Oslovenie pred voľbami

bilbord

Vážení priatelia, za chvíľu skončí predvolebná kampaň a bude treba skončiť s agitáciou. Počas posledných mesiacov som poblúdil takmer po celom Slovensku a zajtra odchádzam na záverečné turné po našom východe. Viem, že som nemohol byť všade a nemohol som pobesedovať so všetkými, s ktorými by som rád pobesedoval ja alebo ktorí by radi pobesedovali so mnou. Neplánujem však prerušiť styky s občanmi, nech by ma povolebný vývin vyniesol hocikam. Takže, ak mi Pán Boh dovolí, tak tých príležitosti na stretnutie bude ešte veľa.

V svojej volebnej kampani som dával dôraz na našu suverenitu, na obranu našej štátnosti vo vzťahu k tým, čo by európske národy najradšej rozpustili v šedo-hnedej mase miliónov tých, ktorí začuli volanie lepšieho života, bezprácneho blahobytu na úkor iných. Našu špajzu sme si však naplnili my, preto SNS nikdy nedovolí, aby z nej ujedal niekto, koho by nám tu radi „nasáčkovali“ pani Merkelová alebo často čudne vyzerajúci páni Junker alebo Schultz. Slovensko je domovom občanov SR a jedine oni môžu rozhodnúť o tom, koho a za akých podmienok do tohto domova vpustíme. Neexistuje taký Berlín a ani taký Brusel, ktorý by mohol SNS poručiť niečo iné. O tom vo vzťahu k SNS nemôže pochybovať nikto.

Náš štát sa za posledné roky nevyvíjal tak, ako by sme my všetci chceli. Politická scéna je rozbitá, rozhašterená. Mnohí politici, ktorí by mali navrhovať riešenia pre spoločnosť a hľadať spojenectvá, s kým tieto riešenia dosiahnuť, sa zmôžu akurát na to, že vedia povedať, s kým by na Slovensku politiku robiť nechceli. Toto sme tu zažívali za posledných 26 rokov denno-denne a nikam to neviedlo. Toto už musí skončiť. SNS ponúka riešenia, konkrétnu politiku, a nedemonizuje nikoho. My chceme Slovensko naštartovať na pozitívnu trajektóriu a pri práci v prospech našej krajiny a v prospech jej občanov by nemal byť vylúčený nikto, kto sa chce pozitívne zapojiť. Sporme sa o tom, kto viac urobí pre Slovenskú republiku, a nie s kým nebudem robiť. To druhé zaváňa neschopnosťou robiť a vyzerá ako výhovorka pre lenivca!

Keby som chcel hovoriť o všetkých sférach, kde treba robiť revízie, bol by môj príspevok na dlhý čas čítania. Osobne vidím svoju úlohu v oblastiach, v ktorých som pracoval v minulosti či už v parlamente, alebo v rezorte obrany. Ide o vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť, zahraničnú politiku, národnostné vzťahy a kultúru, najmä ochranu nášho kultúrneho dedičstva a z neho našej najposvätnejšej sféry a tou je slovenský jazyk, jeho rozvoj a ochrana. Ak si myslíte, že v parlamente mám čo povedať, tak voľte stranu č. 12 – Slovenskú národnú stranu a kandidáta č. 4. O vaše preferenčné hlasy sa uchádzam a dopredu ďakujem všetkým tým, čo dajú dôveru ako SNS, tak aj mne.

Anton Hrnko, podpredseda SNS

 

192 Responses

 1. Pomocnik 4. apríla 2016 / 18:36

  Pán Hrnko, trvajte ďalej na tom, že mzdy treba zvyšovať postupne všetkým a nie tým, ktorí najviac kričia a majú jednu z najlepších možností druhých vydierať štrajkami. Učitelia už majú výrazne nadpriemerné platy, viac si z makroekonomického hľadiska ani náhodou nezaslúžia. Nie sú tu sami.

 2. milan2 5. apríla 2016 / 23:55

  V súvislosti so znižovaní pokút pre vodičov, ktoré presadzuje (myslím celkom správne. lebo u nás sú tresty finančne aj 3 x vyššie ako v Rakúsku) , mám tu možno na doplnenie jeden podnet:
  Je tu rozpor vo výške trestov pre vodičov:
  Ak na parkovisku oškrete nárazník inému vodičovi so škodou na laku hoci len 2 Eur a ujdete zoberú vám vodičský na 1 rok,
  ale ak ten druhý šofér (cholerik, navyše ešte aj podnapitý) ak podľa predpisu zastanete a on vám za to zlomí ruku, vodičský mu nezoberú, a vaša škoda sa bude riešiť len v občianskom konaní, pričom on si bude kľudne ďalej šoférovať.
  Tento rozpor postihu konania dvoch vodičov je myslím dosť neúmerný.
  Dnes, keď už sú všade kamery je nepozorovaný útek už takmer nemožný a aj narastá počet zadržaných vodičákov – v okrese Čadca napríklad zo 350 vyriešených dopravných nehôd bolo až 120 takzvaných útekov z miesta nehody, z ktorých ale väčšina boli oderky a malé poškodenia, ktoré sa zo škodovej udalosti podľa Dopravného zákona myslím paragraf 56 tak automaticky zmenili na dopravné nehody, čo je myslím choré – pri podobnom prístupe napríklad pri páed zmrznutého kuraťa z okna na hlavu sa tak podobne môže pri zavretí okna nehoda z nepozornosti podobne môže zmeniť na pokus o vraždu. Škoda na zdraví z nedbanlivosti ale stále zostáva škodou z nedbanlivosti, a nie vraždou,
  podobne aj škodová udalosť na aute musí zostať škodovou udalosťou a nie sa zmeniť na dopravnú nehodu (v hodnote hoci len 2 Eur).
  Podľa mňa je to trochu divné – mala by sa to upraviť.

 3. štúrovec 2016 6. apríla 2016 / 22:24

  SNS ma sklamala na celej ciare. Nominaciami na ministrov, oddanostou k zlocineckemu NATO, sikanovanim Kotlebovcov, ci upornou snahou, stat sa prorezimovou stranou. Svoj hlas som dal SNS naposledy v roku 2002 a som rad, ze som Vam ho nedal ani teraz. A tak skoro ho odo mna ani nedostanete.
  Pokracujem dalej sam v propagovani národno-kresťanskej politiky a cez Maticu Slovenskú.

 4. yoss 7. apríla 2016 / 12:03

  pan Sturovec,
  vsetci by sme chceli byt mladi, krasni a bohati, ale to nejde a preco to nejde, to nie je ziadna banalita. mozno potom, ked sa zmeni geopoliticka situacia. Kotleba je dobry z hladiska politickej hygieny, profylaxie, ale nie je ziadnym riesenim – prave naopak, stal by sa zamienkou pre financne, kapitalove, politicke a mozno aj vojenske utoky voci Slovensku. musime sa prikryvat takou perinou, na aku mame…

 5. yoss 9. apríla 2016 / 6:44

  pan Hrnko, co ten Anton Safarik. Maltezski rytieri, to su novodobi templari. bude velka hanba, ked navrhovany kandidat na sefa SIS nedostane bezpecnostnu previerku…

 6. Milanxyz 9. apríla 2016 / 9:57

  Pán Hrnko,
  trochu oneskorene som sa dostal k Vášmu článku „Miesto Uhorska v historickom vedomí Slovákov“ uverejnenom v novembrových Slovenských pohľadoch. Treba poznamenať, že dejiny Uhorska – Slovenskej zemi, boli dejinami Slovenov dávno predtým, ako do Európy docválali turkistickí predkovia dnešných Maďarov. Treba preto privítať, že téme slovenskej účasti v období Rakúsko-Uhorska sa konečne dostáva zaslúženej pozornosti.
  Pozastavil som sa pri dvoch skutočnostiach, ktoré si myslím, žeby nemali zostať nepovšimnuté:
  – Rád by som vedel, či naši historici v nastarších dobách, ktorých spomínate používali pre Svätoplukovo kráľovstvo/ríšu termím „Veľká Morava“ (pokiaľ viem, zaviedla ho česká historiografia),
  – Prečo ste vo svojom článku úplne ignorovali meno našich predkov, meno, ktorým sa Svätoplukov ľudu sám predstavil – „my Sloveni prostá čaď“. Veď kto používal tú staroslovenčinu ktorú, ako píšete, Česi pozmenili na „staroslověnčinu“, aby „odpojili“ Svätoplukove kráľovstvo od Slovenov/Slovákov, keď nie Sloveni?
  Naši historici urobili v minulosti veľkú chybu, keď sa ľahkovážne vzdali histórii Slovenikam/Slovenskej zemi/Uhorska v prospech Maďarov, ktorí si ju radi privlastnili. Neurobme podobnú chybu, lebo naše dávne meno Sloven je práve tým naším spojovníkom s našími predkami z čias veľkej Svätoplukovej ríše.
  Preto si myslím, že tak ako sa hrdo, odborne a slušne hlásime k histórii Uhorska, tak by sme sa mali hrdo, odborne a slušne hlásiť k menu naších praotcov.

 7. Anton Hrnko 9. apríla 2016 / 21:43

  Ako vieme, termín Veľká Morava použil okolo roku 955 na pomenovanie štátu na strednom Dunaji Konštantín Porfyrogenet, byzantský cisár. V priebehu času sa tento názov zaužíval aj v dejepisectve. Nepokladám za rozumné ho meniť, ale naplniť naším obsahom.O tom som však už na tomto blogu viackrát písal.
  Čo sa dotýka druhého problému, tak o tom som už tiež na tomto blogu písal. Používanie termínu Slovák na celé naše dejiny je zásadný problém našej etnogenézy. Žiaden Poliak nepovie o Boleslavovi Chrabrom, že bol Poľan. Termín Poliak vznikol z termínu Poľanin v rovnakom čase, ako termín Slovák z pôvodného Slove(ä)nin. Dokonca tam ta zmena bola úplná (nie poľanský, ale poľský, nie Poľanka, ale Poľka, nie Poľansko, ale Poľsko). Ale keďže dnešné pomenovanie príslušníkov národa je Poliak/Poľka transponujú to do celej histórie od sformovania sa poľského etnika. Používanie termínu Sloven je vlastne priznaním diskontinuity našich dejín, priznaním toho, že pred vznikom pojmu Slovák vlastne Slováci neexistovali. A to nie je pravda. Dnešní Slováci sa ako etno-politický subjekt sformovali v 9. storočí, tento subjekt sa vyvíjal od tohto obdobia bez prerušenia kontinuity, a preto je oprávnené používať na naše celé dejiny termín Slovák. A okrem toho, to som už tiež povedal na tomto blogu, termín Sloven je obsadený. Patrí dnešným Slovenom, ktorých sme si my pomocne nazvali Slovinci.

 8. yoss 10. apríla 2016 / 13:49

  ako spravne pise Milanxyz, historici musia/mali by respektovat aj politicke hladisko. pokial sa v historickych pramenoch vyskytuje dolozitelna veta z cias Svatopluka a Rastislava …my Sloväni prosta čaď… treba to vnimat politicky ako jasne oznacenie nazvu etnika a hlasit sa k nemu sposobom, ktory bude pochopitelny pre kazdeho – od ziakov a studentov az po nasich polovzdelanych novinarov…

  presadzovanie nazvoslovia „Slovák, Slováci“ je jazykovo aj historicky tiež nepochybne spravne, nakolko tato nazvoslovna mutacia skutocne vznikla, ale tiez je pravdou, ze nebola dovedena az do konca – nase zeny, dcery, matky, frajerky ostali „Slovenky“ a nazov statneho utvaru je „Slovensko“ (vdaka Bohu aj Marxovi a Engelsovi a aj panovi Hrnkovi), ze ho mame…

  ak by sme sa aj my chlapi volali Sloveni, taky Getting by nemohol napisat v tom svojom obrazkovom tyzdenniku, ze Svatopluk nemoze byt kralom starych Slovakov, lebo vtedy este Slovaci neexistovali – a bezny clovek to, zial, naozaj vnima ako argument…

  kedze zakladna tema je o volbach, este vtip, ktory zacal kolovat na socialnych sietach, (dufam ze pan Hrnko nebude mat kvoli nemu problemy s vrchnostou):

  Viete, aky je rozdiel medzi Dankom a panom Bohom?
  odp.: ten, ze pan Boh si nemysli, ze je Danko

  srdecne pozdravujem, peknu Nedelu

 9. Metod J. Sláv 10. apríla 2016 / 20:54

  Pán Hrnko,

  pozerám, že Milanaxyz ste „zvládol HRDO, ODBORNE A SLUŠNE“ 🙂 , aj keď „predhodil do pléna“ C. A. Hromníkov konštrukt „Slovenikam“, založený „od počiatku“ na „nevšimnutí si poznámky „zo sanskrtu“ pri tamilskom slove „veni““, ktoré v sanskrte značí v prvom rade „vrkoč“, a s najväčšou pravdepodobnosťou „korešponduje“ s našim slovom „veniec“.

  Preto som sa odhodlal k tomuto „pokusu“.

  V prvom rade Vám chcem POBLAHOPRIAŤ k volebnému úspechu SNS, a v druhom rade Vám chcem POĎAKOVAŤ za to, ako hrdo, odborne a slušne sa SNS postavila k pokusu „o takú malú nápodobu“ „ON-oho historického“ tvrdopravicového (= kruto egoistického) puču voči jasnému víťazovi volieb.

  No, a keďže SNS „má pod palcom“ Ministerstvo školstva, VEDY, VÝSKUMU a športu SLOVENSKEJ republiky,

  tak by som Vás chcel poprosiť „o dohovorenie“ pánovi riaditeľovi AÚ SAV Ruttkayovi, aby už konečne zverejnili výsledky GENETICKÉHO VÝSKUMU HAPLOSKUPINY nášho „VÄNDÄLA“ Z MATEJOVIEC pri Poprade.

  Dokedy ešte budú „zahmlievať“ výsledky zverejnenou akousi „nič nehovoriacou“ štvrtou haploskupinou (genetici pôvodne stanovili 1., 2. a 3. haploskupinu, ale potom zistili, že ich je oveľa viac, a tak ich začali označovať veľkými písmenami, teda „štvrtá“ nebola nikdy postulovaná)?

  Veď VÝSLEDKY ANALÝZY STRONCIA V JEHO ZUBOCH POUKAZUJÚCE NA JEHO SLOVENSKÝ PÔVOD dávajú nám Slovákom možnosť mať svojho „CHEDDAR MAN-a“, t. j. „skameneného“ predka, ktorého priami potomkovia žijú aj dnes na Slovensku !!!

  A treba pouvažovať nad „dotáciou“ Ústavu molekulárnej fyziológie a genetiky SAV, ktorý by si na všeobecnom záujme o genetiku haploskupín mohol „privyrobiť“, keď už ten pán Ferák je „súkromník“, a navyše je odporca spájania haploskupín s etnicitou – vyzerá to tak, že nemá, ako väčšina ďalších úzkošpecializovaných odborníkov, tú vedomosť, že ak v našom slovenskom jazyku dokážeme samotné slovo JAZYK pochopiť ako pôvodné ĽAZYK (tak znie do dnes na severe Ruska), teda ako „LIZÁK“, tak Valesania svoje slovo pre jazyk IAITH už nedokážu „rozlúštiť“ vôbec, a to značí, že my hovoríme pôvodným prajazykom, „pramenným“ jazykom všetkých európskych jazykov, čo je v súlade s tým, že všetci Európania sú naši genetickí príbuzní, ktorí kedysi hovorili takým istým jazykom, akým my vravíme dodnes – a jazyk je predsa hlavným znakom etnicity !!! !!! !!!

 10. Milanxyz 11. apríla 2016 / 8:43

  Pán Hrnko,
  myslím, že ste ma nepochopili celkom dobre. Mne nejde o to, či preklad Porphyrogennetovho názvu ríše Slovenov, „megalé Marabía“ ako „Veľká Morava“, je správny, alebo nie, ale o to, ako osobnosti, resp. naši slovenskí historici opisujúce tú dobu naväzujúc na Svätoplukové kráľovstvo nazývali vo svojich dielach jeho ríšu, zem, kráľovstvo, čiže krajinu naších predkov. Mal som na mysli autorov, ktorých spomínate v svojom článku, menovite český kronikar Kozmas (11.stor), uhorsko-maďarský kronikár Anonymus (13-14.st), kronikár Ján z Turca, záznamy Ulricha z Richentalu (15.st) (Slovenska krajina), jezuita Samuel Timon (17.st), prof. Michal Benčík (1721), farár Ján Baltazar Magin, Juraj Papánek (18.st), Ján Hollý, A Bernolák, P.J.Šafárik, historici J Botto, J Stanislav, D Rapant a pod.

  Čo sa týka prinavrátenia mena Sloven myslím si, že príklad s Poliakmi nie je dobrý, pretože premena z Poľan na Poliak je nepatrná (a prebehla v celej škále) a naviac nemajú neprajníkov, ktorí by im tvrdili, že ich dejiny začínajú s objavením sa mena Poliak.
  Podľa mňa nemali by sme súhlasiť s tým, že termín „Sloven“ je obsadený Slovincami, lebo to by znamenalo, že celá história Slovenov je ich. A to samozrejme nie je pravda, ale bolo by to odobrenie tvrdenia našich neprajníkov, že nemáme žiadnu históriu, a že až do čias, kým sa neobjavilo pomenovanie Slovák, sme neexistovali.
  Práve naopak, treba nám dokázať, že sme so Slovincami jeden národ rozdelený postupným rozširovaním vplyvu maďarského etnika v Slovenskej zemi – Uhorsku. (Kdesi som čítal, že pri rozhovoroch o rozpade Monarchie mala byť aj nastolená otázka koridora medzi Slovenskom a Slovinskom. Nič bližšieho o tom neviem.)
  Čiže jeden národ v dvoch štátoch, nič zvláštneho. Mali sme dve Nemecká, dva Vietnamy, máme dve Číny, dve Kórey a pod. Pre kontinuitu našich dejín bude zaiste prijateľnejšie tvrdiť, že na časy Samovej ríše a nasledovné naväzujeme ako Sloveni/Slováci, ako tvrdenie, že oni – naši predkovia, boli „Starí Slováci“. (Takých nikde v starých dokumentoch nanájdete.)
  Stačí konečne nadviazať bližšie styky so Slovincami porozprávať sa o tom s nimi a nájsť vhodný kompromis. No a pravdaže, prvá návšteva nášho nového prezidenta by mala smerovať práve k ním …

 11. yoss 11. apríla 2016 / 10:39

  kedze SNS ma kreslo ministra obrany, tak jeden vojensky:

  Obama v Pentagonu s generálama plánuje kdy je nejlepší napadnout Rusko. Tak se zeptají Francouzů, ti radí
  – hlavně Ne v zimě
  tak se ptají Němců, ti radí
  – hlavně Ne v létě
  Tak co s tím, ptá se Obama. Generálové radí, co se zeptat Čínanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko. Čínané radí
  – hned ted, Rusko začalo stavět sílu Sibiře, Turecký potok, kosmodrom Vostočný, most na Krym, chtějí stavět nový BAM a nové komplexy k MS ve fotbale v.r.2018 a také budují v Antarktidě – zrovna ted by se jim hodilo hodně zajatcu…

 12. Metod J. Sláv 11. apríla 2016 / 12:31

  Milanxyz,
  Budem k Tebe uštipačný – aj Ty podliehaš „všeobecne nám do hláv natlčeným, údajne vedeckým, dogmám“ 😀

  Čo je to za „etnikum“ vzišlé „postupným rozširovaním vplyvu maďarského etnika v Slovenskej zemi“, keď:

  – jeho dnešný premiér Orbán „vzišiel zo slovenského priezviska VRBÄN“, a voľakedajší Kádár sa narodil ako ČERMÁNEK §§§

  – jeho „traja najväčší Magyari“ sú ŠEČANSKÝ, KOŠÚT „od Martina“ A PETROVIČ §§§

  – jeho krajina sa v turečtine volá MAČARIstan a jeho „Székesfehéfvár“ sa v turečtine volá ISTOLNI BELGRAD, a v ktorom roku, že sa to Turci „porúčali“ zo „Slovienzin marcha“ rozprestierajúcej sa v „BAHNONII“ = BLATÉNSKU = MOČIARSKU = MOHUTNEJ MORAVE ??? „Nie náhodou“ po roku 1689 – zopakujem ROK 1689 – CCA 700 ROKOV po „zaujatí vlasti“ §§§ – kde bolo to „etnikum“, keď za cca 150 ROKOV NEDOKÁZALO „NAUČIŤ“ TURKOV, SVOJICH „SÚKMEŇOVCOV“, ŽE TO NIE JE STOLIČNÝ BELEHRAD, ale Székesfehérvár §§§ §§§ §§§

 13. milan2 11. apríla 2016 / 14:36

  No, obsadené slovo je slovo Slovenec, slovo Sloven je voľné.
  To skôr slovo Slovenka je obsadené – v slovinskom, aj v slovenskom jazyku – a kupodivu, nikomu táto dualita doteraz nevadila.
  čo sa týka slova Poliak – tu je krátka koncovka ak ,
  ale v slove Slovák sa používa dlhá koncovka ák, ktorá má aj iný význam. V princípe slovo Slovák je, ako sa oprávnene mnohí domnievame, pôvodom české slovo.

 14. yoss 11. apríla 2016 / 15:38

  policajna razia v INTV. vyzera to, ze chystaju slovensky Majdan. uz otocil aj posledny kriziak Milan Krajniak, inak agent cudzej mocnosti, ktory vyslovil podporu Kotlebovi. zohraju kotlebovci ulohu Praveho sektora, ktory umoznil dostat sa k moci ukrajinskym jewrejom, ktori by inak neziskali ani percento hlasov?

  chcem tym naznacit, ze sefom SIS by sa mal stat clovek s velkym prehladom, skusenostami, u ktoreho nebude ani najmensie podozrenie, ze nim niekto manipuluje – lebo nas podla roznych indicii cakaju velmi dramaticke chvile…

 15. yoss 11. apríla 2016 / 15:51

  inak, tiez nechapem, preco by sme sa mali distancovat od Slovincov, ked su tiez Sloveni. alebo napriklad od Moravakov, z ktorych sa mnohi vnimaju ako etnicki pokracovatelia VM, teda tiez Sloveni, alebo, ako to presadzuje ceska historiografia, Slovieni/Slověni a maju urcite problemy s tym, ze su oznacovani za cechov…

  ktosi raz nadhodil otazku, ze akych vlastne ma Slovensko spojencov na medzinarodnej scene. hlasit sa k svojmu povodnemu, originalnemu etniku, znamena okrem ineho mat takychto, velmi blizkych spojencov – cim ani v najmensom nechcem popierat spojenectvo bratrov cehunov, ktori su tiez „nasi“, ale, ako vieme, trochu menej nasi, ako slovinci, alebo trebars moravaci…

 16. Jožo 15. apríla 2016 / 8:20

  Takže máme Programové vyhlásenie koaličnej vlády SR.
  Namiesto zrozumiteľných 10-20 strán, kde by každy od Devinskej Novej Vsi až po Haburu porozumel ako vláda chce zaistiť bezpečnosť a blahobyt občanov SR, máme 70 strán politického školenia a táranín.
  SMER si urobil strandu z koaličných partnerov (rezorty SNS sú na tom najhoršie), alebo koaliční partneri z občanov SR?
  A tie personálne kúsky: tam kde bol 1 ŠTAT teraz sú 2 až 3.
  Kde je tých 6 000 Dankových odborníkov?
  29 -ročný absolvent MGIMO – dnes ŠTAT MZVaEZ – to je ako keby minuločný poručík bol vymenovaný do hodnosti generála
  Peter P. žiadnú zmenu do školstva neprinesie, len prijimatelia eurofondov sa potešia
  Peter G. a jeho dvaja ŠTAT žiadna zmena, sú to zamestnaci rezortu, ktorí sa na dnešnom chaose spolupodieľali. Dnes kedy si pripomíname oslobodenie našich miest, 95% vojnových veteránov ich ignoruje. V minulosti to tak nebolo. Toto je výsledok Glváča, a Gajdoš to nepraví.

 17. Milanxyz 15. apríla 2016 / 9:00

  Pan Hrnko, a iste nie len on, bol príliš zaneprázdnený zostavovaním programu vlády (a delením peňazí za voľby), teda politikou, aby sa mohol vrátiť k histórii. Chcel by som teda niečo k súčasnej politickej kultúre pridať.
  Nepoznám Kolára a o jeho „kasanovských“ úspechoch som sa dozvedel až pri týchto voľbách. O jeho strane a jej programe som nemal vedomosti, a aj keby sa mi bol nejak zapáčil, voliť som ho nemohol, lebo mi volebné lístky došli neskoro.
  Hoci tvrdí, že nie je politik a prakticky sa nevie, čo jeho poslanci budú v parlamente robiť, musím oceniť, že ako jediný z politikov nepodľahol nálepkovacej proti-kotlebovskej hystérii, ale zachoval sa ako Štátnik (s veľkým Š). Pripomenul ostatným, že Kotlebovcov volilo niečo vyše 200 tisíc voličov (len o niečo menej ako SNS) a podľa základnej zásady demokracie „hlas ľudu, hlas boží“, v demokratickom štáte treba týchto voličov rešpektovať.
  Pán Kolár, nováčik v politike, podľa jeho vlastného priznania nepolitik, preukázal viacej politickej vyspelosti, ako všetky tie „etablované“ strany, ktoré sa roky presmŕdali v parlamente. A s ľútosťou treba priznať, že najstaršia politická strana na Slovensku je medzi nimi. Vyjadrenia pána Danku na adresu Kotlebovcov hneď po voľbách boli veľmi netaktické a urážajúce.
  Pokiaľ chce SNS zostať verná odkazu svojich zakladujúcich členov, aj svojmu mottu vo voľbách, potom pán Danko, ako predseda parlamentu, najvyššej ustanovizni v demokratickom štáte, mal by sa Kotlebovcom ospravedlniť.

 18. yoss 15. apríla 2016 / 10:11

  nuz, nedopadlo to najlepsie, Madarics je stale pevne primontovany k svojej stolicke na MK. nedopadlo to vsak uplne najhorsie, nevydaril sa pravicovy Sulikov pokus o kaviarensku vladu, do ktoreho potrebovali Danka a SNS a asi ich uz aj mali, lenze na poslednu chvilu im usli z lopaty, alebo ako to bolo – to by mohlo byt predmetom pamati pana Hrnka – urcite o tom vie a ako historik ma POVINNOST o tom napisat, zanechat svedectvo. ved naco ine by sme mali historikov?

  vysli vsetky moje prognozy az na jednu, ze sa Belovi rozpadne poslanecky klub, lebo Dostal, Sebej a Zitnanska s Ficom nepojdu. ale oni isli, lebo Zitnanska dostala na co ma roky rokuce najvacsiu chut, dostala rezort spravodlivosti, ktory je v hladaciku mimovladok uz od kapitalistickeho prevratu 1989 – dovodom su majetky, batovske restitucie velkeho rozsahu, poda, nerastne bohatstvo, uran, zlato, legalizacia LGBTI, Ustava SR a jej vyklad v potrebnom duchu…

  dufam, ze tato vlada vydrzi aspon pocas predsednictva EU, potom sa to zacne mliet, lebo tazko predpokladat, ze prestane rozkradanie eurofondov, statneho a verejnopravneho majetku roznymi kapitalistickymi a uradnickymi parazitmi, ktore nic ine nevedia, rozkradanie je zakladny dovod ich existencie. z tejto mely vyjde vitazne Kotleba, lebo ludia nikomu inemu nebudu verit, kazdy ich sklamal a v Kotlebovi sa este nesklamali, lebo nebola prilezitost a okrem toho Kotlebu pred sebou budu tlacit jewrejske a zahranicne politicke klany, ktorym bude cistit cestu a robit spinavu robotu. SNS by mala byt krajne zdrzanliva vo vyrokoch smerom k nemu – lebo nikto nevie ako bude ked TO zacne…

 19. yoss 15. apríla 2016 / 10:49

  vynikajuca geopoliticka analyza od Jana Carnogurskeho, uz coskoro si bude treba vybrat stranu, kam budeme patrit. dufam, ze to chapu aj na ministerstve obrany a vnutra:

  Pre slovenskú politiku je to dramatická výzva. V prípade väčšieho konfliktu v Európe sa nesamozrejmosť slovenskej samostatnej štátnosti stane priam rukolapná. Po skončení takého konfliktu sa budú meniť hranice. Ak by vyhral ruský tábor (a Maďarsko v ňom), v lepšom prípade sa obnoví viac-menej Viedenská arbitráž, v horšom prípade maďarské hranice zasiahnu ďalej na sever.

  Ak by bol výsledok konfliktu opačný, južné slovenské hranice povedú najmenej po Matre. Pre Maďarsko je správna voľba tábora dôležitejšia než pre iné štáty. Maďarsko nemá vo svojom okolí prirodzeného spojenca preto zlá voľba má pre Maďarsko zničujúci dopad. Európa to videla po prvej aj po druhej svetovej vojne. Slovensko je zase najmenší štát v strednej Európe s najkratšou štátnou tradíciou.

  http://www.hlavnespravy.sk/jan-carnogursky-nastava-doba-zmeny-hranic-v-europe/767871

 20. miro 15. apríla 2016 / 20:42

  „nevydaril sa pravicovy Sulikov pokus o kaviarensku vladu, do ktoreho potrebovali Danka a SNS a asi ich uz aj mali, lenze na poslednu chvilu im usli z lopaty, alebo ako to bolo“

  Bolo to tak, ze nie je nahoda, ze SNS ako jedina strana mimo parlamentu bola na TA3 kazdy druhy den, aby vytvorila potrebny doplnok Smeru, aj ked sen o tandeme sa rozplynul…

  Inac, ktora strana v sucasnej vlade je lavicova?

  Hlavne spravy, hm, je to zdroj naozaj „kvalitnych“ informacii, lebo toto som doteraz nevedel 🙂
  http://www.hlavnespravy.sk/vedec-pred-smrtou-vyhlasil-ze-mimozemstania-su-skutocni-zverejnil-aj-fotografiu/417661

  Inac, maju aj zaujimavu redakciu a vsetci jej cenovia maju jeden jediny e-mail! 🙂
  http://www.hlavnespravy.sk/kontakt

 21. Tučko Bombička 21. apríla 2016 / 20:12

  Pán Hrnko,

  keďže som sa dnes dozvedel, že váš minister školstva mieni posielať slovenské deti povinne na exkurzie do koncentračných táborov, rád by som sa k tomu teraz vyjadril. Všetci v súčasnosti sledujeme pomalú smrť nemeckého národa, ku ktorej dochádza (a bude dochádzať) v dôsledku prílevu obrovskej masy kultúrne nekompatibilných imigrantov. To, že sa tak deje, má viacero príčin, ale jednou z najhlavnejších je tá, že sa za posledných 50 rokov podarilo v Nemcoch vybudovať a zakoreniť tak hlboký pocit viny za udalosti II. svetovej vojny, že sú dnes ako národ úplne neschopní sa postaviť na odpor a začať bojovať za svoje prežitie. Toto budovanie pocitu viny sa dialo aj takými akciami, akými váš minister mieni obšťastniť naše deti!

  Preto vás žiadam, aby ste toto slovenským deťom nerobili. Ani jedna z obetí 2. svetovej vojny nemá takú hodnotu, aby ospravedlňovala zakorenenie pocitu viny v slovenskom národe. Ak to pripustíte, stanete sa hrobárom toho, čo chce vaša strana chrániť: slovenského národa. Zločiny 2. svetovej vojny dnes už nie sú otázkou piety či úcty, dnes je to už len otázka propagandy istých kruhov, v rukách ktorých sa stal holokaust dobre použiteľným politickým nástrojom na presadenie svojich zámerov.

  Ešte raz: NEBUDUJTE V SLOVENSKOM NÁRODE POCIT VINY!

 22. Milanxyz 21. apríla 2016 / 20:46

  Tučko,
  hovorite mi z duše …

 23. Pomocník 21. apríla 2016 / 22:34

  O to tam predsa nejde, ten koncentrák sa tým deťom môže prezentovať ako „práca“ Nemcov alebo hocikoho. Cieľom je pripomenúť deckám názorne, čo je (akýkoľvek) fašizmus (a nie to zvaľovať na Slovensko). A v tom zmysle to je veľmi dobrý nápad, ak chceme zabrániť, aby aspoň časť pochopila, čo vlastne uctieva Kotleba a spol., a teda ho nevolila. Ak nám to je jedno, tak ich nikam neposielajme…

 24. Pomocník 21. apríla 2016 / 22:35

  opravujem sa: docieliť (namiesto zabrániť)

 25. Tučko Bombička 22. apríla 2016 / 7:18

  No mňa teda nesmierne teší, že vy už viete, o čo tam pôjde alebo nepôjde. Ja sa na rozdiel od vás opriem o to, ako to na Slovensku išlo vždy doteraz a ono to vždy doteraz bolo (a stále je) o vyvolávaní pocitu viny v Slovákoch za holokaust. Príkladov vám viesť uviesť bezpočet – v skutočnosti každá jedna interpretácia v médiách je vedená v tomto duchu: uvedie sa nadsadený počet vyvezených, neupozorní sa, že značná časť išla z Maďarskom okupovaných území, celé sa to podá tak, že naši štátni predstavitelia vedeli, že vyvážaní idú na smrť a ešte sa pridá, že sme za to Nemcom aj platili. O tom však zrejme nič neviete, to asi preto, že ste už pol roka nezapli televízor. A teraz skúsme spolu hádať, ako to asi dopadne s tými koncentrákmi.

  To ste taký naivný, alebo si tu len z toho robíte srandu?

 26. Milanxyz 22. apríla 2016 / 9:32

  Pán Tučko,
  plne súhlasím s tým, čo ste napísali, a dodávam, že nechápem, ako môže niekto, kto vie čítať tvrdiť, že Kotlebovci „uctievajú“ fašizmus.
  Neuvriteľné….

 27. pomocník 22. apríla 2016 / 11:07

  1. Váš postulát, že sa na tom výlete vôbec musí hovoriť o Slovensku, ste si vycucali z prsta a tým pádom aj všetko, čo ste z toho vyvodili. Očividne vôbec neviete, čo sa tým deťom rozpráva a má rozprávať na takýchto exkurziách. To, čo tu píšete, sa hovorí (žiaľ), ak je téma „Holokaust a Slovensko“, nie ak je téma „Ukážka hrôz nacizmu“. Samozrejme, že dotyčný vyučujúci môže hovoriť, čo chce, ale to je už jeho práca navyše. Myslím, že to s tou paranoiou preháňate, nezaškodí niekedy „zrovnať“ realitu s tým, čo počujete ako politickú „reklamu“ na TV alebo čítate v diskusiách rôznych skrachovaných existencií v diskusiách k novinám. 2. Že som nezapol TV neznamená, že nepozerám vybrané relácie cez internet. 3. Koho (by) volil pán XY vieme, takže netreba vôbec nič komentovať.

 28. pomocník 22. apríla 2016 / 11:13

  A ešte niečo: Neviem, či si to uvedomujete, ale to, čo sa bojíte, že tým deťom niekto povie, im ten dotyčný povie tak či tak (ak to má v pláne), a to jednoducho niekedy inokedy cez školský rok, takže ani z hľadiska povedzme formálnej logiky, nedáva váš argument zmysel. Či niekam pôjdu alebo nie, informácie budú mať o tejto téme rovnaké.

 29. pomocník 22. apríla 2016 / 11:16

  Čiže na vašom mieste, by som si skôr robil starosti o učebnice dejepisu a metodiku k nim…

 30. yoss 22. apríla 2016 / 11:39

  bez geopolitickeho nadhladu nie je mozne pochopit prebiehajuce politicke a socialne procesy, je to nieco podobne, ako ked mucha padne do kotlikoveho gulasu a snazi sa nejako plavat.
  pan Hrnko by na to istoiste vedel vrhnut trochu svetla, ale ma vela povinnosti. Danko na onkologii, Fico v Ustave srdcovych a kardiovaskularnych chorob – je to asi nahoda, ale co ak nie. kto si este pamata na to, ako Bush starsi po 11. septembri podaval Dzurindovi ruku v kozenej rukavici?

 31. Tučko Bombička 22. apríla 2016 / 12:06

  Keďže vám ušla pointa, zopakujem vám ju: ku všetkej tej „holokaust“ propagande, ktorou je a bude slovenská mládež kŕmená cez masmédiá, jej teraz ľudia ako vy (alebo ten ministerský „trtko“ z rezortu školstva) ešte „naložia“ úžasný emocionálny zážitok z koncentrákov. Určite im ukážete aj piecky, všakže? Hlavne, aby to bolo čo najautentickejšie. Mimochodom, mal by som pre úchylákov, ktorí takéto zhovädilosti navrhujú (a obhajujú) ešte iný návrh: nech si to tí školáci aj vyskúšajú, aké to je, byť uložený do pece – to by ešte len bol ten správny výchovno-vzdelávací proces!

  Aby bolo jasné, moje decko žiadna učiteľská lemra po koncentrákoch vláčiť nebude!!! A každú, ktorá to skúsi, to bude mrzieť! Rozumeli ste mi?

  P.S. Slovo „paranoja“ od vás má teda skutočne pozoruhodnú „príchuť“.

 32. pomocník 22. apríla 2016 / 13:38

  No, myslím, že tento Váš príspevok je už na vyšetrenie. Netreba ani komentovať.

 33. Tučko Bombička 22. apríla 2016 / 14:28

  Nápodobne (o vás si to isté myslím už dávno) – a urobte mi láskavosť, viac už na mňa nereagujte a tie vaše „rozumy“ si nechajte pre iné blogy. Ďakujem vopred.

 34. Metod J. Sláv 22. apríla 2016 / 15:36

  Chlapi, ja som v Osvienčime (Auschwici) bol, a práve so stredoškolákmi. Nevidel som, že by sa to „tých amíckymi horormi kojených“ dajako dotklo. 🙁

  Ale aj tak tam treba chodiť, aby aspoň to mizivé percento rozmýšľajúcich si uvedomilo, kam spoločnosť dospeje, keď sa k moci „demokraticky“ dostanú „štamgasti 4. cenovej skupiny“.

  LEN TÝM DECKÁM TAM TREBA ZDôRAZNIŤ, ŽE TAM MASOVO NEKÁNTRILI LEN TÝCH OBČANOV ŽIDOVSKÉHO VIEROVIZNANIA, ALE AJ KOMUNISTOV A RUSKÝCH VOJENSKÝCH ZAJATCOV.

  A HLAVNE, ŽE „DRUHÍ V PORADÍ“ SME MALI BYŤ MY SLOVANIA, A TO BEZ OHĽADU NA TO, KTORÉMU BOHU SA KLANIAME §§§ §§§ §§§

 35. pomocník 22. apríla 2016 / 18:37

  Opakujem, ste na vyšetrenie. A myslím to nie ironicky, ale doslova.

 36. pomocník 22. apríla 2016 / 18:37

  Áno, Metod, súhlasím. A každý príčetný človek súhlasí.

 37. Tučko Bombička 22. apríla 2016 / 19:12

  „Opakujem, ste na vyšetrenie. A myslím to nie ironicky, ale doslova.“

  Napísal človek, ktorý tu pred nedávnom odporúčal nákup konzerv kvôli Rusom mašírujúcim do Berlína a ktorý verí na uctievačov „rohatého“ chcejúcich ovládnuť svet. Takže asi takto:

  Až po vás…

 38. štúrovec 2016 22. apríla 2016 / 19:15

  Predseda vlady po operacii, predseda parlamentu pred operaciou. Aj ked ich oboch velmi nemusim, treba si davat pozor, aby ten treti, ovela horsi, americky agent Kiska, pardon Butora, neurobil statny prevrat! Lebo sa moze stat, ze zajtra, ci pozajtra sa zobudime, a budeme tu mat spriatelene vojska Varšavskej…, teda este raz pardon, spriatelene vojska NATO!

 39. štúrovec 2016 22. apríla 2016 / 19:36

  Pre YOSSa.
  Pán Čarnogurský to napisal celkom dobre. Ako som ho vobec nemusel, tak teraz ho celkom mozem, len to jeho rusofilstvo je niekedy az prilis fanaticke.
  Co sa tyka mna, aku stranu by som si vybral, dam tu prispevok co som napisal na prokatolicko-zapadny postoj.sk kym ma nezablokovali, ako sa mi to v mediach hrdych prozapadnych liberalov, konzervativcov, ci demokratov stava pravidelne. Pisal som o ich dileme, lebo cim dalej tym viac, sa ich milovany zapád na cele so SŠA vzdaluje krestanstvu, kym to nenavidene Rusko sa ku krestanstvu priblizuje:

  „Na 75% ste rovnaky ako SME, dennik N, ci .tyzden. Tych 25%, ten katolicko-krestansky zvysok nestaci, aby som vas vnimal radikalne inak. A ked si pozriem tvare vasich redaktorov a ich minulost, tak ini asi ani nebudete. Ten pravicovo-liberalny, havlovsko-bezakovsky styl, ta rusofobia a styl americkych neocons ala Hríb, je nepriehladnutelny. Ale nebudem vas prilis hanit, lebo tak, ci onak, verejne sa hlasite ku kresťanstvu co kvitujem, a kedze tento svet nadalej speje k ostremu stretu medzi krestanmi a liberalmi, ci krestanmi a moslimami, budete si musiet vybrat. Alebo sklonite hlavu a vopchate sa spat k Hribovi a k jeho vodcom z Washingtonu, alebo si budete musiet odstrihnut pupocnu snuru od svojho materinskeho ideologickeho mlieka, to jest od americkeho liberalizmu a konzervativizmu. Ci chcete, alebo nie, budete si musiet vybrat!
  Ja som si uz vybral. Krestanske a neutralne Slovensko, spolupracujuce s kazdou krestanskou krajinou a vladou vratane Vatikánu a Ruska, s kazdou mierumilovnou krajinou, ale spolupracujuce aj s moslimskou krajinou ktora chrani krestanov, napriklad Asadova Syria, ci Sísího Egypt. A byt jasne proti proti tym krajinam, alebo vladam, ktore krestanstvo nenavidia. Ci uz su to moslimske krajiny na cele so Saudskou Arábiou, alebo takzvane zapadne liberalne krajiny na cele so samym bozstvom Pištu Hríba, so SŠA.“

  Samozrejme, ked pride k ohrozeniu Slovenska, jeho statu a naroda, a to sa podla mna moze v tomto sialenom svete kedykolvek stat, bude tazke ostat neutralnym. Pokial to nepojde, podla mna, najlepsia zachrana, mozno jedina, bude pridat sa k Rusku.

 40. yoss 23. apríla 2016 / 11:20

  pan Sturovec,
  vyborny prispevok. vztah ku krestanstvu je taka indicia, s kym ma clovek vlastne do cinenia a odhaluje to, co je schovane za inymi prekryvajucimi sa motivmi…

 41. štúrovec 2016 25. apríla 2016 / 12:45

  Vďaka pán Yoss. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *