Herr Oberleutnant, Ich bin wieder da

Predpokladám, že nemecká veta z nadpisu môjho článku je v našom prostredí všeobecne známa. Ale predsa, možno nezaškodí pripomenúť si, že ju zakaždým zopakoval dobrý vojak Švejk, keď sa po nejakej tej lapálii vrátil k nadporučíkovi Lukáčovi, u ktorého slúžil ako „pucák“. A rovnako ako Švejk aj „pucáci“ záujmov stojacich proti záujmom väčšine obyvateľstva Slovenska, sa 30. januára 2014 opäť prihlásili. Odporcovia práva Slovákov na vlastné, slobodné rozhodnutia dali znova na všeobecnú známosť: „Obyvatelia Tejtokrajiny, už sme opäť tu“.

Neviem, kde berú títo ľudia tú drzosť po tom, čo pripojili svoje podpisy proti slovenskej zvrchovanosti, proti slovenskej ústave, proti slovenskej samostatnosti, proti ucteniu si Andreja Hlinku, proti ucteniu si Svätopluka, proti všetkému, čo i len trocha dvíhalo sebavedomie obyčajného slovenského človeka, ešte mu niečo odporúčať a pripojiť k tomu aj svoj podpis. Veď keby sa slovenský človek držal ich odporúčania, nebolo by slovenskej zvrchovanosti, nebolo by slovenskej suverénnej a demokratickej štátnosti, nebolo by slovenskej hokejovej reprezentácie, nebolo by slovenských športových úspechov, nebol by zákon o Andrejovi Hlinkovi, nestala by socha Svätopluka …., ba dokonca nebolo by ani voľby slovenského prezidenta a ubiedený Slováčik by stál niekde pred zatvorenými dverami a do vetra by hovoril: „Veď som tu aj ja.“

Vážení podpisovatelia pamfletu, ktorým v mene údajnej záchrany demokracie odporúčate voličom, aby hlasovali za toho vášho prezidentského kandidáta, a nie podľa svojho vedomia a svedomia, vedzte, že slovenský volič nie je analfabet a vie, kto na čele jeho štátu je tá správna osoba. Slovenský volič nechce v svojom štáte rozvrat, nechce nové Dubovcové, ktoré bez ohľadu na Ústavu, bez ohľadu na zákon, bez ohľadu na skutkovú podstatu sa miešajú do veci nepríslušným spôsobom len preto, aby škodili aktuálnym nositeľom moci, vybraných slovenskými voličmi. Slovenský volič nepotrebuje rozvrat, konfrontáciu medzi ústavnými činiteľmi ako v blahej pamäti na konci minulého storočia. Slovenský volič potrebuje pokoj a stabilitu, nepotrebuje rozvrat a anarchiu, aké panuje na východ od našej hranice. Po toľkých hlúpych odporúčaniach z minulosti, na ktoré ste pripojili svoje podpisy, sa už viacej nestrápňujete. Nechajte slovenského voliča, aby si vybral na základe svojich záujmov a na základe toho, ako ho presvedčia kandidáti. Vy ste sa už dostatočne demaskovali tým, že ste mu vždy v minulosti radili zle, proti jeho záujmom. Po toľkých zlyhaniach  by ste mu už mohli dať pokoj. On vás má, s prepáčením, v takej vážnosti, akú si skutočne zaslúžite. Teda v nijakej.

 

60 Responses

 1. Anton Hrnko 20. februára 2014 / 0:42

  Pán pomocník,
  ale ja som vám skutočne povedal, že o homosexualite s vami debatovať nebudem! Takže, ak chcete o tejto téme diskutovať, tak prosím, ale nie na tomto blogu.

 2. Pomocník 21. februára 2014 / 1:41

  A ďalšie zmazanie.

 3. Anton Hrnko 21. februára 2014 / 22:46

  Ak máte niečo proti, tak prosím, sťažnosti prijíma lampáreň!

 4. Pomocník 21. februára 2014 / 23:11

  V poriadku, ešteže ste to takto všetko „rozumne“ vysvetlili. Dúfam, že si teraz aj ostatní definitívne uvedomujú, že diskusie, ktoré tu čítajú, nie sú v podobe, v akej naozaj prebehli. A keďže nemám najmenší dôvod sa pretvarovať a vo svojich príspevkoch vás len chváliť, je to z mojej strany všetko. Vizitku si tu vystavujete úplne sám.

 5. Anton Hrnko 22. februára 2014 / 0:02

  Už som vám povedal a zopakujem to ešte raz a naposledy: Na tomto blogu som zmazal jedného diskutujúceho za antisemitizmus, jedného preto, že sústavne uverejňoval našu súkromnú korešpodenciu, o ktorej som dopredu hovoril, že je súkromná; pána Hromníka za jeho neschopnosť prijímať oponentúru – prešiel do osobných invektív, keď som si dovolil nesúhlasiť s jeho drávidskou teóriou; a potom ešte dva tri príspevky, ktoré prekročili rámec slušnosti. Vám som niekoľkokrát povedal, že s vami o homo agende rozprávať nebudem, lebo to nepokladám za vecnú, ale svetonázorovú otázku, kde nie je možný kompromis. Napriek tomu ste mi tu sústavne podhadzovali názory, ktoré podľa mňa nie sú názory, ale čista propaganda. Dopredu ste boli upozornený, že to zmažem, a napriek tomu ste to sem dávali. Tak prosím na lampáreň. Ale nie na tento blog. A neobviňujte ma z toho, čo nie je pravda! Takže ešte raz: Nemienim s vami debatovať o LGBT propagande a nedávajte mi tu takéto príspevky, lebo ich budem mazať! Mňa nezaujíma vaša orientácia, ak nemáte čo povedať k téme, ktorá sa diskutuje, tak nediskutujte.

 6. Pomocník 22. februára 2014 / 1:38

  Nehovoríte pravdu. 1. Zmazali ste už aj iné veci, možno ste už zabudli (hovoril som vám, že mne odtiaľto písali ľudia a sťažovali sa na vás; mimochodom netuším, prečo práve mne.) 2. Napríklad posledný príspevok, čo ste mi zmazal, sa týkal len vás. Ale nepáčil sa vám obsah, tak ste to dali preč. O nič iné tu nejde. 3. A o tej údajnej „propagande“ som vám tu trikrát zopakoval holé fakty (vôbec sme nezašli do nejakej diskusie, len som vás upozornil na lekársku a inú literatúru, aby ste si to doštudoval, to sú všetko základné veci tak z medicíny ako aj z politológie). Ďalší raz ich nezopakujem, lebo to zas zmažete (ale svoje vyslovené nepravdy o tom, čo som údajne napísal, tu samozrejme necháte). 4. Nehnevajte sa, ale ak niečo nenávidím, tak je to podvádzanie. Dovidenia.

 7. Anton Hrnko 23. februára 2014 / 9:53

  Myslím, že všetci vedia, že jedinú pravdu majú len zástancovia LGBT. Ostatní klamú systematicky. Ale len tak mimochodom. Som rád, že robíte bútľavú vŕbu (moderne sa tomu hovorí ombudsman) všetkým na svojich ľudských právach postihnutých šíriteľov antisemitizmu, nezmyslov a v poslednej dobe i zástancov LGBT agendy, ktorých príspevky na tomto blogu som poslal do koša. Len mi nie je jasné, ako sa k vám dostali, keďže okrem mňa a niekoľkých jednotlivcov, sú všetky príspevky na tomto blogu anonýmne, vrátane vašeho. Takže, kto hovorí pravdu asi netreba zvlášť zdôrazňovať.

 8. miro 2. marca 2014 / 14:10

  Pan Hrnko,
  odstranili ste aj moj prispevok, resp. skratili ste ho, ale ten nebol neslusny a s antisemitizmom nemal nic spolocne…

  No vratme sa este k tym zaujmom. Je zbavovanie sa pody a v buducnosti zrejme aj vody, domaci zaujem?

 9. Anton Hrnko 2. marca 2014 / 14:14

  Miro,
  ale to sme si azda ozrejmili. No a čo sa týka domáci záujem, tak to je omnoho širšia otázka ako problematika vody a pôdy. Myslím si, že naše politické kruhy naň kapitulovali.

 10. jano 25. decembra 2016 / 18:45

  skúška nejako to nefunguje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *