131 Responses

 1. yoss 6. mája 2012 / 16:46

  coopy,
  som pocul, ze sa chystate premenovat prazske kvetnove povstani na Ceske Narodni Povstani. nic poti nemu, ale nebolo po pade Berlina a v predvecer podpisania bezpodmienecnej kapitulacie na povstanie uz trochu neskoro? preco cesky narod nepovstal uz skor?

 2. miro 6. mája 2012 / 17:25

  Povstanie sa robi lahsie po vojne, ako pocas nej 🙂

 3. Milanxyz 6. mája 2012 / 19:33

  Pán Coopy,
  článok, na ktorý ste dali linku povyše si vytlačte a čítajte ho denne pred spaním, ulahodí Vám to vo Vašom presvedčení o slovenskom nacionalizme. Mne to pripadá ako stranícky posudok z rokov normalizácie.

 4. zaznamnik 6. mája 2012 / 20:34

  MilanXY, kasli na Kupyho….je to pepicky provokater…… nakoniec prehlad o slovenskych narodnych stranach a hnutiach mame a nepotrebujeme to citat na sovinistickych strankach urazenych cechackov…..

  Ti uz Ludevita Stura vyhlasili sa extremistu, lebo nesuhlasil s ideami cechoslovakizmu a pripravil a presadil spisovnu slovencinu

  Palackeho fantazmagorie matali uz vtedy poriadne a mataju az dodnes.

 5. zaznamnik 6. mája 2012 / 21:07

  inac vtip na prazske strielanie do chrbta ustupujucim Nemcom, z ktoreho vznikol konflikt, ktory rozriesili Vlasovovci v prospech Cechov, ktori sa im za to odmenili vydanim Stalinovi –

  Aky je rozdiel medzi Prazskym povstanim a filmom o Prazskom povstani ?????

  Film trval o pol hodinu dlhsie…..

 6. Coopy 6. mája 2012 / 23:06

  Mili slovensti nacionalisti,
  nekteri dokonce jako zaznamnik primitivne nacionalisticti,co dodat k vasim invektivam.
  Vezmu to po poradku.Od nejake otazky yosse ohledne povstani v 1945.
  Popravde receno,vahal jsem zdali mam na tyto primitvni sovinisticke provokace odpovidat.Mne se opravdu z duse hnusi ty priblble hodnoceni kvetnoveho povstani jako ,,povstania pri pive a suchej salame,,.Je to proste dno zumpy.Do stejne kategorie patri podobne komentare nekterych ceskych takyinteligentu typu: Jak dlouho trvalo SNP? Dokud se hajny nensral a nevyhnal nas z lesa!
  Obe dve varianty jsou charakteristicke pro takovy ten primitivni,buransky nacionalizmus bez rodilu,zda je cesky nebo slovensky.
  Jsem presvedcen,ze normalni clovek s jistou moralni urovni neni schopen takto dehonestovat neco,co stalo zivoty mnoha lidi a to ze se tak stalo na konci valky,cini tyto udalosti jeste tragictejsimi.
  Pokud se ale preneseme pres tyto odporne a stupidni slinty,muzeme se pokusit o ramcove zhrnuti faktu.

  povstani ceskeho lidu proto,ze se neudalo pouze v Praze ale vypuklo spontanne na uzemi Cech a Moravy.Tyto fakty nejsou prilis znamy,protoze se za komunistu preferovalo predevsim prazske povstani.Boje a potycky vsak probihaly i malych mesteckach a vesnicich.
  V ZADNEM PRIPADE NECHCI SNIZOVAT VYZNAM SNP!!!! ale stalo by za to pripomenout si nektere spolecne rysy a odlisnosti.
  – povstani ceskeho lidu[pracovni nazev] vznika skutecne spontanne a bojuji v nem v drtive vetsine chabe ozbrojeni civilisti.

  – SNP vznika jako nezdareny puc casti slovenske armady a ta je hlavni bojovou slozkou povstani.jeji vyzbroj a vycvik je na zcela jine urovni nez obecni hasici vyzbrojeni loveckyma puskama.

  -SNP vznika v dobe kdy vojska Rude Armady stoji mnohem blize slovenskym hranicim nez byla vzdalenost z Prahy k prvnim sovetskym jednotkam.Slovaci tedy rozpoutali SNP z mnohem vetsi nadeji,ze k nim Rusove dorazi rychleji nez mohli dorazit do Prahy.Ze se tak nestalo je zpusobeno neschopnosti slovenskeho veleni a vzdani se vychodoslovenskych divizi bez boje.

  – i povstani v Parizi nebo hlavne ve Warsave vznikla v dobe kdyz byly spojenecke jednotky na dosah.Zejmena ve Warsavskem povstani je to markantni.Rusove stali pouze na druhem brehu Wisly.
  Chtel bych videt takoveho zaznamnika,kdyby se zacal nekde ve Warsave posmivat polskym povstalcum,ze povstali az kdyz Rusi mohli hazet kameny pres Wislu.Zrejme by schytal tolik facek,ze by az do smrti mluvil svou rodnou madarcinou.
  Ale dal.
  -v SNP bojovala tedy hlavne slovenska armada proti armade nemecke.
  – v Cesku bojovali hlavne civilisti proti nemecke armade.Rozdil snad pochopi i zaznamnik!
  -Neznam presna cisla,urcite neni problem si je vyhledat ale asi za tyden boju v Cesku padlo asi polovina lidi jako za cele SNP.Takze to asi nebylo o pive a suchej salame.
  Pojem SNP je trosku nestastny nebot se nejednalo o povstani ale o nezdareny armadni puc.Pro nektere nacky jako MilanXYZ je to dokonce puc protislovensky a protinarodni.

  Shrnuti: Jen stupidni sovinisticke hovado muze zesmesnovat udalosti,kdy na samem sklonku valky umirali lide.Bez rozdilu jestli se jednalo o SNP nebo povstani v Cesku.
  Co se tyce osobniho postoje,hluboce si vazim lidi,kteri sice trochu nerozumne vystoupili se zbrani proti jedne z nejlepsich armad sveta.Pochybuji,ze by to takovy zaznamnik dokazal bez toho aby se neposral.Ani tu suchu salamu by nepozvykal.
  Toto je zhruba muj nazor na komentovane udalosti.Jako takovou pikosku na konec mohu pridat,ze vetsina me rodiny byla v te dobe oblecena do uniforem wehrmachtu.To mi vsak nebrani vyjadrit uctu a obdiv nad statecnosti obecejnych lidi at Cechu nebo Slovaku.
  Na podobne prispevky,ktere povazuji za ten nejnizssi stupen jiz tak dost odporneho sovinizmu nebudu uz reagovat.
  S pozdravem : Smrt nacionalizmu a sovinizmu zvlast. Vas Coopy.

  P.S. Omlouvam se za uziti nekterych expresnich vyrazu,coz neni mym zvykem ale k celkove nizke eticke urovni tohoto webu a jeho mnoha prispevatelu by se nemelo jednat o vetsi problem.

 7. Pomocník 7. mája 2012 / 9:03

  Proste, nech je akokoľvek, Česi a Slezáci sú vždy najlepší, a kto by tvdil aj oprávnene opak a našiel tam nejaké tie chybičky (chyby nie, kdežeee), je nacionalista a šovinista a „smrť mu“. Tomu sa hovorí objektivita „ako delo“. Asi tak na úrovni hokejového zápasu alebo dedinskej krčmy (rozumej:hospody). Toto „komplikované“ a duchaplné stanovisko sa ale dalo napísať aj kratšie, všakáno, nám je jasné už od začiatku….

 8. Milanxyz 7. mája 2012 / 9:05

  Z príspevkov pána Coopyho cítiť istú povýšenosť nad snahou Slovenov/Slovákov zbaviť svoju históriu cudzích nánosov. Cíti sa byť „na koni“. Svoju vieru v povýšenosť zakladá na tom, že nášmu pohľadu na vlastnú históriu cudzí historici neuveria, že ho nepríjmu, lebo si je istý, že českým dejepiscom histórie sa za posledných takmer sto rokov podarilo ovplyvniť svet, respektíve zabetónovať českú teóriu slovenských dejín v mysliach „väčšiny historikov na celom svete“ natoľko, že akékoľvek nové objavy slovenských historikov budú vo svete automatický zaradené do „kategorie historického blúznenia“.
  S faktom, že doteraz v svojom dejepisectve mali úspech sa stretávame v zahraničných publikáciach veľmi často. Nedávno som v istom technickom časopise celosvetového významu čítal o obnovení známej „Villy Tugenhadt“ v Brne, navrhovanej svetoznámym architektom Miesom van der Rohe-om. V článku sa píše (voľne preložené):
  „….dom bol opustený po odchde Tugenhadtov v roku 1938 po nacistickej okupácii Československa.“
  Odhliadnúc od niekoľkých nepresností, mňa zaujalo slovo „okupácia“, ktorá sa vo svete ujala po českom „vysvetlení“ ich dobrovoľného pripojenia sa k nacistickému Nemecku.
  Slovenský Slovník cudzích slov (1990) pod heslom „okupácia“ uvádza:
  „násilne obsadenie, zabratie cudzieho štátneho územia, najmä vojensky“.
  Nič takého sa pravdaže nestalo, lebo vieme, že prezident zbytku Československa si v marci 1939 vyžiadal stretnutie s Hitlerom, na ktorom mu tlmočil rozhodnutie ich vlády stať sa súčasťou Ríše.
  Nemci vpochodovali do Čiech bez jediného výstrelu!
  Môžme tu vôbec hovoriť o okupácii???
  A predsa sa českým dejepiscom a politikom podarilo obalamutiť svet natoľko, že päťročná spolupráca s fašistami bola vlastne „okupáciou“.
  Tu treba pánu Coopymu pripomenúť starú pravdu, že žiadne stromy nerastú do neba.
  p.s. Povyše Coopy píše:
  „Pojem SNP je trosku nestastny nebot se nejednalo o povstani ale o nezdareny armadni puc.“
  A ďalej:
  „Co se tyce osobniho postoje,hluboce si vazim lidi,kteri sice trochu nerozumne vystoupili se zbrani proti jedne z nejlepsich armad sveta.“
  A to je uňho v poriadku. Keď to ale vyjadrím ja, hneď ma klasifikuje za „nácka“, primitívneho nacionalistu, či šovinistu.
  A sme doma.

 9. Coopy 7. mája 2012 / 10:05

  Abych uvedl do veci jasno,tak zde mohu za svou osobu prohlasit,ze Cesi,Slezane a Moravane nejsou v nicem lepsi nez Slovaci.Nicmene posuzovat narody jako kompaktni celky je opet dalsi sovinisticky blud.Takze ve skutecnosti Cesi,Slezane a Slovaci maji v populaci zhruba stejne procentualni zastoupeni lidi moudrych,cestnych,vynikajicich,prumernych a ruznych hajzlu,smejdu a odpadu.
  Proto nikdy nebuze byt nejaky narod jako celek lepsi nez jiny narod.To jsou jen takove nacionalisticke kvazisportovni discipliny.Lepsi nebo horsi mohou byt pouze jednotlivci.
  Slovaci jsou tedy narodem na zcela stejne urovni jako Cesi,Slezane a Madari.
  Ani horsi ale ani lepsi.
  Proto si laskave racte povsimnout,ze ja vzdy kritizuji pouze nacionalisty a sovinisty a ne cely narod jako vetsina zde.
  Ted mne jeste napadlo,ze mozna povazujete populaci v CR za sovinisty do jednoho 😀
  To,ze povazuji nacionalisty a sovinisty za ostudu a odpad kazdeho naroda,vcetne ceskeho nebo turkmenskeho je muj osobni nazor.Oni sami se vsak povazuji za narodni avantgardu.

 10. miro 7. mája 2012 / 10:17

  „povazuji nacionalisty a sovinisty za ostudu a odpad kazdeho naroda“ ak to myslite naozaj vazne, prave ste sa zaradili do odpadu.

  So zretelom na vasich predkov by ste radsej mali slova, ako „nacko“ apod. setrit.

 11. Milanxyz 7. mája 2012 / 10:37

  Jano,
  ďakujem za linku.
  Uvedený príspevok od Jozefa Bystrického „Slovenská armáda v plánoch československého ministerstva národnej obrany v rokoch 1943-1944“ len potvrdzuje, že augustové povstanie bolo praktický povstanie proti vlastnej štátnosti organizované od roku 1941 z Londýna.
  Podľa Vás pán Coopy, aj autor by mal mať tú „česť“ byť prehlásený za „nácka“. Či nie?

 12. Jano 7. mája 2012 / 12:45

  Milan,
  pokojne si to prečítaj viac krát. Pointa je v inom.

 13. Coopy 7. mája 2012 / 14:46

  Zadnymi slovy jako nacko setrit nebudu.A dosti stupidni poukazani na vlastni predky?
  Vysvetlim rozdil. Nackove pisici na tento web jsou nacky z vlastniho presvedceni a z vlastni vule.
  Moji predci museli narukovat do nemecke armady.Tedy nemuseli.Mohli si vybrat mezi odeslanim do koncentraku nebo popravou za zbehnuti.
  Pro vas jsou samozrejme vsichni Nemci asi nacisti.Typicky sovinisticky projev.
  Pane MilaneXYZ,samozrejme,ze augustove povstani bylo povstanim proti vlastnimu statu a vlastni vlade.O to se nikdo nepre.
  Rozhodujici je jak se na ten stat a jeho predstavitele kdo diva.
  Pro vas [a proto jste nacko] to byl stat dobry,vcetne jeho presidenta a dalsich
  exponentu rezimu.
  No a pro vetsinu sveta to byl stat spatny vcetne jeho predstavitelu.
  Pochopitelne ze za spatne image tohoto stau mohou Cesi,kteri obalamutili zbytek sveta.
  Ostatne i Slovaci vystoupili proti sve statnosti-Uhersku.Technicky je to stejne.

 14. Milanxyz 7. mája 2012 / 14:50

  Pán Jano,
  to je možné, ja som celý článok nečítal, pretože na „nácka“, Coopyho mi plne postačili prvé dve starny, kde sa jasne hovorí o spiknutí proti slovenskej štátnosti, čo musí byť každému, kto udalosti okolo povstania sledoval, jasné.
  Je smutné, že sme sa dodnes nezbavili česko-komunistického výkladu dejín a túto smutnú epizódu v dejinách národa oslavujeme ako boj proti fašizmu.
  Ďaľšia ukážka českej „šikovnosti“.

 15. Milanxyz 7. mája 2012 / 15:05

  Coopy,
  Máte to nejak popletené. Proti Rakúsko-Uhorsku Slováci nevystúpili preto, aby sa dostali do chomúta cudzieho národa, ako tomu bolo v augustovom povstaní.

 16. Coopy 7. mája 2012 / 15:16

  http://www.youtube.com/watch?v=5-GGTA4XlTI&feature=related
  aaaaaaajelikoz uz mne nebavi dohadovat se s sovinisty o tom jestli jsou sovinisti nebo ne a take proto,ze na tomto webu funguji jako paprsek osvety v temnotach,poslechnete si hymnu Horniho Slezska.Je to sice takova odrhovacka ale aspon to rozsiri vase plytke znalosti o Slezsku 😀

 17. Coopy 7. mája 2012 / 17:31

  Myslim,ze jedna z otazek pana Mira byla ohledne Moravskeho Slovacka.Tento region je zde prezentovan jak prezivajici relikt slovenskeho[sic!] obyvatelstva na Morave a patri do zlateho fondu tzv. ,,dokazov,, o tom,ze obyvatelstvo VM bylo slovenske v dnesnim slovasmyslu.
  Podivejme se tedy na jednu velmi zajimavou stranku,kde se dozvime jak pojmenovani Slovacko na Morave vlastne vzniklo.Clanek se tyka jedne podoblasti Moravskeho Slovacka a to Hanackeho Slovacka.
  Autori webu uvadeji,ze nazev Slovacko je umely,nelidovy a prijaty ne drive nez v 19 st.
  Vysvetleni autoru webu je proste.
  Tato oblast Moravy byla po jistem ubytku obyvatelstva v dusledku valek v 17.st DOOSIDLENA obyvatelstvem z Uher a to zejmena z Povazi ale i odjinud.
  Nektere rodiny si jeste uchovavaji povedomi o tom,odkud ze Slovenska jejich predkove na Moravu prisli.Vzhledem k vyssi koncentaci Slovaku pak etnografove pojmenovali tento region umele jako Slovacko.
  Zaver: teorie o nepretrzitem osidleni tohoto regionu etnickymi Slovaky od 9st. az doposud a slouzici jako jeden z hlavnich dukazu pro udajnou slovenskost VM je ve svetle techto snadno overitelnych faktu neudrzitelny,stejne jako teorie o slovenskosti VM.
  www. hanacke-slovacko.cz

 18. miro 7. mája 2012 / 20:14

  Coopy,
  pisete sem z vlastnej vole, to je fakt.

  „Pro vas jsou samozrejme vsichni Nemci asi nacisti.Typicky sovinisticky projev.“
  Mate obdivuhodny dar rozvijat svoje „genialne“ myslienky. Mohli by ste ma citovat, kde to tvrdim? A este cosi, nevkladajte mi do ust vase chore myslienky. Dakujem.

  „Ostatne i Slovaci vystoupili proti sve statnosti-Uhersku.“
  Dalsia hruba chyba, ta krajina sa v tych casoch nazyvala Rakusko-Uhorsko. A proti svojej statnosti vystupili nielen Slovaci, ale napriklad aj Cesi. To ste zrejme nezachytili.

  „… je domněnka, že kvůli válečným konfliktům 17. století (rok 1605 nájezd Bočkajovců, 1618-1648 třicetiletá válka, 1663 turecký vpád…) došlo k povážlivé početní redukci původních hanáckých obyvatel a v důsledku následného dosídlení nových obyvatel ze Slovenska (hlavně z Pováží) došlo k jazykovým posunům.“
  Ta DOMNIENKA vam akosi unikla a chapete vobec vyznam toho slova?

  PS: noze, dajte este zopar vasich „expresnich vyrazu“ 🙂

 19. zaznamnik 7. mája 2012 / 20:33

  Kupy ty etalon pocestnosti a mudrosti….vysvetli mi, preco vsetci vyznacni a uvedomeli moravski Slovaci bojovali za slobodu Slovakov a nie Moravanov …… ?????

  napoviem ti….lebo ziadni Moravanci nikdy neexistovali..opakujes iba Palackeho dristy, z ktorych sa smiali vsetci vzdelanci…

  Opakujem. Moravsky narod je vymysel Palackeho.

  Takze ano…Moravski Slovaci su slovenske etnikum, ktore po oddeleni Moravy od Uhorska si zachovalo svoje slovenske povedomie…Svedci o tom to, ze si nehovoria Moravaci a ani Moravci, ale Moravski Slovaci a ich oblast sa dotarez nazyva Moravske Slovensko.

 20. Coopy 7. mája 2012 / 21:14

  Teorie o doosidleni jihovychodni Moravy v novoveku je mnohem,mnohem pravdepodobnejsi nez to,ze se jedna o nejake puvodni Slovaky z 9st.
  Ale chapu,ze se ji nemuzete vzdat,protoze by se tak zhroutil jeden z nosnych piliru teorie o slovenskosti VM.
  Moravsti Slovaci je nazev umely,vytvoreny na zaklade mnou uvedenych faktu.Ty osoby ktere si pamatuji odkud prisli jejich preci se NEDOMNIVAJI!! oni to vi!
  Je to obdobna situace jako kdyz v mnoha americkych mestech existuji tzv. China Town Jde pouze o lokalni navrstveni Cinanu a ne ze tam ziji od nepameti.
  Takze se neda nic delat,musite se bud smirit s tim,ze padl dalsi slovensky nacionalisticky blud,podobne jako vymena Tesinska za Oravu a Spis anebo to nepriznat a odejit do ilegality s tim,ze se proti vam opet spikl cely svet pod vedenim synu dablovych,rozumej Cechu 😀
  takze pro zaznamnika zvlaste : Moravane existovali minimalne od zacatku 9 st. a existuji nepretrzite na svem puvodnim uzemi dodnes!!
  Jako vedlejsi produkt se nam v historii ukazuje,ze Slovaci byli etnikem dosti agresivne rozpinavym,Jako priklad nam muze slouzit Orava a Kysuce,kde puvodni polske obyvatelstvo bylo poslovensteno,klasicka je situace na Morave,kde jejich migrace byla natolik intenzivni,ze dokazali zmenit castecne i etnickou mapu.V soucasnosti jsme svedky postupneho ale trvaleho poslovenstvovani puvodne etnicky cisteho madarskeho uzemi na jihu soucasneho Slovenska.Situace dospela tak daleko,ze nyni se uz skutecne jedna o ,,zmiesane uzemie,, a to uz vubec nemluvim o pokrocile asimilaci Rusinu.
  Zaver : Velka Morava byla vytvorena Moravany a predkove dnesnich Slovaku,o kterych ani nevime jak se sami nazyvali,pravdepodobne pouze Slovane=Slovene v teto risi byli narodem podmanenym a nikoliv statotvornym!
  Vzhledem k trvale se zvetsujici migraci soucasnych Slovaku do Cech za praci,muze nastat podobna situace jako pred par staletimi na Morave treba i v Praze. Je docela mozne,ze se dockame i nejakeho Ceskeho nebo prazskeho Slovacka 😀

 21. zaznamnik 7. mája 2012 / 21:23

  Kupy, kupy…. vysvetli mi, preco by nejaki Slovaci z Uhorska sa trepali na Moravu osidlovat vymrete Hanacko. ked :

  1, Uhorsko bol iny stat ako Cesko-Rakusko /nechce sa mi patrat, ci mienis dobu pred Bielou Horou, alebo po nej….
  2, Ako by sa tam dostali, ked fungovalo nevolnictvo a slovenski poddani by sa tam mohli dostat iba s povolenim svojho pana, resp, nasledovat ho tam a take sa nic neudialo…ci si ozaj taky dusevne jednoduchy, ze si myslis, ze hociaky sedliak na Povazi v 17.storoci mohol len tak dvihnut zadok, nalozit deti, zenu na voz, zamknut chalupu, zahodit kluc a tradaaa do ineho statu, lebo to on chcel ????

  Svata prostoto !!!!!

 22. Coopy 7. mája 2012 / 21:30

  Pane Miro,
  muzete mi vysvetlit,jak mam chapat vase slova, ze s ohledem na sve predky bych mel setrit slovy jako nacko?
  Jako nejlogictejsi vysvetleni se mi jevi asi to: Hele Coopy ty nikoho neoznacuj za nacka protoze tvoji pribuzni bojovali v nacisticke armade a tim padem mas sam maslo na hlave.
  Nebo jste mel na mysli neco zcela jineho? Ze bych treba nemel slovo nacko naduzivat z piety ke svym predkum,ktery byli obetmi nacistickeho rezimu?
  Pro doplneni.I v cesku existuji ruzni cesti zaznamnici kteri se tvrde postavili proti postaveni pomniku padlym Hlucinakum jinak receno MORAVCUM,kteri padli jako vojaci nemecke armady.
  Procento aktivnich nacistu bylo mezi nimi mizive.Bohuzel se ocitli ve spatnou dobu na spatnem miste.Museli opustit sve domovy a rodiny aby se uz nikdy nevratili.To vsak ceske klony zaznamniku nechcou a asi ani nemohou pochopit.

 23. zaznamnik 7. mája 2012 / 21:30

  a to este nehovorim, ze sa kvoli maskovaniu naucil nove narecie, vyrobil si nove kroje a nadobudol nove polnohospodarske vedomosti

 24. Coopy 7. mája 2012 / 21:41

  Svata prostoto!!!
  proc sa trepu dnesni Slovaci do Cech,kdyz se jedna o dva odlisne staty???
  Mnozi uhersti pani meli sve statky i na Morave takze JAK JE UVEDENO na tom webu,proste presunovali sve poddane podle potreby,protoze potrebovali na svych moravskych vylidnenych statcich pracovni silu a natalita Slovaku je povestna.
  Dalsi duvod tam uvadi nejaka pani,ktera rika zhruba toto: puvodni obyvatelstvo tj,Hanaci,Moravane nechteli pracovat na panskom a Slovaci byli vuci panum zrejme mnohem poddajnejsi a proto madarskym panstvem celekm oblibeni.
  Jen tak z hlavy: na Morave meli panstvi trena madarsti Serenyiove a Kalnokyove a mnozi dalsi.
  Takze dalsi zahada z akt X rozlustena.Staci jen pouzivat rozum a cist obcast i jine autory nez Duricu nebo Vnuka,svata prostato 😀

 25. Coopy 7. mája 2012 / 21:46

  zaznamniku,
  kazdy polointeligent vi,ze lidove kroje,tak jak je zname priblizne dnes vznikaji prevazne v 19 st. a neustale se vyvijeji a meni az do dnesni doby.
  Nebo si myslis ze lide v 9 st. nosili kroje ktere vypadaji jako ty dnesni??
  Pokud ano,pak skutecne SVATA PROSTOTO!!!

 26. Coopy 7. mája 2012 / 21:55

  Od veci.
  Ctu,ze Slovensko porazilo USA.Pry to byl pekny zapas.Skoda,ze nemuzu MS sledovat.Tady nikoho hokej nezajima a prez internet mi to nechce hrat.Takze aspon gratulace na Slovensko s pranim dalsiho uspesneho postupu.

 27. zaznamnik 7. mája 2012 / 22:07

  Kupy kupy uz vacsie dristy na obhajobu este vacsich dristov som davno necital……a ta jedna pani to pocula od druhej pani a ta od dalsej… vola sa to agentura JPP…… boze moj, keby som nejaky cas na Moravskom Slovensku nepobyval tak by som ti aj tie dristy uveril…hehehehe

  vraj nastahovani Slovaci…… hehehe Kupy, Jarda Stercl je oproti tebe pohrebny recnik…..

 28. Coopy 7. mája 2012 / 22:33

  Je mi lito,ale budes se s tim muset nejak vyrovnat.
  He,he,he a ze vraj Palacky….
  No nic,ty se stim stejne nevyrovnas i kdyby jsi videl rodokmeny tech presidlencu.Pak by nastoupila oblibena vytacka,ze je stejne falsovali Cesi.S Palackym na cele.
  Vim,ze neni mozno presvedcit v neco verici fanatiky i po predlozeni jakychkoliv dukazu.Musi stacit to,ze se pocet fanatiku udrzuje v populaci na prijatelne mire a nezvysuje se.

 29. Anton Hrnko 7. mája 2012 / 22:37

  Páni, už som vám povedal, aby ste nediskutovali s tým súdruhom, ktorý tu neprišiel debatovať a polemizovať, ale rozbíjať diskusiu. Dnes tu vykladá o tom, že je proti náckom a šovinistom. Lenže tento blog nemaže a nelikviduje príspevky. Prečítajte si jeho prvé vstupy plné protislovenskej nenávisti a českej nadradenosti. Nás jeho medové slová len tak neučičíkajú.
  Nemienim s ním diskutovať, ale nič hlúpejšie ako masový prechod Slovákov na Moravu (okrem presunu Valachov v 16. st., ktorý je však písomne zdokumentovaný) som nepočul. Veď v tomto prípade by nešlo o usídlenie zopár pastierov v neprístupných a riedko osídlených Beskydách, ale o masový prísun obyvateľstva do skultivovanej a husto obývanej časti českého štátu, kde existovali bohaté mestá s nepretržitou kontinuitou od 11. storočia (Breclav, Hodonín, Uhorské Hradište, Mikulov…). Lenže prítomnosť Slovákov na Morave nie je zaznamenaná len v 19. st. To po prvé. Po druhé existujú dve ďalšie oblasti z bývalého Moravského kniežatstva – Záhorie a Moravské pole – kde žijú taktiež Slováci a na počudovanie ich dialekt tvorí jazykovú jednotu.S dialektami na Považí súvisí len natoľko, že pochádzajú z jedného jazyka a sú jeho súčasťou.Ináč sú odlišné asi tak ako spišský dialekt od liptovského. No a nakoniec, geografické názvy, zachované v písomnej podobe už v najranejšom stredoveku sú, žiaľ pre takých šovinistov ako je Coopy, jazykovo slovenské. Táto skutočnosť by mohla vzniknúť len tak, žeby skôr na moravské Slovensko prišli slovenské názvy (podľa Coopyho o niekoľko storočí skôr) a až potom Slováci. To mi pripomína niečo ako prevrat Eugena Duringa vo vede. Moja bránica sa nedokáže zastaviť!

 30. Coopy 7. mája 2012 / 22:53

  Bla,bla,bla tvrdi nomenklaturni sudruh Hrnko,
  opakujte si dookola …… nazev regionu je umely……umele oznaceni hanacti Slovaci…. A.Sebestova : Za roboty nechcel zadnej byt na dome pro tu vec,ze mosel delat panom.A toz sem do techto dedin pani nastehovali Slovaku……Morkuvky znam dum vedle domu;rodiste otcovo; sem vrchnost prestehovala naseho pradeda z Holice na Uherske strane….
  Ti Slovaci na Moravskom poli jsou z tech cisto slovenskych vesnic,ktere se nakonec ukazaly byt vlastne chorvatske???? 😀
  Teorie o slovenskosti VM je slaboucka jak caj PIGI kdyz ji dokaze rozmetat i obycejny laik jako ja. Pry Sloveni,k smichu a k placi zaroven. 😀

 31. Anton Hrnko 7. mája 2012 / 23:10

  Dristy, dristy, dristy,
  dristy dristy, mon Amour,
  dristy, dristy…

  Och tá úbohosť argumentácie. Predajná ona by ešte poznamenala: Och, ako hlboko som klesla! Zabudli ste pripísať ďalšie argumenty: nácek, slovenský šovinista, naivný nacionalista…. Aké argumenty máte ešte po ruke?!?

 32. miro 7. mája 2012 / 23:24

  Pan Coopy,
  takze, Slovaci, ako agresivne a rozpinajuce sa etnikum zlyncovali Poliakov, Moravanov a dokonca aj Madarov? Myslite na tych Madarov, predkovia ktorych prisli na toto uzemie v roku 896? Poculi ste niekedy nieco, aspon naznakom, o Pribinovi a Kocelovi a o Blatnianskom kniezatstve? A teda, kdeze to „puvodne etnicky ciste madarske uzemi“ nachadzalo?
  Priznajte sa, vsakze vy sem prispievate len v hlbokom deliriu?

  Nastastie, na rozdiel od vasho bluznenia, existuju dokazy o etniku na VM priamo od vtedajsich mocipanov a to – Sloveni. Chapem, ze je to frustrujuce, ale je to fakt. Frustrujuce musi byt aj to, ze uz mesiac neuspesne hladate dobovu listinu v moravcine z VM, kde by ste tych Moravanov nasli. To je dalsi fakt 🙂

  Nuz, ale pripustme, ze vase zakomplexovane teorie o etniku Slovakov, ktore sa rozpina su pravdive. V tom pripade sa ponukaju nasledujuce otazky. Kde sa ti Slovaci, (ci skor ich predkovia, aby sme boli presni) na tomto uzemi objavili, ved tu predsa BOLI IBA Moravania, ci nie? Dalej, ak sa tu „objavili“, bolo to zrejme v malom pocte. Ako by teda nepocetne etnikum poslovencilo uz existujuce pocetne narody?
  S logikou si velmi netykate, vsakze?

 33. zaznamnik 8. mája 2012 / 6:23

  Posledny raz sa zaoberam Kupym /aspon dufam/

  Hehehehehe Orava a Kysuce boli polske ????? A ze poslovencujeme madarske uzemia na juhu Slovenska ???? Skus svojho navstivit psychiatra Kupy.

  Kupy, mam podozrejnie, ze si bud Pali Caky alebo iny madarsky sovinista z SMK, ktori tvrdia, ze madari na Slovensku su utlacani…

  Len zabudli podotknut, ze vacsina z tych „asimilovanych Madarov“ su Romovia z juzneho Slovenska, ktori si pri poslednom scitani ludu napisali narodnost romska nammiesto madarska…..

 34. Coopy 8. mája 2012 / 9:25

  Madari jsou na Slovensku utlacovani asi tak,jak byli utlacovani Slovaci v Ceskoslovensku.
  Cigani si obvykle prisvojuji narodnost etnika v jehoz prostredi ziji.Ti co ziji mezi Madary,inklinuji k madarske narodnosti.Ti co mezi Slovaky si zase vetsinou pisou[pokud to umi] narodnost slovenskou.
  Vetsina ciganu na Slovensku ma redy narodnost slovenskou.

  ,,A toz sem,do tech dedin pani nastehovali Slovaku……,,

 35. miro 8. mája 2012 / 9:47

  Pan Coopy,
  velmi by som tu na vasom mieste s tym utlacanim nevyskakoval. Historicke skusenosti s Masarykovou „pravda vitezi“ tu mame. Neskor, za rezimu, ktory ste si (aj nam) zvolili to bolo uz na inej urovni, ale hovorit o rovnopravnosti…?
  Co keby ste nam poradili ako to mame spravne robit? Mame ist podla madarskeho modelu, ktori podla slov ich vlastneho ombudsmana ani nie za 100 rokov uplne zlikvidovali svoje mensiny alebo podla ceskeho modelu, ktori neuznava ani len moravsku narodnost a to vsetko pod heslom: Slovaci nam usli, tak si urobime handry aspon z Moravakov 🙂

  Chceli ste odo mna odpoved, ako som to o vasej rodine myslel. Odpoved si dajte vy sam.
  1. ak ste zdedili povahu po vasich predkoch alebo vas vychovali na svoj obraz, odpoved je jasna
  2. ak ste ju nezdedili a ste cierna ovca rodiny, museli ste mat tazke detstvo a to vas ospravedlnuje a ja sa vasim predkom ospravedlnim

  Alles klar, Herr Coopy?

 36. Ján Horal 8. mája 2012 / 11:14

  Čo znamená slovo nácko ?
  Nacista je:
  1. Nemec
  2. socialista
  3. člen NSDAP
  4. ideológia – Mein Kampf
  Fašizmus je :
  1. keď ohrozením od komunistických ozbrojených oddielov konzervatívna pravica vytvára vlastné jednotky
  2. pápežské encykliky oproti marxistickému triednemu antagonizmu, triednemu boju a diktatúre proletariátu navrhujú stavovskú demokraciu keď každý stav má pomerné zastúpenie v parlamente alebo v iných štátnych orgánoch
  3. III. internacionála – Kominterna zadefinovala ako fašistu každého antikomunistu
  4. ideológia – žiadna len odpor proti boľševickej diktatúre
  Keďže podobne ako coopy často sa nezmyselne používa slovo nácko, nácek tak som sa pýtal čo to znamená. Odpoveď bola – nacionalista.
  Takže coopy používa slovo nácko ako pejoratívne slovo bez toho aby mu rozumel.

 37. Metod J. Sláv 8. mája 2012 / 14:57

  Páni, že vás baví takáto zavádzajúca debata s človekom,
  ktorý vraví, že je Šľonzak, a pritom sem postne údajnú
  Sliezku hymnu naspievanú v nemčine.

  Je smutné, že sa dnes v Sliezku nájdu pomýlenci, ktorí
  vykrikujú „sliezke“ heslá po nemecky (videl som to v TV).

  Je smutné, že starý, zavšivavený pangermanizmus
  ( k nemu o Marxovom a Engelsovom anti-slavizme viď:
  http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2007021042 )
  ešte aj dnes múti hlavy mladým Slovanom.

  VRÁŤME SA K PôVODNEJ TÉME !

  NUŽ, RUSI TO VIDIA TAK, „AKO ICH PLATIA“, T.J.
  AJ U NICH JE POČET CITÁCIÍ SMERODATNÝ !!!

  Pozrime sa my na to svojimi očami !!!
  A UVIDÍME VIAC !!!

  Napr.:

  Páni, ako „amateursky“ jazykovedec vás upozorňujem na meno

  TARAN-is!

  TO JE „ZLE ZAPOČUTÉ“ PARAM-is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  TAKŽE KTO VLASTNE BOLI KELTI???????????????????????????

  AK NAJZNÁMEJŠIE KELTSKÉ SLOVO JE:

  DRU-id, čo je „zle započuté“ ZRU-id = ZRE-c = ŽREC !!!

 38. Coopy 8. mája 2012 / 17:45

  Slava!!!
  Metod Tolkien Slav se vratil.
  Mily Metode,i Nemci ze Slezska jsou Slezane.Nez ale vy dospejete do tohoto stadia etnicke snasenlivosti,uplyne minimalne 100 let.
  Ale mam pro vas bajecnou novinku!
  V knize Dejiny Egypta,vydavane nakladatelstvim LN v edici Dejiny statu,jsem nalezl uryvek z cestopisu ceskeho cestovatele Martina Kabatnika,ktery nekdy kolem roku 1610 navstivil Egypt a uvedl,ze se s mistnim obyvatelstvem domlouval RUSKY!!!
  Mne osobne to moc neprekvapuje,protoze egyptske ludove tance sa velmo podobaju na slovenske 😀

  ,,A toz sem,do tech dedin pani nastehovali Slovaku…..,,

 39. miro 8. mája 2012 / 19:37

  Pan Coopy,
  najskor mi polozite otazku a potom na nu nereagujete…
  Ako to bolo s nackami vo vasej rodine?

 40. miro 8. mája 2012 / 19:39

  Pan Coopy,
  este vam pomozem aj s tou moravcinou. Bude vas to zaujimat, je to zo stranky dalsimoravak.cz z clanku o Szegesovi. Uprimne ho za to obdivujem.

  „Jazyk jako znak národa je sice v Komenského definici na druhém místě, ale ze všeho, co o národech napsal vyplývá, že uznává jazyk za hlavní znak národa. Chápe jazyk jako základní prostředek lidské komunikace, která souvisí ovšem s historickým vývojem.“

  „Zemští Čechové (Bohemi) a zemští Moravané (Moravi) jsou tedy u Komenského jeden gens, jeden jazyk, jeden národ.“

  „Že národ Uherský jest lid veliký, nikdo neřekne, kdo si povšimne, ze uzavřen jest hranicemi jediného království, a to nepříliš velikého, ani hustě obydleného, ani že nebydlí sám, ale značná část země, ne-li většina, že je v majetku Němců, Slováků, Rusínů, Valachů, Turků.“

  „Slováky považuje za zbytky původního slovanského obyvatelstva Uher, Němce, Valachy, Rusíny a Turky za přistěhovalce.“

  „Rozhodující je však to, že Komenský neuvažuje o „moravském jazyku“, že jazykem Čechů i Moravanů byla pro něj vždy čeština.“
  „…úřední řečí na Moravě byla vždy čistá čeština (i když někdy nazývaná jazyk moravský)…“

  Zeby sa aj Szeges mylil? 🙂 🙂 🙂

 41. Coopy 8. mája 2012 / 20:48

  Pane Miro,
  nevim o zadnych nackoch v me rodine.
  Muj deda poslan expresne do koncentracniho tabora z duvodu odmitnuti Volksliste,kategorii bohuzel nevim.
  Dalsi,kteri jiz nemeli tolik odvahy museli pekne narukovat do wehrmachtu.Jeden z nich slouzil napr. v Norsku,jiny ve Francii a dodnes si pamatuji,jak mi jeden z nich ukazoval vyznamenani v vychodni fronty.Zrejme to byl EK II,ale nevim to presne.V NSDP nebo pred valkou v SDP nebyl nikdo.Ani v zadnem nejakem nemeckem spolku.Kupodivu vsichni valku prezili.Padli nejaci vzdalenejsi pribuzni,pomatuji si na navstevu techto vzdalenejsich pribuznych a na fotografie mladych muzu v nemeckych uniformach s cernou paskou v rohu.
  Jako paradox mohu uvest to,ze jeden z mych pribuznych padl jako vojin obnovene Cs.armady v bojich proti banderovcum nekde na Slovensku.
  Nevim,zda jsem uspokojil vasi zvedavost ale pokud ne mohu doplnit o dalsi informace.

  ,,A toz sem,do tech dedin pani nastehovali Slovaku….,,

 42. Coopy 8. mája 2012 / 21:05

  Ohledne moravskeho jazyka muzete mit pravdu.
  Vznik jazyka ve skupine jinych blizce pribuznych jazyku ci dialektu byva vec vice ci mene politicko-spravni.
  Technicky vzato,kdyby se politicky vyvoj ubiral jinak,mohla by napr. slovencina klasifikovana jako nejaka vychodni,horska nebo lesni cestina.Teoreticky je pochopitelne mozny i opacny postup.Kdyby v dusledku nejakeho vyvoje na Slovensku vznikly dva staty treba vychodni a zapadni,mohli jsme dneska mit slovencinu a slovjactinu.
  Neco podobneho probiha dnes v byvale Jugoslavii.Puvodne jeden srbsko-chorvatsky jazyk je dnes vlivem politiky rozdelen na chorvatsky a srbsky s durazem na uziti tech co nejodlisnejsich dialektu.
  Teoreticky,kdyby treba vznikl moravsky stat,mohl by postupovat Sturovou cestou.Zvolit treba hanacke nareci za spisovne a zacat ho vyucovat ve skolach,uzivat na uradech,v mediich atd. Za par let by zacaly nastavat problemy s dorozumenim mezi Cechy a Moravany.
  Tolik asi o moravskem jazyku.

  ,,A toz sem,do tech dedin pani nastehovali Slovaku…..,,

 43. miro 8. mája 2012 / 21:49

  Pan Coopy,
  situacia vo vasej rodine sa da pochopit… Povazujete ich za narukovanie do Wehrmachtu za zradcov naroda, ci vlasti?

 44. Pomocník 8. mája 2012 / 21:55

  Vysvetlite mu prípadne niekto, komu sa chce, ako sa volali jazyky bývalej Juhoslávie v 19. stor., ten človek snáď nie je schopný napísať jednu správnu vetu.

 45. miro 8. mája 2012 / 22:04

  Napokon sa dozvedam, ze Moravaci su vlastne Cesi. Masaryk si na nich chcel polozit svoje krvave paprce uz pred Slovakmi 🙂

  „Slovane moravsti necini odvetvi naroda ceskeho, nybrz jsou podstatni casti jeho, ktera jen nekterymi znaky ruznoreci svych lisi se od Cechu v kralovstvi osedlych. Zemepisna poloha vsak zpusobika ruznosti krajinne v ceskem obyvatelstvu moravskem, pro nez ma Moravan starsi obvykle nazvy.“

 46. Coopy 8. mája 2012 / 23:08

  Pane Miro,
  vase otazka,zda povazuji sve pribuzne po jejich sluzbu ve wehrmachtu za zradce vlasti ci naroda,je mirne receno zapeklita:D
  Jake vlasti a ktereho naroda?
  Snad CSR? Tato republika je predhodila v 1938 Polsku.Jeden z bratru moji babky dostal radnou nakladacku od polskych cetniku,protoze nechtel byt Polakem.Cesky neumel ani kvaknout.Mluvil jen slezskym narecim.No ale stejne se stali obcany Polska.Byla to jejich vlast?
  Ani ne po roce se uzemi stalo nemeckym.A s tim spojene nove obcanstvi.Bylo Nemecko jejich vlast?
  Nikdo se jich na nic neptal.
  Chces byt Nemcem? Dobra,ale mars na frontu.
  Nechces byt Nemcem? Dobra,ale mars do koncentraku.
  Sance na preziti byla snad na fronte o neco vetsi nez v koncentraku a navic s vami nezachazeli pred smrti jako s odpadem.
  Po skonceni valky se navratilci z fronty mohli rozhodnout.
  Bud do odsunu nebo ziskat osvedceni o statni spolehlivosti.Nastesti k tomu obvykle stacila znalost slovanskeho jazyka.No a pak casto nasledovala nova sluzba v armade CSR.
  Takze zradci naroda nebo vlasti?

 47. Metod J. Sláv 8. mája 2012 / 23:19

  Jo, milej Kúpy, ty veselá kopa.

  Když si spoměl tu vaši slavnou edici „Dějiny států“,
  tak v Dějinách Německa, nenajdeš ni čárky
  o existenci Slovanů nebo Venedů na jejich „foter-landu“.

  To zajisté svědčí o vysokém stadiu tisícileté etnicke „snašenlivosti“
  oněch „übermenschen“ §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

 48. miro 8. mája 2012 / 23:34

  Pan Coopy,
  nechcel som tu rozpitvavat pohnute osudy vasej rodiny, na to pravo nemam.
  Islo mi iba o to, ci im „nalozite“ rovnako, ako ked ste oznacili Slovakov za zradcov, ked z existencnych pricin „vypochodovali“ z CSR, ktora sa k nim spravala obdobne, ako polski zandari k vasmu pribuznemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.