportáže sú zavádzajúce, a je úplne jedno, či na moju
  diskreditáciu alebo na odpútanie pozornosti od smeráckych svinstiev,
  svedčí mimo iného aj to, ako sa menili v čase.

  Prvá reportáž bola postavená na tom, že sme predali všetky samopaly
  vz.58 a chudáci vojaci si musia zaobstarať 2.000 náhradných dielov na
  tie, čo im zostali (ako som spomenul, vojakov je cca 13.000). V druhej
  reportáži hovorkyňa MO srdcervúco vyhlásila, že sa do súťaže na náhradné
  diely nikto neprihlásil (!) a nevie, odkiaľ tie náhradné diely zoženú.
  Bolo mi to čudné. Cez svoje zdroje som zistil, že na rezorte sú určite
  ešte ďalšie samopaly vz.58. Povedal som to redaktorovi. Čuduj sa svet,
  ten zrazu zistil, že ich je tam stále až cca 40.000 – že cca 25.000 majú
  v zásobe v sklade a zvyšné sú medzi vojakmi. Keďže to absolútne
  potláčalo prvú verziu, podľa ktorej bolo treba zorganizovať súťaž na
  náhradné diely, tak prišli rýchlo s ďalšou verziou. Vraj v zásobe je
  ešte 25.000 samopalov v sklade, ale malo by ich byť ešte viac v zásobe
  pre civilistov v zálohe, ktorých je na Slovensku až 400.000.

  Z toho mi ale vyšlo že aj tých 160.000 samopalov, ak by sa tých 120.000
  starých šrotov nepredalo, by predsa bolo málo a treba teda teraz
  napočítať aj všetky tie zbrane z čias Ľudových milícii, ktoré predtým
  predali Baška, Kašický, Liška, Fedor a ďalší, lebo prebytočné zbrane a
  munícia sa, ako som už povedal, predávajú odvtedy, odkedy sme prešli na
  profesionálnu armádu. Navyše, spochybňujem číslo – 400.000 civilistov v
  zálohe, ktoré Markíza vypustila. Malo by ich byť oveľa viac , lebo mužov
  v zálohách, ktorí by boli povolaní v prípade vojnového stavu, je na
  Slovensku oveľa vyšší počet.

  Moje vyjadrenia, kde som redaktorovi vysvetľoval, že v prípade
  mobilizácie sa všetky financie prednostne presmerúvajú do rezortu
  obrany, že všetkým civilistom do rúk zbrane ani nie je možné dať, že
  zbrane by sa zabezpečovali nové, že sme v Severoatlantickej aliancii a
  pri vyzbrojovaní záloh by sme spolupracovali s našimi partnermi v
  aliancii a mnoho ďalších vysvetlení, Markíza neodvysielala.

  Záver vyššie uvedených zlátanín ani neviem, či má zmysel komentovať – je
  tam zamontovaná Afrika, Islamský štát, Sýrska armáda, Matovič, OĽaNO,
  dokonca bratia Pčolinskí, Gorila, 99%, Mosad a aj Izrael. Človek, čo to
  takto dokázal posplietať, má buď mohutnú fantáziu alebo musí mať, ako sa
  hovorí, skvelý matroš. Alebo len chce strane SaS a mne osobne
  jednoducho škodiť.

  Zlodejom v politike naprieč celého politického spektra, ale prednostne
  Smerákom, lebo tí kradnú najviac, šliapem na otlaky, kde sa dá a
  odhaľujem ich špinavé kšefty. Takže takéto a podobné útoky ma nijak
  neprekvapujú. To však neznamená, že sa nebudem voči nim brániť. Preto
  budem kontaktovať autorov tejto stránky a požiadam ich o nápravu, v
  opačnom prípade podniknem voči nim a aj voči všetkým šíriteľom
  nepravdivých informácii o mne v tejto súvislosti príslušné právne kroky.

 46. yoss 4. apríla 2016 / 9:07

  pan Hrnko,
  vyborne vstupy vcera na TA3. ako je mozne, ze z nasej novinarskej perepute sa nenasiel nikto, kto by sa zamyslel nad terminom 9 dni pre Fica na zostavenie vlady, ktore mu dal Butorov hovorca? to tiez ukazuje na nasu masmedialnu biedu, kde su temy stanovovane centralne kymsi „zhora“. s takou oberswinou ako je Poliacik nie je mozna diskusia, to su ludia, ktori sa vyhradne pohybuju po povrchu veci a pod povrch sa dostavaju len za pomoci chemickych podpornych prostriedkov. na neho by bol dobry Jano Slota – ten by po nom hodil topanku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *